10 nejvíce neočekávaných výsledků v historii tenisu na olympijských hrách

Novak Djokovic (L) a Juan Martin del Potro na olympiádě v Riu 2016

Novak Djokovic (L) a Juan Martin del Potro na olympiádě v Riu 2016

Tenis má na olympiádě poměrně bohatou historii. Tento sport byl součástí zahajovacích her v roce 1896, ale z olympijského programu byl vyřazen po roce 1924. Vrátil se v edici 1988 v Soulu a od té doby je součástí olympijských her.Reprezentace své země na olympijských hrách byla pro tenisty vždy hrdou záležitostí, přičemž prestiž zisku medaile se každým rokem zvyšovala. Letos však mnoho hráči se rozhodli cestovat do Tokia s odvoláním na zdravotní problémy a omezení pandemie.Přesto se řada populárních jmen stále připravuje na příležitosti, které je v japonském hlavním městě čekají. Do zahájení olympijských her v Tokiu zbývá necelých 10 dní, pojďme se tedy podívat na některé z nejneočekávanějších tenisových výsledků v předchozích vydáních her:

pingpong na stolní tenis

#10 Tomáše Berdycha ve druhém kole rozrušilo nejlepšího nasazeného Rogera Federera na olympiádě v Aténách 2004

Nenasazený Tomáš Berdych způsobil šok z olympijských her v Aténách v roce 2004, když ve druhém kole porazil špičkového nasazeného Rogera Federera.Tomáš Berdych a Roger Federer v síti po zápase druhého kola na olympiádě v Aténách v roce 2004

Tomáš Berdych a Roger Federer v síti po zápase druhého kola na olympiádě v Aténách v roce 2004Federer byl ten rok v senzační formě, vyhrál Australian Open a Wimbledon. Na Čecha ale v daný den neodpověděl, propadl se ztrátou 4-6, 7-5, 7-5.

Berdych pak v dalším kole porazil 15. nasazeného Tommyho Robreda v nervy drásající trojici. Ale únava z fyzicky na sebe náročných setkání si vybrala svou daň a prohrál ve čtvrtfinále s Taylorem Dentem.#9 Šokující rozrušení obhájkyně titulu Sereny Williamsové Eliny Svitoliny v Riu 2016

Elina Svitolina před pěti lety v Riu odstartovala ve třetím kole epické rozhořčení obhájkyně titulu a poté dvaadvacetinásobné vítězky Major Sereny Williamsové. Ukrajinka bojovala o vítězství 6: 4, 6: 3 nad americkou legendou, což znamenalo největší vítězství její kariéry.Elina Svitolina ve svém zápase proti Sereně Williamsové na olympiádě v Riu v roce 2016

Elina Svitolina ve svém zápase proti Sereně Williamsové na olympiádě v Riu v roce 2016

15. nasazená Svitolina postoupila do čtvrtfinále, kde podlehla eventuální bronzové medailistce Petře Kvitové.

#8 Roger Federer a Stan Wawrinka zdvojnásobili zlatou medaili v Pekingu 2008

Specialisté na dvouhru Roger Federer a Stan Wawrinka se spojili, aby reprezentovali Švýcarsko ve čtyřhře na Pekingských hrách v roce 2008. Oba se vydali na kouzelný běh a porazili největší tým čtyřhry všech dob, Boba a Mikea Bryana, na cestě ke zlaté medaili.

Roger Federer a Stan Wawrinka se svými zlatými medailemi na medailovém ceremoniálu olympijských her v Pekingu

Roger Federer a Stan Wawrinka se svými zlatými medailemi na medailovém ceremoniálu olympijských her v Pekingu

Poté, co v semifinále rozrušili Bryany, Federer a Wawrinka porazili ve čtyřech setech Švédska Simona Aspelina a Thomase Johanssona, aby získali zlato.

#7 Bronzová medaile Fernanda Gonzaleze v Aténách 2004

První vrchol kariéry Fernanda Gonzaleze přišel na olympiádě v Aténách v roce 2004, kdy získal bronzovou medaili. Jeho vítězství ve třetím kole nad finalistou Wimbledonu a druhým nasazeným Andy Roddickem bylo jedním z největších překvapení turnaje.

Mardy Fish (L), Nicolas Massu a Fernando Gonzalez (R) na ceremoniálu medaile z olympijských her v Aténách

Mardy Fish (L), Nicolas Massu a Fernando Gonzalez (R) na ceremoniálu medaile z olympijských her v Aténách

Gonzalez naočkovaný na 16. místě porazil Konstantinose Economidise, Lee Hyung-taika, Roddicka a Sebastiena Grosjeana, než v semifinále spadl na Mardy Fish. Ale vzpamatoval se a porazil Američana Taylora Denta 6: 4, 2: 6, 16: 14 v maratónském trojzápase v zápase o bronz.

#6 Bronzová medaile Alicie Molik v Aténách 2004

Alicia Molik vytvořila historii na aténských hrách v roce 2004 a stala se první tenistkou z Austrálie, která získala individuální medaili na olympijských hrách.

Amelia Mauresmo (L), Justine Henin a Alicia Molik (R) na ceremoniálu medailí v Aténách 2004

Amelia Mauresmo (L), Justine Henin a Alicia Molik (R) na ceremoniálu medailí v Aténách 2004

Nenasazený na olympijských hrách, Molik produkoval v prvním kole rozrušení čtvrté semen Eleny Dementěvové. V zápase o bronz dokázala porazit i třetí nasazenou Anastasii Myskinu.

#5 Zlatá medaile Jennifer Capriati v Barceloně 1992

Jennifer Capriati se stala zlatou olympijskou medailistkou v pouhých 16 letech, když triumfovala v Barceloně v roce 1992. Naočkován jako třetí porazil ve finále tří setů obhájce titulu Steffi Grafové, aby získal zlatou medaili.

Jennifer Capriati na předávání medailí z olympijských her v Barceloně 1992

Jennifer Capriati na předávání medailí z olympijských her v Barceloně 1992

Navzdory tomu, že mu bylo pouhých 16 let, Capriati se již vyvinul v sílu, se kterou je třeba na turné počítat. Šla na olympijské hry se třemi Major semifinále pod opaskem.

V Barceloně Capriati ztratil pouhé dva sety a stal se prvním americkým tenistou, který získal olympijské zlato ve dvouhře.

Zlatá medaile č. 4 Marca Rosseta v Barceloně 1992

Marc Rosset získal jedinou zlatou medaili Švýcarska na olympijských hrách v Barceloně v roce 1992, když ve finále porazil španělského Jordiho Arreseho. Rosset byl také prvním nenasazeným hráčem v otevřené éře, který byl korunován na olympijského vítěze.

Marc Rosset reaguje poté, co vyhrál svůj zápas o zlato na olympijských hrách v Barceloně 1992

Marc Rosset reaguje poté, co vyhrál svůj zápas o zlato na olympijských hrách v Barceloně 1992

velké tenisky

Švýcaři porazili celkem pět semen na cestě k titulu, včetně nejlepšího semena Jima Couriera ve třetím kole.

#3 Stříbrná medaile Juana Martina del Potra na Riu 2016

Juan Martin del Potro získal v Londýně 2012 bronz, ale o čtyři roky později v Riu povýšil na stříbro. 2016 znamenal Argentincův návrat k tenisu po boji se sérií zranění.

Juan Martin Del Potro nosí stříbrnou medaili na olympijských hrách v Riu 2016

Juan Martin Del Potro nosí stříbrnou medaili na olympijských hrách v Riu 2016

Po vstupu na olympiádu v chráněném žebříčku měl Del Potro hvězdný běh. V šokujícím rozrušení v prvním kole porazil nejlepší osivo a poté dvanáctinásobného majora Novaka Djokoviče.

dvorní kresba

Dále pokračoval k překonání Rafaela Nadala v těsném semifinále, než prohrál zápas o zlatou medaili s druhým nasazeným Andy Murrayem.

#2 Bronzová medaile Leandera Paese v Atlantě 1996

Bronzová medaile Leandera Paese ve dvouhře v Atlantě 1996 ukončila šestnáctileté medailové sucho Indie na olympiádě. Byla to také první individuální medaile v zemi na hrách od roku 1952.

Leander Paes (L), Sergi Bruguera a Andre Agassi (R) na ceremoniálu medaile v Atlantě 1996

Leander Paes (L), Sergi Bruguera a Andre Agassi (R) na ceremoniálu medaile v Atlantě 1996

Před olympijskou slávou Paes nevyhrál ani jeden zápas na grandslamové úrovni. Byl specialistou na čtyřhru a už se dostal do semifinále na US Open.

Medaile ve dvouhře na olympiádě byla určitě překvapením. Mladý Ind byl nenasazen a do turnaje vstoupil jako zástupný znak.

Poté, co v semifinále spadl na osminásobného majora Major Andre Agassiho, porazil Paes v zápase o bronz Fernanda Meligeniho.

Zlatá medaile č. 1 Moniky Puigové v Riu 2016

Monica Puig napsala historii tím, že se stala první portorickou zlatou olympijskou medailistkou v Riu v roce 2016. Tehdy dvaadvacetiletý hráč remízou spojenou s grandslamovými šampiony vzdoroval šancím na sestavení velitelského závodu o zlatou medaili.

Monica Puig nosí zlatou medaili na olympijských hrách v Riu 2016

Monica Puig nosí zlatou medaili na olympijských hrách v Riu 2016

Puig porazil tři hlavní šampiony na cestě k titulu, včetně šokového rozrušení druhé nasazené Angelique Kerberové v zápase o zlatou medaili. Portoričanka, která během turnaje prohrála jen pár setů, se stala první nenasazenou ženou, která byla na olympijských hrách korunována šampionkou v tenise.

Populární Problémy

Kreativita je dovednost, na které můžete pracovat s časem, tréninkem a úsilím. [V161435_b01]. 4. června 2020. Existuje mnoho oblastí, na které se můžete zaměřit, abyste zlepšili svou celkovou kreativitu. Zapojte se do kreativních cvičení, jako je čtení, psaní a ...

Jak přijmout svoji inteligenci. Přijetí vaší inteligence vám může pomoci zůstat ostrý a produktivní po mnoho dalších let. Naučte se, jak udržet svůj mozek zdravý, zlepšit svou perspektivu a nenáročně komunikovat s ostatními. Pro...

Zde je návod, jak sledovat sezónu 3B hry „Shadowhunters“ online bez kabelu. Epizody „The Final Hunt“ budou závěrečnými epizodami série.

Jistě, rádi předvádíte své úžasné tetování svým přátelům a vrstevníkům, ale víte, že kdyby to vaše prababička někdy viděla, dostala by se do zástavy srdce rychleji, než byste mohli říci: „Je to jen dočasné!“ Ať už chcete skrýt své ...

Francouz Jo-Wilfried Tsonga vyhrál posledních pět her o postup do třetího kola ve středu 3-6 6-3 1-6 7-6 (7-4) 7-5.