Profil hráče ATP Finals: Carlos Alcaraz

Wimbledonský šampion se na svém prvním finále Nitto ATP snaží znovu získat pozici číslo 1.Aktuální pořadí: 2

H/D: 63-10Tituly: 6 (Buenos Aires, Indian Wells, Barcelona, ​​​​Madrid, Londýn, Wimbledon)

Rekord na grandslamu: 17-2

ATP Finals Vystoupení: Debutrovnátka na bolest lokte

Nejlepší výsledek: N/A

Carlos Alcaraz neměl žádný propad ve druhém ročníku. Po meteorickém vzestupu v roce 2022, který zahrnoval první grandslamový titul a stal se historicky nejmladší jedničkou na konci sezóny, Španěl vytvořil skvělý následovník. Dvacetiletý hráč zdvojnásobil svůj zisk titulu v kariéře, který zahrnoval dvě vítězství na ATP 1000 Masters a druhý major. Po cestě se z jeho skvělého natáčení stal obsah, který musíte vidět a sdílet.

základní tenisové pravidlo

Sezóna Alcarazu začala opožděně, protože ho zranění hamstringu vyřadilo na Australian Open. Jakmile se však dostal na kurt, nashromáždil bilanci 30-3 a čtyři tituly zamířil na Roland Garros. Jeho zúčtování s Novakem Djokovičem v semifinále skončilo antiklimaticky Alcarazem v křečích ve třetím setu, což odložilo jakýkoli nástup na antukový trůn minimálně na další rok.Překvapivě to bylo na trávě, kde Alcaraz dělal největší hluk. Pouhé 4:2 životy na povrchu, který přišel, vyhrál Queen’s Club – což ho vrátilo na číslo 1 – předtím, než porazil Djokoviče v epickém pětisetovém finále Wimbledonu, které uchvátilo svět profesionálních sportů. Alcaraz se stal teprve pátým mužem, který vyhrál druhý major před svými 21. narozeninami.

Alcaraz je připraven odehrát svůj debut na konci sezóny poté, co loni chyběl kvůli zranění.

Od tohoto titulu to však nebylo tak růžové. Ve finále v Cincinnati prohrál další klasiku proti Djokovičovi, než ho v semifinále US Open přehrál Daniil Medveděv. Semifinále v Pekingu bylo zatím nejpozoruhodnějším výsledkem letošního podzimu.

Do obrazu se vloudila i zranění. Alcarazův odvážný styl je fascinující, ale zdá se, že si vybírá daň na jeho těle. Tentokrát se z Basileje stáhl kvůli problémové noze a bolavé spodní části zad. Jeho návrat do Paříže těsně před šampionátem končícím sezónu byl krátký, díky chybám naplněné úvodní prohře.

Po vynechání loňského ročníku kvůli zranění se Alcaraz poprvé představí ve finále ATP. Vítězství by mu dalo vnější šanci zopakovat si místo číslo 1 na konci roku. Ale vzhledem k tomu, jak jeho kariéra začíná, je nepravděpodobné, že by to byla jeho poslední.

Babolat RPM Blast

Popadni Alcaraz's Gear

Babolat RPM Blast (19 $/set; 260 $/role) ( Nakupujte nyní na TennisShop.com )

tenisový grip

Pokud jde o ovládání strun se spoustou rotačního potenciálu, RPM Blast je v čele této kategorie. Polyester, popularizovaný Rafaelem Nadalem, je jedním z nejoblíbenějších modelů na turné. Osmiúhelníkový tvar a silikonový povlak zvýrazňují zacvaknutí struny, které se spojuje s Alcarazovou krkolomnou rychlostí švihu a vytváří jeho koule křupavé údery. Kromě toho existuje pět dalších modelů RPM s vylepšeními ve složení – různý tvar, povlaky, textura – pro manipulaci s herními charakteristikami, jako je větší výkon (RPM Soft), rotace (RPM Rough) a odolnost (RPM Hurricane).

Populární Problémy

Stát San Diego a Utah se v sobotu setkají v šampionátu Mountain West. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Prohlédněte si nejkomplexnější zdroj nejrychlejších tenisových nabídek mužů a žen, které byly kdy zaznamenány, spolu s videi, která ukazují podání každého hráče.

V nedávném rozhovoru Marat Safin popsal Rogera Federera jako jednoho ze dvou hráčů, vůči kterým se cítil naprosto bezmocný. Safin hrál Federera celkem 12krát a vyhrál pouze dvakrát, včetně jejich epického setkání na Australian Open 2005.

Chcete spojit svou lásku k fotografování s vaším oblíbeným sportem? Pokud jste sportovní fotograf, máte šanci zachytit všechny vzrušující okamžiky ve hře. Pravděpodobně si říkáte, jak můžete proniknout do podnikání, ...