Jak vyhrát ve sprintu

Dosažení prvního místa v atletickém sprintu vyžaduje nejen to, abyste byli rychlejší než ostatní konkurenti. K získání zlaté medaile jsou nutné další věci.

Kroky

 1. Obrázek s názvem Vyhrajte závod ve sprintu Krok 1

  1 Trénujte tvrdě mentálně i fyzicky. Nejhorší věc, která se může stát i nejrychlejšímu běžci, je, když se najednou cítí méně sebevědomý, ve stresu, vymkne se kontrole atd. Kromě každodenního běhání a protahování, dobrého spánku a dobrého jídla zkuste cvičit vaše mentální aspekty tím, že budete meditovat, prohlížet si vhodná média, více se stýkat atd.
 2. Obrázek s názvem Win in a Sprinting Race Krok 2

  2 Mít dobré sportovní chování. Procvičte si sportovní chování před, během a po závodě. Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě.
 3. Obrázek s názvem Win in a Sprinting Race Krok 3

  3 Postavte se na startovní čáru do dobré pozice, abyste mohli začít před ostatními. Podívejte se, jak umístit své tělo v sekci Tipy níže.
 4. Obrázek s názvem Vyhrajte závod ve sprintu Krok 4

  4 Zůstaňte soustředění. Při běhu se soustřeďte na to, co je před vámi (zbývající vzdálenost a cílová čára). Silně švihněte pažemi přímo dopředu a dozadu, což vám dodá dynamiku. Pohybujte nohama rychle a daleko od sebe. Pokud se podíváte směrem k publiku/divákům nebo komukoli za vámi, ztratíte soustředění na to, co je před vámi.
 5. Obrázek s názvem Vyhrajte závod ve sprintu Krok 5

  5 Oslavte poté, co překročíte cílovou čáru. Ať už jste na prvním místě nebo ne, nepřestávejte najednou běhat. Mohl by vás omylem srazit kdokoli, kdo by mohl být za vámi, nebo byste si poranili nohy příliš rychlým 'brzděním'. Postupně zpomalte, jakmile projdete cílovou páskou, z běhu, na běh a nakonec na procházku. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké boty bych si měl obléct, aby mi pomohly ve sprintu? Ideální jsou sprintové boty, například hroty, ale obecně platí, že čím lehčí, tím lepší.
 • Otázka Jak mi kývnutí rukou umožňuje rychlejší sprint? Pohyb dodává dynamiku, což zvyšuje vaši celkovou rychlost.
 • Otázka Co mám nosit při sprintu, pokud jsem dívka? Sportovní podprsenka, tílko a tenisky nebo kopačky. Moc se neliší od toho, co nosí chlapci.
 • Otázka Co mám nosit, šortky nebo sportovní legíny? Záleží na počasí. Pokud fouká vítr, oblékněte si něco, co nesníží vzduch a nezpomalí vás (jako sportovní legíny).
 • Otázka Pomohou mi hroty běžet rychleji? Zea Greenová Většina sprinterů dává přednost použití hrotů, protože se zarývají do dráhy a zabraňují klouzání - ale nepoužívejte je na beton, protože to může otupit hroty nebo je zlomit.
 • Otázka Můj sportovní den se blíží velmi brzy a já sprintuji. Mám 3 hlavní rivaly a jsme téměř stejně rychlí jako každý jiný. Jak mohu trochu zvýšit rychlost, abych se dostal do cíle jako první? Pracujte na svém dechu, abyste maximalizovali svoji rychlost. Procvičte si také své starty a cíle, často vytlačením hrudníku na čáru můžete vyhrát těsný závod.
 • Otázka Jak mohu sám sebe zrychlit, pokud chci být první v běhu na dlouhé vzdálenosti? Zůstaňte s předním balíčkem, nechte lidi vpředu, aby za vás zlomili vítr. Když se blížíte k cíli, neprocházejte kolem nich, sprintujte, aby vás nedohnali. pokud zjistíte, že lidé vpředu jdou na vás příliš rychle, držte se trochu stranou, ale mějte je na očích.
 • Otázka Mám dělat dlouhé nebo krátké kroky? Dokud se budete pohybovat rychle, rychle a budete pumpovat rukama, na délce vašeho kroku nezáleží. Můžete experimentovat, abyste zjistili, jaký typ kroku je pro vás pohodlný a nejefektivnější.
 • Otázka Na jaké noze mám začít? Anděl Cokoli se cítí pohodlněji. Pokud chcete, můžete zkusit sprintovat na krátkou vzdálenost počínaje levou nohou, poté začít pravou. Poté budete mít lepší představu o tom, kdo se cítí lépe.
 • Otázka Co jím, abych byl jako Usain Bolt? Donagan Nejlepší odpovídač Usain Bolt je produktem dokonalých genů. Jídlo ho nebude mít rádo. Stačí jíst zdravá jídla s vysokým obsahem bílkovin a cvičit nohy pro budování síly.


Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat živý přenos dnešní hry Chargers vs Bengals zdarma.

Tito 5 hráči byli všichni mimo top 10, když pochodovali k titulu na Australian Open.

Pohřby jsou pochmurné příležitosti a měli byste tuto atmosféru respektovat vhodným oblečením. Pohřební oděv by měl být obecně tmavší a konzervativní. Rozhodněte se pro tmavé, zesílené oblečení a minimální příslušenství. V některých případech,...

Dusan Vemic, bývalý člen trenérského týmu Novaka Djokoviče, dlouze hovořil o Srbových největších schopnostech. Vemic také řekl, že Djokovič je jedinečný sportovec, který se nerodí každý den.

Titul MAC West je na řadě v sobotu, kdy Western Michigan přebírá Ball State. Takto můžete hru sledovat.

ATP tour tento týden cestuje do Eastbourne na jednu z finálových akcí před Wimbledonem. Viking International 2021, která začíná 21. června, bude hlavní hvězdou světové jedničky.