Jak léčit Crepitus v koleni

Studie ukazují, že s chorobami, jako je artróza , ochranná chrupavka se může zhoršit a způsobit, že se kosti v koleni o sebe navzájem brousí. To často vydává praskavý nebo praskající zvuk zvuky který může být doprovázen bolestí. To může způsobit velké nepohodlí, zejména při chůzi nebo cvičení. Odborníci poznamenávají, že tomuto stavu můžete předcházet a léčit ho různými léky a změnami životního stylu.

konečné skóre tenisu

Část 1 ze 2: Léčba kolenního krepitusu způsobeného osteoartrózou

 1. Obrázek s názvem Rozpoznat příznaky horečky Chikungunya Krok 2

  1 Znát příznaky osteoartrózy. Na rozdíl od „normálního“ praskavého zvuku, který může pocházet z bezbolestného protahování, je kolenní krepitus z artritidy často docela bolestivý. Naštěstí existuje několik způsobů, jak detekovat osteoartrózu:
  • Při chůzi hledejte známky bolesti, zarudnutí, otoku a ztuhlosti. Nejčastějším místem krepitusu při artritidě je vnitřní část kolena.
  • Pociťujte přítomnost krepitusu položením jedné ruky na koleno při ohýbání a prodlužování kloubu. Krepitus obvykle vede k jemnému, ale křupavému pocitu.


 2. Obrázek s názvem Rychle se zbavte průjmu Krok 2

  2 Snižte lokální otok. Pokud je krepitus doprovázen bolestí a známkami zánětu, přiložte na oblast ledové obklady (zabalené v ručníku). Ledové obklady pomáhají snížit otok zanícené oblasti a zmírnit související bolest.
  • Můžete také užívat malé množství volně prodejných NSAID (nesteroidních protizánětlivých léků), jako je Advil (Ibuprofen) nebo Naproxen (Aleve), pro rychlou úlevu od bolesti. Nespoléhejte se však na tyto léky pro dlouhodobou úlevu od bolesti, protože mohou ovlivnit ledviny a gastrointestinální trakt.
  • Výhodou NSAID (což jsou protizánětlivé léky) je, že nejen snižují bolest, ale také snižují zánět.
  • Můžete kombinovat NSAID s volně prodejnými léky proti bolesti, jako je Tylenol (Acetaminophen). To nesnižuje zánět, ale může pomoci zmírnit bolest a dvě shodné léky (NSAID a Tylenol) mohou být extrémně účinné a užitečné při zvládání vašich každodenních aktivit bez bolesti.
 3. Obrázek s názvem Rozpoznat cirhózu Krok 26

  3 Získejte recept na protizánětlivé léky. NSAID na předpis zahrnují Indocin, Daypro, Relafen a řadu dalších léků. Protizánětlivé léky na předpis mají silnější účinek než volně prodejné odrůdy a mohou se ukázat jako účinnější v boji proti bolesti a zánětu spojeným s krepitem kolene. Tyto silnější léky však vyžadují povolení lékaře, což obvykle znamená, že váš kolenní crepitus bude muset klinicky vyšetřit jeden.
  • NSAID na předpis mohou mít vedlejší účinky - nejčastěji podráždění žaludku, ale v závažných případech (a v případě předávkování) jsou možné žaludeční vředy a poškození ledvin. Vždy užívejte léky podle pokynů a ne více, než doporučuje lékař.
 4. Obrázek s názvem Zvýšení plodnosti u mužů Krok 15

  4 Získejte injekci kortizonu. Kortizon je steroidní hormon, který tělo přirozeně produkuje v reakci na stres. (Poznámka: nejedná se o typ steroidu, který používají - a někdy zneužívají - sportovci a kulturisté.) Potlačuje imunitní systém těla a výrazně snižuje zánět. V případech bolestivých krepitů kolenního kloubu se lékaři mohou rozhodnout aplikovat kortizon přímo do kolenního kloubu, aby snížili bolest a zánět.
  • Kortizonové injekce se osvědčily jako léčba pravidelných „vzplanutí“ kolenního krepitu. Časté, opakované injekce do kloubu však mohou ve skutečnosti způsobit zhoršení chrupavky a zhoršení bolesti spojené s krepitem. Z tohoto důvodu nejsou kortizonové injekce vhodné jako dlouhodobá forma léčby.
  • Kortizonové injekce se nedoporučují častěji než jednou za tři měsíce, ale mohou být používány tak dlouho, dokud jsou účinné, což může být v určitých případech několik let.
 5. Obrázek s názvem Chraňte se před infekčními chorobami Krok 7

  5 Podstupte léčbu zvanou „viskosupplementace“. K mazání a stabilizaci pohybu kloubu se používá něco, co se v kolenním kloubu nazývá „synoviální tekutina“. U některých pacientů s osteoartritidou se synoviální tekutina stává „řidší“ - jinými slovy méně viskózní. To může vést k nadměrnému tření a abnormálnímu pohybu kloubů. V takovém případě vám lékař může doporučit „viscosupplementation“ - postup, který zahrnuje vstřikování nové tekutiny do kolenního kloubu za účelem posílení a promazání kolenního kloubu.
  • Tato léčba obvykle probíhá jako série tří až pěti injekcí v průběhu několika týdnů.
  • Všimněte si, že u pacientů, kteří podstoupili „viscosupplementation“, asi polovina našla úlevu od svých symptomů.
 6. Obrázek s názvem Recover from an MCL Sprain Step 7

  6 Noste kolenní ortézu. Někdy se pacientům s artritidou v koleni podávají speciální lékařská rovnátka. Tyto rovnátka přesouvají váhu z vnitřní části kolena, kde je krepitus nejčastější. Kolenní rovnátka mohou také stabilizovat a podporovat kolenní kloub, zajistit zdravé ohýbání a chránit jej před dalším poškozením nebo podrážděním.
  • Zatímco kolenní ortézy, které jsou volně prodejné, jsou komerčně dostupné za levné ceny, většina kolenních ortéz v lékařské kvalitě musí být vyrobena na míru, aby odpovídala vašemu kloubu, a proto může být dražší. Pokud máte zájem o kolenní ortézu, poraďte se se svým lékařem o cenách.
 7. Obrázek s názvem Treat an Enlarged Heart Krok 12

  7 Promluvte si s lékařem o operaci. V závažných případech kolenního krepitu spojeného s artritidou může být možností chirurgický zákrok. Pokud se vaše kvalita života kvůli bolesti kolena vážně zhoršila a již jste vyzkoušeli neoperační ošetření, zvažte možnost promluvit si se svým lékařem o možnostech operace kolene.
  • Existuje několik typů operací kolen, které může lékař doporučit: Celková nebo částečná náhrada kolene, oprava chrupavky, kolenní artroskopie a kolenní osteotomie jsou běžnými možnostmi.
  • Operace kolen, které dobře fungují u jednoho pacienta, nemusí fungovat u ostatních pacientů. Léčba artritidy je notoricky obtížná - ujistěte se, že před rozhodnutím prodiskutujete všechny možnosti se svým lékařem.
  reklama

Část 2 ze 2: Prevence zhoršení kolenního krepitusu

 1. Obrázek s názvem Faint Safely Step 17

  1 Ujistěte se, že máte správnou diagnózu. Bolest kolena může být způsobena několika různými diagnózami, včetně osteoartrózy (způsobené mechanickým opotřebením kolenního kloubu v průběhu času - nejčastější příčina), revmatoidní artritidy (způsobené autoimunitními problémy), infekční artritidy, poranění starého kolene nebo patelární dysfunkce, abychom jmenovali alespoň některé. Je klíčové navštívit lékaře, aby stanovil správnou diagnózu, protože nejlepší plán léčby a řízení závisí konkrétně na tom, co se děje uvnitř vašeho kolena.
  • Podobně, pokud vám byla diagnostikována například osteoartróza, ale zjistíte, že se léčbou nezlepšuje, promluvte si se svým lékařem o možnosti prozkoumat další možné diagnózy.
 2. Obrázek s názvem Vypořádat se se spánkovou apnoe, krok 8

  2 Spravujte svoji váhu. Každá libra přírůstku hmotnosti vytvoří na kolenním kloubu až dalších šest liber tlaku. Lidé s nadváhou mají tedy tendenci k rozvoji artritidy častěji než lidé se zdravou hmotností. Abyste předešli budoucím bolestem kolen (a zmírnili již existující příznaky), snažte se udržet si zdravou váhu, a to především dietou (cvičení může být omezeno přítomností bolesti kolen).
  • Lidem s artritidou se doporučuje vyhýbat se zpracovaným nebo smaženým jídlům, cukrům, rafinovaným sacharidům, soli, konzervantům a kukuřičnému oleji, což vše může zhoršit zánět kloubu přímo nebo prostřednictvím přibývání na váze.
 3. Obrázek s názvem Získejte energii během těhotenství Krok 4

  3 Cvičení. Svaly kolem kloubu fungují jako tlumiče nárazů, pomáhají podporovat a stabilizovat klouby jak ve fyzicky náročných situacích (například při sportu a cvičení), tak při vašich každodenních aktivitách. Čím jsou svaly silnější, tím větší napětí mohou absorbovat. Abyste předešli vzniku crepitusu (a pokud jej již máte, zmenšili ho), postupně silovým cvičením budujte svaly kolem kloubu.
  • Pro kolenní krepitus je kontrakce stehna skvělým cvičením, které posiluje svaly kolem kolenního kloubu. Pod koleno si položte srolovaný ručník a napněte stehenní svaly. Podržte pět sekund a uvolněte se a opakujte znovu 10krát.
  • Izometrická cvičení, jako je zvednutí rovných nohou (se zablokovaným kolenem), čtyřkolky nebo sezení na zdi, mohou posílit kloub a zároveň omezit pohyb zapojeným kloubem. Tím se zabrání zhoršení kloubu a zvýšení bolesti a zánětu).
  • Lze také provádět kardio cvičení s nízkým dopadem, jako je jízda na kole nebo plavání (doporučeno alespoň třikrát týdně), aby se zlepšila svalová síla stehna a lýtka. Tato cvičení vám mohou také pomoci zhubnout a dále snížit bolest krepitusu.
 4. Obrázek s názvem Léčba podvrtnutí kolena Krok 3

  4 Vyzkoušejte kombinaci balíčků ledu a tepla. Obojí bylo prokázáno, že pomáhá lidem zmírnit bolest, která je často spojena s kolenním krepitem. Zkuste experimentovat s námrazou a/nebo teplem, abyste zjistili, zda vám to funguje.
 5. Obrázek s názvem Faint Safely Step 14

  5 Opatrně zvažte doplňky stravy. Některé výživové doplňky, včetně glukosamin sulfátu a chondroitin sulfátu, používají někteří lidé s artritidou k léčbě a/nebo prevenci krepitusu. Tyto doplňky však jsou ne regulované FDA a dosud nebylo vědecky prokázáno, že fungují. Existuje také málo informací o jakýchkoli vedlejších účincích při dlouhodobém používání těchto doplňků. Klinické studie probíhají s cílem vyhodnotit tyto doplňky pro lékařské použití. Mezitím si promluvte se svým lékařem nebo někým, komu důvěřujete, kdo tyto doplňky stravy vyzkoušel, než je začnete brát. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč mi praskají krk a kolena? V kloubech jsou malé vzduchové bubliny, které se při pohybu samy přemístí. Je to normální.
 • Otázka Existuje způsob, jak zastavit křupavý zvuk pod kolenem, pokud mě nic nebolí? Ano, existuje celá řada úseků, které můžete udělat, které vám pomohou, jako jsou například čtyřkolky nebo kolena. Chtěl bych na YouTube vyhledat nějaké video ukázky užitečných úseků.
 • Otázka Jak se mohu zbavit zánětu pravého ukazováčku z podvrtnutí, když nefungují výstřely Cortizone? Nejlepším řešením je ledovat, odpočívat a stlačovat a možná užívat protizánětlivé léky, jako jsou NSAIDS, jako je ibuprofen, za předpokladu, že nejsou v rozporu s ostatními léky. Pokud si nejste jisti, je nejlepší poradit se s lékařem. Pokud zánět pokračuje, bude to vyžadovat návštěvu lékaře, protože to může být něco vážného.
 • Otázka Mohu užívat zde navrhované léky, pokud užívám Warfarin? Nesteroidní antirevmatika a warfarin se nedoporučují jako kombinace, protože pokud jsou užívány společně, mohou zvýšit riziko krvácivých poruch. Kortizon a/nebo viskosupplementace by měly být v kombinaci s Warfarinem v pořádku, jen byste mohli mít více modřin v místě vpichu. Pokud dostanete injekce/viskosuplementaci kortizonu, zmíňte komukoli, kdo injekci podává, že jste na Warfarinu. Pokud se rozhodnete pro operaci, možná budete muset v době operace Warfarin na chvíli zastavit.
 • Otázka Jak zacházím s krepitem v koleni po sezení a stání? Použijte horkou nebo studenou terapii a proveďte několik denních cvičení, která vám pomohou ji ovládat. To by mělo nesmírně pomoci.
 • Otázka Je gel Ibuprofen dobrý na pomoc při křupání kolen? Ne, nepomáhá to při hojení, jen bolesti a zánětu. Crepitus je obvykle způsoben zraněním (lehkým nebo vážným) nebo opotřebením. Obvykle to znamená, že ve vašem kloubu je poškozená struktura. Každou chvíli prasknutí kolena je obvykle způsobeno vzduchovými bublinami, což je normální, ale pokud se to stává často a koleno je bolestivé nebo je nepříjemné, je to obvykle známka poškozené tkáně, která se obvykle nehojí.
Nezodpovězené otázky
 • Proč by mi při běhu mohlo koleno prasknout a začít bolet a co mohu dělat?
 • Proč mi někdy kolena povolují a hroutí se?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak si užít den se svým psem. Péče o psy může být práce na plný úvazek, ale až budete mít možnost strávit celý den se svým štěnětem, budete chtít využít výhod a pobavit se. Ať už jste nový majitel psa nebo jen hledáte ...

Originální French Open Trophies předvedené v butiku Longines na Connaught Place.

Victoria Azarenková bude v sobotu hledat svůj první US Open, zatímco Naomi Osaka bude usilovat o své druhé. Naomi Osaka vede Victoria Azarenkovou 2-1 v jejich vzájemném rekordu.

Náhled na semifinálový zápas mezi Williamsem a Šarapovovou.

Decoupage je jednoduchý způsob, jak přizpůsobit a oživit starý pár bot. K dokončení tohoto projektu budete potřebovat trochu představivosti a spoustu času, ale když se udělá dobře, výsledky mohou být ohromující. Vyberte papír. Tenké až střední ...

Jak bojovat se špínou a vyhrát. I když je obvykle nejlepší vyhnout se násilným střetům, pokud se dostanete do pouličního boje nebo vás někdo vážně ohrožuje, možná budete muset bojovat, abyste se nezranili. Bojovat se špínou znamená používat ...