Jak léčit zvracení doma

Zvracení je velmi častý jev, který v určitém okamžiku postihne téměř každého. Může to způsobit mnoho věcí, od žaludečních chyb a otravy jídlem po přejídání, silné pachy nebo těhotenství. I když je to nepříjemné, obvykle to projde do 24 hodin, aniž byste vyžadovali další lékařskou pomoc. Pokud vy, někdo z vašeho domova nebo vaše dítě zvrací, existuje mnoho věcí, které můžete udělat, abyste zmírnili příznaky a cítili se lépe. Pokud zvracení do 24 hodin neprojde, neváhejte kontaktovat svého lékaře o další pokyny.Metoda 1 ze 4: Zůstaňte hydratovaní a vyživovaní

 1. Obrázek s názvem Léčba zvracení doma Krok 1

  1 Pijte 8–10 sklenic vody, abyste zabránili dehydrataci. Zvracení může rychle vést k dehydrataci, takže se hydratujte pitím 8–10 sklenic vody po celý den. Držte se pravidelného plánu a pijte každých 15 minut doušky vody, zatímco aktivně zvracíte. Příliš rychlé pití by však mohlo způsobit další zvracení, takže místo velkých doušků si dávejte malé doušky.
  • Ledově studené nápoje působí na žaludek mnohem více uklidňujícím dojmem než teplé nebo teplé nápoje. Vodu nebo šťávu uchovávejte v chladničce, aby byla při pití studená.
  • Pokud vám z obyčejné vody dělá nevolno, zkuste do ní pro chuť vymačkat trochu citronové šťávy.
  • Sladké nápoje jako soda jsou někdy pro váš žaludek uklidňující. Pokud vám voda dělá nevolno, zkuste vypít zázvorové pivo.
 2. Obrázek s názvem Léčba zvracení doma Krok 2

  2 Pokud nemůžete udržet kapaliny, nasávejte kostku ledu. Někdy může pití tekutin způsobit další zvracení. Sání na kostce ledu pomalu uvolňuje vodu, která vás udrží hydratovanou a zabrání vyvolání další nevolnosti.
  • Nekousejte kostky ledu. Mohlo by dojít k poškození zubů a také k spolknutí příliš velkého množství vody najednou.
 3. Obrázek s názvem Léčba zvracení doma Krok 3

  3 Pokud dlouhodobě zvracíte, dejte si sportovní nápoje. Pokud zvracíte několik hodin, pak vaše tělo pravděpodobně nemá dostatek elektrolytů, sodíku a dalších živin. Nahraďte je na chvíli přechodem z vody na sportovní nápoje. Tyto nápoje poskytují elektrolyty, takže se nebudete dále dehydratovat.
  • Produkty jako Pedialyte jsou také dobré pro doplnění živin.
  • Dodržujte stejná pravidla, která jste použili pro pitnou vodu. Ujistěte se, že je nápoj studený a pijte jej pomalu, aby nedošlo k přeplnění žaludku.
 4. Obrázek s názvem Léčba zvracení doma Krok 4

  4 Jezte nevýrazná jídla, abyste zabránili dalšímu zvracení. Potřebujete doplnit ztracené živiny zvracením, ale dávejte si pozor na to, co jíte, abyste předešli další nevolnosti. Nejlepší jsou obyčejná nebo nevýrazná jídla. Dobrou možností jsou sušenky, toasty, brambory a rýže. Banány a jablečná omáčka jsou také dobré možnosti, které obvykle nerozrušují váš žaludek. Jezte tolik, kolik dokážete tolerovat, abyste doplnili ztracené živiny.
  • Vodnatá jídla jako vývar nebo polévka jsou také dobrá, protože vás udržují hydratovanou.
  • Vyvarujte se tučných a kořeněných jídel, rychlého občerstvení, smažených jídel a příliš sladkých jídel. Mléčné výrobky mohou také zhoršit nevolnost.
 5. Obrázek s názvem Léčba zvracení doma Krok 5

  5 Jezte malá jídla, abyste nebyli příliš plní. Příliš mnoho jídla na břiše může způsobit větší nevolnost a zvracení. Zkuste jíst po celý den menší jídla, než jíst velká jídla. Jezte pomalu a nenuťte se jíst příliš mnoho najednou.
  • Zkuste si dát 5 menších jídel místo 3 velkých.
  • I když nemáte chuť k jídlu, zkuste si dát malé občerstvení. Tím se zabrání dalším problémům z nedostatku živin.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Minimalizace nevolnosti

 1. Obrázek s názvem Léčba zvracení doma Krok 6

  1 Tiše se posaďte a vyhněte se pohybu, abyste zabránili zvracení. Pokud vám je nevolno, pohyb kolem vás to může ještě zhoršit. Posaďte se nebo si lehněte v klidné oblasti a zůstaňte v klidu. Vaše nevolnost může přejít poté, co takto chvíli zůstanete.
  • Pokud máte problémy se vstáváním, neležte na zádech. Místo toho si lehněte na bok, pro případ, že byste zvraceli.
  • Sledování televize nebo prohlížení jiných obrazovek může také zhoršit vaši nevolnost. Zkuste vypnout televizi, když odpočíváte.
 2. Obrázek s názvem Léčba zvracení doma Krok 7

  2 Po jídle zůstaňte 2 hodiny v klidu. Pohyb po jídle může zhoršit nevolnost a vyvolat zvracení. Seďte vzpřímeně a zůstaňte v klidu, zatímco trávíte. Asi po 2 hodinách by se jídlo mělo přesunout z vašeho žaludku.
  • Po jídle si nelehejte alespoň 2 hodiny. To může zhoršit vaši nevolnost.
 3. Obrázek s názvem Léčba zvracení doma Krok 8

  3 Vyhněte se pobytu v blízkosti silných pachů. Jste obzvláště citliví na pachy, když vám je nevolno, takže byste mohli více zvracet, pokud jste kolem silných pachů. Pokuste se vyhnout zapáchajícím jídlům a výrobkům, dokud nevolnost nepřejde a už nebudete zvracet.
  • Pokud je vůní jídla spouštěč, požádejte někoho jiného, ​​aby vařil. To je velmi časté v časném těhotenství.
  • Nejezte zvláště páchnoucí jídla jako ryby.
  • Jiné silné pachy jako cigaretový kouř a parfém mohou u některých lidí vyvolat zvracení.
 4. Obrázek s názvem Léčba zvracení doma Krok 9

  4 Přestaňte užívat všechny perorální léky, dokud nevolnost neprojde. Tyto léky by mohly dráždit váš žaludek a způsobit další zvracení. Kromě toho, pokud po užití léku zvracíte, vaše tělo jej nevstřebá a vynecháte dávku. Počkejte, až nevolnost přejde, abyste mohli užívat jakékoli léky, včetně pilulek a tekutin.
  • Pokud musíte pravidelně užívat léky po celý den, zavolejte svého lékaře a zeptejte se, co byste měli dělat.
 5. Obrázek s názvem Léčba zvracení doma Krok 10

  5 Nadechněte se čerstvého vzduchu, abyste zmírnili nevolnost. Zastaralý nebo ucpaný vzduch může nevolnost ještě zhoršit. Zkuste na chvíli posedět venku nebo zůstat poblíž otevřeného okna ve vašem domě. Pokud se cítíte dostatečně dobře, můžete se také vydat na krátkou procházku.
  • Pokud jdete na procházku, pohybujte se pomalu a vyhněte se houpání tam a zpět. To může vaše příznaky zhoršit. Také nechoďte příliš daleko od domova.
 6. Obrázek s názvem Léčba zvracení doma Krok 11

  6 Procvičte si řízené dýchání, abyste se uvolnili. Někdy nevolnost způsobuje zvýšenou srdeční a dechovou frekvenci, což může vést k dalšímu zvracení. Ovládání dýchání by mohlo tuto úzkost snížit a zmírnit nevolnost. Posaďte se na klidné místo, zavřete oči a soustřeďte se na svůj dech. Provádějte dlouhé, kontrolované nádechy, držte je několik sekund a pak je pomalu vypusťte. Takové dýchání snižuje vaši úzkost a může zabránit dalšímu zvracení.
  • Cvičení kontrolovaného dýchání spolu s dalšími relaxačními technikami, jako je meditace, vám pomůže být ještě klidnější.
  • Zkuste se vyvarovat aktivitám, které vám zrychlí dech, jako je cvičení. I když se cítíte lépe, počkejte asi den, než si zase zacvičíte.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Využití alternativní léčby

 1. Obrázek s názvem Léčba zvracení doma Krok 12

  1 Přidejte zázvor do jídla a nápojů. Zázvor při konzumaci pomáhá v boji proti nevolnosti a zvracení. Čerstvá forma je nejlepší, protože mnoho produktů neobsahuje příliš zázvoru. Zkuste dostat kořen zázvoru a nastrouhat do nápojů nebo přes jídlo, abyste zmírnili nevolnost.
  • Zázvorové pivo by také mohlo pomoci vaší nevolnosti, ale neobsahuje tolik přírodního zázvoru.
  • Můžete si vyrobit vlastní zázvorový čaj , ale pamatujte, že horké nápoje mohou nevolnost ještě zhoršit. Čaj před vypitím nalaďte, aby více zklidnil váš žaludek.
  • Maximální bezpečná dávka zázvorových doplňků je 4 gramy (asi ¾ čajové lžičky). Pokud jste těhotná nebo kojíte, omezte příjem na 1 gram denně.
  • Zázvor může interferovat s některými léky na předpis ředícími krev. Pokud užíváte léky na ředění krve, poraďte se před užíváním zázvoru se svým lékařem.
 2. Obrázek s názvem Léčba zvracení doma Krok 13

  2 Zkuste akupresuru snížit nevolnost. Akupresura je, když přistupujete k určitým bodům lehkým zatlačením na ně. Akupunkturní bod P6 na vnitřním předloktí může zabránit nevolnosti a zvracení při stimulaci. Umístěte ruku tak, aby dlaň směřovala k vám a prsty směřovaly nahoru. Položte 3 prsty své opačné ruky vodorovně přes zápěstí. Palcem nahmatejte bod těsně pod ukazováčkem. Na tento bod tlačte 2–3 minuty krouživými pohyby. Opakujte postup na druhém zápěstí.
  • Můžete také použít akupresurní pásmo, například Sea-band nebo ReliefBand. Jsou k dispozici v lékárnách nebo online.
  • Nosit akupresurní pásky je užitečné zejména na cestách, pokud máte pohybovou nemoc.
 3. Obrázek s názvem Léčba zvracení doma Krok 14

  3 K zamaskování dalších pachů použijte aromaterapii máty peprné. Aromaterapie je praxe vdechování vůní z rostlinných výtažků. Zejména máta je spojena se snížením nevolnosti. Naneste 1–2 kapky extraktu z máty peprné na čistou gázovou podložku a vdechněte roztok. To může uklidnit vaše příznaky a také pokrýt všechny nepříjemné pachy, které by mohly zhoršit vaši nevolnost.
  • Aromaterapie vykazuje v klinických studiích smíšené výsledky, ale je bezpečná a neškodná, pokud ji chcete vyzkoušet.
  • Fungovat by mohlo i přisátí mátových bonbónů. Přinejmenším dodají vašim ústům lepší chuť a zbaví vás zvracení.
  • Tato léčba je pro těhotné ženy bezpečná.
  • Neaplikujte na kůži aromaterapeutické oleje. To může způsobit podráždění nebo alergickou reakci.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Vyhledání lékařské péče

 1. Obrázek s názvem Léčba zvracení doma Krok 15

  1 Pokud po 12 hodinách nepřestanete zvracet, navštivte svého lékaře. Zvracení by mělo odeznít přibližně po dni nebo méně. Pokud jste vyzkoušeli různé způsoby léčby a zvracení trvá déle než 12 hodin, obraťte se na svého lékaře. Může to být známka hlubšího problému.
  • U dětí mladších 2 let navštivte lékaře, pokud po 12 hodinách nepřestanou zvracet.
 2. Obrázek s názvem Léčba zvracení doma Krok 16

  2 Pokud projevujete známky dehydratace, vyhledejte lékařskou pomoc. Pokračující zvracení může vaše tělo zbavit tekutin, což může vést k dehydrataci. Kromě toho vám nevolnost a zvracení mohou zabránit v pití adekvátního množství vody, což může také způsobit dehydrataci. Pokud se neléčí, dehydratace může být velmi nebezpečná. Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud začnete projevovat známky dehydratace.
  • Mezi příznaky dehydratace patří sucho v ústech, ospalost, snížená nebo tmavá moč, bolest hlavy, suchá kůže a závratě.
  • Pokud nemůžete zadržet vodu, věnujte velkou pozornost všem příznakům dehydratace.
 3. Obrázek s názvem Léčba zvracení doma Krok 173 Při těžké bolesti břicha nebo hrudníku vyhledejte lékařskou pomoc. Pokud při zvracení pociťujete intenzivní a ostrou bolest břicha nebo hrudníku, může to být známka vážného zdravotního problému. Zajděte co nejdříve na pohotovost, abyste se ujistili, že nejde o nic vážnějšího.
  • Ostrá bolest na hrudi může být známkou blížícího se infarktu.
 4. Obrázek s názvem Léčba zvracení doma Krok 18

  4 Pokud máte ve zvratcích krev, jděte na pohotovost. Pokračující zvracení může potenciálně prasknout nebo roztrhnout žaludeční výstelku, což může způsobit, že se ve vašich zvratcích objeví krev. Existují také další vážné zdravotní stavy, které mohou vést k tomu, že se ve zvratcích objeví krev. Pokud ve zvratcích vidíte tmavou, červenou krev nebo něco, co vypadá jako kávová sedlina, neprodleně vyhledejte lékařskou pomoc.
  • Krvácení nebo prasknutí je třeba léčit co nejdříve. Neodkládejte vyhledání lékařské pomoci, pokud ve zvratcích uvidíte krev.
 5. Obrázek s názvem Léčba zvracení doma Krok 195 Zavolejte svého lékaře, pokud zvracíte po úrazu hlavy. Nevolnost a zvracení jsou příznakem otřesu mozku. Pokud jste dostali ránu do hlavy a začnete pociťovat nevolnost a zvracení, zavolejte svého lékaře a zjistěte, co byste měli udělat.
  • Nechoďte spát, i když se cítíte unavení.
  • Mezi další příznaky otřesu patří bolest hlavy, zmatenost, závratě, nezřetelná řeč a zvonění v uších.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Má moje dítě chodit do školy, pokud celou noc zvrací? Borovice Ne. Pokud vaše dítě zvracelo, mělo by zůstat doma alespoň 48 hodin. Existuje šance, že zvracení bylo způsobeno nemocí a mohlo by být nakažlivé.
 • Otázka, kterou jsem za posledních 12 hodin zvracel 21krát, většinou jde o krev. Nemůžu se hýbat Co bych měl dělat? Zavolejte záchrannou službu a jděte k lékaři.
 • Otázka Moji 10 a 13letí bratři pikují a můj 17letý bratr má velmi vysokou horečku (104,5). Co mám dělat, když jsme sami doma? Okamžitě zavolejte rodičům. Dejte 17letému trochu Tylenolu. Dejte ostatním hrnec, aby každý zvracel. A dejte jim oběma láhev vody. Kromě toho je nechte ležet a odpočívat, dokud vám dospělý nepomůže.
 • Otázka Jak mám zvládat zvracení celou noc? Dočasně se přesuňte do koupelny a vezměte si polštář, deku, vodu a papírové ručníky. Protože zvracíte tak často, může to být extrémně bolestivé, když je váš žaludek úplně prázdný a jediné, co můžete udělat, je zvednout se. Pijte malé množství vody, takže když budete zvracet, bude to méně bolestivé a voda vás bude méně pravděpodobně dráždit.
 • Otázka Moje máma zvracela. Co by měla pít? Nejlepší chyba 15 Řekněte jí, ať pije vodu a/nebo zázvorové pivo. Ujistěte se, že to pije pomalu.
 • Otázka Zvracím každý den po dobu 2 týdnů, je to špatné? Ano, rozhodně byste měli vyhledat lékařskou pomoc.
 • Otázka Byl jsem nemocný rok a zvracel jsem 100krát týdně. Co bych měl dělat? Okamžitě jděte k lékaři. Měli byste být pod lékařskou péčí.
 • Otázka Dnes jsem zvracela více než 5krát a cítila jsem se závratě. Je to špatné? Ano, existuje šance, že trpíte vysokou horečkou nebo dehydratací.
 • Otázka Mám užívat Tylenol po zvracení? Tylenol pro vaše zvracení nic neudělá. Tylenol užívejte pouze při horečce. Můžete zkusit vzít Pepto Bismal na uklidnění žaludku.
 • Otázka Když zvracím, cítím se extrémně slabý, ale také mě hubne. Je to v pořádku? Danae Tankian To je normální, ale nezdravé, pokud se to děje pravidelně nebo účelově. Hledej pomoc.

Populární Problémy

Canelo vs Rocky je jedním z několika strhujících bojů v sobotu večer. Zde je pohled na plnou bojovou kartu a kde se dívat.Tyto dvě legendy sdílely vřelé objetí po jednom z nejpamátnějších tenisových zápasů, jaké kdy uvidíte !.Boty Vans nejsou tak levné, takže nechcete vyhazovat peníze za nic menšího než skutečný článek. Měli byste pečlivě zkontrolovat vše od obalu přes logo až po design obuvi. Pokud je to možné, porovnejte boty s párem ...

Plynové krby mohou být krásným doplňkem vašeho domova, který poskytuje teplo a příjemné ohnisko místnosti. Samozřejmě se časem zašpiní, zvláště při dalším používání. Každý měsíc zabere několik minut vymazání interiéru ...Roger Federer se v neděli setká s Alexem De Minaurem ve finále švýcarského Indoors Basilej. Zde je návod, jak sledovat zápas online naživo bez kabelu v USA.Rostoucí jednotka námořnictva se v sobotu vydává na jižní Floridu domů. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.