Jak vlnit vlasy žehličkou

Rovná žehlička neslouží jen k narovnávání vlasů. Pomocí žehličky můžete přidat vlny a kudrlinky do tvého účesu. Pokud hledáte nový styl, může to být zábavný projekt. Ujistěte se však, že víte, jak používat žehličku bezpečně. Použijte vhodné nastavení teploty a na vlasy vždy naneste tepelnou ochranu.

různé druhy tenisových porcí

Metoda 1 ze 3: Vytváření mírných vln

 1. Obrázek s názvem Vlnit vlasy žehličkou Krok 1

  1 Umyjte a osušte vlasy. Pokud si chcete vlasy žehlit, ujistěte se, že jsou nejprve čisté a suché. Umyjte si vlasy jako obvykle a poté je vysušte fénem nebo je nechte uschnout na vzduchu. Před začátkem procesu žehlení se ujistěte, že jsou vaše vlasy úplně suché. Žehlička na vlasy může způsobit poškození, pokud jsou vaše vlasy mokré.
  • Vzhledem k tomu, že teplo z žehličky může vlasy vysušit, zvažte použití jemnějších a přirozenějších značek šamponů.
  • Vyberte si silný zvlhčující kondicionér. Rovněž můžete nechat běžný kondicionér o několik minut déle než obvykle.


 2. Obrázek s názvem Vlnit vlasy žehličkou Krok 2

  2 Odřízněte si vlasy. Vlasy byste měli propracovat po jedné sekci. Kolik sekcí potřebujete, závisí na délce a tloušťce vašich vlasů. Delší, silnější vlasy je třeba rozdělit na tři až čtyři části. Kratším vlasům může stačit jen pár sekcí.
  • Vlasy byste měli rozdělit na části vpředu a vzadu. Pokud máte například dlouhé vlasy, mají dvě části na obou stranách hlavy vpředu. Potom mít dvě části na obou stranách hlavy vzadu.
  • Pomocí hřebene s jemnými zuby rozdělte vlasy na části. Pokud máte kratší vlasy, můžete si jednoduše zastřihnout horní vrstvu vlasů.
  • Pomocí sponek nebo sponek rozdělte vlasy na části. Abyste se mohli soustředit na jednu sekci, ponechte všechny části, ve kterých právě nejste, žehlení oříznuté nebo svázané.
 3. Obrázek s názvem Vlnit vlasy žehličkou Krok 3

  3 Natočte svůj první pramen vlasů. Jakmile budete připraveni, začněte první částí. Vezměte jeden palec pramene vlasů z této části a pomocí ploché žehličky vytvořte vlnu.
  • Umístěte žehličku blízko pokožky hlavy a připněte si pramínek vlasů. Ohněte žehličku od obličeje. Pohněte žehličkou dolů.
  • Zastavte se, když asi ve třech čtvrtinách cesty zamknete. Zvlněný efekt je dosažen tím, že není stočen dolů.
  ODBORNÁ TIP

  „Plochá žehlička je skvělá pro vytvoření jemné, otevřené vlny, jako plážové vlny. Pro pevnější kadeře jsou obvykle lepší kulmy. '

  Arthur Sebastian

  můžete hrát squash na raketovém hřišti
  Profesionální kadeřník Arthur Sebastian je majitelem kadeřnického salonu Arthur Sebastian v San Francisku v Kalifornii. Arthur pracuje jako kadeřník více než 20 let a licenci na kosmetiku získal v roce 1998. Věří, že skutečná práce úspěšného kadeřníka pochází z vášně a lásky ke kadeřnictví. Arthur Sebastian
  Profesionální kadeřník
 4. Obrázek s názvem Vlňte vlasy žehličkou Krok 4

  4 Natočte svůj druhý pramen vlasů. Vezměte si další jeden palec pramene vlasů. Opakujte výše uvedený postup. Při stočení však ohněte vlasy směrem k obličeji. Vlny, které se střídají ve směru, vypadají přirozeněji a dodávají vašim vlasům objem.
 5. Obrázek s názvem Vlnit vlasy žehličkou Krok 5

  5 Opakujte, dokud nejsou všechny vaše vlasy natočené. Projděte každou část vlasů, která se vlní, jeden palec pramenů vlasů najednou. Střídavě se stočte směrem od obličeje a poté směrem k obličeji. Opakujte, dokud nejsou všechny vaše vlasy natočené. Měl by vám zůstat zábavný, vlnitý vzhled. reklama

Metoda 2 ze 3: Kultivace jiných stylů

 1. Obrázek s názvem Vlňte vlasy žehličkou Krok 6

  1 Vytvářejte delší, pevnější kadeře. Pokud chcete mírně kudrnatější vlnu, můžete k vytvoření tohoto efektu použít svou žehličku. Je to podobné výše uvedenému postupu. Plochou žehličku však držíte ve svislém úhlu a stočíte se úplně dolů po zámcích.
  • Při žehlení vlasy svisle ohýbejte. Do ploché žehličky umístěte asi jeden palec vlasů, počínaje poblíž pokožky hlavy. Udržujte žehličku ve svislé poloze a ohněte ji směrem k sobě. Klouzejte žehličkou dolů po vlasech, dokud nedosáhnete konce zámku.
  • Opakujte, dokud nejsou všechny vaše vlasy natočené. Při tahání vlasů dolů používejte sílu. Neměli byste cítit bolest, ale měli byste cítit mírné tahání za pokožku hlavy. To může vašim vlasům efektivně vlnit poprvé.
 2. Obrázek s názvem Vlnit vlasy žehličkou Krok 7

  2 Vytvořte větší kadeře. Pokud výše uvedená metoda způsobí, že vaše vlasy vypadají spíše kudrnatější než vlnité, můžete zkusit zvlnění zvětšit. Tohoto efektu lze snadno dosáhnout pomocí žehličky.
  • Pracujte ve dvoupalcových částech vlasů. Plochou žehličku upněte poblíž pokožky hlavy. Otočte žehličku o 90 stupňů. Žehličku můžete otočit buď směrem k obličeji, nebo od obličeje. Obě metody jsou účinné.
  • Klouzejte žehličkou dolů po vlasech, dokud nedosáhnete konce pramene vlasů. Je to podobný proces jako navíjení stužky nůžkami. Tento postup opakujte a pracujte s dvoupalcovými prameny vlasů, dokud se vám všechny vlasy nestočí.
 3. Obrázek s názvem Vlnit vlasy žehličkou Krok 8

  3 Přidejte jemný odraz. Pokud chcete vlasy jen s mírnou vlnou, můžete přidat jemný odraz na konce svých pramenů. Rozdělte vlasy na části a pracujte s prameny o šířce 1 až 2 palce. Vezměte si zámek a položte žehličku tři palce od konce vlasů. Poté jej otočte asi o 90 stupňů. Jemně jej stáhněte dolů a vytvořte pěknou vlnu. Opakujte se zbývajícími sekcemi. reklama

Metoda 3 ze 3: Vyhýbání se nástrahám

 1. Obrázek s názvem Vlnit vlasy žehličkou Krok 9

  1 Naneste přípravek proti krepatění. Jakmile dokončíte některou z výše uvedených metod, měli byste na vlasy použít přípravek proti krepatění. Plochá žehlička může vlasy mírně vysušit, což má za následek krepatý efekt. Obvykle stačí použít malou kapku přípravku proti krepatění. Zpracujete to přes vlasy od kořínků ke konečkům. Zkontrolujte si však pokyny ke konkrétnímu produktu, abyste se ujistili, že pro značku, kterou používáte, neexistují žádná zvláštní pravidla nebo úvahy.
 2. Obrázek s názvem Vlňte vlasy žehličkou Krok 10

  2 Použijte tepelnou ochranu. Teplo z žehličky může být pro vaše vlasy velmi tvrdé. Ve svém salonu si budete muset koupit nějaký tepelný ochranný prostředek. Tyto výrobky vytvářejí kolem vlasů ochrannou bariéru, která je chrání před teplem.
  • Aby to fungovalo, stačí použít jen malé množství tepelné ochrany. Proto by mohlo být nejlepší investovat do dražšího a kvalitnějšího produktu. Bude to trvat nějakou dobu a může sloužit k ochraně vašich vlasů před poškozením teplem.
 3. Obrázek s názvem Vlnit vlasy žehličkou Krok 11

  3 Přejděte na nižší nastavení tepla. Přehřátí žehličky na nejvyšší teplotu může poškodit vlasy. Při používání žehličky na vlasy byste měli zůstat v rozmezí 300 stupňů. To by mělo být dostatečně horké, aby se vlasy efektivně natočily, aniž by došlo k jejich poškození.
  • Pokud máte žehličku s pouze dvěma nastaveními tepla, vysokým a nízkým, můžete v tomto případě skutečně použít vyšší nastavení. Nízké nastavení teploty znamená, že styling může být neúčinný a budete si muset vlasy znovu a znovu procházet. To může způsobit poškození.
 4. Obrázek s názvem Vlňte vlasy žehličkou Krok 12

  4 Ujistěte se, že máte vlasy suché. Pokud při používání žehličky uslyšíte prskání, přestaňte. Vaše vlasy ještě nejsou suché. Použití žehličky na mokré vlasy může poškodit žehličku i vlasy. Pokud vám při používání žehličky začnou prskat vlasy, žehličku vypněte a počkejte asi půl hodiny. Než se znovu pokusíte žehlit, projděte si vlasy a ujistěte se, že jsou suché. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

 • [[Péče o vlnité vlasy]

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Aryna Sabalenka a Oceane Dodin se v úterý setkají v prvním kole US Open v New Yorku. Setkání je první mezi oběma hráči na profesionální cestě.

Vztek je jednou z nejčastěji prožívaných emocí. Může se projevovat zdravým i nezdravým způsobem. Vztek je však intenzivnější formou hněvu, která je často spojována s destruktivním, nekontrolovaným chováním. Pokud jsi...

Marach a Pavic tvrdili, že mají náskok před druhým týmem Farah a Cabala.

Seznam začíná od 6 stop 6 palců! Kde to končí? Isner, Marin, Del Potro, Sam Querrey jsou v seznamu!

Stojící stojka je pokročilá technika vyvažování paží, kterou běžně provádějí gymnastky, jogíni, roztleskávačky a další akrobatičtí sportovci. I když zvládnutí vyžaduje určitý čas, je to dovednost, kterou může každý odemknout za předpokladu, že ...