Jak vyhrát pěstní souboj

Jak důležité je vyhýbat se fyzickému boji, někdy je to nevyhnutelné. Existují lidé, kteří odmítají řešit konflikty verbální komunikací. Pokud však nevíte, co děláte, můžete si nakonec ublížit více než soupeř. Ať už se bráníte tyranovi, bráníte přítele nebo se chráníte před zločincem, podle těchto jednoduchých pravidel vyhrajte první boj.Část 1 ze 3: Boj s technikou

 1. Obrázek s názvem Win a Fist Fight Krok 1

  1 Přijmout pevné, dobře vyvážené bojový postoj. Vaše nedominantní noha by měla být vpředu. Zvedněte ruce na úroveň krku a odkloňte tělo od agresora. To řídí vzdálenost mezi vámi a vaším protivníkem a pokrývá vaši hlavu a životně důležité orgány.
  • Chraňte si obličej rukama a ústa zavřená a brada dolů. Chrání tím jemnější kosti ve tváři jako nos.
  • Nohy mějte rozkročené a kolena mírně pokrčená. Tím získáte větší rovnováhu. Nechcete, aby vás váš útočník mohl srazit.
  • Nestůjte s plochými nohami. Ujistěte se, že se můžete snadno pohybovat jakýmkoli směrem, ale vyhněte se zpětnému řazení, kdykoli je to možné.
 2. Obrázek s názvem Win a Fist Fight Krok 2

  2 Udělat pořádné pěsti to nebude mít za následek zlomeniny zápěstí nebo prstů. Skrčte čtyři prsty pevně do dlaně, palec držte volně na boku. Vaše nehty by měly částečně zmizet a vaše klouby prstů by měly být zastrčené dovnitř. Pak přeložte palec přes první a druhý prstový kloub.
  • Držte prsty a palce pevně u sebe.
  • Udržujte zápěstí pevné a rovné. Neohýbejte jej dolů, nahoru, dovnitř ani ven.
 3. Obrázek s názvem Win a Fist Fight Krok 3

  3 Udeřte pomocí klouby ukazováčku a prostředníčku. Toto jsou dva nejsilnější klouby vaší ruky. Stiskněte pěsti těsně před každým úderem a udržujte zápěstí pevné, rovné a stabilní.
  • Zápěstí byste měli otáčet tak, aby palec a dlaň směřovaly k zemi.
  • Uvolněte pěst po okamžiku nárazu a mezi údery, abyste si zachovali svaly. Pokud se vám malíček uvolní, pěst je příliš uvolněná.
  • Pravděpodobně budete moci tvrději zasáhnout svou dominantní rukou, ale nezapomeňte použít svou nedominantní ruku, když můžete také, takže váš protivník má těžší předvídání vašich tahů.
 4. Obrázek s názvem Win a Fist Fight Krok 4

  4 Pohybem snižte poškození způsobené zásahy do obličeje a těla. Při úderech obličeje mějte zavřená ústa, sevřete svaly krku a čelistí a sklopte hlavu na stranu. Pokud soupeři nechybí tvá tvář, bude nejlepší, když si zasáhne tvé tvrdé čelo. Chcete -li si dát úder do těla, napněte břišní svaly a zkuste se zkroutit, aby vás úder zasáhl spíše do stran než do žaludku nebo jiných hlavních orgánů.
  • Bez ohledu na to, jak jste bojovník přirozený, váš protivník pravděpodobně dokáže zasadit několik ran.
  • Nenechte se rozptýlit šokem, strachem nebo hněvem, když vás někdo zasáhne.
 5. Obrázek s názvem Win a Fist Fight Krok 5

  5 Držte ruce vysoko a sledujte svého soupeře. Když spustíte ruce, odhalíte svou tvář soupeři. To se pravděpodobně stane, když vás začne unavovat nebo se budete rozptylovat soustředěním pouze na útok. Chraňte se vždy vzpřímeně, uvolněně, ale ne pevně.
  • Když sledujete soupeřovu hruď nebo bradu, můžete někdy vidět, jak se jejich ramena pohybují, než vrhnou úder.
  • Nezapomeňte si přitáhnout lokty k tělu, abyste chránili ledviny.
  reklama

Část 2 ze 3: Strategizace během boje

 1. Obrázek s názvem Win a Fist Fight Krok 6

  1 Pokud to přijde přirozeně, při boji hlučně grgejte a vydechujte. Jakkoli to zní divně, studie ukazují, že mručení může zvýšit množství energie, kterou vaše tělo dokáže vyvinout v krátkých dávkách. Účinný boj vyžaduje úsilí a soustředění. Snažit se současně zůstat potichu vás bude rozptylovat.
  • Tyto zvuky slouží také k zastrašení nebo rozptýlení vašeho protivníka.
  • Pokud potřebujete zásah zvenčí, může více hluku přitáhnout pozornost potenciálně užitečných kolemjdoucích.
 2. Obrázek s názvem Win a Fist Fight Krok 7

  2 Ovládejte vzdálenost mezi vámi a vaším protivníkem. Pokud je váš protivník silnější, vyšší a agresivnější, chcete mezi sebou dát větší vzdálenost, abyste negovali výhody jejich dosahu. Pokud jsou však pomalejší nebo kratší, přiblížit se k nim znamená, že je můžete snáze unavit.
  • Čím je váš soupeř zručnější, tím menší je pravděpodobnost, že s ním budete chtít bojovat zblízka. Zůstaňte na nohou a uhněte kolem nich.
  • Čím lepší je vaše práce nohou, tím více můžete kompenzovat své vlastní slabosti a vydělávat na soupeřových. Pokud váš útočník neví, jakým směrem se vydáte, bude pro vás těžší udeřit vás pěstí nebo vás dostat na zem.
 3. Obrázek s názvem Win a Fist Fight Krok 8

  3 Namiřte na slabá místa, jako je čelist a brada. Měkká místa, jako je nos, obličej, ledviny, žaludek a spánky, jsou také skvělými místy pro údery, které dočasně zneschopní protivníka. Údery do krku jsou vysoce účinné, ale měly by být používány pouze v situacích života nebo smrti, protože mohou někomu zřítit průdušnici.
  • Po uhnutí úderu lidé často na zlomek vteřiny sníží stráž, na které můžete vydělat.
  • Pokud oponent opouští svůj žaludek nehlídaný, udeřte mírně vzhůru, abyste zasáhli jeho solar plexus, který je může vyrazit.
 4. Obrázek s názvem Win a Fist Fight Krok 9

  4 Rychle vstaňte, pokud jste sraženi k zemi. Chcete -li to provést, držte útočníka od sebe tak, že se připoutáte nohama v kotnících a kolenou, poté vyskočíte vzpřímeně a rukama se zvednete. Pokud jste na podlaze, vaše mobilita je těžce postižena a budete mít potíže s obranou, pokud nejste náhodou odborník na grappl. Útoky vašeho protivníka budou také silnější, když přijdete shora.
  • Věnujte zvláštní pozornost ochraně hlavy, pokud vás přenesou na podlahu.
  • Když se dostanete zpět, nezklamte svou ostrahu, protože budete stále obzvláště zranitelní.
  • Když jste na zemi, jste ve větším nebezpečí nejen od svého protivníka, ale také od všech jejich okolních spojenců.
 5. Obrázek s názvem Win a Fist Fight Krok 10

  5 Podle potřeby doplňujte údery „špinavými“ tahy. V závislosti na závažnosti vaší situace se neváhejte chránit všemi nezbytnými prostředky. Kopy do slabin, vydlabávání očí, trhání vlasů nebo uší a lokty do obličeje vám mohou dát šanci uniknout někam bezpečněji. Takové pohyby však mohou vašeho protivníka vážně zranit. Buďte si naprosto jisti, že boj „špinavý“ je vhodné použití síly.
  • Kopy do hlavy mohou být snadno smrtelné.
  • Pokud vás někdo dusí, zkuste se ohnout a zlomit prsty, abyste se osvobodili.
  reklama

Část 3 ze 3: Předcházení nebezpečným konfliktům

 1. Obrázek s názvem Win a Fist Fight Krok 11

  1 Udržovat povědomí o svém okolí po celou dobu. Vězte, kdo se chová nestandardně, jako ti, kteří opakovaně zasahují do osobního prostoru ostatních, protože by mohli být potenciálními útočníky. Zaznamenejte si v mysli všechny způsoby, jak můžete rychle opustit oblast, pro případ, že by se situace náhle vyhrotila. Udržujte svou periferii aktivní pohybem očí kolem sebe, což vám pomůže předvídat překážky předem.
  • Vaše periferie je vnější hranicí vašeho vidění, což nepřímo vidíte, když zíráte na věci.
  • Cvičení tohoto chování vám pomůže vidět násilí dříve, než k němu dojde, a poskytne vám čas připravit si reakci, pokud ji budete potřebovat.
 2. Obrázek s názvem Win a Fist Fight Krok 12

  2 Dávejte pozor na agresivní řeč těla od potenciálních agresorů. Příznaky mohou zahrnovat vzplanutí nosní dírky, nadměrné nadávky, vystrčenou čelist, rozšířené zornice nebo bělící obličej. Jakmile adrenalin začne pumpovat potenciální útočníky, bude jejich chování obtížněji předvídatelné. Buďte připraveni bránit se bez ohledu na to, co se zdá, že dělají.
 3. Obrázek s názvem Win a Fist Fight Krok 13

  3 Zkuste zneškodnit situace pasifikačním dialogem. Promluvte si se svým potenciálním útočníkem a pokuste se ho přimět, aby odstoupil nebo viděl hodnotu příměří. Pokud máte dar gabu, zde ho můžete použít. Při vyjednávání mějte se na pozoru.
  • Řekněte něco jako: „Nechci, aby se někdo z nás zranil. Můžeme to zkusit promluvit? '“
  • Můžete také zkusit říci: „V čem je problém? Mohu nějak pomoci? '
  • Neříkejte věci jako „uklidněte se, kámo“ a „v klidu“, což může zvýšit napětí.
 4. Obrázek s názvem Win a Fist Fight Krok 14

  4 Odejděte při nejbližší příležitosti. Primárním cílem boje by mělo být chránit sebe, ne ublížit druhému. Pokud se domníváte, že jste ve vážném nebezpečí, pokuste se odejít, aniž byste toho druhého poplašili. Ať už skutečně skončíte fyzickou hádkou nebo ne, váš protivník vás už nemůže poškodit, jakmile budete pryč.
  • Existuje několik případů, kdy boje zabrání budoucím problémům, ale celkově vyhrajete 100% bojů, které zneškodníte nebo zcela odvrátíte.
  • Poznejte svá omezení. Jít do nemocnice se zlomeným nosem nemusí stát za 'kredit', který získáte za pobyt v prohrané bitvě.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu zabránit poranění rukou při házení údery? Adrian Tandez
  Trenér sebeobrany Adrian Tandez je zakladatelem a vedoucím instruktorem Tandez Academy, světově proslulého výcvikového centra sebeobrany v Mountain View v Kalifornii. Adrian, vyškolený pod vedením bojového umělce Dana Inosanta, je certifikovaným instruktorem ve filmech Bruce Leeho Jeet Kune Do, Filipínská bojová umění a Silat. Adrian má více než 25 let zkušeností s výcvikem sebeobrany. Adrian Tandez Trenér sebeobrany Expertní odpověď Správná pěst je nejlepší způsob, jak si udržet ruce v bezpečí! Skrčte prsty do dlaně, položte palec mimo prsty a udeřte klouby ukazatele a prostředních prstů. Tím se minimalizuje šance, že si zlomíte nebo ublížíte a prsty nebo si poraníte ruku.
 • Otázka Jak mohu sledovat své nohy při boji? Opravdu jsem si poranil palec na noze, když jsem dnes kopl do chlapa. Zastrčte si prsty na nohou při kopání a používejte holeň, ne nohu. Pokud provádíte kop zepředu, použijte patu nebo míč nohy. Zaměřte se také na plovoucí žebra (nad žaludkem) a hlavu, pokud můžete. Nikdy nepoužívejte prsty k kopání.
 • Otázka Jaké jsou dobré tlakové body k zasažení? Pokud nejste mistrem kung-fu, nepoužívejte tlakové body-jsou příliš komplikované. Namísto toho se zaměřte na životně důležité orgány: plíce, průdušnici, ledviny atd. Pokud máte silný úder, můžete do žeber dodat extrémně tvrdý zásah, který by je rozbil a způsobil vnitřní krvácení. Buďte ale opatrní - tento zásah by mohl vašeho protivníka zabít. Ale pokud to bude provedeno správně, boj skončí.
 • Otázka Co mám dělat, když nosím brýle? Sundejte si brýle a uložte je na bezpečné místo. I když jste špatně krátkozrakí, stále byste měli být schopni vidět tvary pěstí protivníka, které na vás narážejí. Pokuste se však držet pěsti u obličeje, abyste ji chránili.
 • Otázka Je bezpečné chytit osobu za nohu a spadnout na zem? Pokud je jejich kop vyšší než váš žaludek, můžete jej chytit a vytáhnout nahoru, jinak to nezkoušejte.
 • Otázka Jak dostanu soupeře na zem? Počkejte, až kopne tělem nebo hlavou, pak se ho přidržte za nohu a druhou nohou ho smete nohou.
 • Otázka Co mohu dělat, když mě soupeř chytí za dres? Udělejte jim zadní část ruky klouby. Pokud trefíte přesně, můžete jim zlomit drobné kosti v ruce, což je donutí pustit. To vám také poskytne další sekundu, abyste dostali úder.
 • Otázka Mám počkat, až ten druhý udeří jako první? Ano, protože pokud hodí první ránu a vy se bráníte, je větší pravděpodobnost, že se dostanou do potíží, protože jste se jen bránili.
 • Otázka Co je dobré silové cvičení? Obecně je nejlepší pracovat na celém těle. Ujistěte se, že děláte obě ruce a nohy; spousta lidí se soustředí jen na tréninky horní části těla, což znamená, že neumí moc dobře kopat.
 • Otázka Jak si dám ránu, když jsem mizerný a vychrtlý? Nejlepší, co můžete udělat, je hodně se hýbat. Během boje je pravděpodobné, že váš adrenalin bude mimo zeď, takže to nebude tak špatné, jako úder odražený. Neexistuje však žádná magie, díky které byste to vzali jako šampion. Nejlepší je vůbec se nedostat do boje a použít svůj rozum, chytrý.

Populární Problémy

Bývalá finalistka US Open Madison Keys hraje v prvním kole French Open čínskou Shuai Zhang. Shuai Zhang vede hlavou proti Madison Keys 3-2.Kožní vyrážka je běžným příznakem infekce HIV. Ve většině případů jde o časnou indikaci a objevuje se do dvou až tří týdnů poté, co jste se nakazili virem. Kožní vyrážky však mohou být způsobeny i jinými, méně nebezpečnými faktory, ...Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Spurs vs Nuggets Game 2 online bez kabelu.

Klasické zápasy US Open: Martina Navrátilová vs. Chris Evert, 1984, fináleKreslení vyžaduje hodně tréninku, aby se rozvíjely dovednosti a technika, ale můžete hned začít vytvářet skvělá umělecká díla. Pokud chcete vytvořit něco, co vypadá komplikovaně, začněte kreslením objektů, které se skládají ze základního 3D ...