Čtvrtfinále Madrid Masters 2019: Rafael Nadal vs Stan Wawrinka, náhled a předpověď

Otevřená Mutua Madrid - šestý den

Otevřená Mutua Madrid - šestý den

jak zabalit tenisovou raketu

Ve čtvrtfinálovém zápase bloku buster na Madrid Masters se pětinásobný šampion Rafael Nadal utká s bývalým šampionem French Open Stanem Wawrinkou o místo v semifinále.

Ti dva se proti sobě zatím postavili dvacetkrát, přičemž Nadal ovládl rekord 17: 3. Z těchto zápasů bylo osm na antuce a je to Španěl, který předvídatelně vyhrál sedm a jeden prohrál. Tato jedna prohra se vrátila ve čtvrtfinále Rome Masters 2015.

Může to vypadat jako docela ostrá rivalita mezi dvěma špičkovými hráči. Faktem však je, že se v posledních letech stala mnohem těsnější soutěží. Je to vidět na tom, že Nadal vyhrál všech svých prvních dvanáct zápasů proti Wawrince. Z pozdějších osmi dokázal Stan vyhrát tři.

Tito dva se však scházejí v době, kdy ani jeden není v nejlepší formě. Nadal v antukové sezóně vypadal překvapivě mimo barvu, prohrál ještě před finále v Monte Carlu a Barceloně.

Vypadá odhodlaný, že se mu tu bude dařit. Oba své zápasy, ve dvou setech, Felix Auger Aliassime a Frances Tiafoe vyhrál poměrně snadno. Jeho forma podávání byla obzvláště působivá. Proti Američanovi získal neuvěřitelných 88 procent bodů za první podání a šedesát sedm procent bodů za druhé podání.

Nadal by určitě rád tuto formu přenesl proti Wawrinkovi, který může být ve své době nejničivějším hráčem planety. Dobrou zprávou pro Nadala je, že po dlouhé přestávce na zranění Stan ještě nedosáhl vrcholné formy. V této sezóně má za sebou několik středních výkonů. Jeho zatím nejlepší vystoupení bylo finále na Rotterdam Open.

Otevřená Mutua Madrid - šestý den

Otevřená Mutua Madrid - šestý den

jak zacházet s cvičením tenisových loktů

Na Madrid Masters však Stan zatím vypadal velmi působivě a vyhrál všechny své zápasy ve dvou setech. Jeho čtvrtfinálové vítězství nad šestým nasazeným Keiem Nishikorim pro něj muselo být obzvláště uspokojivé.

Stejně jako Nadal se i Stan skvěle baví při podání. Ve svých třech zápasech bude ještě jednou zlomen při svém podání. Proti Nishikorimu, jednomu z nejlepších returnerů v moderní hře, získal 82 procent bodů za první podání a velmi působivých 78 procent bodů za druhé podání.

To slibuje, že to bude jeden z nejkvalitnějších zápasů turnaje. V tuto chvíli může být Nadal považován za favorita, ale jen za spravedlivého.

Předpověď: Rafael Nadal vyhraje ve třech setech

Populární Problémy

Novaka Djokoviče dělí pouhé dvě výhry od rekordního 7. titulu z Australian Open.

Jak hrát hůlky. Hůlky jsou strategická i základní matematika. Má kořeny v Japonsku a může být také nazýván Finger Chess, Swords, Split, Magic Fingers, Chinese Fingers, Cherries, Sticks, and Twiddly Dinks. Ačkoli existují ...

Jak hrát Super Smash Bros. pro 3DS. Nejnovější díl úspěšné turnajové hry Nintendo Super Smash Bros., SSB4 nezklame. I když některé věci se změnily. Podívejme se na 3DS verzi hry. Pomocí kruhové podložky ...

Jak nosit svetry (pro muže). Svetry jsou více než něco, co si můžete obléci, abyste zůstali v chladu v teple. Dobře ušitý a tvarově tvarovaný svetr může být stejně poutavý jako okouzlující úsměv. Vypadat dobře ve svetru je o jeho koordinaci ...

Dominic Thiem nedávno dlouze hovořil o fyzických a motivačních problémech, se kterými se letos potýká.

Jak zlepšit citlivost na inzulín. Pokud máte nízkou citlivost na inzulín, může to vést k řadě zdravotních problémů, včetně cukrovky, vysokého krevního tlaku a srdečních chorob. Naštěstí můžete zlepšit citlivost na inzulín na ...