Česká republika vyhrála čtyřhru, porazila Spojené státy 2:1 a dostala se do semifinále Poháru Billie Jean Kingové

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková poslaly Českou republiku do semifinále Billie Jean King Cupu, když v rozhodující čtyřhře porazily americké duo Danielle Collins, Taylor Townsend 6:3, 7:5.SEVILLE, Španělsko (AP) — Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková poslaly Českou republiku do semifinále Billie Jean King Cupu, když v rozhodující páteční čtyřhře porazily americké duo Danielle Collins, Taylor Townsend 6:3, 7:5.fotografování badmintonu

Siniaková a Krejčíková dokončily comeback 2:1 proti americkému týmu na krytém hardovém kurtu v Seville a vyřadily Američanky. Češi se v sobotním semifinále střetnou s Kanadou. Itálie se ve druhém semifinále na krytém hardovém kurtu v Seville utká se Slovinskem.

'Spojené státy tam byly a jen čekaly na vítězný okamžik,' řekl český kapitán Petr Pala. 'Dostalo se to k drátu a mohlo to dopadnout jakkoli, ale máme prvotřídní tým pro čtyřhru.'

Krejčíková, šampionka French Open z roku 2021, také ve dvojici se Siniakovou vyhrála sedm velkých titulů ve čtyřhře včetně letošního Australian Open. Jejich šampionský rodokmen se projevil dominantním výkonem, který zahrnoval proměnu šesti z osmi brejkbolů.'Byla jsem moc ráda, když jsme dnes zpečetily vítězný bod,' řekla Siniaková, než mluvila o svém dalším úspěchu s Krejčíkovou.

Danielle Collinsová vede Spojené státy 1:0 nad Čechy ve finále Billie Jean King Cupu
/

'Všichni nás chtějí porazit a přicházejí a snaží se najít věci. Neřekl bych, že naše partnerství je přirozené. Musíte jen tvrdě pracovat a oba rádi cvičíme a snažíme se zlepšovat, což je velká část.' '

Siniaková začala den prohrou s Collinsovou, která vyhrála úvodní dvouhru 6-3, 6-2 a zajistila tak USA vedení 1-0 v zápase, který rozhodl o tom, které týmy postoupí ze skupiny A. Ale wimbledonská šampionka Markéta Vondroušová stáhla Češky na 1-1 poté, co smetla Sofii Keninovou 6-1, 6-1.Bylo to poslední vystoupení pro americkou kapitánku Kathy Rinaldi, kterou nahradí Linsday Davenport poté, co tým vedla sedm let, což je čtvrtá nejdelší štace v historii týmu.

'Miloval jsem svou pozici kapitána. Bude mi moc chybět,' řekl Rinaldi. 'Říkal jsem, co se stane na Billie Jean King Cup, zůstane na Billie Jean King Cup.' Takže nic nevzdávám.'

Toto jsou dva nejúspěšnější týmy v historii soutěže — USA mají nejvíce titulů s 18 a Češi jsou druzí s 11. Češi ale nyní vyhráli poslední tři utkání s Američany.

Američané byli bez svých dvou nejvýše postavených hráčů. Č. 3 Coco Gauff a č. 5 Jessica Pegula obě hrály ve finále WTA v Mexiku, které skončilo těsně před finále Billie Jean King Cup.

USA ve čtvrtek porazily obhájce titulu Švýcarsko ve svém úvodním zápase skupinové fáze.

Kanada postoupila začátkem tohoto týdne ve dvou zápasech nad Španělskem a Polskem ve skupině C.

Slovinsko se poprvé probojovalo do semifinále i přes prohru 2:1 s Kazachstánem.

Slovinsko skončilo na špici skupiny B díky rekordu nejlepších setů vítězství a proher ze tří týmů poté, co Slovinsko, Kazachstán a Austrálie skončily s bilancí 1:1 a se třemi vítězstvími v zápasech.

'Je to docela neuvěřitelné, že jsme tady,' řekla Slovinka Kaja Kuvanová, jejíž výhra 6:1, 6:0 nad Annou Danilinou pomohla poslat její tým. 'Myslím, že o semifinále nikdo z nás nesnil.'

Francie porazila Německo 3:0, přičemž oba již vypadli ve skupině D, kam postoupila vítězná Itálie poté, co začátkem týdne porazila oba soupeře.

Francouzka Clara Burelová porazila Lauru Siegemundovou 6-4, 6-3, zatímco Němka Tatjana Maria musela odstoupit ze zápasu s Varvarou Grachevovou.

___

AP tenis: https://apnews.com/hub/tennis

Populární Problémy

Poslední teenager, který vyhrál grandslamový titul v losování mužů, byl Rafael Nadal už v roce 2005.

Mistryně Roland Garros 2017 Jelena Ostapenko je jen dva zápasy od slávy trávy.

Jak opravit bolestivé boty. Některé boty mohou být bolestivé, ale nemusí vždy. Než se podrobíte mučení bolavých, odřených a puchýřovitých nohou, vyzkoušejte některé z tipů a triků v tomto článku ....

Manželka Rafaela Nadala Maria Francisca Perello, lépe známá jako „Xisca“, nedávno dlouze hovořila o dobře zdokumentované velkorysosti světové dvojky.

Jedná se o první letošní turnaj Premier 5 a v turnaji WTA bude v sázce maximálně 900 bodů a prize money 2 828 000 $.

Jean-Francois Caujolle, ředitel turnaje akce ATP Tour 250 v Marseille, byl nedávno dotázán, zda má Roger Federer v sobě ještě další wimbledonský titul.