„Novak Djokovič kvůli návratu služeb“ - Sampras o tom, kdo by pro něj byl nejtěžší porazit

Novak Djokovic (L) a Pete Sampras

Novak Djokovic (L) a Pete Sampras

Novak Djokovič tento týden vytvořil historii, když vyrovnal dlouholetý rekord Pete Samprase ve většině finišů světovou jedničkou v žebříčku ATP na konci roku.

Srb dosáhl tohoto úspěchu šestkrát, o jeden více než jeho velcí rivalové Roger Federer a Rafael Nadal, stejně jako Jimmy Connors. Třiatřicetiletý hráč se také stal nejstarší světovou jedničkou na konci roku v historii ATP.

Na oslavu jeho pozoruhodných úspěchů a 50. výročí finále světového turné uspořádal ATP chat mezi Novakem Djokovičem a Petem Samprasem. Tito dva velikáni hovořili o vzájemném respektu a obdivu, který mezi sebou mají, a také o tom, jak by jeden druhého chtěli mít.

Vzal bych návrat a rychlost Novaka Djokoviče: Pete Sampras

Novak Djokovic na Rolex Paris Masters 2019

Novak Djokovic na Rolex Paris Masters 2019

Během chatu, který pořádal bývalý britský č. 1 Tim Henman, Sampras vyjádřil svou úctu nad návratem podání Novaka Djokoviče - který je všeobecně považován za nejlepší v historii.

„Chci ten návrat podání. Vrať mi to podání! “ zvolal Sampras.
„Každý se mě ptá, kdo by mi dnes dal těžkou práci, byl by to Novak, protože se vrátil ke službě. Víš, s Andreem (Agassi) jsem se s ním vždycky vypořádal, ale s Novakem by bylo těžké sehnat něco kvůli němu. Vzal bych tedy Novakův návrat a trochu jeho rychlosti, “řekl čtrnáctinásobný grandslamový šampion.

Návrat podání Novaka Djokoviče je postaven na jeho neuvěřitelných reflexech, očekávání a flexibilitě. Výstřel mu často přináší čisté vítěze i proti těm největším serverům.

Srb ale tvrdil, že by ho vyměnil za jeden ze Samprasových ikonických tahů.

'Nevadilo by mi vyměnit svůj návrat a rychlost za jeho (Samprasovu) servírovací a volejbalovou hru.' Vzal bych jeho podání a salvu proti mému návratu a rychlosti, bylo by krásné zažít takový druh zápasu, “řekl Novak Djokovic.

Sampras, který dosáhl tohoto úspěchu v šesti po sobě jdoucích letech v letech 1993 až 1998, zdůraznil duševní a emocionální úsilí, které je nutné k udržení světové jedničky tak dlouho.

„Novaku, vím, že letos je to tvůj šestý rok, a gratuluji. Máte můj respekt za to, že jste nejlepší na světě, “řekl Sampras. „Je to obtížný úspěch. Jedna věc je se tam dostat a druhá věc tam zůstat. '

Djokovič vyjádřil svůj souhlas a poukázal na to, že Samprasův čin, že to udělal v následujících letech, byl ještě více vzdorný víře.

'Jak Pete zmínil, je to zásadní úspěch.' Množství obětavosti, které musíte ve svém životě podstoupit nejen na hřišti, ale mimo hřiště, je ohromné, “řekl Djokovič. „Šest let v řadě? Nevím, jak to udělal, ale obrovský respekt k tomu. '

Finále 2012 proti Rogeru Federerovi byl můj oblíbený zápas finále World Tour: Novak Djokovic

Roger Federer (L) a Novak Djokovič na finále ATP World Tour 2012 - den osmý

Roger Federer (L) a Novak Djokovič na finále ATP World Tour 2012 - den osmý

Novak Djokovic vyhrál finále ATP pětkrát - výkon, který opět sdílí s Petem Samprasem. Pokud bude Srb schopen příští týden vyhrát, vyrovnal by rekord Rogera Federera se šesti výhrami na konci roku.

Když byl Djokovič dotázán na jeho nejpamátnější zápasy na této akci, tvrdil, že zde došlo k jednomu konkrétnímu setkání.

„Vítězství nad Rogerem ve dvou velmi těsných setech v roce 2012,“ řekla světová jednička. `` S úderem bekhendu po čáře také ukončíme bod. Rozhodně jeden z nejlepších výstřelů, které při takové příležitosti mohu zasáhnout. Ten zápas je asi ten, který si pamatuji nejvíc. '
'Víš, měl jsem to štěstí, že jsem vyhrál všechna svá finále ve dvou setech (směje se),' řekl Srb. 'Pokoušel jsem se vybrat jeden, ale ten proti Rogerovi v roce 2012 pravděpodobně vyčnívá.'

Celé video z chatu mezi Djokovičem a Samprasem můžete sledovat níže:Populární Problémy

Španělka ke svým 30. narozeninám byla silnější než Maria Šarapovová.

Trénink s Rafaelem Nadalem by podle trenéra Ricarda Piattiho mohl Janniku Sinnerovi pomoci zlepšit jeho hru. Hříšník si přeje, aby se jednoho dne stal světovou jedničkou, a Piatti nenechává kámen na kameni, aby mu pomohl se tam dostat.

Rafael Nadal v posledních dvou finále French Open porazil Dominica Thiema, ale ti dva jsou mimo kurt velmi přátelští. Thiem podrobně hovořil o jejich setkání s hlínou a tvrdým hřištěm.

UCLA se ve středu utká s SDSU v premiérové ​​basketbalové bitvě na západním pobřeží. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry, pokud nemáte kabel.

Jak cestovat mezi všemi domácími terminály na mezinárodním letišti Chicago O'Hare (ORD). Mezinárodní letiště O'Hare v Chicagu (přesněji řečeno jen „O'Hare“) bývá poměrně velké - slouží mnoha lidem každý den. Nicméně,...

Jak napodobit světlo Yagami. Light Yagami je slavný antihrdinský génius, který se objevil v Death Note. Atletické, mentální schopnosti a dovednosti z něj dělají nejslavnějšího antihrdinu ve světě anime. Chcete být jako on? Pak čtěte dále: ...