Naomi Osaka by mohla do konce Miami Open předjet Ashleigh Bartyovou jako světovou jedničku

Ashleigh Barty a Naomi Osaka na Nature Valley Open v červnu 2018

Ashleigh Barty a Naomi Osaka na Nature Valley Open v červnu 2018

Naomi Osaka, nejdominantnější hráčka turné WTA za posledních šest měsíců, má na nadcházejícím Miami Open šanci uzurpovat si světovou jedničku od Ashleigh Barty.

Osaka neprohrála od obnovení turné loni v srpnu ani jeden zápas. Třiadvacetiletý mladík vyhrál US Open v září a Australian Open v únoru, a to uprostřed pokračující série 21 zápasů bez porážky.

Ashleigh Bartyová, průměrná, nehrála loni po obnovení turné žádnou akci. A letos čtyřiadvacetiletý hráč zaznamenal rekord 9: 2, když hrál tři akce v Austrálii.

Navzdory ostrému kontrastu v jejich posledních výsledcích se Naomi Osaka udržela na 2. místě v žebříčku za Ashleigh Bartyovou. Je to hlavně kvůli upravenému systému hodnocení vyvolanému pandemií, který byl přijat v loňském roce turné WTA.

Tento systém byl ale původně prohlášen za účinný pouze do března 2021. Bez dalších změn ( které teprve budou oznámeny ), rozumí se, že hráči WTA začnou od tohoto měsíce ztrácet body do žebříčku 2019.

Ashleigh Barty dosáhla nejvyšší pozice poprvé v červnu 2019. Poté, co ji Aussie na několik týdnů v srpnu téhož roku ztratila, získala místo numero uno v září 2019 a od té doby tam zůstala.

Naomi Osaka byla také v minulosti zařazena na světovou jedničku. Ve skutečnosti byla Osaka tím, kdo v srpnu 2019 Bartyho krátce vysídlil.

kde mohu poblíž hrát tenis?

Nyní, když se oba hráči účastní Miami Open, místo č. 1 je k mání .

Ashleigh Bartyová, která vyhrála Miami Open 2019, obhajuje 1 000 bodů ze svého aktuálního součtu 9 186 za čtrnáct dní. Naomi Osaka naopak dosáhla třetího kola Miami Open 2019, což jí vyneslo pouhých 65 bodů.

Titul pro Ósakuovou za čtrnáct dní by zvýšil její součet bodů o 935 bodů, což by znamenalo její součet ze 7 835 na 8 770. Pokud Japonci vyhrají titul, bude Barty muset dosáhnout alespoň finále v Miami, aby si udržel pořadí č. 1.

Několik dalších scénářů by také mohlo umožnit Naomi Osaka získat první místo od Ashleigh Barty, ale ty jsou nepravděpodobné, protože jsou založeny na kombinaci výsledků.

Naomi Osaka a Ashleigh Barty jsou první dvě semena pro Miami Open

Naomi Osaka blahopřeje Ashleigh Bartyové na Australian Open 2018

Naomi Osaka blahopřeje Ashleigh Bartyové na Australian Open 2018

Hlavní losování na Miami Open začíná ve středu. Nejlepší nasazená Ashleigh Bartyová má v prvním kole čau a ve druhém se utká s kvalifikací.

Naomi Osaka nasazená č. 2 se mezitím ve druhém kole utká s Ajlou Tomljanovicovou nebo Anastasií Potapovou.

19 z 20 nejlepších žen světa, s výraznou výjimkou 23násobné šampiónky majora Sereny Williamsové, je přihlášeno do Miami. Williamsová se kvůli víkendu vytáhla kvůli nedávné operaci úst.

Miami Open se letos hraje s omezenými davy a prudkým snížením prize money. Zatímco vydání pro rok 2019 mělo prize pool 16,7 milionu dolarů na kombinovanou akci mužů a žen, celkové prize money edice 2021 činí 6,68 milionu $.

Populární Problémy

Nishikori by doufal, že Mirnyi může pomoci zlepšit jeho síťovou hru.

Jak vydělat to nejlepší ze zlomeného kotníku. Zotavili jste se ze šoku, utekli z nemocnice a přemýšlíte, jak se dostanete z útrob, zatímco se vzpamatováváte ze zlomeného kotníku. Budete v sádře nebo dlaze pro ...

Krab královský je jedním z největších a nejchutnějších druhů krabů používaných při vaření. Jelikož jsou předvařené před zmrazením, je velmi snadné je dokončit doma. Vaření v páře je nejběžnějším způsobem vaření krabích nohou, aby maso zůstalo ...

Jak udržet skóre v tenise ve francouzštině. V každém jazyce je sportovní slovník často oddělený od slov, která byste mohli použít pro každodenní konverzaci. Ať už jste hráč nebo vášnivý fanoušek, naučte se mluvit o svém oblíbeném ...

Jak přežít pád přes led. V severním podnebí se spoustou jezer a řek je led v chladnějších měsících běžným jevem. Tvorba ledu poskytuje příležitost užít si celou řadu zimních aktivit, jako je led ...

Cesta národního tenisového šampiona Mahaka Jaina se sídlem v Indore je plná vzestupů a pádů.