Je „láska“ tajemstvím úspěchu Sereny?

Serena Williamsová našla lásku a úspěch

Serena Williams a Patrick Mouratoglou našli lásku a úspěch

O něco více než před rokem Serena Williamsová trpěla sebevědomím a zápasila s odlivem a přílivem svých motivačních šťáv. Impozantní Američanka utrpěla v prvním kole French Open netypickou třísetovou porážku rukou Virginie Razzano. Ale naštěstí to byl východ, který pomohl mladšímu Williamsovi objevit cestu ke slavnému vykoupení. Grigor Dimitrov, její přítel v té době, ji seznámil s jistým Patrickem Mouratoglou, jehož tenisová akademie je jen 30 minut jízdy od Paříže. Serena byla zklamaná z jejího vystoupení na Roland Garros a zapsala se do akademie, kde chtěla srazit pár míčků a hledat odpovědi.

badmintonový smeč

Krátká cesta do akademie měla být terapeutická, a nejen její tenis. Bylo to setkání, které zažehlo oheň, který změnil průběh ženské kariéry a života muže. V 31 letech se zdálo, že Serena by mohla být připravena vyblednout do zimy své tenisové kariéry a užít si sledování mnoha svých eklektických zájmů mimo cirkus WTA.

Místo toho Mouratoglou probudila spícího ducha v její duši, aby pomohla skriptovat příběh obrození, který bylo těžké předvídat i pro Boha. Třináctinásobná grandslamová šampionka vložila své energie do ohně mentorství Mouratoglu, aby přinesla okamžité výsledky. I když jejich vzájemná náklonnost začala přerůstat v lásku, Sereně se na dvoře začalo dařit, jako by to bylo v roce 2002 znovu.

Jen několik týdnů po svém nejranějším odchodu z grandslamového turnaje Serena pochodovala SW19 s obnovenou energií a energií. Nový vítr dovedl Američany k velkolepým úspěchům ve Wimbledonu, dvěma zlatými medailemi na olympijských hrách a titulem na US Open, než jej zakončil stylově vítězstvím nad Marií Šarapovovou na mistrovství WTA Tour.

Bylo jasné, že nový květ má co do činění s chemií mezi Serenou a Patrickem, který pomáhal Američance znovu získat její sílu na hřišti i mimo něj. I když o vztahu nebylo žádné formální potvrzení, byli ti dva zachyceni, jak se loni v září drželi za ruce a šířily se zvěsti o rostoucí romantice.

Začátkem tohoto roku bylo ve francouzském tisku oznámeno, že čtyřicetiletá Clarisse Mouratoglou podala žádost o rozvod. Z obou stran nebyly žádné komentáře, ale zdá se, že Patrickův vztah se Serenou přispěl k oddělení. Clarisse je druhou manželkou trenéra a pár má dvě děti, Charlotte a Juliette.

Ve spolupráci s Mouratoglou našla Serena uvnitř mír a znovu objevila hlad, aby se mu na hřišti dobře dařilo. Dokázala nasměrovat pozitivní energii z toho, že je spokojená, aby znovu ovládla turné jako na vrcholu svých sil. Aby to ale mohla udělat, musela Serena zapracovat na kurtu, aby vylepšila a přeladila svůj již tak působivý repertoár.

V posledních několika letech se Serena vzdálila od tenisu kvůli sérii osobních událostí, bizarním zraněním a rostoucímu rozsahu profesionálních zájmů mimo tenis. Zatímco na písni byla stále velmi působivá, bylo pro ni těžké objevit prostředky potřebné k vítězství ve dnech, kdy byla bez barvy. Potřebovala plán B a v Mouratoglou našla muže, který hodně rozuměl vytváření alternativních plánů.

z tenisového hlediska, co je to „láska“?

V mládí snil Mouratoglou o tom, že bude špičkovým tenistou, ale jeho otec podnikatel měl jiné nápady a stál mu v cestě za sny. To pro mě způsobilo velkou frustraci a motivaci stát se profesionálním tenisovým trenérem, řekl BBC Sport. Chtěl jsem pomoci hráčům dosáhnout toho, co jsem sám nedokázal. A také jsem chtěl dosáhnout co nejvyšší úrovně jako trenér, na úroveň, na kterou jsem toužil, když jsem snil o tom, že budu špičkovým hráčem.

Populární Problémy

Jak zapnout vestavěný prohlížeč VPN pro Opera. Používání virtuální privátní sítě nebo VPN může pomoci chránit vaše návyky při procházení webu před zvědavými pohledy. Pokud používáte webový prohlížeč Opera, máte přístup k bezplatné VPN založené na prohlížeči ...

„Nekonečný závod“ je nejnovější dokument 30 pro 30 od ESPN. Zde je návod, jak to můžete sledovat online.

Porto a Sporting CP se v sobotu setkají ve finále Taca de Portugal. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze zápasu ve Spojených státech.

Roger Federer se po neuspokojivém roce 2013 vrací ke svému nejlepšímu tenisu.

Orlando's Disney World je největší zábavní středisko na světě a každoročně hostí více než 50 milionů turistů. Díky své obrovské rozloze zábavních parků, restaurací a lázní si tu mohou užít lidé všech věkových kategorií. Od té doby...

Ještě jeden bekhend, Marat!