Kde, kdy a jak Novak Djokovič vyhrál každý ze svých 22 grandslamových titulů

Novak Djokovič se pokusí vytvořit rekord pro nejvíce grandslamových singlových trofejí, které muž vyhrál, když v neděli ve finále French Open půjde o 23. místo proti Casperu Ruudovi.PAŘÍŽ (AP) — Novak Djokovič se pokusí vytvořit rekord pro nejvíce grandslamových singlových trofejí, které muž vyhrál, když v nedělním finále French Open půjde o 23. místo proti Casperu Ruudovi.Djokovič vstupuje do zápasu s 22, remízou s Rafaelem Nadalem. Roger Federer, který loni oznámil ukončení kariéry, je další s 20.

Mezi ženami vede Margaret Courtová s 24, z nichž některé vydělaly během amatérské éry tohoto sportu, zatímco Serena Williamsová ukončila svou kariéru minulou sezónu s 23, což je nejvíce v éře Open.

Zde je přehled všech dosavadních Djokovičových hlavních šampionátů – 10 na Australian Open, sedm ve Wimbledonu, tři na US Open a dva na French Open – počínaje prvním:Kde, kdy a jak Novak Djokovič vyhrál každý ze svých 22 grandslamových titulů
/

Finále: Porazte Jo-Wilfrieda Tsongu 4-6, 6-4, 6-3, 7-6 (2)

Co udělal: V semifinále vyřadil Rogera Federera, pak nečelil brejku ve druhém nebo třetím setu proti Tsongovi, než zachránil jeden ve čtvrtém.

Co řekl: 'Jsem velmi, velmi šťastný, že jsem zde vyhrál svůj první Grand Slam, takže doufám, že vás tady na této scéně uvidíme mnohem častěji.'Finále: Porazte Andyho Murrayho 6-4, 6-2, 6-3

Co udělal: Zlomil a ukončil první set pomocí výměny bodů na 38 úderů. Před turnajem vypadaly grandslamové počty jeho soupeřů takto: Federer s 16, Rafael Nadal s devíti.

Co řekl: 'Nechci letět do nebe a říkat: 'Jsem nejlepší' nebo cokoli jiného. Nemohu se srovnávat s úspěchem Rafy a Rogera.'

Finále: Porazte Nadala 6-4, 6-1, 1-6, 6-3

Co udělal: Stal se prvním hráčem kromě Federera, který porazil Nadala ve finále Slamu, a nahradil Nadala na 1. místě žebříčku.

Co řekl: 'To je to, pro co jsem stvořen: Chci vyhrávat. Jsem profesionál. Chci vyhrát více majorů, více titulů. Je zřejmé, že US Open je další velká věc.'

Finále: Porazte Nadala 6-2, 6-4, 6-7 (7), 6-1

Co udělal: Překonal dvousetové manko, pak dva mečboly, aby vyřadil Federera v semifinále, pak ve finále porazil Nadala během 4 hodin a 10 minut. Díky tomu Djokovič v té sezoně proti těmto dvěma soupeřům vedl 10-1.

Co řekl: 'Je toho hodně, co je třeba dokázat, mnohem více turnajů k vítězství.'

Finále: Porazte Nadala 5-7, 6-4, 6-2, 6-7 (5), 7-5

Co udělal: Vyšel na vrchol v 5hodinovém a 53minutovém maratonu, který byl tak vyčerpávající, že oba muži dostali židle, na které se mohli posadit během předávání trofejí.

Co řekl: 'Snažil jsem se mentálně vydržet, udržet klid, udržet své emoce.'

Finále:

Porazili Murraye 6-7 (2), 7-6 (3), 6-3, 6-2 Co udělal: Stal se prvním mužem se třemi po sobě jdoucími tituly Australian Open v profesionální éře, která začala v roce 1968.

Co řekl: 'Nemám důvod nebýt sebevědomý.'

Finále:

Porazit Federera 6-7 (7), 6-4, 7-6 (4), 5-7, 6-4

tenisový loket squeeze ball

Co udělal: Popřel Federerovi, co by bylo rekordním osmým šampionátem v All England Clubu.

Co řekl: 'Podařilo se mi vyhrát nejen proti svému soupeři, ale vyhrát i sám proti sobě a najít tu vnitřní sílu.'

Finále:

Porazili Murraye 7-6 (5), 6-7 (4), 6-3, 6-0 Co udělal: Odrazil se od čtvrtfinálového výjezdu předloni v Melbourne Parku.

Co řekl: 'Byl to boj kočky a myši. Vždy je s námi.'

Finále:

Porazil Federera 7-6 (1), 6-7 (10), 6-4, 6-3 Co udělal: Zvládl čtyři brejky proti Federerovi, který vyhrál 89 z 90 her na podání v turnaji a vstoupil do finále.

Co řekl: 'Vždy je něco, na čem mohu pracovat, a vím, že mohu svou hru dostat na vyšší úroveň.'

Finále:

Porazil Federera 6-4, 5-7, 6-4, 6-4 Co udělal: Zachránil 19 z 23 bodů přerušení.

Co řekl: 'Navzájem jsme se tlačili až na hranici možností, jako vždy.'

Finále:

Porazit Murraye 6-1, 7-5, 7-6 (3) Co udělal: Vyrovnal se Rodu Laverovi a Bjornovi Borgovi na pátém místě na seznamu mužských grandslamových titulů.

Co řekl: 'Nikdy jsem nezažil tolik davů a ​​tolik lásky.'

Finále:

Porazte Murraye 3-6, 6-1, 6-2, 6-4

Co udělal: Dokončil kariérní Grand Slam a stal se prvním mužem od Lavera v roce 1969, který vyhrál čtyři po sobě jdoucí velké tituly.

Co řekl: 'Je to opravdu velmi zvláštní okamžik. Možná největší okamžik mé kariéry.'

Finále:

Porazte Kevina Andersona 6-2, 6-2, 7-6 (3) Co udělal: Vyhrál svůj první velký šampionát od operace pravého lokte.

Co řekl: 'Byla to dlouhá cesta. Nemohl jsem si vybrat lepší místo, abych byl upřímný, v tenisovém světě dosáhnout vrcholu a vrátit se.'

Finále:

Porazil Juana Martina Del Potra 6-3, 7-6 (4), 6-3 Co udělal: Vytáhl dokonce se svým idolem Petem Samprasem ve 14 hlavních titulech.

Co řekl: 'Možná před 10 lety bych řekl, že nejsem tak šťastný, že jsem součástí této éry s Nadalem a Federerem. Vlastně dnes jsem. Opravdu jsem. Mám pocit, že tihle kluci... jsem hráč, kterým jsem.'

Finále:

Porazil Nadala 6-3, 6-2, 6-3 Co udělal: Důkladně dominoval Nadal, sestavil 34 vítězů a udělal jen devět nevynucených chyb.

Co řekl: 'Za daných okolností to byl opravdu perfektní zápas.'

Finále:

Porazit Federera 7-6 (5), 1-6, 7-6 (4), 4-6, 13-12 (3) Co udělal: Ušetřil dva mistrovské body za stavu 8:7 v pátém setu, poté vyhrál první finále Wimbledonu a šel do tiebreaku v pátém setu.

Co řekl: 'Bohužel v takových zápasech musí jeden z hráčů prohrát. Je to docela neskutečné.'

Finále:

Porazte Dominica Thiema 6-4, 4-6, 2-6, 6-3, 6-4

Co udělal: Závrať z dehydratace, použil podání a volej k vymazání dvou brejkbolů, jeden ve čtvrtém setu a druhý v pátém.

Co řekl: 'Byl jsem na pokraji prohry v zápase.'

Finále:

Porazil Daniila Medveděva 7-5, 6-2, 6-2 Co udělal: Ve třetím kole si natrhl břišní sval, na cestě do finále ztratil pět setů – nejvíce na cestě k zápasu o titul ve Slamu – a poté ukončil Medveděvovu dvacetizápasovou vítěznou sérii.

Co řekl: 'Většina mé pozornosti a energie ode dneška, dokud neodejdu z tenisu, bude směřovat (na) majory a pokusit se vyhrát další velké trofeje.'

Finále:

Porazte Stefanose Tsitsipase 6-7 (6), 2-6, 6-3, 6-2, 6-4 Co udělal: Vyřadil Nadala v semifinále – stal se jediným mužem, který Nadala dvakrát porazil na Roland Garros – a poté ve finále smazal dvousetové manko.

Co řekl: 'Dosáhl jsem některých věcí, o kterých si mnoho lidí myslelo, že by pro mě nebylo možné dosáhnout.'

Finále:

Porazte Mattea Berrettiniho 6-7 (4), 6-4, 6-4, 6-3 Co udělal: Vytáhl dokonce s Federerem a Nadalem s 20 hlavními tituly.

Co řekl: 'Považuji se za nejlepšího a věřím, že jsem nejlepší, jinak bych sebevědomě nemluvil o vítězství na Slamech a psaní historie. Ale ať už jsem nejlepší všech dob nebo ne, nechám to tak.' diskutovat s ostatními lidmi.'

Finále:

Porazte Nicka Kyrgiose 4-6, 6-3, 6-4, 7-6 (3) Co udělal: V posledních dvou setech nastřádal 31 vítězných zápasů, udělal jen osm nevynucených chyb a čelil nule brejkbolů.

Co řekl: 'Čím více vyhráváte, je logické, čím sebevědomější, tím pohodlněji se tam cítíte pokaždé, když vyjdete na kurt.'

Finále:

Porazit Tsitsipase 6-3, 7-6 (4), 7-6 (5)

Co udělal: Rok poté, co byl deportován z Austrálie, protože nebyl očkován proti COVID-19, překonal Djokovič špatnou podkolenní šlachu a mimosoudní rozruch týkající se jeho otce.

Co řekl: 'Toto je pravděpodobně, řekl bych, největší vítězství mého života.'

___

AP tenis:

https://apnews.com/hub/tennis a

https://twitter.com/AP Sportovní

Populární Problémy

Bývalá tenistka Mary Carilloová kritizovala Novaka Djokoviče za znevažování vědy jako pouhý názor. Djokovič se dostal do kritiky poté, co 4 hráči, včetně něj, měli pozitivní test na COVID-19 na Adria Tour.

Všichni vám poděkují, že jste je posadili, že? Proto je důležité naučit se kreslit tabulku. Nakreslete obdélníkový hranol, jak je znázorněno na obrázku.

ATP Johannesburg Challenger: Prakash Amritraj dosáhl semifinále čtyřhry

Národní mistrovství FCS se v sobotu blíží bitvě mezi Severní Dakotou a východním Washingtonem. Zde je návod, jak sledovat hru online.