Novak Djokovič startuje 320. týden jako světová jednička, překonává Serenu Williamsovou za 3. místo v seznamu všech dob

Novák DjokovicV pondělí vstoupil Novak Djokovič do svého 320. týdne na světové jedničce, čímž si prodloužil svůj vlastní rekord po většinu týdnů na vrcholu mužského pole. Je však příznačné, že Djokovič nyní překonal známku Sereny Williamsové 319 týdnů, což ho řadí na třetí místo v seznamu všech dob mezi muži i ženami.

Srb lámal mužský rekord po většinu týdnů jako světová jednička 1 - předtím držel Roger Federer na 310 - v březnu 2021. Djokovič nyní zaostává pouze za Martinou Navrátilovou a Steffi Grafovou, kteří byli zařazeni na první místo 332 a 377 týdnů resp.Třiatřicetiletý hráč držel první místo v pěti různých fázích: 2011-12, 2012-13, 2014-16, 2018-19 a 2020-současnost.

Novak Djokovič sbírá rekordy ve své snaze upevnit si místo největšího hráče všech dob. V současné době je držitelem 18 grandslamových titulů, jen za Margaret Courtovou (24), Serenou Williamsovou (23), Steffi Grafovou (22), Rogerem Federerem (20) a Rafaelem Nadalem (20).Kromě toho drží Srb také rekord v tom, že byl jediným hráčem, který kdy vyhrál každý z 1000 titulů Masters. Djokovič toho dosáhl dvakrát, zatímco žádný jiný hráč to ještě ani jednou neudělal.

Má také nejvíce Masters 1000 titulů (36) získaných na turné mužů, což je rekord, kterému by tento týden mohlo být vyrovnáno, protože Rafael Nadal je favoritem na výhru probíhajícího turnaje Italian Open.

Novak Djokovic je rok od překonání historického rekordu Steffi Grafové za týdny strávené jako světová jednička

Novak Djokovic na Wimbledonu 2019Novak Djokovič je na cestě k překonání celkového počtu 332 týdnů Martiny Navrátilové; přesáhne tuto značku, pokud zůstane jako světová jednička do 9. srpna 2021. Djokovic je však více než rok vzdálen od rekordu všech dob, který držel Steffi Graf, 377 týdnů.

Dobrou zprávou pro Srba ale je, že už mu v létě nehrozí bezprostřední ztráta nejvyšší pozice.

Rafael Nadal - nyní třetí ve světovém žebříčku - obhajuje body ze svého titulu Rome Masters 2019 a také z triumfu Roland Garros v roce 2021. Světová dvojka Daniil Medveděv naopak letos na antuce podával špatné výkony a bude potřebovat obrovskou změnu v bohatství, aby si vedl dobře v Římě nebo Paříži.

Úspěšné léto pro Novaka Djokoviče může mít významné důsledky pro debatu o KOZE. Srb má možnost upevnit své místo světové jedničky do roku 2021 US Open a také může uzavřít Slamskou mezeru od Nadala a Federera titulem na Roland Garros nebo Wimbledonu.

Populární Problémy

Wawrinkův pozitivní mentální přístup je hlavním architektem jeho pozoruhodné transformace.

Jak pečovat o podvrtnuté zápěstí. Vyvrtnuté zápěstí je poranění vazů, které spojují malé kosti zápěstí (nazývané karpální kosti) dohromady. Nejčastějším zraněním v zápěstí je scapho-lunate vaz, který ...

Šance ne na Murrayho vyhrát Wimbledon

Hallmarkova svatba Každý víkend bude zahrnovat první svatbu osob stejného pohlaví na Hallmark Channel. Zde je návod, jak sledovat online.