Jak používat kineziologickou pásku

Kineziologická páska je elastická sportovní a fitness páska, která slouží k podpoře svalů, vazů a šlach a úlevě od bolesti. Tato páska je lehká a poskytuje podporu bez omezení pohybu. Pod vedením lékaře můžete pásku používat jako způsob léčby bolestí a poranění mezi návštěvami. Abyste mohli používat kineziologickou pásku, měli byste si očistit kůži, připravit si pásku a poté pásku nalepit. Je také důležité, abyste pásku správně nosili a odstraňovali.

Část 1 ze 4: Zajištění lepení pásky

 1. Obrázek s názvem Použijte kineziologickou pásku Krok 1

  1 Naneste testovací proužek. U některých lidí může dojít k alergické reakci na kineziologickou pásku. V důsledku toho byste měli před úplným nanesením pásky aplikovat malý testovací proužek po dobu až 24 hodin. Pokud dojde k podráždění pokožky, jako je zarudnutí, okamžitě pásku sejměte.
 2. Obrázek s názvem Použijte kineziologickou pásku Krok 2

  2 Odstraňte přebytečné chloupky z kůže. Malé množství ochlupení by nemělo ovlivnit přilnavost pásky. Jak již bylo řečeno, nadměrné množství vlasů může ztěžovat lepení pásky na kůži. Přebytečné vlasy zastřihněte tak, aby byly blízko těla. Díky tomu bude odstranění méně bolestivé.
 3. Obrázek s názvem Použijte kineziologickou pásku Krok 3

  3 Před lepením očistěte kůži. Před nanesením kineziologické pásky na kůži se musíte ujistit, že je oblast čistá a bez jakýchkoli olejů nebo pleťových vod. Před aplikací pásky si umyjte kůži mýdlem a vodou nebo alkoholem.
 4. Obrázek s názvem Použijte kineziologickou pásku Krok 4

  4 Nechte oblast úplně vyschnout. Jakmile je pokožka vyčištěna, ujistěte se, že je před nanesením pásky zcela suchá. Vlhkost může ovlivnit přilnavost pásky. Pokud po cvičení aplikujete kineziologickou pásku, ujistěte se, že se vaše tělo již nepotí.
  • Kůži můžete osušit pomocí čistého ručníku.


 5. Obrázek s názvem Použijte kineziologickou pásku Krok 5

  5 Lepicí pásku naneste hodinu před sportovní aktivitou. Kineziologická páska potřebuje čas, aby se nalepila na kůži. V důsledku toho byste měli počkat alespoň jednu hodinu poté, co si nalepíte kůži, než se pustíte do fyzické aktivity, která může způsobit pocení. Podobně byste se měli vyvarovat plavání a sprchování během první hodiny po nanesení pásky.
  • Páska Kinesio může být užitečná, když se snažíte lépe aktivovat sval při určitém pohybu, jako je chůze, házení nebo bít. Můžete také zabránit aktivaci svalu, pokud je příliš těsný, nebo zabránit jeho zapojení, když by neměl.
  reklama

Část 2 ze 4: Aplikace kineziologické pásky

 1. Obrázek s názvem Použijte kineziologickou pásku Krok 6

  1 Páskujte oblast podle pokynů svého fyzioterapeuta. Existuje řada různých způsobů, jak aplikovat kineziologickou pásku, a ty obvykle závisí na velikosti postiženého svalu a výsledcích, kterých se snaží dosáhnout. Měli byste navštívit lékaře, například fyzioterapeuta nebo fyzioterapeuta, abyste se naučili správné napětí a zarovnání, které by mělo být použito k tejpování vašeho konkrétního svalu. Jako obecné pravidlo:
  • Páska Y aplikovaná ve tvaru Y přes cílový sval. Toto se používá k obklopení cílového svalu a může buď inhibovat nebo usnadňovat svalové podněty. Páska by měla být o něco delší než cílový sval.
  • Aplikace pásky se používá pro akutní poranění a pomáhá s korekcemi zarovnání. V tomto případě umístíte jeden pruh pásky podél cílového svalu v přímce.
  • Aplikace pásky X je, když páska vytvoří tvar X přes postižený sval. Používá se, když se původ a zarovnání svalu mění s pohybem. Páska se bude pohybovat se svalem a bude poskytovat trvalou podporu. Lze jej použít například na kosočtverce (horní část zad a rameno).
  • Aplikace Fan/web tape se používá podobným způsobem jako páska X; jeden konec však zůstává neporušený, zatímco druhý konec se rozprostírá ve tvaru vějíře přes sval.
 2. Obrázek s názvem Použijte kineziologickou pásku Krok 7

  2 Odřízněte potřebné množství pásky. Kineziologická páska může být dodávána v souvislém kotouči nebo předřezaných pásech. Pokud používáte roli kineziologické pásky, odviňte se a odstřihněte potřebné množství pásky. Poté zaoblete konce pásky odstřižením rohů nůžkami. To pomůže zabránit třepení a odlepování pásky na koncích.
  • Pokud používáte předřezané proužky, natrhejte je podél vroubkovaného okraje.
 3. Obrázek s názvem Použijte kineziologickou pásku Krok 8

  3 Před aplikací pásky ohněte všechny spoje. Pokud aplikujete kineziologickou pásku na kloub, například koleno nebo loket, vždy byste měli začít s kloubem v ohnuté poloze. Pokud je páska aplikována na koleno nebo loket v prodloužené poloze, páska se stáhne, jakmile se začnete hýbat.
 4. Obrázek s názvem Použijte kineziologickou pásku Krok 9

  4 Na kůži naneste kotvu. Odtrhněte podložku 2-3 palce (5-7,5 cm) od konce pásky a vytvořte kotvu. Tato část bude aplikována přímo na kůži. Je důležité, abyste tuto část pásky neroztáhli. Pokud natáhnete kotevní část pásky, může dojít k odlepení pásky a aplikace bude méně účinná.
 5. Obrázek s názvem Použijte kineziologickou pásku Krok 10

  5 Natáhněte pásku přes kůži. Poté, co pásku ukotvíte na kůži, můžete začít pásku protahovat přes požadovaný sval. Množství strečinku, které použijete, bude záviset na typu léčby. Pokud například chcete stimulovat sval, který má potíže s výkonem, měli byste použít 15%-50% protažení. Tím se zmírní svalová bolest a napětí.
  • Alternativně, pokud chcete zmírnit bolest ze svalu, který je nadměrně stimulován, měli byste použít 15%-25% natažení.
 6. Obrázek s názvem Použijte kineziologickou pásku Krok 11

  6 Oloupejte podložku z pásky v malých segmentech. To lze provést podržením pásky uprostřed a jemným roztržením a zatažením za podložku papíru. Pokud odlepíte veškerou podložku najednou, páska se může přilepit a poškodit aplikaci.
  • Nedotýkejte se lepidla. To může mít vliv na lepivost pásky a může dojít k odlepení pásky z kůže.
 7. Obrázek s názvem Použijte kineziologickou pásku Krok 12

  7 Zakončete konec pásky k pokožce. Poslední 2–3 palce (5–7,5 cm) pásky by měly být ukotveny na kůži, aniž by se páska natahovala. Vyvarujte se lepení pásky na jiný kus pásky. Neudrží se a může způsobit srolování konců.
 8. Obrázek s názvem Použijte kineziologickou pásku, krok 13

  8 Třete pásku od středu ke koncům. Jakmile je páska nanesena na kůži, chcete ji aktivovat a zajistit, aby se neodlepovala od kůže. Pomocí rukou vetřete pásku od středu směrem ke koncům. To pomůže přilepit pásku na kůži. reklama

Část 3 ze 4: Nosit kineziologickou pásku

 1. Obrázek s názvem Použijte kineziologickou pásku Krok 14

  1 Zabraňte tření oděvů a vybavení. Oblečení nebo vybavení, které otírá konce pásky, může způsobit odlupování konců. Abyste tomu zabránili, noste styly oblečení, které nepřekážejí na koncích pásky. Pokud to není možné, můžete zkusit přilepit si oděv na kůži v určitých oblastech, aby se nedostaly do kontaktu s páskou.
  • Pokud si například na ramena nalepíte kineziologickou pásku, můžete si například přelepit rukávy.
 2. Obrázek s názvem Použijte kineziologickou pásku Krok 15

  2 Pat pásku osušte ručníkem. Kineziologickou pásku lze nosit po dobu tří až pěti dnů a v určitém okamžiku během této doby pásku pravděpodobně zvlhnete. Chcete -li pásku vysušit, jednoduše ji osušte čistým ručníkem. Pásku nedrhněte, protože by to mohlo způsobit odlupování konců.
 3. Obrázek s názvem Použijte kineziologickou pásku, krok 16

  3 Ořízněte odlupující se konce nůžkami. Pokud se v určitém okamžiku začnou konce pásky odlupovat, můžete jednoduše odříznout odlupující se kus pomocí nůžek. Zatlačte zbývající konce pásky dolů, aby nedošlo k dalšímu odlupování. reklama

Část 4 ze 4: Odstranění kineziologické pásky

 1. Obrázek s názvem Použijte kineziologickou pásku Krok 17

  1 Pásku navlhčete dětským nebo rostlinným olejem po dobu 5-10 minut. Před odstraněním pásky z pokožky ji můžete uvolnit navlhčením pásky dětským nebo rostlinným olejem. Olej naneste na pásku a nechte působit 5-10 minut. To pomůže uvolnit lepidlo a usnadní odstranění pásky.
 2. Obrázek s názvem Použijte kineziologickou pásku, krok 18

  2 Odstraňte pásku ve směru růstu vlasů. Aby bylo odstraňování pásky méně bolestivé, odlepujte pásku z kůže stejným směrem, jak vám rostou vlasy. Obecně platí, že je to daleko od středu těla na trupu a směrem dolů na pažích a nohou.
 3. Obrázek s názvem Použijte kineziologickou pásku, krok 19

  3 Stiskněte kůži na konci pásky. Jednou rukou přilepte kůži dolů poblíž konce pásky a poté jemně stáhněte kůži z pásky. Potom druhou rukou pomalu vytáhněte pásku. To by mělo zmírnit jakoukoli bolest spojenou s odstraněním kineziologické pásky.
  • Neodtrhávejte pásku rychlým pohybem. Mohlo by dojít k roztržení pokožky a způsobit podráždění.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak funguje kinesio tape? Joel Giffin, PT, DPT, CHT
  Fyzikální terapeut Dr. Joel Giffin je doktorem fyzikální terapie a zakladatelem Flex Physical Therapy v New Yorku, New York. S více než 15 lety zkušeností certifikovaného terapeuta ruky (CHT), Dr. Giffin ošetřuje celé tělo a specializuje se na rehabilitaci ruky a horních končetin. Ošetřoval divadelníky z Broadwaye v zákulisí na přehlídkách jako The Lion King, Sleep No More, Tarzan a Sister Act. Flex Physical Therapy se také specializuje na ergoterapii a pánevní dno. Dr. Giffin získal magisterský titul z fyzikální terapie s vyznamenáním na Quinnipiac University a titul doktora fyzikální terapie (DPT) získal s vyznamenáním na Simmons College. Je členem American Physical Therapy Association a American Society of Hand Therapists. Joel Giffin, PT, DPT, CHT Odpověď odborníka na fyzioterapeuta Kinesio tape může pomoci aktivovat svaly při určitých pohybech, jako je chůze, házení nebo bít. Stačí jej určitým způsobem páskovat, aby se aktivoval. Pásku můžete také použít k tomu, abyste zabránili aktivaci svalu, například pokud je sval příliš napjatý nebo zapojuje, když by neměl.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Tření alkoholu/otření
 • Páska KT
 • Nůžky

Tipy

 • Navštivte lékaře, jako je fyzioterapeut nebo chiropraktik, aby se naučil správnou metodu napětí a tejpování pro vaše konkrétní zranění nebo léčbu.

reklama

Varování

 • Používejte kineziologickou pásku, pokud máte cukrovku, městnavé srdeční selhání nebo zlomeninu kosti.
 • Během těhotenství se vyhněte používání kineziologické pásky na břicho.
 • Kineziologická páska by neměla nahrazovat lékařské ošetření. Zajistěte, aby všechna zranění byla ošetřena lékařem nebo fyzioterapeutem.
 • Kineziologickou pásku byste neměli používat, pokud máte některou z následujících podmínek:
  • Rakovina
  • Infekce nebo celulitida
  • Otevřené rány
  • Hluboká žilní trombóza (DVT)
 • Neaplikujte kineziologickou pásku na kůži, která je poškozena škrábanci, řeznými ranami, popáleninami, vyrážkami nebo jiným podrážděním.
reklama

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat živé přenosy Blazers vs Thunder Game 3 online, i když nemáte předplatné nebo přihlášení pomocí kabelu.

Fretky jsou chytrá a zvídavá zvířata, která potřebují spoustu fyzické a duševní stimulace. Je důležité dát jim hračky, se kterými si můžete hrát, ať už jste poblíž nebo ne. Chcete -li pro svou fretku vybírat hračky, nezapomeňte, že jí můžete dát obě ...

Jak léčit AC kloub. AC (akromioklavikulární) kloub pravděpodobně označujete jednoduše jako „rameno“ a jakékoli poranění kloubu se nazývá „oddělení ramen“. Po technické stránce spojuje klíční kost s ramenem ...

Anett Kontaveit bude ve třetím kole US Open 2020 čelit těžkému soupeři v podobě Magdy Linette. Estonka prohrála poslední tři zápasy s Linette a bude se snažit vše zvrátit.

Utah a Northwestern se setkávají v 2018 Holiday Bowl na Silvestra. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Raději bych se díval na fotbal, říká sklesle Isner po odchodu z US Open