Jak ošetřit poranění nohou u morčat

Morčata mohou být skvělými domácími mazlíčky, o které je obecně snadná péče. Mohou však být náchylní ke zranění, pokud s nimi není správně zacházeno. Morče, které má poranění nohy v důsledku nehody nebo nesprávného zacházení, musí ošetřit veterinární lékař. S trochou času a úsilí lze nohu vašeho morčete efektivně ošetřit a zranění se snad může zcela zahojit.

Metoda 1 ze 3: Pozorování známek poranění nohy

 1. Obrázek s názvem Léčba poranění nohou u morčat Krok 1

  1 Hledejte zranění, pokud upadnete na morče nebo jste na něj drsní. Většina poranění nohou morčete je způsobena nesprávným zacházením. Pokud nepodržíte zadním nohám morčete, když ho držíte, nebo jste příliš drsní na tělo zvířete, může to vašeho mazlíčka vážně zranit.
  • Pokud si myslíte, že se vaše morče zranilo, okamžitě se na něj podívejte a poté každých několik minut, dokud si nebudete jisti, že je zvíře v pořádku.
  • Pokud jste si jisti, že jste své morče zranili při nesprávném zacházení, měli byste ho okamžitě vzít k veterináři.


 2. Obrázek s názvem Léčba poranění nohou u morčat Krok 2

  2 Věnujte pozornost změnám v pohybu zvířete. Když má morče zraněnou nohu, zvíře se pravděpodobně bude pohybovat co nejméně. To umožňuje morčátku vyhnout se bolestivému pohybu a nevykazovat známky poranění, které by ho mohlo učinit náchylnějším k predátorům.
  • Bodové signály, že vaše morče upřednostňuje jednu nohu před druhou nebo že se pohybuje méně než normálně.
 3. Obrázek s názvem Léčba poranění nohou u morčat Krok 3

  3 Hledejte otoky nebo viditelná poranění. Pokud si myslíte, že má vaše morče potíže s nohou, měli byste se na něj podívat zblízka a hledat známky zranění. Jakékoli otoky nebo viditelná poranění, jako jsou řezné rány, signalizují, že morče má poranění nohy, které může vyžadovat veterinární péči.
  • Nadměrné otoky a hluboké tržné rány jsou příznaky vážných poranění nohou, která vyžadují veterinární ošetření. Vezměte své morče hned na veterinární úřad, pokud uvidíte některý z těchto příznaků.
 4. Obrázek s názvem Léčba poranění nohou u morčat Krok 4

  4 Nečekejte, že uvidíte zjevné známky bolesti. Pokud vaše zvíře utrpí zranění nohy, pravděpodobně nebude plakat nebo projevovat bolest. Vaše morče je kořistní zvíře, což znamená, že přirozeně skryje známky slabosti. Zvíře ve volné přírodě, které je zraněno, je snadnější kořistí, takže kořistní zvířata mají tendenci skrývat své zdravotní problémy.
 5. Obrázek s názvem Léčba poranění nohou u morčat Krok 5

  5 Prohlédněte si ústa morčete, zda nevykazují známky oběhu. Pokud je vaše morče zraněno, je důležité ověřit, zda má v těle stále dobrý krevní oběh. Podívejte se na vnitřní povrch tlamy zvířete, kterému se říká slizniční výstelka. Pokud má morče silný krevní oběh, mělo by mít zdravou růžovou barvu.
  • Pokud je cirkulace vašeho morčete snížena, barva vnitřku úst bude bledá nebo modře zbarvená.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Péče o vaše zraněné morče

 1. Obrázek s názvem Léčba poranění nohou u morčat Krok 6

  1 Vezměte své morče na návštěvu veterináře. Pokud má vaše morče viditelné zranění nebo se nepohybuje normálně, měli byste ho vzít k posouzení. Váš veterinář bude schopen najít zdroj problému provedením diagnostických testů, včetně rentgenového záření.
  • Je lepší být v bezpečí, než litovat, pokud jde o zranění vašeho mazlíčka. Pokud máte podezření, že se jedná o problém, nechte jej zkontrolovat zdraví a klid vašeho mazlíčka.
 2. Obrázek s názvem Léčba poranění nohou u morčat Krok 7

  2 Dodržujte doporučení svého veterináře k léčbě. V závislosti na druhu poranění a závažnosti poranění se léčba může lišit. Pokud má vaše morče zlomeninu, bude nutné kost imobilizovat. Pokud má morče jen tržnou ránu nebo infekci, váš veterinář vám pravděpodobně předepíše léky a odpočine.
  • Pokud má vaše morče vážné zranění, které mu způsobí silnou bolest, a nelze jej léčit, může vám veterinář navrhnout soucitnou eutanazii. Je to těžké rozhodnutí, ale obvykle se navrhuje pouze v případě, že neexistují žádné další možnosti.
 3. Obrázek s názvem Léčba poranění nohou u morčat Krok 8

  3 Pokračujte v následné péči doma. Poté, co vaše morče zahájí léčbu ve veterinární kanceláři, budete pravděpodobně muset pokračovat v ní doma. Podejte morčatům léky podle pokynů a ujistěte se, že se zranění přiměřeně hojí.
  • Zajistěte, aby všechna otevřená zranění byla čistá. Pokud vám to veterinární lékař navrhne, možná budete muset pravidelně měnit bandáž.
  • Léky na morčata se často podávají v tekuté formě. Umístěte množství léků předepsaných veterinářem do injekční stříkačky, ke které není připojena jehla. Poté umístěte konec injekční stříkačky do tlamy morčete a pomalu jej zmáčkněte, abyste podali lék.
 4. Obrázek s názvem Léčba poranění nohou u morčat Krok 9

  4 Zajistěte prostředí s nízkým stresem a nízkou stimulací. Když si své prase přinesete domů, bude potřebovat klidnou a klidnou atmosféru, aby se správně zotavilo. Ujistěte se, že ve vašem domě nejsou žádné hlasité zvuky, a snažte se udržovat teplotu mezi 65–75 stupni Fahrenheita (18–24 stupňů Celsia). Tento druh klidné atmosféry pomůže vašemu morčátku zotavit se co nejrychleji.
  • Pokud máte hektickou a hlasitou domácnost, zvažte umístění morčete na místo, které není v cestě.
  • Ať už se rozhodnete své morče chovat kdekoli, ujistěte se, že jej často kontrolujete, zejména během prvních dnů jeho zotavení.
 5. Obrázek s názvem Léčba poranění nohou u morčat Krok 10

  5 Udržujte klec zvířete v čistotě. Klec morčete dobře očistěte, dokud se zotavuje ze zranění. Bakterie a viry mohou hnisat ve špinavé kleci, takže udržování klece v čistotě může vašemu mazlíčkovi pomoci vyhnout se infekci.
  • Začněte důkladným čištěním klece mýdlem a vodou, včetně podestýlky, nádobí a předmětů v kleci.
  • Aby byla klec čistá, provádějte lehké čištění každý den. Odstraňte znečištěnou podestýlku a očistěte zvířecí pokrmy a vodu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Prevence zranění nohou

 1. Obrázek s názvem Léčba poranění nohou u morčat Krok 11

  1 Buďte opatrní s poraněným místem, jakmile se uzdraví. Jakmile je vaše morče zraněno, musíte být opatrnější s jeho tělem. Oblast, která byla kdysi zraněna, může být náchylnější k opětovnému zranění, takže k této části svého mazlíčka musíte být v budoucnu šetrní.
  • Po zranění budete možná muset na chvíli omezit pohyb morčete. Udržujte své morče na malém prostoru, aby se při hojení příliš nehýbalo.
 2. Obrázek s názvem Léčba poranění nohou u morčat Krok 12

  2 Držte morče správně. Je důležité správně držet morče, aby se nezranilo. Když ho držíte, jednou rukou podepřete jeho střední část a druhou rukou mu podepřete zadní nohy.
  • Správné držení morčete chrání jeho páteř a záda. Tyto části morčete lze napnout nebo zlomit, pokud je na ně vyvíjen příliš velký tlak.
  • Když drží morče, vždy dohlížejte na malé děti.
 3. Obrázek s názvem Léčba poranění nohou u morčat Krok 13

  3 Feed vaše morče zdravá strava. Pokud svému morčátku poskytnete správnou dietu, pomůže vám zůstat zdravý. Pomůže také zvířeti vyléčit se z jakýchkoli zranění, která může mít.
  • Dieta morčete obvykle sestává z kombinace sena, zeleniny a pelet.
 4. Obrázek s názvem Léčba poranění nohou u morčat Krok 14

  4 Zajistěte pravidelnou veterinární péči. Nechte své morče vidět veterinářem každý rok. To vám umožní sledovat zranění a pomůže vám posoudit, zda se stávající zranění hojí dobře.
  • Pokud má vaše morče zranění, které by mohlo vzplanout nebo způsobit jiné zdravotní problémy, může vám veterinář navrhnout častější podávání na zkoušky.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Příští týden dostanu morče. Kolik peněz to bude stát, když půjdu k veterináři? Jules Owen Pole Může se to lišit. U většiny veterinářů je kontrola u dvou štěňat kolem osmdesáti dolarů. Za kastraci nebo zranění budete muset zaplatit mnohem více.
 • Otázka Moje morče má řez na noze a 2 prsty na nohou téměř vypadají, jako by jim odpadly. Prosím pomozte! Vezměte ji k veterináři! Prsty na nohou budou s největší pravděpodobností muset být amputovány, ale pokud se nedostanete okamžitě k lékařskému ošetření, může se to změnit v infekci a ona může zemřít.
 • Otázka Jak mám zvládnout morče s poraněním zadní nohy? Jak bych jej měl také přepravovat, aniž bych způsobil větší újmu? Amy Harrisonová Nejlepší odpovídač Vyhněte se držení morčete, pokud to není nezbytně nutné. Chcete zabránit namáhání nohy a snížit úroveň stresu. Pokud potřebujete své morče držet, jednou rukou se držte jeho střední části a druhou rukou mu podepřete zadní nohy. Přepravte své morče v malém kočičím nosiči nebo krabičce. Veterinární lékař vám může navrhnout přemístění morčete do menší klece, zatímco se noha hojí, aby se omezil pohyb.
 • Otázka Mému morčátku je 12 týdnů a nechodí po levé zadní noze. Pro něj a moje další dvě morčata jsem dal do klece novou postel; Myslím, že z toho možná vyskočil a poranil si nohu. Pokud po něm nechodí, může být zlomený. Okamžitě ho vezměte k veterináři, pravděpodobně ho hodně bolí.
 • Otázka Moje morče kulhá, ale zdá se být klidný, i když zůstává velmi klidný a hodně skřípe. Co mám dělat? Okamžitě ho vezměte k veterináři. Vlastně nemůžete udělat nic, abyste mu pomohli, a vypadá to, že ho to hodně bolí.
 • Otázka Moje morče kulhá a kdykoli se ho snažím uklidnit, chce se jen hýbat. Co mám dělat? Vezměte ho k veterináři. Okamžitě potřebuje lékařskou pomoc a jen si ublíží, pokud se o to nebudete starat.
 • Otázka Moje morče si poranilo nohu, když šel do hrací trubice, a bylo příliš tlusté, než aby se dostalo ven. Nechce se moc hýbat a při pohybu pláče. Kancelář veterináře je zavřená, jak mu teď mohu pomoci? Snažte se ho udržet v klidu a v klidu co nejvíce. Pokud můžete, jemně ve srovnání s druhou nohu nahmatejte, abyste získali představu o skutečně způsobeném poškození. Dejte mu vodu s trochou vitamínu C a nakrmte ho zeleninou, abyste podpořili uvolněné chování a odradili od jakéhokoli skákání nebo rychlých pohybů. Domluvte si schůzku s veterinářem, jakmile se otevřou.
 • Otázka Moje morče kulhá, ale zdá se být klidný. Zůstává velmi klidný a hodně skřípe. Co mám dělat? Vypadá to, že je vážně zraněný. Morčata dobře skrývají svou bolest, protože ji musí skrývat před predátory ve volné přírodě. Proto se mohou zdát klidní, i když jsou v nouzi. Okamžitě ho vezměte k veterináři!
 • Otázka Mému morčátku je 7 měsíců a od narození má zlomenou nohu. Co můžu dělat? Crazyanimal42 Vezměte ho k veterináři. Noha by se již uzdravila, ale je nepravděpodobné, že by to udělala správně. Musíte ho vzít k veterináři, aby ho mohli buď znovu rozbít a správně narovnat, nebo amputovat.
 • Otázka Mám 1 rok staré americké krátkosrsté morče, které má dnes ráno pravděpodobně zraněné obě nohy. Vůbec nechodil, a když jsem ho zvedl, jeho soukromí a zadní nohy byly celý den mokré. Musí okamžitě navštívit veterináře, to nezní zdravě a může být problém s léčbou.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Chcete streamovat Avalon High? Připravili jsme pro vás průvodce prohlížením rodiny, který obsahuje informace o streamování filmu, jeho obsazení a dalších.

Premiéra 4. série seriálu Love and Hip Hop: Miami má premiéru dnes v noci. Pokud nemáte kabel, zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat streamování pořadu online.

US Open, druhý hlavní golf roku 2020, se koná tento týden. Zde je návod, jak sledovat živý přenos z turnaje online bez kabelu.

Jak sloužit Bohu. Možná jste vyrostli s Bohem a duchovní vírou ve svůj život, nebo jste pro tuto zkušenost nový. Bez ohledu na to, kde jste na své cestě víry, existuje spousta způsobů, jak můžete Bohu sloužit každý den. Od aktivního chodu ...

Když se Roger Federer a John Isner chystají zamknout rohy ve finále Miami, podívejte se dopředu, co se v zápase může stát.

Hledáte skvělý způsob, jak budovat a udržovat svaly na zádech? Pokud chcete cvičení s nízkým dopadem, které je stále intenzivní, můžete zkusit začlenit izometrické řádky do své rutiny. Izometrické řádky jsou podobné ...