Jak nosit Fedoru

Fedora je nadčasový klobouk pro muže i ženy a lze jej nosit různými způsoby. Zatímco někteří lidé nemají rádi fedoru, když jsou vhodně nošení, může být velmi účinná, když budete vypadat moderně a módně.

Část 1 ze 3: Nošení Fedory pro muže

 1. Obrázek s názvem Noste Fedoru Krok 1

  1 Ujistěte se, že klobouk sedí. Velké klobouky vypadají lépe na velkých hlavách, zatímco malé klobouky vypadají lépe na malých hlavách. Před zakoupením klobouku se ujistěte, že dobře sedí a cítí se pohodlně. Pokud je váš klobouk příliš těsný nebo vám neustále padá z hlavy, nebudete ho chtít často nosit.
  • Chcete -li změřit hlavu, umístěte svinovací metr 1/8 palce nad levé ucho a poté jej omotejte po obvodu hlavy, abyste určili velikost hlavy.
  • Pokud nemáte svinovací metr, nezoufejte. Jakýkoli obchod s klobouky vám bude moci změřit hlavu.


 2. Obrázek s názvem Noste Fedoru Krok 2

  2 Vyberte si fedoru, která odpovídá vašemu stylu. Většina fedor je vyrobena z plsti, ale některé jsou vyrobeny z vlny, kožešiny nebo slámy. Některé fedory mají široké pásy s ozdobou a jiné ne. V závislosti na vašem stylu a na tom, co hledáte v klobouku, budete muset udělat nějaká rozhodnutí.
  • Pokud žijete v teplém podnebí, možná byste se měli vyhýbat vlněnému fedoru, abyste se nepřehřáli. Pro teplejší podnebí zvažte pořízení plsti nebo slámy.
  • Pokud jste spíše tradicionalisté, zvažte pořízení klasické fedory. Klasická fedora je obecně vyrobena z vlny a díky ní budete vypadat stejně jako gangsteři ve starých filmech.
  • Pokud máte menší hlavu, zvažte pořízení klobouku z vepřového koláče. Tento typ fedory má menší krempu, takže lépe padne vaší tváři.
 3. Obrázek s názvem Noste Fedoru Krok 3

  3 Noste svou fedoru při elegantních příležitostech. Vlněná fedora vypadá skvěle s oblekem a kravatou. Nošení fedory je stylový způsob, jak na originální akci vypadat originálně a elegantně.
  • Pokud v současné době nemáte oblek, můžete si jej koupit ve většině obchodních domů nebo ve spořitelně. Můžete si také půjčit jeden od přítele, který má podobnou velikost jako vy.
  • Nošení fedory k obleku je vhodné pro svatby, tance a jiné fantastické večírky. Vyhněte se nošení fedory při slavnostnějších příležitostech, jako jsou pohřby.
  • Pokud máte trochu peněz navíc, zaplaťte za to, aby váš oblek byl profesionálně ušitý na míru. Tím zajistíte, že vám oblek perfektně padne na tělo, což dokonale zvýrazní vaši fedoru.
 4. Obrázek s názvem Noste Fedoru Krok 4

  4 Oblečte si fedoru. Chcete-li to provést, spárujte svou fedoru s těsnějším svetrem, kalhotami a pěknými botami (nikoli teniskami). Toto je perfektní oblečení, které můžete nosit na večeři nebo na školní tanec. Pokud se chystáte na večeři jako první, mějte na paměti, že některé restaurace budou očekávat, že si klobouk sundáte uvnitř.
  • Můžete také vyměnit svetr za pěknou vestu přes košili s knoflíky.
  • Pokud máte na sobě svetr, nenoste fedoru ze slámy. Ty jsou považovány za teplejší počasí fedory a váš klobouk bude s oblečením vypadat zvláštně.
 5. Obrázek s názvem Noste Fedoru Krok 5

  5 Noste fedoru s džíny. Vzhledem k tomu, že fedora je elegantní čepice, budete muset trochu obléknout svůj outfit, pokud jdete s džíny. Udělejte to tak, že si džíny (které by měly být dobře ušité) spárujte s blejzrem nebo pěknou bundou.
  • Zkuste si pod sako přidat barevnou nebo vzorovanou košili s knoflíkem pro menší barevnost a vizuální zajímavost.
  • Pokud jsou barvy tohoto oblečení poměrně neutrální, zkuste jej smíchat s pestrobarevnou fedorou.
  • Je to skvělé oblečení, které můžete nosit na víkendech nebo na dovolené.
  reklama

Část 2 ze 3: Nošení Fedory pro ženy

 1. Obrázek s názvem Noste Fedoru Krok 6

  1 Vyberte si správnou velikost fedory. Chcete -li to provést, před nákupem změřte hlavu nebo vyzkoušejte velikost Fedory. Pokud fedora nezanechá červenou značku kolem čela, když ji sundáte, nebo spadne kolem uší, je to vhodné.
  • Fedoras obecně vypadá lépe na ženách, když nosí vlasy dolů, ale můžete si také stáhnout vlasy do nízkého culíku nebo drdolu na zátylku. Pokud je to něco, co plánujete udělat, vyzkoušejte si při pokusu o fedoru oba účesy, abyste se ujistili, že fungují.
  • Ženy obvykle umísťují fedory tak, aby byly bezradně šikmé, než aby seděly přímo na hlavě. Chcete -li to provést, nakloňte okraj tak, aby klobouk byl umístěn nad obočím. Pokud vám při pohybu sklopí okraj oči, klobouk je příliš velký.
 2. Obrázek s názvem Noste Fedoru Krok 7

  2 Vyberte si barvu a texturu, která odpovídá vašemu stylu. Neutrály, jako je černá a velbloud, jsou populární, ale abyste si udělali zábavný a náladový okraj, zkuste nosit fedoru v jasné barvě, jako je fialová nebo zelená. Můžete také hledat fedory v zajímavých strukturách, jako je denim nebo kůže.
  • Pokud se rozhodnete rozzářit jasnou fedoru, udělejte z fedory své ohnisko. Na spodní část noste něco tlumeného, ​​jako je černá nebo neutrální barva, abyste neodváděli pozornost od klobouku.
  • Spárujte svou barevnou fedoru s tmavým příkopem a vytvořte dokonalý outfit do deštivého dne.
 3. Obrázek s názvem Noste Fedoru, krok 8

  3 Přidejte ozdoby. Někdy najdete fedoru, která se vám opravdu líbí, ale chybí jí něco extra. Pokud chcete svoji fedoru posunout na další úroveň, zkuste zalepit dramatické pírko dovnitř vaší fedora kapely.
  • Pokud vaše fedora nepřichází s páskem, můžete kolem klobouku přilepit stužku.
  • Pokud se nechcete přiklonit ke zkrášlení, zkuste uvázat stužku kolem klobouku. Poté můžete vyměnit stuhu za různě barevná křídla nebo pásky, v závislosti na vašem oblečení.
  • Čím jasnější je barva vaší fedory, tím méně ozdob byste měli přidat.
 4. Obrázek s názvem Noste Fedoru Krok 9

  4 Noste ji s koženou bundou. Spárováním vaší fedory s koženou bundou získáte rock and roll hranu. Zkuste si pod sako obléknout tričko nebo flanelovou košili, abyste získali atmosféru grunge 90. let.
  • Pokud nemáte koženou bundu nebo si ji z etických důvodů nechcete pořídit, zkuste místo ní použít bundu z umělé kůže.
  • Ujistěte se, že jakákoli bunda, kterou si nakonec vyberete, vám dobře padne. Chcete, aby bunda byla těsná, ale ne příliš těsná.
 5. Obrázek s názvem Noste Fedoru, krok 10

  5 Noste jej se svetrem. Chcete-li mít útulný víkendový vzhled, zkuste rozhoupat svoji fedoru nadměrným, kabelovým svetrem. Přidejte na dno džíny boyfriend a měkké nošené tričko pro ležérní a pohodlný vzhled.
  • Můžete také zkusit svetr vyměnit za flanelovou košili nebo pevnou mikinu.
  • Fedoras vypadá skvěle s vrstvami, takže klidně začněte s tílkem, přidejte svetr a přes to přehoďte vestu.
 6. Obrázek s názvem Noste Fedoru, krok 11

  6 Spárujte s výtisky. Zkuste svou fedoru obléknout do šatů s hlasitým potiskem. Pro optimální zábavu experimentujte s mícháním potisků, jako jsou puntíkované šaty a pruhovaná bunda.
  • Dávejte pozor, abyste to se vzory nepřehnali. Nechcete odvádět pozornost od svého klobouku.
  • Zkuste si dole nasadit vzorované kalhoty a nahoře pevné tričko. Pevná látka pomůže vyvážit vzory a umožní, aby byl váš klobouk hvězdou show.
  reklama

Část 3 ze 3: Módní prohlášení s vaší Fedorou

 1. Obrázek s názvem Noste Fedoru, krok 12

  1 Být jisti. Pokud se rozhodnete nosit fedoru, neomlouvejte se za její nošení. Pokud si nejste jisti, existuje šance, že vás klobouk unese. Pokud budete držet hlavu vzhůru a budete vyzařovat sebevědomí, váš elegantní styl vám určitě udělá hlavu.
  • Nenechte se překvapit, když poté, co začnete nosit fedoru, je začnou nosit i ostatní, které znáte. Je dobré být tvůrcem trendů!
 2. Obrázek s názvem Noste Fedoru, krok 13

  2 Noste klobouk. Dobré klobouky vypadají lépe s věkem, takže čím častěji budete fedoru nosit, tím lépe bude vypadat. Také, čím vícekrát budete klobouk nosit, tím více lidí si vás s kloboukem spojí a fedora začne vypadat jako váš podpis.
 3. Obrázek s názvem Noste Fedoru Krok 14

  3 Pomocí Fedory zamaskujte své nedostatky. Pokud chodíte pozdě nebo jste si nestihli upravit vlasy, použijte Fedoru, abyste zakryli svoji neudržovanou hřívu. Nasaďte si skvělé sluneční brýle a nikdo nemusí vědět, jak dlouho jste noc zůstali vzhůru.
  • Pro dámy zkuste zkombinovat fedoru a sluneční brýle s černými legínami a černým svetrem. Tento elegantní a pohodlný komplet bude perfektní na cesty nebo na pochůzky.
 4. Obrázek s názvem Noste Fedoru, krok 15

  4 Noste fedoru na pláži. Klobouk poskytne dodatečnou ochranu proti slunečním paprskům a pomůže zabránit spálení pokožky. Noste fedoru na slunci tak často, jak je to možné, abyste předešli rakovině kůže.
  • Při výběru fedory na pláž zvolte texturu slámy a zvolte něco širšího. To pomůže chránit všechny oblasti, které jste při aplikaci opalovacího krému vynechali.
  • Pokud plánujete plavat, klobouk si sundejte, ale nechte si ho, pokud se jen potloukáte a brodíte ve vodě.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kdy bych měl přestat nosit klobouky v tmavých barvách? U klobouků neexistuje pravidlo pro tmavé barvy, takže je můžete nosit po celý rok. Většina lidí dává přednost tmavším barvám v chladnějších měsících a světlejším barvám, jak se zahřívá, ale ve skutečnosti neexistuje žádné tvrdé a rychlé pravidlo.
 • Otázka Mám šedou bavlněnou tkaninu fedora. Chci ho nosit s ležérním oblečením, jako je tričko, džíny atd. Když si obléknu tričko (bílé, černé nebo šedé) a džíny, vypadá to trapně. Co musím udělat? Noste černé nebo tmavší džíny. Díky tomu vypadá většina outfitů méně trapně, zejména bílá.
 • Otázka Mohou starší ženy nosit fedory? Absolutně! Neexistuje žádné pravidlo pro to, jak starý musíte být, abyste mohli nosit fedoru.
 • Otázka Lze černou fedoru nosit s večerním oblekem/kravatou? Formálních klobouků, jako jsou cylindry, nadhazovači a homburgové, je víc, ale protože je lze považovat za staromódní, není problém místo nich nosit fedoru. Je však třeba dodržovat všechna pravidla klobouku: Neměli byste ho nosit uvnitř budovy, zvláště pokud sedíte u stolu, naklánějte ho, abyste zdravili lidi, a při interakci s dámami jej odstraňte. Nikdy ji nenoste uvnitř kostela, ale noste ji v synagoze.
 • Otázka Mohu nosit fedoru po celou dobu a vypadat jako můj podpis? Amanda Hillside Pokud se normálně oblékáte/nosíte hezké oblečení, pokračujte. Ale neměli byste ho nosit, když se nehodí k vašemu oblečení. Vypadá to hloupě.
 • Otázka Mohu nosit fedoru na koncert? Ano můžeš.
 • Otázka Mohu nosit fedoru v létě? Fedoras může vypadat stylově v každém ročním období. Jen se ujistěte, že tkanina, kterou si vyberete, má správnou hmotnost (lehčí váhy pro teplejší měsíce).
 • Otázka Budou mi lidé říkat jména, když budu nosit fedoru? Mohli by. Koho to zajímá? Jsem starší muž (počátek 60. let) a nosím svou ořechově hnědou Stetson Stratoliner fedoru každý den. Několik mladších (20. a 30. let) mužů a žen v kanceláři se vyjádřilo k tomu, jak dobře to vypadá.
 • Otázka Jak vyčistím plstěnou fedoru? Jeho čištění stojí více než skutečnou plstěnou fedoru, rozhodněte se, zda ji opravdu potřebujete vyprat, nebo si jen koupit jinou plstěnou fedoru.
 • Otázka Existuje určitý způsob, jak formovat tvar mé fedory? Nechte svoji fedoru, aby se přirozeně tvarovala. Stačí jej vhodně nosit a bude se přirozeně tvarovat tak, aby odpovídal vašemu stylu. Pokud chcete vynutit tvar, udělejte to postupně a rukama; pokud vynutíte tvar příliš rychle, bude hranatý a hranatý.

Populární Problémy

Jak zabalit alkohol do zavazadla. Balení alkoholu do zavazadel může být matoucí. Než se rozhodnete přepravovat alkohol v letadle, ujistěte se, že rozumíte pravidlům a předpisům, kterými se alkohol v letadle řídí, jako jsou limity ...

Po vyřazení obhájce titulu Andyho Murraye byl Sam Querrey v šoku, když se dostal do wimbledonského semifinále.

Zde je návod, jak sledovat sobotní basketbalový zápas Maryland vs Rhode Island naživo online zdarma, i když nemáte kabelové přihlášení.

Všechny živé aktualizace a výsledky z druhého hracího dne na French Open 2016.

Snadno jeden z nejzábavnějších turnajů na Tour, 2021 Waste Management Open se koná tento týden. Zde je návod, jak sledovat živý přenos online.