Jak používat pásku Kinesio pro syndrom karpálního tunelu

Kinesio tape vytvořil a vyvinul Dr. Kenzo Kase na začátku 70. let minulého století. Je to tenká lepicí páska podobná kůži, která poskytuje určitou podporu kloubům a svalům a zároveň umožňuje téměř plný pohyb-na rozdíl od tuhých, méně elastických typů atletických pásek. Použití pásky Kinesio pro syndrom karpálního tunelu (CTS) může být užitečné pro podporu zápěstních kloubů, ale může také snížit bolest, zvýšit krevní oběh a zlepšit nervový tok. Kinesio tejpování je velmi ekonomická a bezpečná léčba CTS a obvykle ji praktikují fyzioterapeuti, sportovní lékaři, chiropraktici a atletičtí terapeuti.Část 1 ze 3: Použití předřezané pásky Kinesio pro CTS

 1. 1 Vyčistěte si předloktí, zápěstí a ruku. Před aplikací jakékoli pásky si důkladně omyjte předloktí, zápěstí a ruku mýdlem a teplou vodou a poté celou oblast důkladně osušte čistým ručníkem. Ponechání jakékoli vlhkosti nebo olejů na kůži sníží účinnost lepidla (lepidla) na zadní straně pásky Kinesio.
  • Chcete-li odstranit všechny oleje a špínu, zvažte po umytí mýdlem a vodou použít nějaký ruční dezinfekční prostředek na bázi alkoholu.
  • Pokud máte obzvláště chlupatá předloktí a/nebo ruce, pak je alespoň jeden den před aplikací jakékoli pásky jemně oholte, aby lépe přilnula k vaší pokožce.
 2. 2 Položte předem nařezané proužky pásky Kinesio. Pokud jste si koupili předřezanou sadu zápěstí Kinesio, položte proužky na pult nebo rovnou plochu. Speciální sada na zápěstí obsahuje tři proužky: dlouhý světle modrý asi 12 palců dlouhý a dva kratší černé kusy, každý o délce asi 6 palců. Delší kus je určen pro vaše předloktí / ruku, zatímco kratší černé kusy mají obepnout zápěstí pro podporu.
  • Uvědomte si, že předstřižená sada zápěstí Kinesio je dodávána s páskou s papírovým podkladem přes lepicí materiál, což usnadňuje stříhání podle proporcí vašeho těla.
  • Pokud jsou vaše zápěstí tenká, možná budete schopni jeden z černých kousků rozříznout na polovinu a oba kusy přiložit samostatně pro větší oporu (viz níže).
 3. 3 Naneste dlouhý kus na předloktí. Jakmile je vaše paže čistá a suchá, první kus pásky, který nalepíte, je na předloktí. Měl by být dostatečně dlouhý, aby běžel těsně pod loktem až do poloviny hřbetu ruky - pár centimetrů od kloubů. U většiny lidí je vzdálenost asi 12 palců, ale může to být více či méně v závislosti na vaší velikosti a proporcích.
  • Dlouhý modrý 'I-proužek' s předstřiženou sadou na zápěstí padne prakticky každému, i když jej budete muset zkrátit, pokud je vaše předloktí relativně krátké. Na zadní straně pásky jsou vodicí lišty, které vám pomohou.
  • Před použitím dlouhého pásu pásky ohněte zápěstí dolů tak, aby se svaly předloktí dostaly do polohy natažení nebo napětí.
  • Při aplikaci pásky Kinesio se snažte ji příliš nenatahovat. Odstraňte papírovou podložku, pevně ji přiložte a přitlačte na kůži, aby dobře přilnula.
 4. 4 Použijte kratší pásek kolem zápěstí. Jakmile je kousek předloktí pevně přichycen k vaší pokožce, je třeba přiložit kousek kolem zápěstí, jako by to byl relativně těsný náramek. Pokud jste si koupili předstřiženou sadu zápěstí, černé kousky se mají omotat kolem vašeho zápěstí. Pokud je vaše zápěstí tenké, ustřihněte černý proužek na polovinu a zápěstí dvakrát omotejte, abyste dosáhli nejlepší opory.
  • Přidejte druhou pásku na zápěstí pro lepší podporu, neaplikujte ji příliš pevně, protože můžete přerušit oběh (a tok nervů) do ruky a zhoršit váš CTS.
  • Aplikujte pásku Kinesio nejméně hodinu před jakoukoli fyzickou aktivitou, aby měl lepicí materiál (lepidlo) dostatek času na důkladné navázání na kůži.
 5. 5 Nahrajte pásku do týdne. Většina páskových prací Kinesio může zůstat na svém místě a být účinná po dobu tří až pěti dnů s nějakou sportovní aktivitou a normálním koupáním, ačkoli z toho můžete mít týden, pokud jste neaktivní a opravdu opatrní při praní. Smyslem tejpování zápěstí je poskytovat neustálou podporu a úlevu od bolesti CTS, takže když se cítí uvolněné a příznaky se zhoršují, je na čase to přelepit.
  • Sejmutí pásky Kinesio je obvykle velmi snadné. Pokud máte potíže, zkuste namočit ruku do teplé vody a/nebo použít speciální nůžky na stříhání pásky s tupými konci.
  • CTS je chronický stav, takže možná budete muset po dobu několika týdnů nebo měsíců páskovat zápěstí, abyste získali úlevu od symptomů, pokud nemůžete najít příčinu.
  • Pokud vám lepidlo z pásky začne dráždit pokožku, možná si budete muset na několik dní udělat přestávku, aby se vaše pokožka uzdravila. Aplikace gelu z aloe vera může pomoci pokožce rychle se uzdravit.
  reklama

Část 2 ze 3: Stříhání vlastní pásky pro CTS

 1. 1 Umyjte a osušte si ruku a ruku. Před aplikací pásky Kinesio si důkladně umyjte předloktí, zápěstí a ruku, protože vlhkost a kožní oleje snižují přilnavost k pokožce. Pokud nechcete používat čisticí prostředek na bázi alkoholu, zvažte použití bílého octa nebo citronové šťávy k odstranění veškerých tuhých nečistot z pokožky.
  • Alternativou k holení chlupatých paží je odstranění chloupků pomocí vosku (dočasná fixace) nebo laserového ošetření (spíše trvalé ošetření).
  • Před nanesením pásky Kinesio si nechte den nebo dva uzdravit pokožku po odstranění chloupků.
 2. 2 Uřízněte si vlastní pásku Kinesio. Pokud jste si koupili roli pásky Kinesio online nebo od svého terapeuta, budete muset tři ostré nůžky nastříhat tři kusy na přibližně stejné délky (jak je uvedeno výše). Nejdelší kus by měl mít přibližně 30 cm a dva kratší kusy by měly mít délku 4–6 palců v závislosti na průměru zápěstí. Změřte si zápěstí svinovacím metrem a poté přidejte asi palec, abyste zjistili, kolik pásku chcete oříznout.
  • Všechny nastříhané proužky by měly být oříznuty kulatými rohy, aby bylo pro okraje obtížnější stáhnout kůži.
  • Při stříhání lepicí pásky se ujistěte, že jsou vaše nůžky ostré a čisté, aby bylo snazší proříznout lepidlo na zadní straně. V případě potřeby nůžky očistěte lihovými ubrousky.
 3. 3 Nejprve si na předloktí naneste pásku. První kus nastříhané pásky byste měli použít na předloktí, protože bude fungovat jako kotva pro pásku, kterou si později nasadíte na zápěstí. Před aplikací pásky nezapomeňte ohnout zápěstí dolů, aby byly svaly předloktí pod napětím.
  • Pásku položte přímo na svaly, které tvoří nejmasnější část vašeho předloktí. Nepokládejte pásku přes loketní kost.
  • Páska Kinesio může pomoci zmírnit určité napětí ve vašich svalech předloktí.
 4. 4 Dále nalepte pásku kolem zápěstí. Jakmile je kus předloktí dole jako kotva, pevně přiložte kratší kus kolem zápěstí - druhý kus by mohl poskytnout větší oporu, jak je uvedeno výše, zvláště pokud máte větší zápěstí se silnými šlachami a vazy. S vaší rolí pásky Kinesio v ruce odstřihněte kousek dostatečně dlouhý, aby se zcela omotal kolem vašeho zápěstí, aniž byste pásku natahovali.
  • Pro lepší podporu přidejte na zápěstí druhý pásek, ale zabalte jej opačným směrem. Ujistěte se, že „spoj“ prvního kusu se zcela překrývá s druhým.
  • Pásku znovu použijte do tří až pěti dnů, jak je uvedeno výše.
  reklama

Část 3 ze 3: Příprava na Kinesio Taping zápěstí

 1. 1 Nejprve si diagnostikujte CTS. Před páskováním nebo ošetřováním zápěstí je důležité vědět, co způsobuje bolest nebo jiné příznaky. CTS je způsobena střední nervovou kompresí v malých zápěstních kostech zápěstí. Je to obvykle vyvoláno opakujícími se kmeny / vyvrtnutími z nadměrného používání zápěstí, neobvyklou anatomií zápěstí, špatně zahojenými zlomeninami a / nebo zánětlivou artritidou.
  • Mezi typické příznaky CTS patří: bolest, necitlivost, brnění a/nebo slabost v zápěstí a ruce.
  • Pokud máte podobné příznaky na zápěstí (zápěstích), domluvte si schůzku s rodinným lékařem nebo neurologem, aby se mohli ujistit, že jde o CTS a ne o jinou nemoc, stav nebo zranění.
  • K potvrzení diagnózy CTS se často provádějí elektro-diagnostické studie, jako je EMG a nervové vedení.
 2. 2 Domluvte si schůzku s praktikem obeznámeným s Kinesio tejpováním. Jakmile se potvrdí, že máte CTS, a ne nějaký jiný stav, který by jej mohl napodobit (například zlomenina vlasové linie), navštivte zdravotníka se zkušenostmi s tejpováním Kinesio. Váš lékař možná ví, jak to udělat, ale pravděpodobně vás doporučí sportovnímu lékaři, fyzioterapeutovi nebo chiropraktikovi, který má s těmito technikami více zkušeností a školení.
  • V této fázi byste měli nechat zdravotníka páskovat vaše zápěstí páskou Kinesio, abyste se mohli naučit techniku ​​a racionálnost za ní, a poté ji doma duplikovat.
  • Pečlivě sledujte praktikujícího a nebojte se pokládat spoustu otázek, abyste měli jasno v tom, jak nejefektivněji pásku zápěstí oblepit.
  • Mezi další zdravotníky, kteří se zabývají CTS a mohou používat Kinesio tejpování, patří někteří masážní terapeuti, akupunkturisté nebo naturopati.
 3. 3 Získejte více informací online a kupte si pásku Kinesio. Jakmile budete doma s podlepeným zápěstím, podívejte se, jak účinná je technika pásek Kinesio pro vaše příznaky CTS. Pokud si myslíte, že je to užitečné, sledujte videa a proveďte další průzkum online ohledně nahrávání Kinesio a kde jej koupit pro domácí použití. Váš lékař (fyzio nebo chiropraktik) může mít k prodeji (nebo dát) další pásku Kinesio, ale existuje také mnoho online stránek, kde je možné zakoupit.
  • Kinesio páska je k dispozici pro zápěstí jako speciální předem nařezané kusy, což je velmi výhodné pro nahrávání CTS a dalších poranění zápěstí. Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, kupte si tento typ online, pokud je to vůbec možné.
  • Kinesio tejpování lze obvykle ponechat několik dní (až týden), v závislosti na vašich aktivitách, takže máte dostatek času na nějaký průzkum a objednání pásky, než budete muset znovu páskovat zápěstí.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Může kinesio tape pomoci se syndromem karpálního tunelu?Joel Giffin, PT, DPT, CHT
  Fyzikální terapeut Dr. Joel Giffin je doktorem fyzikální terapie a zakladatelem pohybové terapie Flex v New Yorku v New Yorku. S více než 15 lety zkušeností certifikovaného terapeuta ruky (CHT), Dr. Giffin ošetřuje celé tělo a specializuje se na rehabilitaci ruky a horních končetin. Ošetřoval divadelníky z Broadwaye v zákulisí na přehlídkách jako The Lion King, Sleep No More, Tarzan a Sister Act. Flex Physical Therapy se také specializuje na ergoterapii a pánevní dno. Dr. Giffin získal magisterský titul z fyzikální terapie s vyznamenáním na Quinnipiac University a titul doktora fyzikální terapie (DPT) získal s vyznamenáním na Simmons College. Je členem American Physical Therapy Association a American Society of Hand Therapists.Joel Giffin, PT, DPT, CHTOdpověď odborníka na fyzikální terapeut Kinesio tape lze použít k zabránění aktivaci některých svalů v přední části předloktí, když jsou napjaté. To jim umožňuje relaxovat. Můžete si ho také omotat kolem zápěstí, abyste pomohli otevřít prostor pro více místa.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Aby se páska Kinesio lépe lepila na čistou pokožku, naneste teplo na lepidlo z fénu několik minut těsně před použitím pásky.
 • Pokud kolem zápěstí nanášíte dva kusy pásky, jděte různými směry, aby se spojily na opačných stranách zápěstí (nahoře a dole).
 • Chcete -li pásku Kinesio vysušit po cvičení, plavání nebo sprchování, jemně ji poklepejte savým ručníkem.
 • Do jedné hodiny od nanesení pásky Kinesio se nesprchujte ani nekoupejte.
 • Studie ukazují, že páska Kinesio může být při pomoci s příznaky CTS účinnější než různé typy podpěr a rovnátek na zápěstí.
 • Syndrom karpálního tunelu může být někdy zhoršován napětím vašich svalů pec, zkuste si proto pásku omotat za svaly ramen.

reklama

Varování

 • Neaplikujte pásku Kinesio na povrch pokožky, který vypadá zraněně nebo podrážděně. poškozené nebo zlomené.
 • Pokud máte opravdu citlivou pokožku, naneste malý „testovací kousek“ pásky na jeden den. Pokud dojde k podráždění pokožky, pásku nepoužívejte.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Posilování s vlastní vahou je skvělý způsob, jak změnit svou běžnou kondiční rutinu, ale může to být trochu skličující, pokud jste nikdy předtím nenarazili na stojany se závažími. Nebojte se - Laila Ajani, certifikovaná trenérka a specialistka na nápravná cvičení, je tady, aby ...Náčelníci a hříbata se setkají na 5. týdnu nedělního fotbalu. Zde je návod, jak sledovat dnešní večer online bez kabelu.

Špinavé posuvné skleněné lišty dveří mohou vaše dveře zalepit a ztěžovat jejich otevírání a zavírání. Čištění jednou týdně může pomoci snížit množství usazených nečistot a špíny a usnadní údržbu dveří. Můžete vyčistit ...Zde je návod, jak můžete online sledovat návrat 'Modern Family' v sezóně 11.

Fotbal Yale začíná 2: 0 a v sobotu se hraje Fordham. Zde je vše, co potřebujete vědět ke sledování hry.