Viděl jsem, jak moc Roger Federer trpěl na pohřbu Petera Cartera, byl zničen: Marc Rosset

Roger Federer

Roger FedererTenisová hvězda v důchodu Marc Rosset , který se v sobotu dožil 50 let, nedávno vzpomínal na to, jak moc byl Švýcar Swiss Roger Federer zasažen smrtí svého bývalého trenéra Petera Cartera v roce 2002.Peter Carter, bývalý australský tenista a trenér, je známější jako první a nejvlivnější trenér dvacetinásobného grandslamového šampiona Rogera Federera. Carter zemřel při autonehodě v srpnu 2002, když byl na svatební cestě v Jižní Africe.V rozhovoru s Blickem Rosset, který odešel z profesionální hry v roce 2005, hovořil o stavu Rogera Federera bezprostředně po tragédii.

'Byl jsem na pohřbu Federerova trenéra Petera Cartera a viděl jsem, jak moc Roger trpěl - byl zničen,' řekl Rosset.

Marc Rosset vzpomíná, jak poskytoval Rogerovi Federerovi emocionální podporu

Marc Rosset také prozradil, že doprovázel Federera, když navštívil Carterovy rodiče. Setkání se uskutečnilo během Davisova poháru mezi Švýcarskem a Austrálií v Melbourne.„Když byl Roger Federer v Davisově poháru v Melbourne, chtěl navštívit Carterovy rodiče. Šel jsem s ním, abych tam byl pro něj - to je mezi přáteli normální. A doufám, že to pro mě udělá i pár lidí, pokud to budu potřebovat, “řekl Rosset.
Roger Federer a Marc Rosset v semifinále Davis Cupu 2003 mezi Austrálií a Švýcarskem

Roger Federer a Marc Rosset v semifinále Davis Cupu 2003 mezi Austrálií a Švýcarskem

Rosset, který vyhrál zlatou medaili olympijských dvouhry v roce 1992 v Barceloně, věří, že prožívání takových těžkých okamžiků pomáhá formovat člověka mnohem více než zisk titulu Major.můžete tenisky mýt v myčce na nádobí
„Takovými momenty si musíte projít, jsou formativnější než olympijské vítězství. Pokud vyhrajete medaili, jste šťastní a všichni vám gratulují, dobře. Ale smutek vyvolává intenzivnější emoce, “dodal Rosset.

Mnozí si všimli, jak Roger Federer po tragédii přinesl velké zlepšení temperamentu. Federer byl v raných létech na turné znám jako horká hlava, ale od roku 2003 se stal obrazem klidu a vyrovnanosti na hřišti. To se také odrazilo na jeho výsledcích - Švýcar vyhrál svůj první Slam ve Wimbledonu 2003 a nikdy se neohlédl.

Roger Federer se v současné době zotavuje ze zranění kolena a od lednového Australian Open na profesionálním okruhu nesoutěží. Letos ve skutečnosti podstoupil dvě oddělené operace pravého kolena a v lednu 2021 se hodlá vrátit na okruh.

V pátek poslal dvacetinásobný grandslamový šampion své fanoušky do nervozity zveřejněním obrázku ze svého tréninku. Bylo to poprvé, co byl Federer na kurtu viděn od operací kolen.

Populární Problémy

Tento týden jsou vysílány závěrečné epizody „Bakalář v ráji“ 2019. Získejte přehled o tom, jak sledovat BIP online prostřednictvím živého vysílání.

Vyslovte slova - Australian Open a mnoho Nadalských fanoušků by se pravděpodobně šklebilo, nebo přinejlepším pokrčilo rameny pochybností, stejně jako Nadal. Happy Slam je pro Nadala a jeho legie fanoušků po celém světě jednou z nadějí, víry a inspirace, po níž následuje úzkost, bolest, zlomené srdce a agónie.

Sacharidy se dodávají ve dvou formách - složité a jednoduché. Lidské tělo mění všechny druhy sacharidů na glukózu nebo krevní cukr. Složité sacharidy však umožňují pozvolnému vzestupu hladiny glukózy, zatímco jednoduché sacharidy se přeměňují na glukózu velmi ...

V nedávném rozhovoru šampión US Open a světová jednička 4 Dominic Thiem vyjádřil své zděšení nad tím, jak pandemie COVID-19 vzala dobré stránky profesionálního tenisu a udržela si to špatné.