Naomi Osaka se připojila k Rogerovi Federerovi a Monice Selesové jako jediné hráčky, které vyhrály své první 4 finále Slam

Naomi Osaka pózuje s trofejí Australian Open 2021

Naomi Osaka v sobotu překonala Jennifer Bradyovou, aby získala svůj druhý titul na Australian Open a celkově čtvrtý grandslamový titul. Díky výhře se Japonka také připojila k exkluzivnímu klubu - nyní je jednou z pouhých tří hráček Open Era, které vyhrály své první čtyři finále Slam, vedle Rogera Federera a Monicy Seles.

Poté, co zahájila svou kampaň Australian Open v puchýřkové formě, byla Naomi Osaka nucena tvrdě pracovat ve čtvrtém kole proti Garbine Muguruza. Během setkání se Španělkou byla 23letá žena nucena odvrátit více mečbolů, ale nakonec to zvládla.

Přejít vzdálenost v jednom z jejích zápasů bylo pravděpodobně vše, co Naomi Osaka potřebovala. Ve svém semifinále proti Sereně Williamsové hrála Osaka možná svůj nejlepší zápas týdne. Třiadvacetinásobná mistryně se nezalekla a soustředila se na břitva, aby vyhrála pohodlným náskokem.

Na rozdíl od Monica Seles a Naomi Osaka byl Roger Federer pozdním bloomerem na Slamech

Roger Federer pózuje s wimbledonskou trofejí v roce 2003

Naomi Osaka, Monica Seles a Roger Federer dosáhly úspěchu v vítězství ve svých prvních čtyřech finále Slam v relativně mladém věku, ale Federer byl pravděpodobně posledním bloomerem ze všech tří.

Jako 19letý Federer porazil Pete Samprase ve čtvrtém kole Wimbledonu 2001, aby se oznámil na globální scéně. Švýcarům ale trvalo další dva roky, než získal svůj první Slamský titul, když porazili Andyho Roddicka v semifinále Wimbledonu 2003 a Marka Phillippoussise ve finále.

Poté byl Roger Federer ještě několik měsíců potichu, než se vrátil k vítězství na Tennis Masters Cupu.

V roce 2004 začal Federer konečně podnikat konkrétní kroky směrem k velikosti. Po vítězství na Australian Open 2004 se stal poprvé v kariéře nespornou světovou jedničkou. Švýcarský maestro by pak ve stejné sezóně vyhrál Wimbledon a US Open a stal se tak druhým hráčem od Monica Seles, který vyhrál své první čtyři grandslamové finále.

Záznamy Moniky Selesové jako mladistvých patří k těm nejnáročnějším v historii tenisu. Ve věku 16 let se Seles stala nejmladší šampionkou French Open a poté před svými 20. narozeninami získala osm grandslamových titulů ve dvouhře.

Seles zaregistroval tři závody na Slam v roce 1991 a jako 17letý vyhrál Australian Open, French Open a US Open. Díky tomu se stala první hráčkou v otevřené éře, která vyhrála své první čtyři velké finále.