Jak prát hokejové vybavení

Smrad z hokejové výstroje je nejhorší! Ale je to v pořádku - můžete si užít sport a zahnat zápach, abyste uklidnili výkřiky od rodiny a přátel. Stačí odhodlání sušit vaše vybavení po každém použití, prostor nechat vše uschnout a řádné čištění jednou za měsíc. Snadné, peasy.

Metoda 1 ze 4: Prevence zápachu

 1. Obrázek s názvem Wash Hockey Gear Krok 1

  1 Noste celotělové základní vrstvy, abyste absorbovali většinu potu. K absorpci potu nejlépe poslouží košile, kalhoty a ponožky s dlouhým rukávem vyrobené z materiálu, který odvádí pot nebo je stlačuje. Tyto vrstvy také vytvoří bariéru mezi vámi a vaším zařízením - zabráníte tomu, aby absorbovala odumřelé částice kůže a tělové oleje, které přispívají k růstu bakterií.
  • Bakterie způsobují zřetelný hokejový zápach a rádi rostou na teplých a vlhkých místech, což z hokejového vybavení dělá doslova živnou půdu.
  • Udržování vašeho zařízení v čistotě od bakterií neznamená pouze odstranění zápachu - je to důležité preventivní opatření proti infekcím. Když se při hokeji zraníte, bakterie z vašeho vybavení mohou přímo vniknout do otevřených ran a způsobit strašlivé-někdy život ohrožující-stafylokokové infekce.


 2. Obrázek s názvem Wash Hockey Gear Krok 2

  2 Vstupte na hřiště s čerstvými ponožkami. Ponožky, které nosíte celý den, jsou již zpocené a vytvářejí bakterie. Nošení nového páru na hraní pomůže vašim bruslím lépe vonět.
 3. Obrázek s názvem Wash Hockey Gear Krok 3

  3 Zavěste své vybavení do sucha pokaždé, když se dostanete domů z kluziště. Toto je nejdůležitější krok k prevenci růstu bakterií a zápachu. Použití sušicího stojanu nebo speciálně navrženého držáku zařízení k zavěšení vašeho vybavení z podlahy umožňuje cirkulaci vzduchu, což má za následek rychlejší rychlost sušení (a tedy i méně bakterií), ale také zajišťuje, že se vzduch dostane do všech částí zařízení.
  • Pověste si: dres, helmu, rukavice, brusle, jockstrapy, chrániče loktů a ramen a vytažené chrániče holení. Po zavěšení je můžete lehce postříkat bílým octem (přírodní dezinfekční prostředek) nebo jiným antibakteriálním prostředkem, aby byly déle čisté.
  • Po každém použití zavěste sportovní tašku, aby uschla. Pokaždé, když sejdete z kluziště, naplníte tím všechno zpocené vybavení, takže to bude nutně růst bakterie. Otočte ho naruby a nechte ho vzhůru nohama zaschnout.
  • Pomocí ventilátoru nebo odvlhčovače pomozte všemu rychleji schnout.
 4. Obrázek s názvem Wash Hockey Gear Krok 4

  4 Po každém použití vyjměte vložky brusle, abyste je vysušili samostatně. Otevřete také jazyk brusle, aby mohl vzduch cirkulovat. Pomůže to celé brusli vyschnout a zabrání korozi. Pokud nože ještě nejsou suché, otřete je suchým hadříkem. reklama

Metoda 2 ze 4: Používání pračky

 1. Obrázek s názvem Wash Hockey Gear Krok 5

  1 Pokaždé, když opouštíte kluziště, umyjte základní vrstvy. Udržování těchto vrstev v čistotě zabrání nahromadění na vašem zařízení. Pokud je necháte sedět v prádle, bakterie budou nadále růst, což ztěžuje jejich dlouhodobé udržování v čistotě.
  • Mezi kluzištěm a vaším domem uchovávejte základní vrstvy v samostatném plastovém sáčku, aby nedošlo ke kontaminaci zbytku vašeho vybavení.
 2. Obrázek s názvem Wash Hockey Gear Krok 6

  2 Jednou za měsíc si umyjte ochranné pomůcky. Pračku použijte na všechno kromě helmy a bruslí. Stroj je zcela bezpečný pro váš dres, sportovce (sundaný kelímek a zapnutý na suchý zip), chrániče holení, hokejové kalhoty a šortky, chrániče ramen, loktů a rukavice.
  • Pokud je vaše zařízení obzvlášť páchnoucí, začněte namáčením v pračce. Můžete to udělat pouze vodou nebo můžete do vody přidat šálek bílého octa, který pomůže zabít bakterie. Nechejte patnáct minut namočit, poté slijte, přidejte prací prostředek a začněte nový prací cyklus.
  • Ujistěte se, že je zapnutý suchý zip. Ponecháte -li jej volně, způsobí, že se vše zamotá do pračky a může materiál tahat a trhat.
  • Pokud používáte stroj s horním plněním, dávejte pozor, abyste jej nepřetěžovali. Možná budete muset rozdělit na 2 zátěže. Bez prostoru pro otáčení nebude zařízení řádně vyčištěno - ale co je důležitější, může způsobit zlomení.
 3. Obrázek s názvem Wash Hockey Gear Krok 7

  3 Použijte teplou vodu, běžný prací prostředek a jemný cyklus. Teplá voda, běžný prací prostředek a jemný cyklus budou dostatečně silné, aby skutečně vyčistily vaše vybavení, ale ne tak drsné, aby poškodily materiály.
  • Nikdy nepoužívejte bělidlo nebo prací prostředek s bělidlem. Je to příliš drsné a rozbije to vaše vybavení a zničí vaše polstrování.
 4. Obrázek s názvem Wash Hockey Gear Krok 8

  4 Sušte své vybavení v sušičce na nízké nastavení. Do sušičky může jít jakýkoli ochranný prostředek bez kůže. Pokud vám to však bude nepříjemné, můžete vše sušit na vzduchu na stojanu, aby neleželo na podlaze, a pomocí ventilátoru nebo odvlhčovače tento proces urychlit.
  • Je naprosto bezpečné sušit základní vrstvy, ponožky, kraťasy a dresy v sušičce.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Zařízení pro ruční mytí

 1. Obrázek s názvem Wash Hockey Gear Krok 9

  1 Začněte s čerstvě vyčištěnou vanou, opláchnutou drsnými chemikáliemi. Ve skutečnosti můžete do svého zařízení přidat nové bakterie, pokud si před vložením vybavení do vany nezapomenete vyčistit.
 2. Obrázek s názvem Wash Hockey Gear Krok 10

  2 Naplňte ⅓ vany horkou vodou a přidejte ¼ šálku pracího prostředku. Nejlepší je přidat prací prostředek během plnění vany, aby se rovnoměrněji mísil s vodou. Můžete přidat 1 šálek bílého octa do vody, aby se zvýšila jeho antibakteriální účinnost. Nikdy nepoužívejte bělidlo nebo prací prostředek s bělidlem.
 3. Obrázek s názvem Wash Hockey Gear Krok 11

  3 Vložte do vany veškeré vybavení (minus helmu a brusle). Podržte každou položku, dokud nezůstane ponořená a nebude plavat. Nechte zařízení namočit 45 minut až hodinu.
 4. Obrázek s názvem Wash Hockey Gear Krok 12

  4 Vypusťte a opláchněte vanu mýdlem. Naplňte vanu čistou vodou a nechte zařízení pět minut namočit, trochu jím pootočte, aby pomohlo vypláchnout mýdlo. Znovu vypusťte vanu a vypláchněte každou položku jednotlivě, dokud voda nevyteče čistě a už není mýdlo.
 5. Obrázek s názvem Wash Hockey Gear Krok 13

  5 Než zavěsíte na stojan, vysušte tolik vody, kolik můžete. Poté, co jste zpočátku všechno vyždímali, možná budete chtít každou položku zabalit do ručníku a znovu vyždímat, aby se co nejvíce vysušila. Ujistěte se, že je sušicí stojan umístěn na dobře větraném místě. Použití ventilátoru nebo odvlhčovače výrazně urychlí proces sušení. reklama

Metoda 4 ze 4: Čištění dalšího vybavení

 1. Obrázek s názvem Wash Hockey Gear Krok 14

  1 Vyčistěte si helmu šamponem bez slz. Naneste trochu šamponu na mokrý (nekapající) ručník a vydrhněte celou helmu zevnitř i zvenčí, včetně obličejové masky a podbradku. Po nanesení mýdlo setřete dalším vlhkým ručníkem a zavěste, aby uschlo.
  • Šampon bez slz zabraňuje jakémukoli štípání, které by mohlo nastat, pokud zbytky zůstanou na povrchu a kapou vám na obličej při příštím použití.
  • Místo šamponu můžete v tomto procesu snadno nahradit bílý ocet. Ocet je lepší dezinfekční prostředek; ale mohlo by se to trochu spálit, pokud vám při pocení kape do očí nějaké zbytky zbytků.
 2. Obrázek s názvem Wash Hockey Gear Krok 15

  2 Dezinfikujte si vložky do bruslí. Pomocí houbičky nebo čisticího kartáčku důkladně vydrhněte vložky 50–50 bílým octem a vodou nebo antibakteriálním mýdlem. Před dalším použitím opláchněte a pověste úplně do sucha. Mezi čištěním můžete vložky lehce postříkat octem nebo antibakteriálním sprejem, který je udrží déle čistý.
 3. Obrázek s názvem Wash Hockey Gear, krok 16

  3 Dezinfikujte svůj sportovní vak, abyste zabránili křížové kontaminaci. Jakmile vyčistíte své vybavení, neměli byste jej dávat zpět do špinavého pytle. Utřete sportovní tašku bílým octem, dezinfekčním prostředkem nebo antibakteriálním sprejem a před opětovným vložením vybavení ji nechte úplně vyschnout.

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Prohlédněte si nejkomplexnější zdroj nejrychlejších tenisových nabídek mužů a žen, které byly kdy zaznamenány, spolu s videi, která ukazují podání každého hráče.

Ve svém třetím wimbledonském vystoupení dosáhl Hubert Hurkacz největší výhry v kariéře, když ve čtvrtfinále vyhodil osminásobného šampiona Rogera Federera ve dvou setech.

Pohled na plánovaná semena pro US Open, které začíná v pondělí. Novak Djokovic vede v losování mužů, zatímco Ashleigh Bartyová je projektovanou jedničkou na straně žen.

Nadace Novaka Djokoviče sponzoruje sérii UTR, kde bude po téměř 2měsíční pauze živý tenis. Turnaj zahrnuje čtyři hráče ve formátu každý s každým.

Top 5 nejžhavějších tenistů na ATP Tour