Jak chodit o berlích

Pokud jste se zranili nebo jste museli podstoupit operaci a nemůžete unést nohu, může vám lékař doporučit berle. Berle jsou zdravotnická zařízení, která vám umožňují zůstat mobilní, zatímco se vaše zraněná noha hojí. Používání berlí může být výzva. Podívejte se, jestli vám může člen rodiny pomoci, když s nimi začínáte poprvé. Před použitím se ujistěte, že jsou vaše berle nastaveny na správnou výšku.Část 1 ze 3: Umístění berlí

 1. Obrázek s názvem Procházka o berlích Krok 1

  1 Noste boty, které budete normálně nosit. Než umístíte berle, ujistěte se, že máte boty, které budete nosit při běžné každodenní činnosti. Tím zajistíte, že budete při nastavování berlí ve správné výšce.
 2. Obrázek s názvem Procházka o berlích Krok 2

  2 Umístěte berle správně na svoji výšku. Používání berlí v nesprávné výšce může vést k poškození nervů v oblasti podpaží. Když jsou berle v normální poloze, měli byste mít mezi podpaží a horní částí berle asi 1 a půl palce. Jinými slovy, podložky o berlích by neměly být stlačeny do stran nebo do zbytečné vzdálenosti od vašeho těla.
  • Když používáte berle, položíte si loketní opěrky pod podpaží, ne přímo v nich.
 3. Obrázek s názvem Procházka o berlích Krok 3

  3 Upravte berle. Upravte své berle tak, aby když stojíte vzpřímeně s rukama po stranách, držadla seděla těsně pod dlaněmi. Chrániče paží by měly být asi 1 palec nebo 3 centimetry nad loktem.
  • Když poprvé dostanete berle, může vám je lékař nebo sestra poprvé pomoci upravit.
 4. Obrázek s názvem Procházka o berlích Krok 4

  4 Vyrovnejte násadec s kyčlí. Tento kus můžete přemístit odstraněním křídlové matice a vysunutím šroubu z otvoru. Posuňte tyč ruky na příslušné místo, vložte šroub a utáhněte matici.
 5. Obrázek s názvem Procházka o berlích Krok 5

  5 Zavolejte svého lékaře, pokud se necítíte bezpečně o berlích. V závislosti na druhu zranění mohou existovat možnosti pro jiná zařízení než berle.
  • Walker nebo hůl mohou být alternativou, pokud máte povoleno nést určitou váhu na noze.
  • Berle vyžadují značnou sílu paže a horní části těla. Pokud jste slabí nebo staří, může vám lékař místo toho doporučit invalidní vozík nebo chodítko.
 6. Obrázek s názvem Procházka o berlích Krok 6

  6 Navštivte fyzioterapeuta. Můžete se zeptat svého lékaře na fyzickou terapii, což je běžně doporučovaná možnost, když potřebujete používat berle. Fyzikální terapeut vám pomůže naučit se správně používat berle a může sledovat váš pokrok. Protože berle jsou často předepisovány po úrazu nebo operaci, možná budete potřebovat také rehabilitaci.
  • Váš lékař vám může doporučit alespoň několik sezení s fyzickým terapeutem, které vám pomohou dostat se z berlí. Pokud na svoji nohu nemůžete přiložit žádnou váhu, lékař vás pravděpodobně před odchodem z nemocnice pošle k fyzickému terapeutovi, abyste se mohli naučit správně se pohybovat.
  • Pokud jste měli operaci nohy nebo kolena, pravděpodobně budete muset navštívit rehabilitačního lékaře. Váš PT zajistí, že budete stabilní a budete moci bezpečně chodit pomocí berlí. PT bude s vámi spolupracovat také na rozvoji vaší síly a mobility.
  reklama

Část 2 ze 3: Chůze s berlemi

 1. Obrázek s názvem Procházka o berlích Krok 7

  1 Dejte berle na místo. Berle by měly být umístěny rovně nahoru a dolů, aby mohly začít. Ramenní vycpávky umístěte o něco širší než ramena, aby se vám ve stoji vešly mezi berle. Chodidla o berlích by měla být vedle vašich nohou a podložky by měly být pod pažemi. Položte ruce na rukojeti.
 2. Obrázek s názvem Procházka o berlích Krok 8

  2 Položte váhu na dobrou (nezraněnou) nohu. Když vstanete, zatlačte na kusy berlí a držte zraněnou nohu nebo nohu mimo podlahu. Celá vaše váha by měla být na dobré noze. Možná budete chtít požádat o pomoc přítele nebo člena rodiny.
  • Pokud potřebujete, držte se něčeho stabilního, jako je kus těžkého nábytku nebo zábradlí, zatímco se přizpůsobujete samostatnému pohybu.
 3. Obrázek s názvem Procházka o berlích Krok 9

  3 Udělejte krok. Chcete -li udělat krok, začněte tím, že podložky o berlích umístíte kousek před sebe a ujistíte se, že jsou o něco širší než šířka ramen. Vzdálenost by měla být dostatečně krátká, abyste se cítili stabilní, asi 12 palců. Když jste stabilní a připraveni, opřete se o berle tak, že je volně uchopíte a poté zatlačíte na držadla, narovnáte paže a přenesete váhu na paže. Otočte tělo pomalu mezerou mezi berlemi, zvedněte dobrou nohu a posuňte ji dopředu. Položte nohu dobré nohy naplocho na zem, druhou nohu držte vedle dobré nohy. Opakujte postup, dokud se nedostanete do cíle.
  • Při otáčení otáčejte silnou nohou, nikoli slabou nohou.
  • Jakmile se vaše zranění začne hojit, budete se cítit pohodlněji po větších krocích, ale berle by nikdy neměly být mnohem dále vpřed než prsty vaší špatné nohy; jinak budete s největší pravděpodobností chyceni z rovnováhy a zvýšíte možnost pádu. Buďte opatrní zejména prvních pár dní o berlích. Pro mnoho lidí mohou být výzvou.
 4. Obrázek s názvem Procházka o berlích Krok 10

  4 Správně rozdělte svou váhu při chůzi. Opřete se o berle a švihněte dopředu, pomalu přesouvejte váhu dopředu pomocí předloktí, ne loktů. Ujistěte se, že máte mírný ohyb v lokti a použijte svaly paží; neopírejte se o podpaží.
  • Když se opíráte, neopírejte se o podpaží; bude to bolet a může to způsobit bolestivou vyrážku. Místo toho se opřete o ruce pomocí svalů paží.
  • Na podpaží si můžete dát ponožky nebo srolovaný ručník, abyste předešli vyrážce.
  • Opření v podpaží může vést ke stavu zvanému obrna radiálního nervu. Pokud k tomu dojde, může dojít k oslabení zápěstí a ruky a příležitostně může dojít ke ztrátě pocitu zadní části ruky. Dobrou zprávou je, že pokud se tlak uvolní, zranění se obvykle uzdraví samo.
  • Opření v podpaží by mohlo také způsobit poranění brachiálního plexu nebo „obrnu berle“ nebo tendonitidu rotátorové manžety, která způsobuje zánět a bolest v rameni a vnější paži.
 5. Obrázek s názvem Procházka o berlích Krok 11

  5 Vyhněte se přílišnému uchopení držadel. Mohlo by to způsobit křeče v prstech a zvýšit necitlivost vašich rukou. Pokuste se uvolnit ruce co nejvíce. Abyste se vyhnuli křečím, snažte se držet prsty sevřené, aby vám berle při opuštění země „padaly“ do prstů. To uvolní tlak na vaše dlaně a umožní vám jít dál s mnohem menším nepohodlím.
 6. Obrázek s názvem Procházka o berlích Krok 12

  6 K přenášení věcí použijte batoh. Používání brašny nebo kabelky na jedné straně by mohlo rušit vaše berle. Může vás to také vyvést z rovnováhy. Když používáte berle, noste s sebou batoh. reklama

Část 3 ze 3: Posezení a používání schodů s berlemi

 1. Obrázek s názvem Procházka o berlích Krok 13

  1 Sedněte si na židli. Zůstaňte na dobré noze a obě berle si položte pod paži na stejné straně jako vaše slabá noha. Druhou rukou nahmatejte židli za sebou. Pomalu se spusťte na židli a zvedněte svou slabou nohu, když sedíte. Když sedíte, nakloňte berle vzhůru nohama na blízké místo, aby nespadly mimo dosah.
 2. Obrázek s názvem Procházka o berlích Krok 14

  2 Jeďte opatrně po schodech. Postavte se čelem ke schodům a na kterékoli straně zábradlí/zábradlí dejte berlu pod paži na opačné straně. Nyní byste měli mít jednu ruku volnou, abyste drželi zábradlí, a jednu ruku s berlou, abyste nabrali váhu, přičemž druhou berlu máte položenou pod paží.
  • Pokud je to možné, nechte někoho, kdo vám nese nepoužitou berlu.
  • Kdykoli je to možné, jeďte o berlích místo schodiště výtahem.
 3. Obrázek s názvem Procházka o berlích Krok 15

  3 Nejprve položte berlu na zem. Berla by měla být vedle vás, na vnější straně vaší dobré nohy. Zábradlí nebo zábradlí byste měli držet rukou, která je na stejné straně jako vaše špatná noha. Ponechte berlu na místě, dokud nevyšlápnete nahoru, a poté berlu posuňte nahoru, abyste se s vámi setkali na aktuálním kroku. Nevádějte s berlou.
 4. Obrázek s názvem Procházka o berlích Krok 16

  4 Zvedněte dobrou nohu až k prvnímu kroku. Pomocí této nohy posuňte zbytek tělesné hmotnosti nahoru. Poté pokračujte s berlou, aby byla berla na vašem aktuálním kroku s vámi. Nyní to opakujte, dokud se nedostanete na vrchol schodiště. Většinu zvedání by měla provádět vaše dobrá noha a vaše paže by měly sloužit pouze k podpoře a rovnováze. Při sestupu ze schodů byste měli dát svou špatnou nohu a berlu na schůdek dolů a poté pomocí dobré nohy přesunout tělesnou hmotnost dolů.
  • Pokud máte zmatek v tom, jakým směrem se ubírá, dobrá noha je na schodech vždy nejvyšší, protože vždy vyžaduje namáhavé pohyby váhy vašeho těla. Zkuste si zapamatovat rčení: „Dobrá noha nahoru, špatná noha dolů“ Dobrá noha jde první, když jdete po schodech, špatná (zraněná) noha je první, když jde po schodech dolů.
  • S praxí můžete také použít obě berle ke schodům, ale musíte být velmi opatrní na schodech. Stejný koncept se provádí „dolů se špatnou nohou“.
 5. Obrázek s názvem Procházka o berlích Krok 175 Zkuste koloběžku. Pokud se cítíte na schodech příliš nestabilní, můžete si sednout na každý schod a vyrazit si zdola nahoru a dolů. Začněte tím, že si sednete na spodní schod se zraněnou nohou před sebou. Zvedněte tělo a posaďte se na další schod, obě berle držte s sebou v opačné ruce a jděte s nimi po schodech nahoru. Když jdete dolů, udělejte to samé. Vezměte berle do volné ruky a druhou rukou a dobrou nohou se při sestupu opřete. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu zabránit tomu, abych spadl, když se nakloním dozadu, protože nemohu ohnout koleno? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expert Odpověď Budete muset procvičovat používání berlí. Při používání berlí se vyhněte ohýbání nebo předklánění dopředu nebo dozadu. Pokud potřebujete po něčem dosáhnout, někdo vám pomůže.
 • Otázka Mohou berle pomoci, pokud jsou ohroženy obě nohy? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expertní odpověď Pokud jsou ohroženy obě nohy, berle se nedoporučují. Místo toho bych doporučil použít invalidní vozík.
 • Otázka Jak mám hýbat s berlou, když nemohu vyvíjet tlak na nohu? Položte váhu na nezraněnou nohu; vaše zraněná noha by měla být zvednuta o několik centimetrů nad zemí.
 • Otázka Jak mohu zabránit křečím své dobré nohy při používání berlí? Odpočívejte často. Pamatujte si, že vaše dobrá noha nyní dělá dvojnásobnou práci. Pokud potřebujete, odpočiňte si/opřete se o pulty nebo sloupky, aby si vaše noha odpočinula, pokud si nemůžete sednout. Pokuste se každých pár kroků uvolnit svou dobrou nohu, protože křeče obvykle způsobují příliš stažené svaly.
 • Otázka Jak mohu používat berle, když nemohu ohnout zraněnou nohu? Zvedněte nohu mírně dopředu a nakloňte tělo mírně dozadu. Vaše noha musí být jen několik centimetrů nad zemí.
 • Otázka Jak mohu používat berle na předloktí? Je to stejný princip jako používání běžných berlí. Jen se musíte ujistit, že je manžeta zajištěna kolem vašeho zápěstí, když je používáte.
 • Otázka Jak poznám, zda opravdu potřebuji berle? Váš lékař vám poskytne berle, pokud utrpíte zranění, které je vyžaduje. Můžete se také rozhodnout používat berle sami, pokud vám zatěžování nohy/chodidla způsobuje velkou bolest a brání vašemu pohybu.
 • Otázka Mohu nadužívat berle? V závislosti na zranění je někdy dobré na něj chodit tak často, aby se posílily svaly. Pokud máte obavy, zeptejte se svého lékaře nebo fyzioterapeuta.
 • Otázka Mohu používat berle, pokud nemám ruce? Můžete to zkusit, ale pravděpodobně by bylo jednodušší použít elektrický invalidní vozík.
 • Otázka Co si mohu dát přes svršky berlí, aby mi nedřely podpaží? Můžete použít ručník, košili nebo starou ponožku omotanou kolem gumové vycpávky páskou, nebo ji pevně svázat provázkem.

Populární Problémy

Jak zasáhnout volejbal. Volejbal je skvělá hra na pláži nebo v tělocvičně. Existuje mnoho způsobů, jak dostat míč přes síť. Podávání a vracení podání nebo salvy zahrnuje specifické pohyby těla. Ať už je to první, druhý, ...49ers a Giants se setkají v bitvě týmů hádanek zranění ve 3. týdnu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online, pokud nemáte kabel.

Jameson je oblíbená a flexibilní irská whisky, která chutná skvěle „úhledně“ (bez přidaného obsahu) nebo jako součást míchaného nápoje nebo panáku. Je to 'čistá' whisky, která není zmatená příliš mnoha příchutěmi. Skvěle se hodí k pikantním, šťavnatým, citrusovým ...Bývalý šampion US Open Del Potro naposledy hrál v březnu 2015 a kvůli zraněním mohl v uplynulých dvou letech odehrát pouze šest turnajů.Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Cowboys vs Lions, ať už jste v Dallasu, Detroitu nebo mimo trh.