Jak používat samoobslužnou myčku aut

Samoobslužná myčka aut je levný a účinný způsob, jak důkladně vyčistit auto. Většina samoobslužných stanic je relativně podobná a snadno se používá. Pokud přijedete na stanici s dostatečnou hotovostí nebo změnami, stejně jako základní znalosti o různých nastaveních samoobslužné stanice, budete moci svému vozu důkladně vyčistit o několik dolarů méně než automatickým stanicím při získávání lepší kontrolu nad kvalitou čištění.

js tenisky

Část 1 ze 3: Nastavení

 1. Obrázek s názvem Použijte samoobslužnou myčku aut Krok 1

  1 Zaparkujte auto v prázdné zátoce. Zátoka je oblast samoobslužné stanice, kde budete umývat auto. Zaparkujte auto uprostřed zálivu. Poté, co zaparkujete auto, zkontrolujte, zda máte dostatek místa na to, abyste mohli projít celou cestu kolem auta. V případě potřeby upravte práci v parku.
 2. Obrázek s názvem Použijte samoobslužnou myčku aut Krok 2

  2 Odstraňte podlahové rohože z interiéru vašeho auta. Pokud jsou vaše podlahové rohože vyrobeny z gumy nebo plastu, vyjměte je z auta a postavte je ke zdi, abyste je mohli vyčistit stříkací hůlkou. Tento krok přeskočte, pokud jsou vaše podložky z koberce, nebo je raději nečistíte.
 3. Obrázek s názvem Použijte samoobslužnou myčku aut Krok 3

  3 Najděte stříkací trysku. Stříkací tryska bude připevněna ke stojanu uvnitř pozice. Vezměte hůlku a ujistěte se, že dosáhne na celou cestu kolem vašeho auta. Pokud máte potíže s dosažením určitých oblastí, upravte si parkování.
  • Chcete -li použít stříkací hůlku, namiřte špičku směrem od sebe a stiskněte rukojeť nebo spoušť pod tryskou. Tím se uvolní tlakový proud vody.


 4. Obrázek s názvem Použijte samoobslužnou myčku aut Krok 4

  4 Seznamte se s nastavením postřikovače. Většina automatických praček nabízí 3–5 různých nastavení postřiku, které lze použít během čištění. Podívejte se na zařízení, abyste zjistili, která nastavení jsou k dispozici, a určili, kolik času budete potřebovat pro každé nastavení.
  • Většina základních strojů obsahuje tři nastavení - mytí, mýdlo a máchání - zatímco pokročilejší stroje zahrnují nastavení předpírky a vosku.
 5. Obrázek s názvem Použijte samoobslužnou myčku aut Krok 5

  5 Nastavte volič na nastavení „Praní“ nebo „Předpírka“. Ujistěte se, že číselník na stroji směřuje ke správnému nastavení pro začátek mytí auta. Pokud je vaše auto ucpané nečistotami nebo nečistotami, zvolte nastavení „Předmytí“. V opačném případě začněte kolečkem směřujícím k nastavení „Praní“.
 6. Obrázek s názvem Použijte samoobslužnou myčku aut Krok 6

  6 Vložte peníze do stroje. Samoobslužné myčky aut jsou načasovány a vložené množství peněz odpovídá době, po kterou budete muset auto umýt. Vaše myčka aut bude načasována hned po vložení peněz, takže buďte připraveni rychle se pohybovat.
  • Většina samoobslužných myček stojí 2–5 $ v závislosti na stavu vašeho auta.
  • Pokud stroj neřekne, kolik minut dostanete za své peníze, začněte s malou částkou změny (např. 0,75 $). Pokud budete později potřebovat více času, můžete do stroje přidat další čtvrtiny.
  • Přijďte připraveni s hotovostí nebo změnou. Zatímco některé samoobslužné stanice přijímají kreditní karty, mnohé si za platbu vezmou pouze hotovost nebo mince.
 7. Obrázek s názvem Použijte samoobslužnou myčku aut Krok 7

  7 Při používání stříkací hůlky se postavte 3–5 stop od auta. Pokud stojíte příliš blízko, vysokotlaký proud může poškodit vaše vozidlo. Podobně se vyhněte stříkání vysokotlakého stříkání přímo do motorového prostoru. reklama

Část 2 ze 3: Mytí auta

 1. Obrázek s názvem Použijte samoobslužnou myčku aut Krok 8

  1 Opláchněte auto stříkací hůlkou. Držte stříkací hůlku od těla a stisknutím rukojeti uvolněte vysokotlaký proud vody. Udělejte jedno celé kolo kolem auta a nastříkejte celé vozidlo, abyste odstranili povrchové nečistoty a nečistoty.
  • Pokud používáte nastavení předpírky, přepněte na praní poté, co jste udělali první kolo kolem auta. Jakmile přejdete na praní, proveďte další kompletní kolo, než přejdete k dalšímu kroku.
 2. Obrázek s názvem Použijte samoobslužnou myčku aut Krok 9

  2 Umyjte si auto odshora dolů. Tím zajistíte, že špinavá stékající voda bude z vašeho vozidla zcela omyta po dokončení každé fáze mytí.
 3. Obrázek s názvem Použijte samoobslužnou myčku aut Krok 10

  3 Nezapomeňte na podlahové rohože. Pokud jste se rozhodli odstranit podlahové rohože, ujistěte se, že je umýváte a oplachujete v každé fázi mytí auta. Je snadné na ně zapomenout, protože nejsou připevněny k karoserii auta.
 4. Obrázek s názvem Použijte samoobslužnou myčku aut Krok 11

  4 Naneste mýdlo na auto stříkací hůlkou. Otočte číselníkem na pračce z praní na mýdlo. Když zatáhnete za držadlo na stříkací hůlce, měl by z hůlky začít stříkat mýdlový proud. Udělejte si další kolo kolem svého auta, abyste sprejovali celé vaše vozidlo pěnou.
 5. Obrázek s názvem Použijte samoobslužnou myčku aut Krok 12

  5 Pěnový kartáč opláchněte stříkací hůlkou. Poté, co do auta nanesete mýdlo, budete chtít vyměnit stříkací hůlku za pěnový kartáč, který by měl být umístěn v nádobě poblíž servisního stroje. Drť, písek a bláto se mohou v kartáči zdržovat od předchozího použití, proto pěnový kartáč před použitím na autě opláchněte. Chcete -li to provést, změňte na stroji nastavení z mýdla na máchání a pomocí spreje opláchněte štětiny kartáče. Po dokončení oplachování vraťte stříkací trysku do držáku u stroje.
 6. Obrázek s názvem Použijte samoobslužnou myčku aut Krok 13

  6 Vydrhněte auto pěnovým kartáčem. Držte kartáč za rukojeť a pomocí štětin vmasírujte mýdlo do karoserie vozidla, aby bylo vaše auto důkladně vyčištěno. Při úklidu proveďte několik kol kolem auta pěnovým kartáčem. Pokud necháte pěnu na autě příliš dlouho sedět, aniž byste ji drhli, vytvoří se na vašem autě film. Abyste se tomu vyhnuli, je nejlepší udělat několik rychlých kol kolem auta pěnovým kartáčem, než jedno delší kolo.
 7. Obrázek s názvem Použijte samoobslužnou myčku aut Krok 14

  7 Zvláštní pozornost věnujte pozicím kol. Kola mají tendenci hromadit spoustu nečistot a špíny, proto je důkladně očistěte pěnovým kartáčem. Při manipulaci s kartáčem používejte kruhové lešticí pohyby, abyste dosáhli nejlepších výsledků při špinavé tvorbě pozic. reklama

Část 3 ze 3: Oplachování a sušení

 1. Obrázek s názvem Použijte samoobslužnou myčku aut Krok 15

  1 Pomocí sprejové hůlky opláchněte veškerou pěnu z auta. Když skončíte s čištěním, vyměňte pěnový kartáč zpět za stříkací hůlku a projděte se kolem auta, abyste z auta vypláchli veškeré mýdlo. Opět je nejlepší pracovat rychle, abyste zabránili vzniku mýdlového filmu na vašem autě.
  • Ujistěte se, že je stroj v nastavení máchání.
  • V tomto okamžiku, pokud se na vašem autě kdekoli vytvořil film, setřete jej hadrem a místo důkladně opláchněte.
 2. Obrázek s názvem Použijte samoobslužnou myčku aut Krok 16

  2 Voskujte si auto. Pokud je na stanici k dispozici nastavení vosku, proveďte závěrečné kolo kolem auta stříkací hůlkou, abyste na karoserii vozidla nanesli jemnou vrstvu vosku. To pomůže utěsnit čistý povrch karoserie a zároveň ochrání lak před nečistotami a solí.
  • Nevoskujte podlahové rohože.
  • Pokud nastavení „Vosk“ není k dispozici, přejděte přímo k dalšímu kroku.
 3. Obrázek s názvem Použijte samoobslužnou myčku aut Krok 17

  3 Vraťte stříkací hůlku. V tuto chvíli jste s postřikovou hůlkou hotovi, takže je na čase ji vrátit na místo, kde jste ji na stanici našli.
 4. Obrázek s názvem Použijte samoobslužnou myčku aut Krok 18

  4 Vysušte podlahové rohože. Pokud jste se rozhodli prát podlahové rohože, nezapomeňte je před návratem do interiéru auta důkladně osušit hadrem nebo ručníkem. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co bych potřeboval k takovému mytí auta doma? Anděl Ricardo
  Automobilový technik Angel Ricardo je vlastníkem společnosti Ricardo Mobile Auto Detail se sídlem v Benátkách v Kalifornii. S více než 10letými zkušenostmi s mobilními detaily se Angel nadále účastní školení s podrobnými informacemi o autech, aby zlepšil své zákaznické služby a dovednosti s automatickými detaily. Anděl Ricardo Odpověď odborníka na automobilový technik Určitě byste potřebovali tlakový čistič a stálý přívod vody. Alternativně můžete získat nádrž na pračku. Jeden z těch tanků za 200-300 $ by měl být dobrý. Mějte na paměti, že se opravdu nedostanete k dobrému praní, pokud půjdete po levném vybavení.
 • Otázka Jsou automatické myčky aut lepší než samoobsluha? Anděl Ricardo
  Automobilový technik Angel Ricardo je vlastníkem společnosti Ricardo Mobile Auto Detail se sídlem v Benátkách v Kalifornii. S více než 10letými zkušenostmi s mobilními detaily se Angel nadále účastní školení s podrobnými informacemi o autech, aby zlepšil své zákaznické služby a dovednosti s automatickými detaily. Anděl Ricardo Auto Technician Expert Odpověď Absolutně ne. Je to určitě jednodušší, ale kvalita praní bude mnohem horší. Automatizované myčky aut recyklují vodu, takže ve vodě končí spousta odpadu, špíny a nečistot. Mají filtry, které některé z těchto věcí dostanou ven, ale můžete skončit s minerálními usazeninami na laku. Dokonce jsem viděl, jak skrz filtr procházejí malé oblázky, které mohou poškrábat vaše auto.
 • Otázka Mohu stroj pozastavit? Ne, neexistuje tlačítko pozastavení. Časovač běží. Možná ne vždy stříkáte, ale hodiny stále tikají.
 • Otázka Je vlastník samoobslužné myčky odpovědný, když jsem použil jejich pěnivý kartáč a poškrábal lak na mém autě? To je odpověď pro vašeho právníka. Obvykle je vaše používání jejich zařízení založeno na dohodě, jak je, například „Používáním tohoto zařízení neohrožujete majitele ...“ bla bla bla. Jak se říká: „Platíte peníze a riskujete.“ Před nastartováním v autě nejprve vypláchněte kartáč. A opravdu, máte čas a peníze na to, abyste zažalovali od nuly?
 • Otázka Mám vosk opláchnout nebo nechat zaschnout na autě? Vosk nesmývejte.
 • Otázka Je v pořádku nechat auto na myčce, aby uschlo? Pokud nikdo nečeká, je v pořádku vysušit auto v mycí rampě. Doporučil bych to, protože je venku vítr.
 • Otázka Mohu použít carvac k odstranění vody z auta? Zkontrolujte výstražné značky u stojanu. Obecně by měla být některá rozlitá kapalina menší než 8 oz jemná na vysávání. Jedním z vodítek je, zda stejná hadice/stroj provádí šamponování. Pak byl vytvořen tak, aby nasákl trochu vody a můžete vysávat vlhkost, jako rohože. Jinak asi ne. Požádejte o radu také obsluhu.
 • Otázka Mám auto po použití vosku vysušit, nebo nechat okapat? Necháme okapat. Druh použití autovosků velmi rychle schne.
 • Otázka Dostává se voda z myčky do ulice nebo do kanalizace? Každá obec je jiná. Odpověď jako taková závisí na stáří městského kanalizačního systému.
 • Otázka Mohu použít kartáč ve vypnuté poloze, zatímco jiná osoba používá postřikovač mýdla v samoobslužné myčce aut? Ano; to vždy šetří peníze a děti si to také užívají. V některých zařízeních na mytí aut však mýdlo vychází pouze z kartáče.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Před mytím auta auto vysajte. Pokud je interiér vašeho auta špinavý, nezapomeňte jej před návštěvou myčky vyčistit vysavačem. Pokud se pokusíte vysát mokré auto, vysávací hadice zvlhne z okapů a dveřních kanálů automobilu a špinavá voda zkazí vnitřek vašeho auta. Předejděte tomuto problému vysáním předem.
 • Zatímco na samoobslužné stanici nemůžete prát koberce s kobercem, některé myčky aut mají také služby šamponů na koberce. Tuto možnost zvažte, pokud jsou vaše autokoberce špinavé.
 • Před vložením peněz zkontrolujte, zda není vaše mycí stanice mimo provoz. V opačném případě můžete riskovat ztrátu svých mincí.
 • Vysokotlaké spreje mohou z vašeho auta zvedat barvy, magnetické nápisy a samolepky na nárazníky, takže při používání stříkací hůlky dávejte pozor, abyste od auta stáli alespoň 1–1,5 metru.
 • Zkontrolujte, odkud vítr vane, a snažte se vyhnout stání po větru ve spreji.
 • Některé myčky aut mají mnoho dalších možností, jako jsou čističe pneumatik nebo motorů. Používejte je opatrně a pouze podle pokynů; při neopatrném používání mohou být škodlivé pro lak na vašem autě.

reklama

Populární Problémy

UNC Greensboro se v sobotu večer utká s Chattanoogou v posledním čtvrtfinále SoConu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak změkčit kožené boty. Nové kožené boty mohou být velmi bolestivé, způsobovat puchýře a další problémy související s chodidly. Dokud je nezměknete, zůstanou tak. Naštěstí existuje několik způsobů, jak kůži změkčit, takže je více ...

Jak dlahu prstu. Lékaři používají dlahy prstů k léčbě vyvrtnutých, zlomených nebo vykloubených prstů. Je důležité vyhledat lékařskou pomoc při poranění prstu, ale možná budete muset použít dočasnou dlahu v některých ...

Zde je 10 nejlepších tipů na stroje na tenisové míčky, které si tenisté mohou koupit. .

Trenéři vždy hledají dobré obranné cíle. Očekává se, že obranné konce budou silné a svalnaté a zároveň budou rychlé a hbité. Chcete -li růst jako hráč, strávíte spoustu času cvičením. Obranné konce jsou také velmi ...