Naomi Osaka by mohla do konce Miami Open předjet Ashleigh Bartyovou jako světovou jedničku

Ashleigh Barty a Naomi Osaka na Nature Valley Open v červnu 2018

Ashleigh Barty a Naomi Osaka na Nature Valley Open v červnu 2018

Naomi Osaka, nejdominantnější hráčka turné WTA za posledních šest měsíců, má na nadcházejícím Miami Open šanci uzurpovat si světovou jedničku od Ashleigh Barty.Osaka neprohrála od obnovení turné loni v srpnu ani jeden zápas. Třiadvacetiletý mladík vyhrál US Open v září a Australian Open v únoru, a to uprostřed pokračující série 21 zápasů bez porážky.Ashleigh Bartyová, průměrná, nehrála loni po obnovení turné žádnou akci. A letos čtyřiadvacetiletý hráč zaznamenal rekord 9: 2, když hrál tři akce v Austrálii.

Navzdory ostrému kontrastu v jejich posledních výsledcích se Naomi Osaka udržela na 2. místě v žebříčku za Ashleigh Bartyovou. Je to hlavně kvůli upravenému systému hodnocení vyvolanému pandemií, který byl přijat v loňském roce turné WTA.Tento systém byl ale původně prohlášen za účinný pouze do března 2021. Bez dalších změn ( které teprve budou oznámeny ), rozumí se, že hráči WTA začnou od tohoto měsíce ztrácet body do žebříčku 2019.Ashleigh Barty dosáhla nejvyšší pozice poprvé v červnu 2019. Poté, co ji Aussie na několik týdnů v srpnu téhož roku ztratila, získala místo numero uno v září 2019 a od té doby tam zůstala.

Naomi Osaka byla také v minulosti zařazena na světovou jedničku. Ve skutečnosti byla Osaka tím, kdo v srpnu 2019 Bartyho krátce vysídlil.kde mohu poblíž hrát tenis?

Nyní, když se oba hráči účastní Miami Open, místo č. 1 je k mání .Ashleigh Bartyová, která vyhrála Miami Open 2019, obhajuje 1 000 bodů ze svého aktuálního součtu 9 186 za čtrnáct dní. Naomi Osaka naopak dosáhla třetího kola Miami Open 2019, což jí vyneslo pouhých 65 bodů.

Titul pro Ósakuovou za čtrnáct dní by zvýšil její součet bodů o 935 bodů, což by znamenalo její součet ze 7 835 na 8 770. Pokud Japonci vyhrají titul, bude Barty muset dosáhnout alespoň finále v Miami, aby si udržel pořadí č. 1.

Několik dalších scénářů by také mohlo umožnit Naomi Osaka získat první místo od Ashleigh Barty, ale ty jsou nepravděpodobné, protože jsou založeny na kombinaci výsledků.

Naomi Osaka a Ashleigh Barty jsou první dvě semena pro Miami Open

Naomi Osaka blahopřeje Ashleigh Bartyové na Australian Open 2018

Naomi Osaka blahopřeje Ashleigh Bartyové na Australian Open 2018

Hlavní losování na Miami Open začíná ve středu. Nejlepší nasazená Ashleigh Bartyová má v prvním kole čau a ve druhém se utká s kvalifikací.

Naomi Osaka nasazená č. 2 se mezitím ve druhém kole utká s Ajlou Tomljanovicovou nebo Anastasií Potapovou.

19 z 20 nejlepších žen světa, s výraznou výjimkou 23násobné šampiónky majora Sereny Williamsové, je přihlášeno do Miami. Williamsová se kvůli víkendu vytáhla kvůli nedávné operaci úst.

Miami Open se letos hraje s omezenými davy a prudkým snížením prize money. Zatímco vydání pro rok 2019 mělo prize pool 16,7 milionu dolarů na kombinovanou akci mužů a žen, celkové prize money edice 2021 činí 6,68 milionu $.

Populární Problémy

Už jste si někdy představili, jak Federer nosí neslavně proslulé parmice nebo utíná rozhodčí ve stylu McEnroe?

Trojitá hlavička díkůvzdání 2020 začíná Texans vs Lions. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos hry online.

Různé herci, hudebníci, komici a sportovci se mohou zúčastnit All-Star Celebrity Game 2019 NBA. Zde je návod, jak sledovat živý přenos online.

Čínská první a jediná grandslamová vítězka Li Na formálně oznámila v pátek svůj tenisový odchod. 32letá Li to oznámila na svém mikroblogu, čínském ekvivalentu Twitteru, den poté, co se zvěsti o jejím odchodu již rozšířily po celém internetu a sociálních médiích.