Jak léčit problémy s dýcháním u francouzských buldoků

S plochým obličejem a netopýříma ušima má francouzský buldok rozhodně výrazný vzhled. Jeho plochý obličej mu dodává dětský vzhled, který mu bohužel také způsobuje problémy s dýcháním, konkrétně malformaci nazývanou Brachycephalic syndrom dýchacích cest. Existuje několik strategií, které můžete použít k řešení problému doma, ale v mnoha případech může být nutná opravná operace.

Část 1 ze 3: Identifikace známek problémů s dýcháním

 1. Obrázek s názvem Léčba problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 1

  1 Dávejte pozor na zvuky dýchání. Mnoho chrápání a chrápání, které majitelé francouzských buldočků považují za samozřejmost, jsou ve skutečnosti příznaky jejich dechové tísně. Mezi tyto příznaky patří těžké dýchání, dokonce i v klidu, a chrápání, když pes spí. Pes, který může snadno dýchat, by neměl vůbec vydávat velký hluk.
  • Pokud to vypadá, že se váš pes snaží dýchat, zvláště když málo cvičí, není to normální a psa by měl prohlédnout veterinář.
  • Pes s problémy s dýcháním může také vydávat dusivé zvuky, když je příliš vzrušený, a snaží se cvičit v horkém počasí.


 2. Obrázek s názvem Léčba problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 2

  2 Být upozorněn. Při cvičení může být dýchání psa přehnané a zoufalejší. Pes může dokonce silně slintat, než aby si oddychl dýcháním a polykal.
  • To je jasný signál, že váš pes potřebuje přestávku. Možná si to člověk nechce vzít, ale je vaší povinností dát si pauzu, dokud se jeho dýchání neobnoví.
 3. Obrázek s názvem Léčba problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 3

  3 Hledejte známky nedostatku kyslíku. V extrémních případech pes nemusí být schopen získat dostatek kyslíku k okysličení své krve. To způsobí, že se jeho dásně a jazyk zbarví do modra.
  • Úplný kolaps a ztráta vědomí není neslýchané, když jsou francouzští buldoci nadměrně namáháni a nemají kyslík, zvláště v horkém počasí. Abyste tomu zabránili, snažte se v horkých dnech svého francouzského buldočka nadměrně namáhat nebo vůbec, pokud víte, že už mají problémy s dýcháním.
  • Pokud uvidíte tyto příznaky, měli byste svého psa okamžitě vzít k veterináři. Veterinární lékař bude moci poskytnout psovi nouzový kyslík.
 4. Obrázek s názvem Léčba problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 4

  4 Pochopte problémy s dýcháním. Abyste porozuměli léčbě, je užitečné porozumět problému, kterému francouzský buldok čelí. Selektivní chov plochého obličeje vytvořil anatomické problémy, které těmto psům ztěžovaly dýchání.
  • Mnoho z těchto problémů je způsobeno sníženou velikostí kostní dutiny nosu, zatímco struktury měkkých tkání, jako je jazyk a měkké patro, zůstávají stejné velikosti. V případě francouzského buldoka to znamená, že jeho jazyk a měkké patro zabírají příliš mnoho místa a doslova se dusí. K tomu se přidávají další anatomické problémy.
  • Francouzský buldoček má nepřirozeně úzké nozdry. To mu ztěžuje nasávání vzduchu nosem. To je jeden z důvodů, proč plemeno hodně dýchá, protože potřebuje dýchat ústy.
  • Jazyk se nezmenšil a zároveň se nos zkrátil, takže velký jazyk se musí vejít do menšího prostoru. To zabírá místo v ústech a má tendenci blokovat zadní část krku.
  reklama

Část 2 ze 3: Péče o problémy s dýcháním doma

 1. Obrázek s názvem Léčba problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 5

  1 Chraňte svého francouzského buldoka před horkem. Uvědomte si, že francouzský buldok se bude v horkém počasí snažit dýchat více než ostatní plemena, protože už jen těžko dýchá. Je důležité, aby byl pes v horkém počasí chladný a necvičil ho v horku dne.
  • Zajistěte, aby měl váš francouzský buldoček vždy přístup ke stínu. Nikdy by nemělo být vynecháno na plném slunci. Udržování francouzského buldoka připoutaného na slunci jej může velmi rychle přehřát, i když zrovna necvičí.
  • Pokud víte, že den bude horký, zvažte držení psa v klimatizovaném prostoru.
 2. Obrázek s názvem Léčba problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 6

  2 Dopřejte svému psovi přestávky. Při procházkách nechte psa zastavit a často odpočívat. Pokud je jeho dýchání přehnané, namáhavé nebo stále více zneklidněné, okamžitě zastavte a ochlaďte psa.
  • Přehřátého psa můžete ochladit tím, že mu dáte vodu k pití a nalijete mu vodu na tělo. Jen se ujistěte, že voda není příliš studená. Nemělo by to být ledově studené, ale naopak jen mírně studené, aby to nešokovalo systém psa.
 3. Obrázek s názvem Léčba problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 7

  3 Udržujte psa hydratovaného. Na procházky si vždy vezměte dostatek vody, zvláště pokud je venku teplo. Ujistěte se, že váš pes přestane a často pije.
  • Pokud necháte psa pít vodu, pomůže to udržet psa v pohodě.
 4. Obrázek s názvem Léčba problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 8

  4 Při procházce s francouzským buldočkem použijte spíše postroj než obojek. Obojek ještě více omezí dýchání vašeho psa, zvláště pokud si rád zatáhne za vodítko. Místo toho použijte postroj, který nemá žádný kontakt s hrdlem psa.
  • Ujistěte se, že máte postroj správné velikosti a vejít se vašemu psovi. Postupujte podle pokynů na obalu, aby postroj nebyl ani příliš volný, ani příliš těsný.
  reklama

Část 3 ze 3: Léčba problémů s dýcháním pomocí chirurgie

 1. Obrázek s názvem Léčba problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 9

  1 Přečtěte si o dýchání vašeho psa. U Brachycephalic syndromu dýchacích cest je kostní komora nosu fyzicky menší, ale měkké patro, které odděluje zadní část nosu od krku, zůstává stejné velikosti. Je to jako mít oponu, která je příliš dlouhá na to, aby bylo okno na místě. Když pes vdechne, změna tlaku má tendenci nasát měkké patro proti vstupu do průdušnice (průdušnice) a zablokovat jej.
  • To způsobí, že se francouzský buldok dusí a lapá po dechu.
  • Laryngeální vaky také ovlivňují dýchání. Jedná se o tkáň připomínající mandle, která se nachází přímo v hrtanu (hlasová schránka). Změny tlaku vzduchu způsobené anatomickými změnami mají za následek sání hrtanových váčků v cestě průdušnice a jejich zablokování.
  • Hypoplastická průdušnice také ovlivňuje dýchání. Průdušnice francouzských buldoků může být mnohem užší než normální průdušnice. To vytváří zvýšenou odolnost proti proudění vzduchu a ještě více problémů s dýcháním.
 2. Obrázek s názvem Léčba problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 10

  2 Promluvte si se svým veterinářem. Budou schopni diagnostikovat problémy s dýcháním a pomohou vám rozhodnout, zda jste otevřeni myšlence operace. Posuďte, jak špatný je dýchání vašeho psa a zda jste ochotni to chirurgicky změnit. Někteří psi bojují tak těžce s dechem, že ke zlepšení kvality jejich života je nutná opravná operace.
  • Je důležité diskutovat o tom, zda by měl váš pes podstoupit operaci s veterinářem vašeho psa.
  • Některé problémy, jako je hypoplastická průdušnice a velký jazyk, bohužel nelze chirurgicky změnit.
 3. Obrázek s názvem Léčba problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 11

  3 Zvažte operaci nosní dírky. V celkové anestezii veterinář vyřízne trojúhelník masa z vnějšího okraje nosních dírek. Tím se vytvoří větší mezera pro průchod vzduchu.
  • Účinek rozšíření nosních dírek usnadňuje psovi dýchat nosem.
 4. Obrázek s názvem Léčba problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 12

  4 Diskutujte o možnosti resekce měkkého patra. V anestezii chirurg vyhodnotí, kolik další tkáně je v zadní části krku. On nebo ona pak ořízne měkké patro zpět.
  • Cílem je dostatečně resekovat (odstranit), aby v turbulenci otvoru do průdušnice nevznikla tkáň.
 5. Obrázek s názvem Léčba problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 13

  5 Zvažte resekci laryngeálních vaků. Veterinář se může rozhodnout resekovat laryngeální vaky. Tato operace odstraní dvě překážky z přeplněného prostoru v zadní části krku, což umožní větší prostor pro průchod vzduchu. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč můj Francouz frčí? Paní Roxy S největší pravděpodobností je to kvůli jeho velmi krátkému čenichu. Říká se tomu brachycephalic, což je psům, jako jsou mopslíci, buldoci, francouzští buldoci a další psi s podobnou strukturou obličeje, známí jako.
 • Otázka Proč můj Francouz neustále frčí/chrápe, i když spí? Francouzští buldoci jsou brachycefalické plemeno. Stejně jako americký buldok chrápou ve spánku. To vlastně nic neznamená. Psi s krátkými náhubky téměř vždy frčí ve spánku.
 • Otázka Můj francouzský buldoček byl zrovna nemocný, ale měl potíže se zvracením. Nyní zvedá nos do vzduchu a dýchá s otevřenými ústy. Co mohu udělat? Zeptejte se veterináře vašeho psa. Francouzům se špatně dýchá, protože jejich obličej je tak přitisknutý) a mohla zažít úpal. Pokud se jí ale špatně dýchá, jděte hned k veterináři. může to být vážné.
 • Otázka Můj Francouz skáče po zádech ze strany na stranu a lapá po vzduchu. Co bych měl dělat? S pozdravem sunflwr Měli byste o tom okamžitě navštívit svého veterináře, protože to může být život ohrožující problém.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Nakonec zdraví a pohoda tohoto nádherného plemene závisí na změně standardu plemene, aby byl akceptován delší nos, a trend výběru pro psy s extrémně plochými tvářemi je obrácen.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Pět hráčů s největším počtem titulů ATP ve dvouhře v otevřené éře.

Jak cestovat na Havaj. Havaj je krásný stát tvořený 7 obydlenými ostrovy, z nichž 4 jsou nejoblíbenějšími destinacemi: Havaj (Velký ostrov), Maui, Oahu a Kauai. Při plánování cesty zvažte data, která vám vyhovují, a ...

Pokud nemáte kabel, zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat živý přenos ze slavnostního zahájení olympijských her 2021 online.

Pokud se považujete za uměleckého a rádi byste vynikli, možná si říkáte, jak si nazouvat boty Converse. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak můžete využít své umělecké schopnosti, aby vaše boty byly skutečně jedinečné. Chcete -li přizpůsobit svůj ...

Dvacetinásobný vítěz Major Roger Federer uskuteční svůj očekávaný návrat na katarském ExxonMobil Open v Dauhá, který se bude hrát od 8. do 13. března.