Italian Open 2021: Analýza losování, náhled a předpověď dvouhry mužů

Novak Djokovic (L) a Rafael Nadal na Italian Open 2019Závěrečná událost roku v jílovém mistrovství Masters 1000 bude zahájena v Římě, protože Italian Open 2021 se koná od 10. do 17. května. Pole na letošním turnaji je neuvěřitelně konkurenceschopné, zejména ve srovnání s edicí 2020 - kterou zbrzdila pandemie COVID -19 a následné změny harmonogramu.

Obhájce titulu a světová jednička Novak Djokovič vede losování, následovaný devítinásobným šampionem Rafaelem Nadalem. Daniil Medvedev, Dominic Thiem, Stefanos Tsitsipas, Andrey Rublev, Alexander Zverev a Diego Schwartzman zaokrouhlují zbývající špičková semena, což z něj činí jednu z nejvíce nabitých akcí Masters 1000 v novodobé historii.Vzhledem k tomu, že hlavní losovací akce má začít v pondělí, zde je pohled na to, jak si v italském hlavním městě pravděpodobně povedou největší jména:

Horní polovina: Obhájce titulu Novak Djokovič na kolizním kurzu se Stefanosem Tsitsipasem a Dominicem Thiemem

Novak Djokovic s trofejí Italian Open 2020

Nejlepší semena: [1] Novak Djokovic, [4] Dominic Thiem, [5] Stefanos Tsitsipas, [7] Andrey RublevPředpokládané semifinále: Novak Djokovic vs Dominic Thiem

Tmavý kůň: Cristian Garin

Poté, co Novak Djokovič shodil 500 bodů do žebříčku odstoupením z Madrid Open, bude se snažit získat velký antukový výsledek pod opaskem před Roland Garros, když bude obhajovat svoji římskou korunu 2020.Djokovič by mohl ve druhém kole nastoupit proti Danu Evansovi, což mu poskytne šanci na odvetu poté, co ho Brit šokujícím způsobem porazil v Monte Carlu. Srb by pak ve třetím kole mohl čelit známému nepříteli Grigorovi Dimitrovovi nebo kvalifikaci.

Djokovičovi stojí v cestě do semifinále pátý nasazený Stefanos Tsitsipas. Řek prokázal své schopnosti na antuce, když si v Monte Carlu zajistil první trofej Masters 1000 a letos se dostal do finále v Barceloně.

5 nejlepších tenisových raket

Tsitsipas nastoupí ve druhém kole proti Marinu Cilicovi nebo Alexandru Bublikovi, před potenciálním třetím hráčem buď s devátým nasazeným Matteem Berrettinim nebo Nikolozem Basilashivilim. O Berrettini i Basilashvili by se dalo říci, že mají vnější šanci dostat se do čtvrtfinále, vzhledem k tomu, že letos si již vybrali dlaždici na hliněný kurt.

Druhou část této poloviny zdůrazňuje World No. 4 a dvojnásobný finalista Roland Garros Dominic Thiem.

Dominic Thiem

Když se po dvouměsíčním volnu vrátil na turné v Madridu, objevila se spousta otázek ohledně formy a kondice Dominica Thiema. Rakušan se ale vrátil na výbornou a v době psaní článku si zahraje semifinále proti Alexandru Zverevovi.

Thiemovi se v Římě nikdy příliš nedařilo, přičemž nejlepším výsledkem bylo jeho semifinále v roce 2017. Letos má ale poměrně přímočarou cestu do čtvrtfinále.

Sedmadvacetiletý hráč se ve druhém kole utká s Guidem Pellou nebo Martonem Fucsovicsem a může zahájit střetnutí ve třetím kole s Alexem de Minaurem nebo Gaelem Monfilsem. Zatímco Monfils je momentálně na formu i kondici vážně krátký, De Minaura už letos porazil Thiem na antuce (v Madridu).

Čtvrtfinále však mohla být pro Thiema ošemetná záležitost, protože mohl čelit ruskému Andreji Rublevovi. Třiadvacetiletý hráč byl v uplynulém roce na turné ATP a již dosáhl svého prvního finále Mastes 1000 v Monte Carlu-dokonce porazil Rafaela Nadala.

Rublev mohl ve druhém kole nastoupit proti Janu-Lennardovi Struffovi, za ním následoval testovací třetí hráč proti jednomu z Roberta Bautisty Aguta, Lloyda Harrise nebo Cristiana Garina. Zatímco hry Harrise a Bautisty Agutových na antuce nevynikají, všechny tituly Garinova turné se dostaly na antuku; Chile by mohl představovat hrozbu pro Rublevovy šance dostat se do čtvrtfinále.

Dolní polovina: Rafael Nadal na honbě za 10. titulem v Římě

Rafael Nadal na Italian Open 2019

Nejlepší semena: [2] Rafael Nadal, [3] Daniil Medvedev, [6] Alexander Zverev, [8] Diego Schwartzman

Předpokládané semifinále: Daniil Medveděv vs. Rafael Nadal

Temní koně: Casper Ruud, 'rel =' noopener noreferrer '> Aslan Karatsev

Tento týden v Římě se Rafael Nadal bude snažit vyhrát svůj první titul Masters 1000 od Rogers Cupu 2019. Španěl byl vyřazen ze čtvrtfinále v Monte Carlu i v Madridu, ale podařilo se mu získat 12. titul v Barceloně.

Nadal vyhrál dva z posledních tří italských Opens, ale tentokrát dostal ošemetnou remízu. Světová dvojka pravděpodobně ve druhém kole převezme devatenáctiletou senzaci Jannik Sinner, ve třetím pak Denis Shapovalov nebo Casper Ruud.

Ruud upevnil své místo jako síla na antuce tím, že se dostal do semifinále každé z posledních tří antukových turnajů Masters 1000. Je také pravidelným členem akademie Rafa Nadala na Mallorce a dobře zná hru Španělů.

I kdyby tuto hrozbu zvládl, Nadal by se mohl příště potýkat s opakováním madridského čtvrtfinále, přičemž v posledních osmi se potenciálně ujme Alexander Zverev. Němec dosáhl semifinále v Madridu tím, že porazil Nadala v tom, co nazval ' jeden z největších 'výsledky své kariéry.

zpevnit tenisový loket

Zverev by se mohl ve druhém kole utkat s Adrianem Mannarinem a ve třetím s jedním z Kei Nishikori, Fabio Fognini nebo Pablo Carreno Busta. Všichni tři hráči mají silné antukové rekordy, ale do turnaje vstupují v relativně lhostejné formě.

Světová jednotka č. 3 Daniil Medveděv se mezitím bude snažit v Římě zahodit svou ubohou formu hliněného kurtu.

Daniil Medveděv

Ve druhém kole Medveděv pravděpodobně nastoupí ve formě Aslana Karatseva. Karatsev letos rychle stoupl v žebříčku, dosáhl semifinále Australian Open a získal svůj první titul na úrovni turné v Dubaji. Sedmadvacetiletý hráč také porazil Novaka Djokoviče na srbském domácím hřišti v Bělehradě, aby se dostal do finále Srbska Open.

Pokud se Medveděv dostane přes Karatseva, může ho čekat ošemetné střetnutí ve třetím kole proti 15. nasazenému a šampiónovi Miami Open Hubertu Hurkaczovi. Ruský čtvrtfinálový soupeř ale v tuto chvíli vypadá velmi nejistě.

Osmý nasazený Diego Schwartzman by se měl dostat na pódium díky svému nasazení, a zejména proto, že se zde loni dostal do finále. Nicméně špatná forma Argentince v roce 2021 by mohla dát Felixu Augerovi-Aliassimovi, Karen Chačanovovi nebo Davidu Goffinovi šanci dostat se do čtvrtfinále nebo lépe.

Semifinální předpovědi

Novak Djokovic vs Andrey Rublev

Aslan Karatsev vs Rafael Nadal

Předpokládané finále

Novak Djokovič vs Rafael Nadal

Předpokládaný šampion

Rafael Nadal

Populární Problémy

Monica Puig shromáždila a vyhrála 2: 1 nad Karolinou Schmiedlovou, aby se probojovala do druhého kola na Wimbledonu 2019.

Jak si užít národní park Zion. Národní park Zion v Utahu, který se nachází poblíž města Mt. Carmel Junction, představuje řadu přírodních divů Země. Park si můžete užít tím, že se seznámíte se zkušenostmi, které mají návštěvníci parku k dispozici ...

Andy Murray a Fernando Verdasco se v úterý setkají v prvním kole akce ATP 250 v Kolíně nad Rýnem. Murray vede celkový souboj 13: 3 mezi oběma hráči a 5: 0 na tvrdých hřištích.

Jak ošetřit kožní chlopeň nebo oděr při první pomoci. Kožní chlopně a odřeniny mohou být velmi nepříjemná a bolestivá poranění. V závislosti na závažnosti vašeho zranění možná budete muset vyhledat lékařskou pomoc nebo ji budete moci ošetřit ...

Jak léčit revmatoidní artritidu v krku. Revmatoidní artritida na krku, zejména kolem obratlů C1-C2 nebo atlantoaxiálního kloubu, je bolestivá a může vám bránit v užívání si běžných aktivit. Naštěstí existují ...