Viděl jsem, jak moc Roger Federer trpěl na pohřbu Petera Cartera, byl zničen: Marc Rosset

Roger Federer

Roger Federer

Tenisová hvězda v důchodu Marc Rosset , který se v sobotu dožil 50 let, nedávno vzpomínal na to, jak moc byl Švýcar Swiss Roger Federer zasažen smrtí svého bývalého trenéra Petera Cartera v roce 2002.

Peter Carter, bývalý australský tenista a trenér, je známější jako první a nejvlivnější trenér dvacetinásobného grandslamového šampiona Rogera Federera. Carter zemřel při autonehodě v srpnu 2002, když byl na svatební cestě v Jižní Africe.

V rozhovoru s Blickem Rosset, který odešel z profesionální hry v roce 2005, hovořil o stavu Rogera Federera bezprostředně po tragédii.

'Byl jsem na pohřbu Federerova trenéra Petera Cartera a viděl jsem, jak moc Roger trpěl - byl zničen,' řekl Rosset.

Marc Rosset vzpomíná, jak poskytoval Rogerovi Federerovi emocionální podporu

Marc Rosset také prozradil, že doprovázel Federera, když navštívil Carterovy rodiče. Setkání se uskutečnilo během Davisova poháru mezi Švýcarskem a Austrálií v Melbourne.

„Když byl Roger Federer v Davisově poháru v Melbourne, chtěl navštívit Carterovy rodiče. Šel jsem s ním, abych tam byl pro něj - to je mezi přáteli normální. A doufám, že to pro mě udělá i pár lidí, pokud to budu potřebovat, “řekl Rosset.
Roger Federer a Marc Rosset v semifinále Davis Cupu 2003 mezi Austrálií a Švýcarskem

Roger Federer a Marc Rosset v semifinále Davis Cupu 2003 mezi Austrálií a Švýcarskem

Rosset, který vyhrál zlatou medaili olympijských dvouhry v roce 1992 v Barceloně, věří, že prožívání takových těžkých okamžiků pomáhá formovat člověka mnohem více než zisk titulu Major.

jak zvolit velikost úchopu tenisové rakety
„Takovými momenty si musíte projít, jsou formativnější než olympijské vítězství. Pokud vyhrajete medaili, jste šťastní a všichni vám gratulují, dobře. Ale smutek vyvolává intenzivnější emoce, “dodal Rosset.

Mnozí si všimli, jak Roger Federer po tragédii přinesl velké zlepšení temperamentu. Federer byl v raných létech na turné znám jako horká hlava, ale od roku 2003 se stal obrazem klidu a vyrovnanosti na hřišti. To se také odrazilo na jeho výsledcích - Švýcar vyhrál svůj první Slam ve Wimbledonu 2003 a nikdy se neohlédl.

Roger Federer se v současné době zotavuje ze zranění kolena a od lednového Australian Open na profesionálním okruhu nesoutěží. Letos ve skutečnosti podstoupil dvě oddělené operace pravého kolena a v lednu 2021 se hodlá vrátit na okruh.

V pátek poslal dvacetinásobný grandslamový šampion své fanoušky do nervozity zveřejněním obrázku ze svého tréninku. Bylo to poprvé, co byl Federer na kurtu viděn od operací kolen.

Populární Problémy

Dominic Thiem zvítězil nad australským Alexem de Minaurem 7-6 (7), 6: 4 ve čtvrtečním testovacím střetnutí, které trvalo téměř dvě hodiny.

Nejlepší tenisté, kteří se prosadili za tenisovým kurtem

Rogera Federera dělí od vítězství desátého titulu v Basileji už jen vítězství! .

Částečný přístup, částečně přirozené schopnosti a částečně tvrdá práce, žít svůj život jako šampion je možné ve všech oblastech života, ať už jste sportovec, akademik nebo řídící letového provozu. S trochou snahy můžete najít ten správný druh ...

Sock omráčí Zvereva, aby prodloužil londýnské dobrodružství, Federer pokračuje dál.

Tenis 101: Důležitost podání a přestávky na podání