Poslední ukázka mužů: Carlos Alcaraz vs. Daniil Medveděv 2. část nemohla přijít v lepší čas

Poslední dva mužští šampioni US Open se střetnou v nedělním finále Indian Wells, kde teen guns pro světovou jedničku a nasazenou č. 5 usilují o 20. vítězství v řadě.SLEDUJTE: To nejlepší z Medveděvova IW semifinále nad Tiafoem

Carlos Alcaraz vs. Daniel Medveděv

Medveděv a Alcaraz hráli jen jednou, ve Wimbledonu v roce 2021, a Medveděv vyhrál rychlou a většinou nezapomenutelnou postupku. Od té doby se však věci pro oba muže změnily k lepšímu.O dva měsíce později vyhrál Medveděv svůj první a zatím jediný major na US Open a vyšvihl se na světovou jedničku. O rok později udělal totéž Alcaraz, který také vyhrál svůj první a zatím jediný major na US Open a vystoupal na jedničku.Takže jak říká Medveděv, tito dva v neděli v podstatě začnou od nuly.

„Náš zápas se určitě počítá v hlavě proti sobě,“ řekl Medveděv o jejich setkání ve Wimbledonu, „...ale rozhodně to nebyl stejný hráč, jakým je právě teď.'Takže to bude svým způsobem jako první zápas mezi námi, pokud jde o to, jak půjdeme takticky, fyzicky nebo tenisově.'Tenisoví fanoušci čekali na Alcaraz-Medveděv II a nemohlo to přijít v lepší čas. Alcaraz se snaží získat zpět žebříček č. 1 a tento týden byl stejně elektrizující jako vždy. Medveděv má mezitím na řadě 19 zápasů, tři vítězné turnaje a od Australian Open se o něm mluví.

 Od doby, kdy se tito dva utkali poprvé, se toho hodně změnilo.

Od doby, kdy se tito dva utkali poprvé, se toho hodně změnilo.

Vytvářejí také fascinující kontrast. Alcaraz je čistý, výbušný atlet, zdánlivě běží rychleji a bije tvrději než kdokoli předtím. Medveděv je dlouhý, štíhlý, stabilní a chytrý závodník, který má funky švihy, ale trefuje přesně od základní čáry a má bombové podání, aby to podpořilo.

Medveděv říká, že pomalý soud upřednostní Alcaraz, což je pravděpodobně pravda, protože Rus ho tak nenávidí. Kromě toho nevíme, jak se jejich hry se sítí a střety. Jak se Alcaraz vypořádá s Medveděvovým hlubokým postavením na kurtu, neúprosnou důsledností a nízkým odskakováním bekhendu? Španěl může být donucen jít příliš mnoho a v průběhu zápasu má vždy vzestupy a pády.

Pokud jde o Medveděva, bude schopen zůstat ve své bezpečné základní linii proti Alcarazově rytmu ničícímu tempu? Už dříve ho oklepali větší stopeři.

Oba kluci v tuto chvíli vypadají docela neporazitelně. Ale možná, možná, čtyři turnaje v řadě jsou pro Medveděva o jedno vítězství příliš daleko.

Vítěz: Alcaraz

Populární Problémy

Po jejím náhlém odchodu do důchodu šest týdnů po vítězství ve Wimbledonu v roce 2013 se Marion Bartoli vrátí k profesionálnímu tenisu.

V softbalu, jako většina sportů, je chytání míče jedním ze základních aspektů hraní. Pro začátečníky může být chytání děsivé, protože pád letí na vás, ale osvojení si správných technik může pomoci zmírnit strach a chytit ...

Po několika měsících zklamání, včetně šokového předčasného odchodu z olympijských her v Tokiu, se Naomi Osaka ve středu vrátila na vítězné pozice na Western & Southern Open 2021.

Běžecké boty mohou mít obrovský dopad na to, jak se při běhu cítíte pohodlně, ať už běháte po místní trati, běháte lesem nebo soutěžíte v maratonu. Správný pár vám také může pomoci vyhnout se nehodám ...

Murray z Cincinnati, Federer se uvolňuje