Honba za kariérou 'Golden Masters'Novak Djokovic potřebuje vyhrát Cincinnati Masters, aby mohl dokončit kariéru Golden Masters

Název Cincinnati Masters: Chybějící prvek v Djokovičově CV

Roland Garros může být stále nepolapitelný, ale Novak Djokovic vypadá, že tento týden vytvoří další rekord. Vzhledem k tomu, že tento týden v Cincinnati probíhá Western and Southern Open, chtěl by zajistit, aby tentokrát nedošlo k žádnému překvapení podobnému Wawrince.Od té doby, co v roce 2013 prolomil osmiletou nadvládu Rafaela Nadala na mistrovství Monte Carlo Masters, Djokovič hledá jedinečný rekord na okruhu ATP. Jeho první vítězství na turnaji Western a Southern Open Masters 1000 mu poskytne nebývalý rozmach všech 9 titulů na této úrovni. Zatímco Roger Federer, držitel mnoha rekordů, vyžaduje další dva - tituly Monte Carlo a Řím, Rafael Nadal, který dosud vyhrál nejvyšší počet turnajů Masters, vyžaduje tři - tituly Miami, Shanghai a Paris Masters.Tento výkon, kterému ATP přezdívá kariéra „Golden Masters“, zatím Djokovic uniká. Zatímco během pěti let před rokem 2013 dosáhl čtyř finále, v posledních dvou letech propadl ve čtvrtletích a před čtvrtletích Johnovi Isnerovi a Tommymu Robredovi. Zatímco Federer, Murray a Nadal v posledních třech letech vyhráli, Djokovič vypadá, že letos bude pokračovat v dominanci Velké 4 vítězstvím.V posledních několika letech Big 4 zcela ovládly akce Masters, jen málo vítězů pocházelo z kruhu. Ale pokud jde o otázku kariéry Golden Slam, Djokovič je nejblíže.Dokončení kariéry Golden Masters není snadný úkol

Federer stojí před nezáviděníhodným úkolem vyhrát dvě antukové závody v Monte Carlu a Římě. Během prvních dnů jeho kariéry to byly bašty jeho nemesis Nadala. Vzhledem k tomu, že Nadal je nyní oslabený, Federer také považuje za obtížné dosáhnout několika konzistentních vítězství proti nejlepším v oboru. Vzhledem k jeho věku a povrchu to může být obtížnější než vyhrát Grand Slam.Na druhou stranu Nadal dosáhl na těchto akcích (Miami, Šanghaj a Paříž) několika finále, aby skončil druhý. Také pro Nadala vypadá šance na stohování jeho kabinetu se všemi devíti trofejemi mizivá.

Andy Murray má mezi těmito čtyřmi nejmenší počet titulů, ale podařilo se mu získat pět z nich. Čtyři, kteří v jeho sbírce chybí, jsou Indian Wells, Monte Carlo, Řím a Paříž. I když by to mohl zvládnout do důchodu, rozhodně se nedívá na vyhlídku na to, že všechny vyhraje příští rok nebo dva, zatímco ostatní tři budou vypadat, že budou závodit před ním.Golden Masters ve čtyřhře

Pokud jde o čtyřhru, měli jsme šampiony, kteří dosáhli tohoto úspěchu. Tři z velikánů této hry, bratři Bryanové a Daniel Nestor, získali alespoň jednou všech devět titulů. Daniel Nestor byl první, když vyhrál Shanghai Masters 2011, zatímco Bryan Brothers následovali v roce 2014 vítězstvím na stejné akci.loketní pás na tenisový loket

A stejně jako Djokovič hledají dva chybějící články také dva z aktuálně aktivních hráčů. Leander Paes, který vyhrál slams i po čtyřiceti letech, rozhodně vypadá, že je schopen vyhrát Madrid Masters, přičemž dalších osm už má kočičku. Mezi významné osobnosti této hry již patří další významné tituly, které dosud nezískal, například French Open Mixed Doubles, olympijskou medaili ve čtyřhře a překvapivě mistrovství světa končící rokem ATP. Druhým hráčem v podobné situaci je Max Mirnyi. Bělorus má zatím kýžený titul v Indian Wells.

Dalšími aktivními hráči blízko splnění úkolu jsou Mahesh Bhupathi a Nenad Zimonjic. Bhupathi, který nyní řídce hraje na okruhu ATP, ještě nezvedne tituly Indian Wells a Šanghaj. Zimonjic potřebuje tituly Indian Wells, Miami a Šanghaj. Když jeden odešel do polodůchodu a druhý zápasil s kariérou, nezdálo se, že by se chtěl připojit k bratrům Bryanům a Nestorovi.

Cesta za titulem v Cincinnati

Jako za poslední dva roky se rýsuje otázka, zda Djokovič zvládne devět na devět. Vstupuje do boje jako nejlepší semeno, na zadní straně druhého místa v Rogers Cupu. Na cestě bude klíčový jeho možný zápas proti Stanovi Wawrinkovi ve čtvrtích. Jediným dalším hráčem na jeho polovině, který může klást velký odpor, je Tomáš Berdych. Jeho polovina remízy byla zmírněna stažením Kei Nishikori a umístěním Federera, Nadala a Murraye na dno. Přesto se jeho cesta neobejde bez překážek s Ivo Karlovicem a Tommym Robredem, kteří ho na posledních setkáních porazili a zdržují se.

Pokud se mu podaří zůstat neporažený v turnaji, dosáhne velkého úspěchu, kterého dosud Nadal ani Federer nedosáhli. Djokovič hledá historii skriptů, když mu fandí.

Populární Problémy

Už jste někdy byli úplně ohromeni flexibilitou půvabného baletního tanečníka nebo gymnastky a říkali jste si: „To nemůžu?“ Pokusili jste se o rozdělení náhodně a skončili jste pádem nebo natažením svalu? Žádné starosti - toto ...

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas Mavericks vs Celtics online bez kabelu, ať už jste v Dallasu, Bostonu nebo mimo trh.

Michigan State vypadá, že se vrátí na trať, když v neděli hostují Binghamton. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Během nedávného živého zasedání Rafael Nadal oznámil prodloužení svého partnerství s korejským automobilovým gigantem Kia. KIA původně podepsala Rafaela Nadala v roce 2004, takže jejich partnerství vydrželo více než 20 let.

Po vítězství Rogera Federera na Australian Open 2018 se internetoví trollové snaží ze všech sil zdiskreditovat úspěch Švýcarů.