Jak napsat referenční dopis pro imigraci

Lidé zapojení do řízení týkajících se imigrace často potřebují podpořit své žádosti referenčními dopisy od členů komunity a kolegů. Tyto dopisy používají soudci a další vládní úředníci k posouzení, zda má osoba zapojená do imigračního řízení dobrou morální povahu. Pokud jste byli požádáni o napsání dopisu, měli byste si udělat čas a ujistit se, že obsahuje všechny potřebné informace.

Část 1 ze 2: Příprava na psaní dopisu

 1. Obrázek s názvem Napište referenční dopis pro imigraci Krok 1

  1 Pochopte, jak probíhá imigrační řízení. Prvním krokem při psaní dopisu je zjistit, do jakého řízení se žadatel dopisu zapojuje. Například referenční dopisy mohou být použity během řízení o imigraci nebo vyhoštění z imigrace. Dopis může být také použit jako součást žádosti osoby o naturalizaci. Mezi další důvody dopisu patří:
  • Prokázat vztah, jako je bona fide manželství
  • Jako potvrzení o zaměstnání nebo pobytu
  • Jako důkaz zneužití (emocionálního nebo fyzického)
  • Potvrdit věrohodný strach z pronásledování drženého osobou žádající o azyl


 2. Obrázek s názvem Napište referenční dopis pro imigraci Krok 2

  2 Promluvte si s žadatelem. Měli byste klidně požádat žadatele o sestavení seznamu bodů, které by chtěli, abyste v dopise zvýraznili. Žadatel může například chtít, abyste se podělili o zkušenost s prací na konkrétním projektu, jejich vášeň pro historii USA nebo konkrétní osobní anekdoty.
  • Kromě toho můžete také požádat žadatele o životopis nebo jiné základní informace. Tyto informace můžete použít k vedení procesu psaní.
 3. Obrázek s názvem Napište referenční dopis pro imigraci Krok 3

  3 Najděte vzorky. Příklady imigračních referenčních dopisů najdete na internetu pomocí základního vyhledávání. Nezapomeňte revidovat jakýkoli vzorek, který najdete, aby vyhovoval vašim konkrétním účelům. Ve svém dopise musíte vyjádřit upřímnost a důvěryhodnost.reklama

Část 2 ze 2: Psaní dopisu

 1. Obrázek s názvem Napište referenční dopis pro imigraci Krok 4

  1 Vložte datum a pozdrav. V horní části dopisu byste měli uvést datum. Pár řádků dolů, zahrňte pozdrav. Pokud nevíte, koho oslovujete, můžete uvést „Komu se to může týkat“.
  • Pokud jste zaměstnavatelem žadatele, měli byste dopis umístit na hlavičkový papír společnosti nebo organizace.
 2. Obrázek s názvem Napište referenční dopis pro imigraci Krok 5

  2 Zahrnout úvod. V prvním odstavci se představte. Uveďte své jméno, povolání a vztah k žadateli. Zahrňte také svůj vlastní status občanství.
  • Uveďte také, jak dlouho znáte žadatele, odkazujete na data, místa, názvy pracovních míst atd.
  • Ukázkový jazyk může být: „Jmenuji se reverend Michael Smith. Jsem občanem USA a pastorem United Methodist Church v Bostonu, Massachusetts. “
  • Alternativně, pokud jste zaměstnavatel, uvedete: „Jsem Carol Smith, zástupkyně ředitele pro lidské zdroje ve společnosti ABC Corp., kde jsem od dubna 2012 do současnosti dohlížel na Andreu Smithovou poslední tři roky.“
 3. Obrázek s názvem Napište referenční dopis pro imigraci Krok 6

  3 Popište povahové vlastnosti žadatele. Ve druhém odstavci byste měli uvést konkrétní příklady, které ilustrují vše, co se žadatel snaží dokázat imigračním úředníkům. Žadatel může například potřebovat osvědčení o dobrých povahových vlastnostech, aby podpořil naturalizaci nebo se vyhnul deportaci. Alternativně může žadatel potřebovat, abyste prokázali, že jeho romantický vztah není podvod. Nebo může žadatel muset prokázat, že pronásledování v jeho domovské zemi způsobilo trauma. Bez ohledu na obsah se snažte být co nejkonkrétnější.
  • Můžete napsat: „Potkal jsem několik lidí s takovým soucitem jako Rosa Martinez. Poté, co chodila do mého kostela jen dva týdny, se přihlásila jako dobrovolnice do vývařovny a do dvou měsíců byla vedoucí dobrovolnice o víkendové směně. Právě v této funkci se paní Martinez ocitla sama s mužem, který byl hluboce depresivní a sebevražedný. Poté, co mi zavolal, zůstala s mužem dvě hodiny, dokud jsem nebyl schopen povolat zdravotnický personál na pomoc. “
  • Můžete být také vyzváni, abyste napsali dopis o vztahu žadatele s manželským partnerem. Imigrační úředníci někdy tvrdí, že manželství je podvod, který má jedné straně pomoci získat zelenou kartu. V této situaci byste chtěli napsat o vztahu žadatele. Podle toho byste mohli prohlásit: „Pouto, které Kelly Smith sdílí se svým novým manželem Adamem Crouchem, je působivé. Jako jejich přítel a soused za poslední dva roky jsem je viděl spolu zahradničit, chodit na dlouhé procházky a sedět u večeře téměř každý večer. Když přišli na moji oslavu výročí svatby, drželi se za ruce a snadno si povídali s hosty. Bylo to, jako bych mě a svého manžela viděl v raných fázích našeho manželství. “
  • Pokud píšete, abyste nabídli důkazy o zneužívání, měli byste vysvětlit, proč si myslíte, že žadatel utrpěl ve své domovské zemi trauma. Lékařské diagnózy byste měli převést na laické pojmy. Uveďte specifika. Můžete například nahlásit, že dotyčný trpí nočními můrami, hubnutím a dalšími příznaky úzkosti.
 4. Obrázek s názvem Napište referenční dopis pro imigraci Krok 7

  4 Případně vysvětlete pracovní morálku. Pokud je žadatelem zaměstnanec nebo dobrovolník, budete chtít uvést pracovní místo žadatele a jeho dovednosti. Zahrňte informace o datech a místě zaměstnání.
  • Je také důležité vyjádřit se k poctivosti a důvěryhodnosti žadatele pomocí specifik. Neříkejte například jednoduše: „Mr. Alcott má skvělý morální charakter a stará se o lidi. “ To je příliš vágní. Budete potřebovat podrobnosti, abyste čtenáři ukázali, proč si myslíte, že žadatel má povahové rysy, které říkáte.
  • Místo toho můžete napsat: „Prvních šest měsíců řídil pan Alcott kyvadlový autobus z útulku pro bezdomovce do vývařovny přes město. Byl včasný a vždy přátelský jak se zaměstnanci, tak s našimi klienty. Jednou klient ztratil v autobuse peněženku. Poté, co to pan Alcott našel, mi to okamžitě předal. Žádné peníze nechyběly. ”
 5. Obrázek s názvem Napište referenční dopis pro imigraci Krok 8

  5 Na závěr upřímné doporučení. Dopis by měl být uzavřen se silným doporučením, aby žadatel získal úlevu, kterou požaduje. Pokud se žadatel snaží vyhnout deportaci, pak byste chtěli uvést: „Na základě mého blízkého seznámení s panem Alcottem důrazně doporučuji, aby nebyl deportován.“
  • Pokud je dopis na podporu naturalizace, můžete uvést: „Podle mého názoru by pan Alcott byl pro zemi přínosem. Proto doporučuji, aby byl co nejdříve naturalizován jako občan Spojených států. “
 6. Obrázek s názvem Napište referenční dopis pro imigraci Krok 9

  6 Přidejte své kontaktní údaje. Vládnímu úředníkovi, který čte váš dopis, musíte dát způsob, jak vás kontaktovat. Na konec dopisu byste měli přidat své pracovní telefonní číslo a e -mail. Pokud vaše poštovní adresa nebyla zahrnuta jako součást hlavičkového papíru, zadejte sem také poštovní adresu. Uveďte také, kdy je dobré vás kontaktovat.
  • Po přidání kontaktních údajů vložte „S pozdravem“, poté vložte několik řádků dolů a zadejte své jméno.
 7. Obrázek s názvem Napište referenční dopis pro imigraci Krok 10

  7 Podepište dopis. Použijte modrý nebo černý inkoust. Dopis nemusíte mít notářsky ověřený, ale můžete to zvážit. Po notářském ověření dopisu se odstraní veškeré pochybnosti ohledně vašeho podpisu. Pokud je žadatel uprostřed deportačního řízení, měli byste dostat dopis notářsky ověřený.
  • Pokud chcete nechat dopis notářsky ověřit, zdržte se podpisu a předejte dopis notáři. Nezapomeňte si přinést dostatečnou osobní identifikaci. Stačí vám platný řidičský průkaz nebo cestovní pas.
  • Chcete -li najít notáře ve vašem okolí, použijte lokátor od Americké notářské společnosti. Notáře lze nalézt také ve většině velkých bank a soudních budov.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jsou při psaní odkazu pro někoho vyžadovány dokumenty? Zacku Top Answerer Jediným požadovaným dokumentem je skutečný referenční dopis, který píšete.
 • Otázka Může být dopis podporující rodinu k pobytu od páru? Jednotlivá písmena jsou lepší, protože pak mají více písmen místo pouze jednoho.
 • Otázka Jak napíšu znakový dopis, který ukazuje dobrou morálku? Uveďte konkrétní/osobní příklady, ve kterých dotyčná osoba postavila ostatní před sebe nebo se jim snažila pomoci bez záruky oplátky. Být dobrým člověkem být prostě dobrým člověkem.
Nezodpovězené otázky
 • Jak začnu psát referenční dopis na imigrační úřad, abych získal pomoc?
 • Jak dlouhá by měla být referenční povaha pro imigrační soud. Je více než jedna stránka formátu A4 příliš dlouhá. Chci říci hodně na podporu případu, který je relevantní. Děkuji
 • Mohu napsat referenční dopis o přistěhovalectví, i když nejsem občan?
 • Jak napíšu dopis na imigraci, ve kterém uvedu, že sponzoruji svého manžela?
 • Jak dlouhý by měl být referenční dopis?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Kopii dopisu si uschovejte. Pokud vás kvůli tomu kontaktují, můžete si v dopise vyhledat osvěžení paměti.

reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

UL-Monroe a UL-Lafayette se střetnou v bitvě 2019 na Bayou v sobotu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Chcete sledovat premiéru Westworld online? Zde je návod, jak to udělat, i když nemáte kabel nebo nemáte HBO.

Jak trefit baseball. Zasáhnout baseball je jedním z nejnáročnějších úkolů ve sportu, i když je odpalovací stroj opakuje stejným způsobem znovu a znovu. Ještě náročnější je, když musíte čelit živému nadhazovači, který ...

Boty Converse mohou být potíže s čištěním. Ať už je to špína, ostré skvrny, krev nebo barva, bývají špinavé. Takže pro vás všechny, kteří jste majiteli Converse, zde je jednoduchý způsob, jak si boty vyčistit a nechat je zazářit pomocí pana ...

Světová jednička Serena Williamsová se ve finále French Open 2016 utká se španělskou Garbine Muguruzaovou č. 4.

Boca Juniors nastoupí proti Santosu v 1. etapě středečního semifinále Copa Libertadores. Zde je návod, jak sledovat zápas, pokud jste v USA.