Otec Novaka Djokoviče byl připraven vyložit železniční vagóny, aby mohl financovat výcvik svého syna

Novak Djokovic (L) a jeho otec SrdjanNovak Djokovic je jedním z největších tenistů všech dob a může být otázkou času, kdy předběhne i své vrstevníky z Big 3 Rogera Federera a Rafaela Nadala. Poté, co Djokovič vyhrál svůj 17. grandslamový titul v Austrálii, než si pandemie COVID-19 vynutila pozastavení turné, je podle mnohých na cestě k titulu „KOZA“ na dobré cestě.

Každý, kdo sledoval život Novaka Djokoviče, by věděl, jak si Srb stanovil časový rámec pro dosažení svých cílů a stal se nesporným největším. Na jeho cestě mu ale výrazně pomohli rodiče, kteří nenechali kámen na kameni, aby dali svému synovi to nejlepší možné školení.Včera mluvil dědeček Novaka Djokoviče Zdenko Zagar s bosenským deníkem Kurir.rs o útrapách, kterým Srdjan a Dijana Djokovic čelili při zajišťování toho, aby světová jednička splnila jeho sen.

Novak Djokovic se svou rodinou

Zagar nejprve vyprávěl, jak byla první láska Novaka Djokoviče lyžování a ne tenis.„Lyžování hrálo v Novakově příběhu klíčovou roli. Dijana (Djokovičova matka) se setkala se Srdjanem při lyžování na Kopaoniku. On a jeho bratr byli špičkoví lyžaři, závodníci a členové národního týmu, “řekl Zagar.

Zagar také mluvil o tom, jak se spojil se svým vnukem kvůli jejich společné lásce ke sněhovému sportu.

„Později se jim jako jejich první syn narodil Novak Djokovič. Jednou mi Novaka nechali, když byl ještě dítě, aby se o něj postaral na Kopaoniku. Okamžitě mě přijal, přestože jsme se moc nepotkali, úžasné, jak dobrý a vzdělaný byl od mládí, “řekl Zagar.
“Lyžovali jsme spolu a už tehdy byl rychlejší než my. Podíváme se, kde je, a on by na nás čekal na konci stezky, ležel na sněhu a smál se! ' vzpomněl si.

Vzhledem k tomu, že jde o válkou zničenou zemi, byla šance na Novaka Djokoviče vždy vysoká. Srb strávil velkou část svého mládí v malém horském středisku Kopaonik, kde jeho rodiče provozovali pizzerii.

Zagar zaznamenal, jak jeho vnuk v dětství o tenisu příliš nepřemýšlel. To se ale změnilo, když byl Djokovič v Kopaoniku spatřila zesnulá srbská trenérka Jelena Gencic , který pracoval s bývalou světovou jedničkou a devítinásobnou vítězkou Major Monicou Seles.Rodiče Novaka Djokoviče při financování jeho tenisu riskovali: Zagar

Novak Djokovic slaví své první vítězství na French Open se svými rodiči

Novak Djokovic přesunul své zaměření na tenis jako 6letý a od té doby se neohlédl. Jak však Zagar zdůraznil, jeho rodiče byli na cestě světovou jedničkou stejně klíčoví jako Gencic.

„Vím, jak moc ho Srdjan podporoval, a požádal Boha, aby ho nechal uspět. Vždy měl pocit, že Novak bude úspěšný, a bylo to úžasné. Problém byl vždy v nedostatku peněz, “řekl Zagar.

S tolik v sázce, otec a matka Novaka Djokoviče udělali všechny překážky ve financování jeho kariéry.

„Jednoho dne mi volá Dijana a říká mi, že si na moje jméno půjčila nějaké peníze. Ptám se jí, jak to vrátí. Odpověděla, aby se nebála. A jednoho dne se zeptám, co se stalo s tím dluhem, a oni mi řekli, že vše vrátili spravedlivě, jistinu i úroky, které byly jinak vysoké, “řekl Zagar.
„Byli nuceni půjčit si velké peníze. Jednou jsem se zeptal Srdjana, co když to nefunguje. Řekl by mi: Vyložil bych vozy na nádraží, “dodal Zagar.

Populární Problémy

Jak nahlásit školu za diskriminační kázeň. Federální zákon zakazuje státním školám (stejně jako mnoha soukromým školám, které přijímají federální financování) diskriminovat při podnikání ...

Caleb Plant dnes v noci staví svůj neporažený rekord proti Calebovi Truaxovi. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos z boje online.

Club América se v pátek večer utká s Tolucou v Copa por Mexico. Zde je návod, jak sledovat živý přenos zápasu, pokud jste v USA a nemáte kabel.

Maryland a Northwestern otevírají fotbalové sezóny 2020 sobotním zápasem. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.

Jak minimalizovat otoky během těhotenství. Otok je normální součástí těhotenství. Abyste se přizpůsobili svému expandujícímu tělu, produkujete další krev a tekutinu. Zadržování tekutin pomáhá otevírat pánevní tkáň a klouby, což umožňuje porod ...

Zde jsou všechny podrobnosti o tom, jak dnes večer sledovat Trumpovu virtuální radnici na Fox News online.