Venus Williamsová byla v Riu naštvaná

Olympijské hry v Riu 2016 - Tenis - Předběžné - Ženy

Olympijské hry v Riu 2016 - Tenis - Přípravné - První kolo dvouhry žen - Olympijské tenisové centrum - Rio de Janeiro, Brazílie - 6. 8. 2016. Carla Suarez Navarro (ESP) ze Španělska v akci proti Ana Ivanovic (SRB) ze Srbska. REUTERS/Toby Melville

Autor: Drazen Jorgic a Liana B. Baker

RIO DE JANEIRO, (Reuters) - Bývalá olympijská vítězka Venus Williamsová vypadla v sobotu v prvním kole na hrách v Riu poté, co belgická smečařka Kirsten Flipkensová zahájila temperamentní boj, aby způsobila největší rozruch úvodního dne.

Další pozoruhodnou ztrátou v první soutěžní den byla bývalá světová jednička 1 Ana Ivanovičová, která v první sadě vyrazila vpřed proti světové jedničce Carle Suarez Navarro, ale po dvou sadách posetých chybami prohrála 2-6 6-1 6-2. .

S americkým ministrem zahraničí Johnem Kerrym a oblíbenou zlatou medailí z gymnastiky Simone Bilesovou vyhrála sedminásobná grandslamová vítězka Williamsovou první sadu, ale s pokračujícím zápasem byla frustrovaná, když prohrávala 4-6 6-3 7-6 (5) na světové číslo 62.

Flipkens se zhroutil na kurt poté, co vyhrál poslední set tie-breaker a hlučný brazilský dav ji serenádoval se zpěvy 'ole, ole, ole'.

Flipkens později poděkovala 'úžasnému' brazilskému davu za to, že jí pomohl dosáhnout jednoho z největších vítězství její kariéry.

'Porazit Venus Williamsovou na centrálním kurtu, jednoho z největších šampiónů v naší historii, z toho mi (všude) naskočila husí kůže,' řekla novinářům.

Ztráta však nebude koncem soutěže o šampiónku Sydney Games 2000 Williamsovou, protože šestatřicetiletá žena se u sestřičky Sereny snaží získat čtvrtou zlatou medaili ze čtyřhry.

Bývalá vítězka French Open Ivanovic zkazila své šance.

'Měl jsem šanci vrátit se ve třetím setu, ale pokaždé, když jsem se přiblížil k jejímu zavěšení na záda, jsem tuto příležitost promarnil,' řekl svět č. 26.

Ivanovičův zápas, stejně jako všechny ostatní na středovém kurtu, se hrál na více než poloprázdném stadionu, což pravděpodobně organizátory zklamalo.

Velikost davu ale nevadila Japonci Kei Nishikorimu, který zahájil tenisový turnaj dvouhry mužů na středovém kurtu tak, že snadno vyřadil španělského Alberta Ramose-Viñolase, který ve dvou setech vyhrál 6-2 6: 4.

Někteří hráči uvedli, že podmínky byly složité kvůli stoupajícím teplotám a silnému větru, který se snášel přes oceán.

'Tady je velmi těžké hrát, protože je to docela otevřené, neustále tu fouká nějaký druh větru,' řekl Marin Cilic z Chorvatska, který porazil bulharského Grigora Dimitrova 6-1 6-4.

Jeden hráč, kterému se dařilo na slunci v Riu, byl Australan John Millman, který se stal prvním olympionikem, který vyhrál mužskou dvouhru bez ztráty hry.

Millmanovo vítězství 'double-bagel' 6-0, 6-0 nastalo proti litevskému Ricardasu Berankisovi. Australan, který po několika operacích ramen, které ohrožovaly jeho kariéru, bojoval zpět do kondice, se zúčastnil pátečního slavnostního zahájení v noci, které mnoho olympioniků soutěžících v sobotu vynechalo.

'To byl pro mě opravdu vzrušující okamžik.' Je těžké vysvětlit emoce, které jsem dostal na ten stadion, a očividně se to přeneslo do dneška, “řekl sedmadvacetiletý hráč.

(Reporting by Drazen Jorgic and Liana Baker in Rio De Janeiro; additional reporting by Josh Schneyer; Editing by Tom Brown/Peter Rutherford)

Populární Problémy

Infographic: Wimbledon Tennis Championship 2013

Zde je návod, jak sledovat Royal Rumble 2019 na svém počítači, telefonu, Roku, Amazon Fire TV nebo jiném streamovacím zařízení zdarma.

The Buccaneers hostit Chargers Sunday. Pokud nemáte kabel nebo se nemůžete dostat k televizi, můžete hru sledovat online zdarma.

Grigor Dimitrov a Milos Raonic se nedokázali vyrovnat Novakovi Djokovicovi v Cincinnati, kde se Srb setkal s neobvyklou výzvou.

Když se Roger Federer a John Isner chystají zamknout rohy ve finále Miami, podívejte se dopředu, co se v zápase může stát.

Williamsová zvítězila ve dvou setech nad Jaroslavou Shvedovou.