Jak si omotat koleno

Důvodů, proč si omotat koleno, je mnoho. Koleno si můžete zabalit při sportu, kvůli zranění a při vzpírání. Ačkoli se to může zdát jednoduché, musíte si koleno zabalit správným způsobem, abyste si neublížili a získali jakýkoli užitek. Postupujte podle několika jednoduchých kroků, abyste se dozvěděli, jak správně zabalit koleno.Část 1 ze 2: Zabalení kolena

 1. 1 Shromážděte zásoby. K zabalení kolena musíte mít správné materiály. Musíte si koupit zábal na koleno, nazývaný také kompresní obvaz. Lze je zakoupit v jakémkoli obchodě nebo lékárně. Nejoblíbenější značkou je ACE, ale můžete si koupit i jiné značky. Také potřebujete něco, čím byste obvaz drželi. Většina obvazů je vybavena elastickými sponami s kovovými háčky, ale v případě, že váš obvaz ne, můžete obvaz zastrčit do sebe.
  • Můžete si také koupit samolepicí obvazy, které na svém povrchu drží lepidlo. Ostatní mají suchý zip podél okraje omotávky. Vyberte si ten, který si myslíte, že je pro vaši situaci nejlepší.
  • Můžete si také koupit různé velikosti obvazů. Kupte si velikost, o které si myslíte, že nejlépe padne vašemu koleni.
 2. 2 Postavte se. Při balení kolena se musíte ujistit, že jste ve správné poloze. Nejprve se posaďte na otevřené místo, kde budete mít dostatek prostoru k pohybu. Dále natáhněte pravou nohu před sebe. V noze by mělo být dostatek extenzí, ale mělo by být také uvolněné, s trochou pasivního pohodlného ohýbání v koleni.
  • Ujistěte se, že je dostatek místa k pohybu paží kolem nohy. Tím zajistíte, že budete mít prostor na práci na koleni.
 3. 3 Začněte omotávat koleno. Když začnete, držte obvaz v ruce. Ujistěte se, že to začíná srolovat. To si usnadníte, když si ho omotáte kolem kolena. Umístěte ruku se zábalem asi dva palce pod kolenní kloub. Vezměte volný konec obvazu a položte ho rukou těsně pod kloub. Držte ji tam tou rukou, zatímco druhá ruka vám pohybuje obvazem kolem kolena. Jednou to zabalte, dokud se obal neobjeví, aby se setkal s volným koncem. Přitažením jej zajistěte.
  • Když začnete balit, začněte pod koleny a poté začněte balit směrem ke stehnu a srdci.
  • Měli byste se zabalit nahoru, protože jinak tekutinu stlačujete dolů a nepomáháte tekutině dostat se zpět do srdce.
  • Ujistěte se, že jste zabalili konec, se kterým jste začali, a otočte (nebo dva, aby se role vrátila do své původní polohy) do obvazu přímo nad konec, aby držel na místě.
  • Držte roli tak, aby plochá strana bez svazku role byla proti vaší noze. Bude nepříjemné to zabalit opačně. Pokud si nejste jisti, který způsob je správný, rozviňte obvaz na stole. Pokud se rozpadne, je to správná cesta. Pokud ne, obraťte to.
  • Když začnete koleno obcházet, zábal by měl být rovný.
 4. 4 Dokončete zabalení kolena. Když budete zábal hýbat kolem kolena, udržujte jej tak pohodlný a propracujte se nohou nahoru zespod kloubu. Projděte se kolem kloubu a mezi obvazem a kolenním kloubem ponechte asi jeden prst. Pokračujte, dokud kolenní kloub úplně neobalíte. Přidejte ještě jedno zkroucení obvazu nahoře Zajistěte konec jakýmkoli zipem, který obvaz má, jako je suchý zip, lepidlo nebo spojovací materiál.
  • Pokud chcete zakrýt kolenní čepici obvazem, uvolněte těsnost obvazu kolem kolenního kloubu, aby nedošlo k nadměrnému tlaku na kloub. Síla zábalu by měla být pohodlná nad a pod kolenním kloubem.
  • Zábal by měl sahat přibližně od dvou palců pod kloub a dvou palců nad kloub. Samotný kloub je asi jeden a půl palce, takže celková plocha vaší nohy, která by měla být zabalena, je přibližně pět až šest palců.
  • Pokud nemáte žádný druh zapínání, můžete zastrčit posledních pár palců obvazů pod zákruty.
 5. 5 Ujistěte se, že není příliš pohodlný. Musíte být opatrní s tlakem, kterým koleno omotáváte. Obvaz by měl být pohodlný, ale ne příliš těsný. Chcete -li zkontrolovat, jak je pohodlný, umístěte ukazováček pod obvaz. Měli byste být schopni vejít ukazováček mezi zábal a kůži. Obvaz by měl být podpůrný, protože poskytuje dodatečnou stabilitu, ne jako by mohl přerušit váš oběh.
  • Pokud si koleno omotáte příliš pevně, změní se v škrtidlo, které zabrání dobrému průtoku krve a zdrží vaše hojení.
  • Pokud je příliš těsný a nemůžete vejít prst mezi obvaz a nohu, přetáhněte nohu volnějším přidržením.
  • I když se vám pod zábal může dostat prst, zkontrolujte známky ztráty oběhu. Pokud obvaz zanechává na kůži odsazení nebo stopu, uvolněte jej. Pokud vám začnou otupovat prsty na nohou nebo dolní končetině, je třeba to také uvolnit.
  • V případě potřeby postup opakujte na opačné noze a postupujte stejným způsobem.
  reklama

Část 2 ze 2: Pochopení důvodů, proč si omotat koleno

 1. 1 Rozhodněte se, jestli si potřebujete omotat koleno. Existuje několik důvodů, proč nosit kolenní zábal. Mnoho lidí, kteří cvičí, zabalí kolena jako prostředek, který jim poskytne kolena při cvičení. Někteří lidé to dělají, pokud měli částečné natržení vazu a hledají nějakou vnější podporu. Vzpěrači si také dřepnou kolena, než začnou dělat dřepy, aby kloub získal další stabilitu.
  • Pokud máte nebo si myslíte, že jste utrpěli zranění, před jakoukoli namáhavou činností se poraďte se svým lékařem.
 2. 2 Jako prevenci použijte zábal. Zábaly na kolena se obecně nepoužívají k léčbě vážných zranění nebo stavů. Zábaly na kolena se používají k prevenci zranění nebo problémů s koleny. Poskytují o něco větší stabilitu a vnější oporu kloubu vašeho kolene, když je vystaven extrémnímu stresu.
  • Jediným druhem léčby, ke kterému se kolenní zábal používá, jsou podvrtnutí kolene prvního stupně. To může diagnostikovat pouze poskytovatel zdravotní péče.
  • Pokud utrpíte nějaké zranění, navštivte svého ortopedického chirurga. Riziko opětovného zranění nebo nesprávné diagnostiky může způsobit vážné poškození.
 3. 3 Vyvarujte se používání kolenních zábalů při vážných zraněních. Existuje mnoho případů, kdy obal není potřeba. Máte -li slzu předního zkříženého vazu (ACL) nebo jakoukoli jinou natržení vazu, neošetřujte ji kolenním zábalem, pokud to není výslovně doporučeno vaším ortopedickým chirurgem. Rovněž by nebylo vhodné jednoduše obalit koleno mediální nebo laterální trhlinou menisku.
  • Pokud kolenní zábal pomáhá zranění a váš chirurg nevidí problém s použitím této metody, zatímco čekáte na nadcházející chirurgickou opravu, můžete ji použít.
  • Nikdy to nepoužívejte jako prostředek ke stabilizaci hrubě nestabilního kloubu pro účely rekreace.
 4. 4 Navštivte lékaře. Pokud máte pocit, že jste se i přes omotání kolena zranili, navštivte ihned svého lékaře. Pouze lékař dokáže přesně diagnostikovat, co je s vaším kolenem v nepořádku. Lékař vám může doporučit zabalit zranění kolena, pokud se jedná o zranění stupně I pouze za účelem stabilizace.
  • Pokud si přejete začít nebo obnovit fyzickou aktivitu, vyhledejte nejprve lékařskou pomoc, abyste zjistili, zda se vaše zranění uzdravilo.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak si mám zabalit koleno?Jonathan Frank, MD
  Specialista na sportovní ortopedický chirurg a konzervaci kloubů Dr. Jonathan Frank je ortopedický chirurg se sídlem v Beverly Hills v Kalifornii, specializující se na sportovní medicínu a konzervaci kloubů. Praxe doktora Franka se zaměřuje na minimálně invazivní, artroskopickou chirurgii kolena, ramene, kyčle a lokte. Dr. Frank je držitelem titulu MD z University of California, Los Angeles School of Medicine. Absolvoval ortopedický pobyt na Rush University Medical Center v Chicagu a stipendium v ​​oboru ortopedická sportovní medicína a uchování kyčle na Steadmanově klinice ve Vailu v Coloradu. Je lékařem týmu zaměstnanců amerického lyžařského a snowboardového týmu. Dr. Frank je v současné době vědeckým recenzentem špičkových recenzovaných vědeckých časopisů a jeho výzkum byl prezentován na regionálních, národních a mezinárodních ortopedických konferencích a získal několik ocenění včetně prestižních cen Mark Coventry a William A Grana.Jonathan Frank, MDSpecialista na ortopedický chirurg a konzervaci kloubů Specialista Odpověď Když si omotáte koleno, chcete přemýšlet o vytlačení tekutiny směrem k srdci. Z tohoto důvodu byste měli začít pod kolenem a poté se začít ovíjet směrem ke stehnu. Jinak kapalinu zachytíte na špatném místě.
 • Otázka Pomůže to při snižování bolesti kolen? Zabalit kolena určitě pomůže, ale samozřejmě to bude záviset na tom, co způsobuje bolest kolena, protože existuje mnoho důvodů. Bylo by nejlepší poradit se s lékařem, proč vás bolí kolena a jestli vám pomůže zábal nebo si to musíte na chvíli vzít.
 • Otázka Jak mohu získat berle, aniž by to rodiče věděli? Pravděpodobně si můžete koupit nějaké z vlastních peněz nebo si půjčit od přátel. Jejich použití však pravděpodobně nebude možné skrýt, pokud s nimi žijete. Bylo by mnohem lepší si s nimi promluvit o tom, proč berle potřebuješ.
 • Otázka Jak dlouho by měl obvaz zůstat po vykloubení kolenního kloubu? Poraďte se se svým lékařem. Mohou vás přimět získat ortézu a být na chvíli o berlích.
 • Otázka Mám si nasadit obvaz ACE přes oblečení nebo pod něj? Pod oděv byste si měli dát obvaz ACE. Více podepře koleno a zabrání vyklouznutí obvazu z místa.
 • Otázka Existuje rovnátka pro podvrtnuté koleno? Cyklistika_Hvězda Pro menší podvrtnutí jej stačí zabalit pomocí pružného obvazu. U závažnějších podvrtnutí možná budete potřebovat ortézu. Další informace získáte u svého lékaře.
 • Otázka Pokud mám bolest kolena, mám navštívit lékaře? Cyklistika_Hvězda Pokud to trvá déle než několik dní nebo vám to způsobuje extrémní nepohodlí, pak ano.
 • Otázka Jak poznám, zda po operaci potřebuji zábal nebo rovnátko? Zeptejte se svého chirurga na konkrétní doporučení, protože to závisí na typu operace a stavu kolena.
 • Otázka Mám schůzku s lékařem kvůli bolesti kolena, ale není to na dva týdny, jak do té doby bolest zastavím nebo ji zmírním? Cyklistika_Hvězda Zabalil bych to a vzal to s klidem, a pokud budete muset, použijte berle.
 • Otázka Zabalím eso obvaz přes džíny nebo pod ně? Pokud můžete, pod. Pokud jsou úzké džíny a nemůžete pod ně pohodlně dostat obvaz, můžete přejít, ale nemusí to tolik pomoci.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Jak dlouho bych měl nosit obvaz na koleno?
 • V pravém koleni mám natržený meniskus. Moje koleno je momentálně zamčené a nevrátí se na místo. Už jsem navštívil svého lékaře a mám naplánovanou operaci. Mohu zabalit koleno, abych předešel ohýbání?
 • Jak poznám, že mám koleno běžce a ne jen typické bolavé koleno?
 • Potřeboval bych kolenní zábal při patellovo-femorálním syndromu?
 • Potřebuji zabalit koleno pro stabilizátory patelly?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Populární Problémy

Od roku 2003 odpočítávání všech osmi wimbledonských titulů Rogera Federera.

Po pěkných výhrách nad Woffordem a Cincinnati čeká jižní Floridu v úterý další tvrdá zkouška proti státu Wichita. Zde je návod, jak hru sledovat.Film „America's Most Wanted“ je zpět v roce 2021 a bude mít premiéru v pondělí večer. Zde je návod, jak můžete novou streamovanou show sledovat online zdarma.

Dvojice japonských bratrů kopíruje bekhendy Rogera Federera a Novaka Djokoviče ve videu, které se stalo virálním. Federer a Djokovič jsou dva z největších hráčů všech dob, takže není překvapením, když je mladíci napodobují.Havaj a BYU se v úterý setkají na Hawaii Bowl 2019. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.