Naomi Osaka hovoří o krizích na Haiti a v Afghánistánu a říká, že byla „nevděčná“ za svá privilegia

Naomi Osaka překonává Coco Gauffa po náročném trojsetuPo několika měsících zklamání, včetně šokového předčasného odchodu z olympijských her v Tokiu, se Naomi Osaka ve středu vrátila na vítězné pozice na Western & Southern Open 2021. Japonci v Cincinnati zaregistrovali těžce vybojovanou třísetovou výhru nad americkým Coco Gauffem, aby postoupili do třetího kola turnaje.

To by mělo být zásadní posílení morálky Naomi Osaky, která zhroutila, když jí byla položena citlivá otázka během její předturnajové tiskové konference . Osaka byla ve středu v mnohem lepším rozpoložení během středečního lisu, kde hovořila o privilegiu moci dělat to, co dělá, zatímco svět procházel nepokoji.Na otázku, jaké bylo její myšlení během zápasu proti Gauffovi, Osaka zmínila zmatek, který způsobila nedávné zemětřesení na Haiti a také ušetřil myšlenku na krizi v Afghánistánu.

'Asi je opravdu šílené vidět stav světa, například to, jak je všechno na Haiti, jak je teď všechno v Afghánistánu,' řekla Naomi Osaka. „Abych právě teď odpálil tenisový míček ve Spojených státech a lidi mě přišli sledovat, je, nevím, jako bych v této situaci chtěl být sám sebou, než kdokoli jiný na světě. '

Naomi Osaka se také zamyslela nad svou uplakanou tiskovou konferencí o den dříve a tvrdila, že od té doby se její pohled změnil. Světová č. 2 poukázala na to, že nedávné globální události jí připomněly, jaké má štěstí, že je profesionální sportovkyní v bezpečném prostředí, a přiznala, že za to nebyla vždy vděčná.

„Myslel jsem, že se každý den probouzím, pro mě bych měl mít pocit, že vyhrávám. Víte, stejně jako volba jít tam hrát a jít se podívat na fanoušky, že lidé přijdou a sledovat mě hrát, to je samo o sobě úspěch, “řekla Osaka. `` A nejsem si jistý, kdy jsem to po cestě začal znecitlivovat. Jako by to pro mě začalo být jako úspěch. Takže jsem měl pocit, že jsem vůči této skutečnosti velmi nevděčný. '

„Coco Gauff není můj oblíbený hráč“ - Naomi Osaka

Naomi Osaka mluví o přátelství a pučící rivalitě s Coco GauffovouVymanit se z tvrdého kouzla formy a emočního stavu může být obtížné i pro ty největší šampióny. Toho zažila Naomi Osakaová, která dostala náročný úvodní zápas v Cincinnati proti soupeřce, která byla zralá daleko za svými roky.

Osaka předtím hrál Gauffa dvakrát, přičemž vzájemný souboj byl 1: 1. Tehdy 15letý Američan porazil Osaku na Australian Open 2020-turnaji, kde byl obhájcem titulu Japonec.

Osaka vždy rozpoznala Gauffův talent a mentální sílu a ve středu přiznala, že 17letá prodidy nebyla jejím oblíbeným soupeřem, proti kterému hrála.„Myslím si, že když odejdu z Tokia (olympijské hry), přijedu sem a budu hrát její (Gauffovou) jako svou první soupeřku, není to moje úplně oblíbená hráčka. Stejně jako mentálně si myslím, že je nejtěžší hrát proti ní, “řekla Naomi Osaka.

Osaka rychle zmínila, že si velmi váží Gauffa jako člověka. Třiadvacetiletá žena prozradila, že Američanka jí poslala zprávy o podpoře poté, co odstoupila z Roland Garros a Wimbledonu, což je fáze, kdy Osaka procházela obrovské duševní strádání .

„Myslím, že jako osoba je opravdu úžasná. Je super milá. Vlastně, když jsem si vzal volno z francouzštiny a wimbledonu, poslala mi opravdu pěkné zprávy. Toho jsem si velmi vážil, “řekl Osaka o Gauffovi.

Poté, co byl Osaka dotázán na začínající rivalitu mezi oběma hráči na tenisovém kurtu, zněl optimisticky, že tito dva budou v budoucnu hrát mnohem více klasických zápasů. Dokonce vyjádřila naději, že by potenciálně mohly napodobit slavnou rivalitu mezi Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem.

„Jsem nadšený, když slyším, že je to rivalita. Myslím, že rivalita staví sport, jako Federer/Nadal rozhodně udělal pro tenis úžasné věci, takže ano, bylo by úžasné mít něco takového na ženské straně. '

Naomi Osaka také vyjádřila spokojenost s tím, jak ji její první podání protáhlo zápasem druhého kola proti Coco Gauffové, a vysvětlila, proč po celý zápas stále upravovala svoji návratovou pozici.

'Cítil jsem, že dnes byl zápas velmi závislý na podání, takže jsem velmi rád, že mě mé první podání nezklamalo,' řekl Osaka. `` Mám pocit, že jsem v tomto zápase dost změnil pozici návratu, a hlavně jsem chtěl být velmi blízko, ale ona měla opravdu dobré druhé podání, takže jsem měl pocit, že se musím stále střídat. Takže to je to, co to bylo. '

Naomi Osaka bude hrát švýcarský hráč Jil Teichmann v příštím kole, protože doufá, že učiní prohlášení před obhajobou titulu na nadcházejícím US Open.

Populární Problémy

Kurzíva je text, který je šikmý vpravo. Italicizing klade důraz na určitý text v dokumentu, ať už se jedná o soubor vytvořený softwarovou aplikací, webovou stránku vytvořenou v HTML, dokument s LaTeXem nebo ...

Tiger Woods se vrací na tento týden na Memorial Tournament. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat turnaj online naživo.

Mnoho lidí bojuje s problémy s hubnutím. Zejména ztráta břišního tuku je více než jen estetika: viscerální tuk, druh tuku, který má tendenci se usazovat kolem střední části, může způsobit zvýšení produkce vašeho těla ...

Jak pomoci vašemu dítěti začít být aktivní. S rostoucí popularitou domácí zábavy se spoléhání na motorová vozidla, děti a-buďme upřímní-dospělí čím dál méně zapojují do aktivních aktivit. Být aktivní je ...

Jak přimět každou dívku, aby tě chtěla políbit. Zjistit, kdy je správný čas políbit dívku, může být matoucí. Možná si nejste jisti, jestli vás vidí jen jako přítele, nebo možná jen nevíte, jestli je připravena se políbit. Pokud si chcete vzít ...

Váš průvodce sledováním filmu Even Stevens online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.