Iga Swiatek obhájila titul na US Open a zůstala na prvním místě se ztrátou Jeleny Ostapenkové

Swiateková přiznala, že z pádu z jedničky jsou nějaké smutné emoce, a zároveň řekla o své vládě nad ženským tenisem: 'Bylo to dost vyčerpávající.'SLEDUJTE: Jelena Ostapenko připojila fanoušek k lístku po žádosti DM, pak sesadila z trůnu Iga Swiatek | US Open

NEW YORK (AP) — Každý Swiatek přijet v US Open jako její úřadující šampion, jako vítěz na třech z posledních šesti grandslamových turnajů a jako majitel číslo 1 žebříčku téměř rok a půl.Na ničem z toho v neděli večer proti Jelena Ostapenková , jehož silný styl narušuje rytmus Swiatekové — a pokaždé ji porazí.

Swiatekova obhajoba titulu ve Flushing Meadows skončila ve čtvrtém kole prohrou 3-6, 6-3, 6-1 s vítězkou French Open z roku 2017 Ostapenkovou ve čtvrtém kole na Arthur Ashe Stadium. Výsledek také znamená, že Swiatekovo setrvání na vrcholu WTA skončí příští týden, kdy se na první příčku poprvé prosadí současná dvojka Aryna Sabalenková.

Swiateková přiznala, že z pádu z jedničky jsou nějaké smutné emoce, a zároveň řekla o své vládě nad ženským tenisem: 'Bylo to dost vyčerpávající.'Nedlouho poté, co se ujistila, že na tom bidýlku ztratí svou přilnavost, 22letá Polka už přemýšlela, že se tam vrátí.

'Určitě, až budu příště ve stejné situaci, udělám některé věci jinak,' řekl Swiatek, 'protože to bylo trochu stresující a nemělo by to být.'

Také zněla zmateně z toho, co se tam v neděli stalo.'Jsem jen překvapen, že se moje úroveň tak drasticky změnila, protože obvykle, když hraji špatně, hraji špatně na začátku, pak to nějak doháním nebo prostě řeším problém. Tentokrát to bylo úplně naopak,' řekl Swiatek. 'Vlastně nevím, co se stalo s mojí hrou. Najednou jsem necítil žádnou kontrolu.'

Obhajoba titulu Iga Swiateka na US Open skončila prohrou s Jelenou Ostapenkovou ve čtvrtém kole
/

Dvacátá nasazená Ostapenková, 26letá Lotyška, nabídla teorii.

'Hlavní věc je, že nerada hraje proti velkým stoperům... Ráda má čas,' řekla Ostapenková, která pro Swiateka nastřádala 31 vítězů ku 18. 'Když hraji rychle, agresivně a silně, má trochu potíže.'

Ostapenková také skončila s pouhými 20 nevynucenými chybami – což je docela zlepšení oproti 80, kterých měla minulý týden při svém vítězství ve druhém kole.

Když se reportér zmínil o nedělním součtu, Ostapenková se usmála a řekla: 'To není špatné.'

Ve skutečnosti to nebylo nutně velké překvapení, na základě jejich předchozích zápasů: Ostapenková se během své kariéry proti Swiatekovi zlepšila na 4:0. Žádná jiná hráčka nevlastní čtyři vítězství proti ženě, která vedla žebříček WTA od dubna 2022.

Po skvělém začátku druhého setu, který vedla 4:1, Ostapenková trochu zakolísala. To umožnilo Swiatekovi získat brejk a stáhnout na 4-3.

Ale to byl jen záblesk.

Vzhledem k tomu, že Swiatek měla potíže s podáním – možná kvůli všemu skřípání bot Ostapenkové, když se pohybovala během házení míčem, zatímco čekala na návrat – se zápas rychle naklonil jedním směrem. Ostapenková odehrávala sedm po sobě jdoucích her a ve třetím setu vedla na 5:0.

Ostapenková naposledy brejkla, aby to ukončila, což znamená, že vyhrála sedm ze 13 her na podání Swiatekové v zápase.

A Swiateková nedokázala vysvětlit, proč neměla stejné množství chyb při podání Ostapenkové.

'Moje chyby byly tak obrovské a vůbec jsem netušil, proč jsem se najednou nemohl vrátit,' řekl Swiatek. 'Jsem dobrý navrátilec.'

První čtvrtfinále Ostapenkové ve Flushing Meadows bude proti Coco Gauff 19letá Američanka, která v neděli vyřadila Caroline Wozniackou 6-3, 3-6, 6-1.

Ostapenková a Gauff si rozdělili dvě předchozí schůzky. To nejnovější přišlo v lednu ve čtvrtém kole Australian Open a Ostapenková v něm zvítězila.

'Je to skvělá mladá hráčka,' řekla Ostapenková o Gauffovi. 'Samozřejmě to bude další těžký zápas. Na grandslamu neočekávám žádné lehké zápasy.'

Populární Problémy

'Wendy Williams: The Movie' je nejnovější celoživotní životopisný film, který měl premiéru v sobotu večer. Zde je návod, jak se na film můžete podívat, pokud nemáte kabel ani doživotní.

Screwball je pokročilá technika nadhazování v baseballu, kterou lze při správném házení použít k ničivému účinku. Podobně jako Curveball, šroubovák sleduje sestupnou trajektorii a má mírné otáčení, které ztěžuje ...

US Open zvyšuje prize money na rekordních 25,5 milionu dolarů

L'Oreal Paris '' Women of Worth 'speciální pocta bude vysílat na NBC ve středu. Pokud ale nemáte kabel, můžete jej zdarma sledovat online.