Top 10 nejvyšších tenistů na světě

Juan Martin del Potro

Juan Martin del PotroTenis je fyzicky náročný sport a poměrně často se fyzická postava hráče stává přirozenou výhodou. A jednou fyzickou vlastností, která tenistům vždy prospěla, je výška.Tento sport byl svědkem několika hráčů s různými výškami, od relativně krátkých po extrémně vysoké. Zde je kompilace 10 tenistů (mužů), kteří stojí výše než všichni jejich protějšky.10. Juan Martin del Potro

Bývalý šampion US Open je vysoký 6 stop 6 palců. Jak se od vysokého hráče očekávalo, Del Potro má velké podání se schopností důsledně se dotknout značky 130 mph při prvním podání, 147 mph je zatím jeho nejrychlejší podání.

Argentinec je základní hráč a má silný plochý forhend a dříve silný obouruční bekhend, který byl nyní kvůli jeho opakujícím se zraněním zápěstí snížen na kousek. Jeho vrchol byl na US Open 2009, kdy porazil Rafaela Nadu a Rogera Federera v semifinále a finále, aby zvedl titul.htttp //es.pn/firetv

9. Sam Querrey

Sam querrey

Sam querreyQuerrey je americký tenisový profesionál. Devětadvacetiletý muž měří 6 stop 6 palců a je dalším velkým serverem. Je držitelem rekordu v nejvíce po sobě jdoucích esech v případě ATP; v roce 2007 vypálil 10 po sobě jdoucích es proti Jamesi Blakeovi.

V roce 2016 Querrey šokoval tenisový svět tím, že ve třetím kole Wimbledonu porazil Novaka Djokoviče. Mnozí považují tento výsledek za jeden z největších rozruchů v historii tenisu.8. Marin Čilič

Marin Čilič

Marin ČiličDalším hráčem, který měří 6 stop 6 palců, je Chorvat Marin Cilic. V roce 2005 se stal profesionálem a získal celosvětovou slávu, když na US Open 2009 porazil tehdejší světovou dvojku Andyho Murraye.

lyndenmyer

Osmadvacetiletý mladík se dostal na titulky poté, co vyšlo najevo, že v roce 2013 neuspěl v testu na drogy. Ale z tohoto nezdaru se velkolepě odrazil, když vyhrál US Open 2014 a cestou porazil Rogera Federera.


7. Chris Guccione

Chris guccione

Chris guccione

Guccione je australský tenista, který se stal profesionálem v roce 2003. Je vysoký 6 stop 7 palců a je schopen zasáhnout několik velkých pozemních úderů.

Navzdory velkému podání Guccione nenašel velký úspěch ve dvouhře, přestože ve čtyřhře získal pět titulů v kariéře.


6. Marc Rosset

Marc Rosset

Marc Rosset

Rosset se stal profesionálem v roce 1988, ale jeho nejlepší okamžik nastal v roce 1992, kdy získal zlatou medaili na olympijských hrách pro svou zemi Švýcarsko, když porazil několik špičkových hráčů na turnaji včetně Jima Couriera a Gorana Ivaniseviče. Pro 6'7 ″ vysoký Rosset to byl velký úspěch.

Rosset byl také jedním z nejmocnějších serverů v tenise, což vzhledem k jeho výšce není těžké uvěřit. Působil také jako kapitán švýcarského daviscupového týmu.

jak se badminton boduje

5. Kevin Anderson

Kevin Anderson

Kevin Anderson

Anderson je jihoafrický tenista. Je to jeden z nejvyšších hráčů ve hře, na 6 stop 8 palců. Na titulky se dostal, když na US Open 2015 porazil Andyho Murraye, nakonec prohrál ve čtvrtfinále.

Anderson je nejlépe hodnocený jihoafrický hráč. První ze svých tří titulů v kariéře získal v roce 2011, když ve finále South African Tennis Open porazil Somdeva Devvarmana.


4. Dick Norman

Dick Norman

Dick Norman

Norman je 6 stop 8 palců vysoký a byl známý svými silnými levotočivými údery země. Během posledních fází své kariéry byl také známý tím, že je nejstarším hráčem na turnaji ATP. Ve věku 42 let odešel do důchodu.


3. Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz

Tento 26letý polský profesionál je jedním z nejrychlejších serverů ve hře a jeho první podání se pohybovalo v průměru mezi 130-140 mph. S průměrnou rychlostí 115–120 mph je jeho druhé podání také smrtící zbraní.

Janowicz je známý svou vysokou mírou při podání při podání. Přestože je Janowicz vysoký 6 stop 8 palců, je velmi atletický a na hřišti se rychle pohybuje. V roce 2012 Paris Masters porazil pět nejlepších 20 hráčů včetně Andyho Murraye a Janka Tipsareviče, než se ve finále poklonil Davidu Ferrerovi.

2. John Isner

John Isner

John Isner

John Isner je s výškou 6 stop 10 palců třetím nejvyšším tenisovým hráčem. Isner drží rekord v hraní nejdelšího zápasu v profesionálním tenise; dosáhl úspěchu během svého prvního kola Wimbledonu 2010, kdy trvalo 11 hodin a pět minut hry rozložených do tří dnů, aby porazil Nicolase Mahuta.

S tak velkou výškou je Isner také skutečně rychlý server. Je držitelem rekordu v největším počtu es v profesionálním zápase (113) a největším počtu es v sadě (85).


1. Reilly Opelka

Reilly Opelka

Reilly Opelka

Reilly Opelka, nejnovější produkt, který vyšel z americké továrny na šíleně vysoké hráče, je nabízen pro spoustu úspěchů v budoucnosti. Opelka ve věku 6'11 let ve věku pouhých 19 let již ví, jaké to je zvednout grandslamovou trofej - v roce 2015 získal juniorský wimbledonský titul.

Jak byste očekávali, nejsilnější stránkou Opelky je jeho podání a bude se snažit touto cestou v příštích letech napáchat spoustu škod na turné.

dobré tenisky na tenis

1. Ivo Karlovic

Ivo Karlovic

Ivo Karlovic

S výškou 6 stop a 11 palců je Karlovic nejvyšším hráčem turnaje ATP, což je značka, kterou drží společně s Reilly Opelkou. Chorvat je známý svým super rychlým podáním a rád hraje hru „podávej a volej“. Je samozřejmé, že jeho výška zvyšuje jeho výhodu při podávání.

Karlovic je také držitelem rekordu v nejrychlejším podání zaznamenaném v profesionálním tenise, přičemž jedno z jeho podání dosáhlo rychlosti 156 mph. Mezi jeho další rekordy patří nejrychlejší druhé podání při rychlosti 144 mph a v roce 2007 se stal teprve čtvrtým hráčem, který zaznamenal více než 1 000 es za sezónu (1 318).

Populární Problémy

Patrick Mouratoglou věří, že Dominic Thiem a Daniil Medvedev jsou dva favorité na trofej US Open 2020. Francouz dodal, že mezi nimi byl zatím Thiem nejpůsobivějším hráčem.

Keys vede další generaci amerických žen na US Open

Statistická analýza žebříčku ATP na konci roku, když jsme na závěrečné akci Masters roku před finále.

Florida ve čtvrtek startuje ve státě Oklahoma State World Series of Women’s College. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.

Athletics a White Sox se setkávají v sérii tří divokých karet. Zde je návod, jak sledovat hry online naživo, pokud nemáte kabel.