Jak používat aloe vera k léčbě revmatoidní artritidy

Pokud máterevmatoidní artritida (RA), zánětlivé autoimunitní onemocnění, znáte bolest, kterou může způsobit vašim kloubům. Imunitní systém těla omylem útočí na sebe, obvykle na membrány, které lemují klouby vašich zápěstí a prstů. Můžete si také všimnout bolesti kolem krku, ramen, loktů, boků, kolen, kotníků a chodidel. Ale zvládání bolesti léčbou zánětu může snížit vaše nepohodlí. Užívání aloe vera, přijetí protizánětlivé diety a změna životního stylu mohou přinést úlevu od symptomů RA.Část 1 ze 4: Použití Aloe Vera k léčbě revmatoidní artritidy

 1. 1 Přečtěte si o gelu a šťávě z aloe vera. Gel z rostliny aloe vera je tradiční léčbou ran, popálenin, infekcí a některých druhů bolestí kloubů a artritidy. Můžete jej použít přímo na klouby nebo pít šťávu z aloe vera ke snížení zánětu. Aloe vera může být pro RA užitečná díky svým protizánětlivým vlastnostem, vlastnosti, která zmírňuje bolest (pravděpodobně díky protizánětlivým vlastnostem) a urychluje hojení ran. Je to také bezpečný zvlhčující prostředek a prostředek proti stárnutí.
  • Gel pochází z centrální části listu aloe, známé jako „vnitřní filé“. Obsahuje větší komplexní cukry než šťáva z aloe. Tyto komplexní cukry jsou považovány za zodpovědné za přínosy aloe.
  • Šťáva se extrahuje z vnějších listů a také obsahuje komplexní cukry.
 2. 2 Získejte aloe vera gel z rostliny. Pokud máte zralou rostlinu aloe, odřízněte list ostrými nůžkami a odloupněte vnější list, abyste odhalili čirý gel uvnitř. Prsty vyjměte gel nebo odřízněte konec listu a vytlačte gel.
  • Pokud si chcete gel koupit, zkontrolujte jej online nebo v místním obchodě se zdravou výživou. Kupujte organické aloe vera bez přísad a konzervantů.
 3. 3 Na klouby naneste aloe vera gel. Nejprve naneste aloe na malou plochu, abyste otestovali případné reakce. Pokud se objeví vyrážka nebo jiné problémy, přestaňte jej používat. Pokud nedojde k podráždění pokožky, naneste gel na místa, která vás nejvíce trápí. Aplikujte jej jako jiné mléko. To vám poskytne dočasnou úlevu od bolesti s revmatoidní artritidou. Dokud nedojde k podráždění pokožky, můžete bolest léčit aloe vera tak dlouho, jak budete chtít.
  • Většina lidí nemá vedlejší účinky, ale aloe může způsobit zarudnutí, pocit pálení nebo píchání a jen zřídka krátkodobou vyrážku.
 4. 4 Přečtěte si o vedlejších účincích a zdravotních interakcích šťávy z aloe vera. Bylo hlášeno, že šťáva z aloe vera snižuje imunitní reakce, což může být užitečné u RA. Pití šťávy z aloe vera může způsobit křeče, průjem a plyn. Pokud k tomu dojde, přestaňte jej pít. Pití šťávy z aloe vera může snížit hladinu cukru v krvi a interferovat s léky na cukrovku, takže džus nepijte déle než 3 až 4 týdny. Může také snížit absorpci steroidních krémů a snížit hladinu draslíku, pokud pijete šťávu. Než zkombinujete jakékoli léky s doplňky, včetně aktuálního nebo orálního aloe vera, vždy si promluvte se znalým zdravotníkem.
  • Ačkoli neexistují žádné dlouhodobé studie účinků vnitřního aloe vera, jedna studie zjistila souvislost mezi šťávou a rakovinou tlustého střeva.
  • Centrum pro vědu ve veřejném zájmu (CSPI) nedoporučuje pití aloe vera. Důrazně však doporučuje používat aloe vera lokálně.
 5. 5 Pijte šťávu z aloe vera. Podívejte se na organickou šťávu z aloe vera (jako Lily of the Desert nebo Nature's Way) bez přísad nebo konzervantů. Začněte s malým množstvím, například 2–3 tekutých uncí (59–89 ml) jednou denně, abyste zjistili, jak na šťávu reagujete. Vypracujte se až 2–3 tekutých uncí (59–89 ml) 3krát denně. Chutná trochu hořce a může chvíli trvat, než si zvyknete. Můžete zkusit přidat 1 čajovou lžičku (4,9 ml) medu do šťávy nebo ji smíchat s ovocnou šťávou, dokud vám nebude chutnat.
  • Nikdy vypijte gel, protože obsahuje silné projímadlo a může způsobit průjem.
  reklama

Část 2 ze 4: Změna vaší stravy a životního stylu

 1. 1 Vyberte si pro svůj jídelníček kvalitnější potraviny. Zkuste jíst hlavně biopotraviny. Neobsahují žádné pesticidy ani jiné chemikálie, jako jsou hormony a antibiotika, což může souviset se zvýšeným rizikem zánětu. Měli byste také omezit množství zpracovaných a balených potravin, které jíte. Tím se omezí přísady a konzervační látky, které mohou u některých lidí způsobit zvýšený zánět. To také zajistí, že budete jíst komplexní uhlohydráty, nikoli jednoduché sacharidy, což může zvýšit úroveň zánětu.
  • Pokuste se vařit od nuly s použitím celých potravin. Tím se zachová většina vitamínů, minerálů a živin.
  • Pravidlem je, že pokud je jídlo příliš bílé - například bílý chléb, bílá rýže nebo bílé těstoviny - bylo zpracováno. Místo toho jezte celozrnné pečivo, hnědou rýži a celozrnné těstoviny.
 2. 2 Jezte více ovoce a zeleniny. Zaměřte se na 2/3 vaší celkové stravy pocházející z ovoce, zeleniny a celozrnných produktů. Ovoce a zelenina mají vysoký obsah antioxidantů, které mohou snížit zánět. Zkuste si vybrat čerstvé produkty. Lze použít i mražené, ale měli byste se vyvarovat konzumaci zeleniny v jakékoli výkrmové, krémové omáčce. Vyvarujte se ovoce, které má cukr nebo těžký sirup. Místo toho zvolte pestrobarevné ovoce a zeleninu se spoustou antioxidantů. Tyto zahrnují:
  • Bobule (borůvky a maliny)
  • Jablka
  • Švestky
  • Pomeranče
  • Citrus
  • Listová zelená zelenina
  • Zimní a letní squash
  • zvonovité papriky
 3. 3 Jezte více vlákniny. Vláknina může snížit zánět. Snažte se zajistit, abyste denně přijali minimálně 20–35 gramů vlákniny. Mezi potraviny s vysokým obsahem vlákniny patří celozrnné produkty, ovoce, zelenina, fazole a luštěniny a semena. Následující jsou skvělými zdroji vlákniny:
  • Hnědá rýže, bulgurová pšenice, pohanka, oves, proso, quinoa
  • Jablka, hrušky, fíky, datle, hrozny, bobule všeho druhu
  • Listová zelená zelenina (špenát, hořčice, kapusta, mangold, kapusta), mrkev, brokolice, růžičková kapusta, bok choy, řepa
  • Hrách, čočka, všechny fazole (ledvina, černá, bílá, lima)
  • Dýňová semínka, sezamová semínka, slunečnicová semínka a ořechy, včetně mandlí, pekanových ořechů, vlašských ořechů a pistáciových ořechů
 4. 4 Omezte množství červeného masa, které jíte. Pokud jíte maso, ujistěte se, že hovězí maso je libové (nejlépe krmené trávou, protože má přirozený poměr omega-3 a omega-6 tuků) a drůbež je bez kůže. Jakékoli maso, které jíte, by mělo být odchováno bez hormonů nebo antibiotik a měli byste omezit tuk. Omezení masa pomůže snížit příjem nasycených tuků, což je něco, co American Heart Association doporučuje omezit na méně než 7% vašich celkových denních kalorií.
  • Nasyceným tukům se můžete vyhnout tím, že při vaření nepoužíváte máslo, margarín a zkrácení. Místo toho použijte olivový nebo řepkový olej.
  • AHA také doporučuje, abyste se vyhnuli všem trans -tukům. Přečtěte si etikety na potravinách a vyhněte se těm, které mají „částečně ztužené tuky“. To znamená, že výrobek obsahuje trans -tuky, i když je na štítku uvedeno „0 trans -tuků“.
 5. 5 Zařaďte do svého jídelníčku více ryb. Ryby jsou kvalitní bílkoviny a mají dobré množství zdravějších omega-3 tuků. Vyšší příjem tuků omega-3 je spojen se sníženou úrovní zánětu. Mezi ryby s vyšším obsahem omega-3 tuků patří losos, tuňák, pstruh, sardinky a makrela.
  • Nezapomeňte pít hodně vody a zůstat hydratovaní.
 6. 6 Přidejte do jídla protizánětlivé koření a bylinky. Některá koření a bylinky mohou snížit bolest spojenou se zánětem revmatoidní artritidy. Některé z nich existují jako doplňky (česnek, kurkuma/kurkumin, omega-3 mastné kyseliny a vitamín C a E), ale před jejich užíváním si určitě promluvte se svým lékařem. Je lepší je přijímat ze stravy, než z doplňků. Mezi tyto bylinky a koření patří:
  • Česnek
  • Kurkuma/kurkumin
  • Bazalka
  • Oregano
  • Hřebíček
  • Skořice
  • Zrzavý
  • Chilli papričky
 7. 7 Věnujte se mírnému cvičení. Cvičení může pomoci udržet vaše celkové zdraví a silné svaly a kosti. Fyzikální terapeut vám může pomoci určit nejpřínosnější druh cvičení. Nezapomeňte však, že cvičení může znamenat činnosti s malým dopadem, jako je aerobik, trénink s váhou, chůze, turistika, Tai Chi nebo jóga. To vše může pomoci udržet sílu a flexibilitu.
  • Nezapomeňte vyvážit odpočinek a cvičení. Pokud máte vzplanutí revmatoidní artritidy, je užitečnější udělat si krátkou přestávku místo prodlouženého odpočinku na lůžku.
 8. 8 Užívejte antirevmatika modifikující onemocnění (DMARD). Patří sem protizánětlivá činidla. Váš lékař může také předepsat protilátky vytvořené proti faktoru nekrózy nádorů. Není jasné, jak tyto léky fungují při revmatoidní artritidě, ale obvykle se používají společně s protizánětlivými léky. Nebo vám také může být předepsán novější prostředek, biologie, což jsou lidské geneticky modifikované proteiny, v kombinaci s protizánětlivými činidly. Spolu s dalšími léky se používají nesteroidní protizánětlivé léky a analgetika.
  • DMARD, jako methotrexát, mohou způsobit vážné poškození jater a reakce z přecitlivělosti. Mezi další nežádoucí účinky může patřit horečka, únava, kašel a potíže s dýcháním.
  reklama

Část 3 ze 4: Porozumění revmatoidní artritidě

 1. 1 Sledujte příznaky revmatoidní artritidy. Prvními příznaky jsou křehké a oteklé klouby, které jsou na dotek často teplé. Mnoho lidí s revmatoidní artritidou má relativně mírnou bolest a ztuhlost, ale zažívá pravidelné „vzplanutí“, kdy se příznaky a symptomy zhoršují. Jiní lidé mají stálé, chronické příznaky. Jak nemoc postupuje, mohou se poškodit klouby a kosti, což vede ke zvýšení ztráty funkce, i když včasná léčba může poškození omezit. Jiné příznaky mohou zahrnovat:
  • Únava, bolest svalů a celková ztuhlost, která trvá nejméně 1 hodinu po probuzení nebo po dlouhém odpočinku (na rozdíl od bolesti a ztuhlosti osteoartrózy, která se rozptyluje rychleji).
  • Trpí jinými poruchami častěji než bez onemocnění. Mohou zahrnovat další autoimunitní onemocnění (jako je Sjogrenův syndrom), vaskulitidu (zánět krevních cév), anémii (nižší než normální počet červených krvinek, které přenášejí kyslík do tkání) a plicní onemocnění.
  • Revmatoidní uzliny, které se vyvíjejí až u 35% jedinců s revmatoidní artritidou. Uzlíky se projevují jako boule pod kůží poblíž postiženého kloubu, nejčastěji v blízkosti loktů. Obvykle nejsou bolestivé, jsou volně pohyblivé pod kůží a mohou mít velikost od hrášku až po velikost citronu.
 2. 2 Pochopte rizikové faktory vzniku revmatoidní artritidy. Zatímco příčina revmatoidní artritidy není známa, zdá se, že je spojena s genetickými faktory. Je pravděpodobné, že zdědění skupiny genů, nikoli jediného genu, zvyšuje riziko revmatoidní artritidy. Svou roli při vzniku onemocnění hrají také hormony a faktory životního prostředí.
  • Muži a ženy jakékoli rasy nebo etnického původu mohou dostat revmatoidní artritidu, ale vyskytuje se u žen častěji než u mužů. Ženy mají asi 2 až 3krát vyšší pravděpodobnost onemocnění, které nejčastěji začíná ve středním věku.
 3. 3 Zjistěte, jak je revmatoidní artritida diagnostikováno . Revmatoidní artritida je diagnostikována pomocí vašich příznaků, symptomů, lékařské a rodinné anamnézy spolu s fyzickým vyšetřením. Váš lékař poté použije diagnózu k vytvoření léčebného plánu, přičemž primárním cílem je snížení bolesti snížením zánětu a minimalizací poškození kloubů. K diagnostice revmatoidní artritidy lékař provede:
  • Laboratorní testy, včetně rentgenového záření nebo jiného zobrazení postižených kloubů
  • Krevní vzorky, konkrétně jeden na vyšetření krve na revmatoidní faktor (RF) a další nespecifické testy. RF test může diagnostikovat revmatoidní artritidu, zatímco ty nespecifické indikují základní zánět.
  • Diagnostické testy k vyloučení dalších stavů napodobujících revmatoidní artritidu, jako jsou infekční artropatie (bolestivé klouby způsobené infekcí), systémový lupus erythematodes (SLE), ankylozující spondylitida (primárně postihující páteř a větší klouby) a fibromyalgie.
  reklama

Část 4 ze 4: Kdy vyhledat lékařskou péči

 1. 1 Domluvte si schůzku se svým lékařem, jakmile si všimnete příznaků artritidy. Revmatoidní artritida může vést k řadě dalších zdravotních problémů, pokud ji nebudete zvládat s řádnou lékařskou péčí. Pokud máte podezření na revmatoidní artritidu, okamžitě navštivte svého lékaře, aby mohl diagnostikovat váš stav a doporučit vhodnou léčbu.
  • Měli byste navštívit lékaře pokaždé, když máte přetrvávající bolest nebo otoky kloubů.
  • Mezi možné závažné komplikace neléčené revmatoidní artritidy patří osteoporóza, infekce, syndrom karpálního tunelu, srdeční problémy (například ztvrdlé nebo zablokované tepny) a plicní onemocnění.
 2. 2 Vytvořte si se svým lékařem plán péče a pečlivě ho dodržujte. Jakmile vám lékař diagnostikuje revmatoidní artritidu, může vydat doporučení pro bezpečné a efektivní zvládnutí vašeho stavu. Mohou vás také odkázat na jiné specialisty, jako jsou revmatologové nebo fyzioterapeuti, kteří mají zkušenosti s léčbou RA. Promluvte si se svým lékařem a zbytkem ošetřujícího týmu, abyste se ujistili, že rozumíte jeho pokynům k péči.
  • Kromě změn zdravého životního stylu může váš pečovatelský tým doporučit ke správě RA použít léky (jako jsou DMARD a protizánětlivé léky), fyzickou nebo pracovní terapii a chirurgické ošetření (například opravu šlachy nebo výměnu kloubu).
 3. 3 Provádějte prohlídky tak často, jak doporučuje lékař. Revmatoidní artritida je onemocnění, které lze zvládnout, ale v současné době neexistuje lék. Budete se muset často kontrolovat u svého lékaře, abyste se ujistili, že léčba, kterou doporučují, funguje a nevyvinuly se žádné nové komplikace.
  • Zeptejte se svého lékaře, jak často musíte chodit na pravidelné prohlídky. Mohou doporučit přijít každé 1-2 měsíce.
  • Výzkum ukazuje, že časté kontroly (tj. 7 až 11krát za rok) jsou spojeny s lepšími léčebnými výsledky u pacientů s RA než méně časté kontroly (méně než 7 za rok).
 4. 4 Informujte svého lékaře, pokud se u vás objeví nové příznaky. I když již dostáváte lékařskou péči o revmatoidní artritidu, někdy se váš stav může neočekávaně změnit nebo zhoršit. Pokud k tomu dojde, okamžitě si domluvte schůzku se svým lékařem, i když nemáte přijít na prohlídku.
  • Například navštivte svého lékaře, pokud si všimnete narůstající bolesti a otoku, změn vzhledu vašich kloubů nebo příznaků souvisejících zdravotních problémů (např. Dušnost v důsledku poškození plic).
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu omezit vzplanutí a bolest bez užívání drog?Zora Degrandpre, ND
  Přírodní zdravotní lékař Dr. Degrandpre je licencovaným přírodním lékařem ve Vancouveru ve Washingtonu. Je také recenzentkou grantů pro National Institutes of Health a National Center for Complementary and Alternative Medicine. Získala ND z National College of Natural Medicine v roce 2007.Zora Degrandpre, NDPřírodní lékař zdraví Expert Odpověď Ano, můžete. Podívejte se na protizánětlivé potraviny a protizánětlivé byliny a zařaďte je do svého jídelníčku. Protizánětlivé potraviny jsou obvykle organické, celozrnné potraviny jako celozrnné produkty, čerstvé ovoce a zelenina, bobule a libové maso. Mezi protizánětlivé bylinky patří cibule, česnek, bazalka, kurkuma a kmín.
 • Otázka Můžete jíst gel z aloe vera, nebo je určen pouze k vnějšímu použití?Zora Degrandpre, ND
  Přírodní zdravotní lékař Dr. Degrandpre je licencovaným přírodním lékařem ve Vancouveru ve Washingtonu. Je také recenzentkou grantů pro National Institutes of Health a National Center for Complementary and Alternative Medicine. Získala ND z National College of Natural Medicine v roce 2007.Zora Degrandpre, NDLékař z oblasti přírodního zdraví Odpověď odborníka Aloe vera gel je velmi hořký a funguje jako silné projímadlo- může způsobit průjem, nevolnost a zvracení. Šťávu z aloe vera lze užívat vnitřně, ale na kůži by měl být použit gel z aloe vera.
 • Otázka Lze aloe vera použít na cystu?Zora Degrandpre, ND
  Přírodní zdravotní lékař Dr. Degrandpre je licencovaným přírodním lékařem ve Vancouveru ve Washingtonu. Je také recenzentkou grantů pro National Institutes of Health a National Center for Complementary and Alternative Medicine. Získala ND z National College of Natural Medicine v roce 2007.Zora Degrandpre, NDLékař z oblasti přírodního zdraví Expertní odpověď Aloe vera gel byl použit k léčbě malých mazových cyst- gel se vmasíruje do cysty a nechá se uschnout na vzduchu. Chcete-li vidět výsledky, opakujte to 3-4krát denně po dobu nejméně jednoho týdne.
 • Otázka Může gel z aloe vera trvale vyléčit revmatoidní artritidu? Jak dlouho nechám gel z aloe vera působit, než jej smyju? Ne, gel to nevyléčí. RA se zvrátí tím, že budete jíst co nejvíce optimální lidské stravy: ovoce (vyhněte se nočníkům) a jemné listové zeleniny (salát, špenát), a co je důležitější, půst. Půst vám umožní rychleji se uzdravit z poškození, protože ve vašem těle není žádné jídlo, které by v první řadě způsobilo zánět.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Požití aloe vera se nedoporučuje u dětí nebo žen během těhotenství nebo kojení.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat nové epizody seriálu „Jsi nejhorší“, který je zpět v páté a poslední sezóně.Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste mohli tento týden sledovat každé kolo olympijského golfového turnaje mužů.

Bez ohledu na to, jaké máte zkušenosti s jízdou na koni, zvládnutí klusu v sedě se může na první pohled zdát skličující. Rozvoj rovnováhy, síly jádra a správné formy jsou klíčem k skvělé jízdě v sedě, takže vše, co musíte udělat, je dostat se ven ...Jak udržovat potraviny čerstvé na pikniku nebo večírku. Pikniky jsou oblíbenými rodinami a lidmi, kteří si užívají zábavu venku. Pokud si ale nedáte pozor na to, jak jídlo balíte, vaříte a připravujete, spustíte ...