Sdružení Mastercard s Australian Open je dalším krokem ve vývoji sportovního sponzorství

Roger Federer Australian Open 2018

Roger Federer na Australian Open 2018 s logem Mastercard viditelně na pozadí

Pokud je něco, co lze říci o „neocenitelné“ marketingové kampani společnosti Mastercard, je to, že slogan se zasekl jako málokdo.

Jsou věci, které se za peníze koupit nedají. Pro všechno ostatní je zde Mastercard.Neuvědomil jsem si, že je to už více než 20 let, co jsme viděli první sadu „neocenitelných“ reklam. 20 let je dlouhá doba na to, aby jedna kampaň probíhala tak všudypřítomně; za všechny peníze se nedá koupit všechno, co nápad ještě nezestárl.

Dává tedy smysl, že by se Mastercard snažila vydělávat na hodnotě odvolání této neocenitelné kampaně. A to je přesně to, co dělá ve svém vpádu do domény sportovního sponzorství.

Již dříve jsem hovořil o tom, jak společnost Mastercard ve svém úsilí o zlepšení zážitku fanoušků na Australian Open šla naplno. Díky iniciativám, jako jsou města bez cen (mezi něž patří i Melbourne), aplikace „Served“, AO Fanbot na FB messengeru a neocenitelná překvapení pro uživatele Mastercard, se fanouškům na Open věnuje takovým způsobem, jakým nikdy nebyli před.

cena tenisové pálky

Ale jak nám řekla Sarah Pike (viceprezidentka marketingu a komunikace společnosti Mastercard pro Australasii), Australian Open není jedinou událostí, kterou společnost Mastercard ve sportovní doméně vyčlenila. Gigant finančních služeb se také spojil s Cricket Australia, čímž zajistil, že bude mít pokryté oba australské letní sporty.

„Kamarádi, neplechy a vzpomínky. Neocenitelný.'

To je slogan, který se používá k navázání kriketu, a není těžké pochopit proč. Kriket, možná mnohem víc než tenis, je pro fanoušky skupinový zážitek. Sejdete se se svými přáteli na zápase nebo dokonce s náhodnými cizinci, kteří se s vámi nějak spojí společnou láskou ke sportu, a vytvoříte si přitom nesmazatelné vzpomínky.

Kampaň „Barbie Army“ je toho nejlepším zapouzdřením. Po celá léta to fanoušci anglického kriketu lepili na Aussies prostřednictvím „Barmy Army“ a jejich veselých chorálů, ale nyní Mastercard dal Austrálii šanci reagovat.

Australané milují svůj sport a milují grilování, a o tom je armáda Barbie. Fanoušci na stadionu naplňují vzduch svými příspěvky pro armádu Barmy, zatímco fanoušci se doma scházejí kolem svých grilovacích jam a připojují se k chorálům. Je to oslava kriketu, která je zábavná i zlomyslná, což je pravděpodobně důvod, proč byl v loňském roce během Ashes tak velkým úspěchem.

Kromě Australian Open a Cricket Australia, Mastercard také spolupracuje s Rugby World Cup (bude se konat příští rok v Japonsku), finále Ligy mistrů UEFA, Open Championship v golfu, French Open v Paříži a několika dalšími vybrat sportovní akce. Fanoušci mohou na všech těchto akcích očekávat spoustu překvapení a zábavných aktivit pořádaných společností Mastercard, které mohou celkově zlepšit celkový zážitek ze sledování sportu.

Zde je však třeba položit si otázku: proč? Proč společnost Mastercard přikládá tak velký význam sportovnímu sponzorství?

Odpověď spočívá v datech. Konkrétně údaje o výdajích spotřebitelů, které odhalují fascinující pohledy na to, jak může celá ekonomika těžit z jediné sportovní akce.

Jak nás informovala Sarah Quinlan, hlavní viceprezidentka marketingových přehledů společnosti Mastercard, vzorce výdajů během Australian Open se výrazně liší od ostatních ročních období.

Za prvé, očividné: Turismus je velkým skokem, protože lidé z celého světa sestupují do Melbourne na dva týdny tenisové zábavy. Ale kromě toho dokonce i celkové domácí výdaje v Melbourne během Open (v roce 2017) vzrostly o 3,6%.

Tyto zvýšené výdaje se netýkají pouze komodit. Místo toho více lidí navštěvuje bary (28% výlet), nají se v restauracích (21% bump) a platí za hotelové pokoje (9% nárůst).

Quinlan opakovaně zdůrazňoval, jak lidé v dnešní době utrácejí více za zážitky než za komodity, a data to přesně odhalují. Od hospodářského útlumu před deseti lety se mezi spotřebiteli po celém světě hluboce zakořenila myšlenka použít vaše peníze k vytvoření dlouhodobých vzpomínek. Nákup efektních pomůcek a šperků je pasé; cestování a dobrodružství jsou nový luxus, který si lidé touží dovolit.

Co je lepší výmluvou než sportovní extravagance, která pomůže zaškrtnout pole pro cestování i dobrodružství? Fanoušci by udělali cokoli, aby mohli vidět Rogera Federera hrát předtím, než odejde do důchodu, nebo zažít plnou horko australsko-anglického kriketového soupeření. A jakmile se tito fanoušci dostanou do města, které pořádá událost podle jejich výběru, také se snaží nasát místní kulturu, ochutnat nové kuchyně a obecně dělat věci, které nikdy předtím nedělali.

Stejně jako mnoho jiných organizací, i Mastercard hledá vnitřní stopu na truhle s pokladem, což je sportovní sponzorství. A pokud bude moje letošní výlet do Melbourne Parku k něčemu, zážitek ze sledování sportu bude pro fanoušky stále lepší a lepší.

Populární Problémy

Dračí síla „Through the Fire and Flames“ z alba skupiny Inhuman Rampage z roku 2006 není jen nejtěžší písní na Guitar Hero III - je o hodně náročnější v celé sérii. Více než cokoli jiného, ​​přežít ...

„RuPaul's Drag Race“ má premiéru v sezóně 11. Přečtěte si, jak sledovat show online prostřednictvím živého streamování bez kabelů.

Další z nasazených hráčů padl ve čtvrtek na Generali Open, když Fabio Fognini okusil porážku s Marcem-Andreou Hueslerem v Kitzbuhelu.

Jak vycvičit psa na lov. Už jste někdy lovili vodní ptáky s ptačím psem? Neexistuje nic jako lovit poblíž jezera v mrazivém zimním dni, střílet kachnu a nechat svého psa plavat v blízké mrazivé vodě, aby sbíral vaše ...

Mike Leach a WSU budou uvedeni v nejnovější epizodě HBO '24/7 College Football' ve středu. Zde je návod, jak to sledovat online bez kabelu.