John Isner, podávající eso a vítěz nejdelšího tenisového zápasu, končí kariéru na US Open

Byl to příslovečný „jemný obr“, který zanechal tolik fanoušků jako es rozesetých po světových dvorcích.3 HODINY tenisu?! Podívejte se, jak znovu vytváříme rutinu Johna Isnera Daily Pro

NEW YORK – Jedinečná kariéra Johna Isnera v profesionálním tenise skončila pod slunečnou oblohou na US Open podobně jako začala před 17 lety: sněhem es (celkem 48) obsazených v brutálním, pětisetovém boji, který trval téměř čtyři. hodin a končí dramatickým tiebreakem zápasu.

Isnera ve druhém kole porazil inspirovaný Michael Mmoh – který zachránil zápasový bod – 3-6, 4-6, 7-6 (3), 6-4, 7-6 (7). Isnerova profesionální tenisová kariéra oficiálně skončila později během dne po třísetové prohře ve čtyřhře s Jackem Sockem (který na Open také končí).Isnerův odkaz bude spočívat na dvou pilířích: na vzpomínkách na výbušninu, kterou Andy Murray nedávno označil za nejlepší, jaké kdy čelil, a na jeho přátelské povaze. Byl to příslovečný „jemný obr“, který zanechal tolik fanoušků jako es rozesetých po světových dvorcích.

dvojka v tenise znamená

'Určitě byly doby, kdy jsem byl pár let jediný, kdo hrál v Madridu a Římě, jediný Američan,' řekl Isner. 'Bylo to pro mě trochu divné.' Ale ano, jaké je mé dědictví. . . Chci, aby si mě moji kolegové pamatovali především jako chlapa, se kterým si mimo kurt docela snadno rozumím. Myslím, že jsem měl skvělé vztahy s kluky přede mnou, mými současníky na turné. Mám pocit, že si se všemi rozumím.'

John Isner podává ve svém posledním zápase dvouhry, pětisetovou ztrátu s americkým kolegou Michaelem Mmohem.Nyní, 38 let starý, 6'10“ esový stroj vypadal jako odlehlost, možná pomíjivá novinka, když se mezi námi poprvé objevil v roce 2007 ve Washingtonu D.C. a generoval titulky jako vstup s divokou kartou na jeho úplně prvním podniku ATP Tour. Tam, po úplném čtyřletém působení na univerzitě v Georgii (tehdy jen zřídka navštěvovaná dráha velkého tenisu), vyhrál Isner v pěti po sobě jdoucích dnech v parném hlavním městě tybreaky ve třetím setu, než propadl ve finále. svému hvězdnému krajanovi Andymu Roddickovi.

Nebylo možné ocenit význam této události, když se to stalo, ale nyní si můžeme vychutnat ironii. Roddick byl posledním Američanem, který vyhrál grandslamový titul (na US Open 2003). Toto finále okamžitě postavilo Isnera jako potenciálního nástupce. Ale Roddick nikdy nevyhrál další major, ani Isner nevyhrál svůj první. Nebylo to pro nedostatek snahy, jak ilustruje jeho historie v průběhu posledních 16 let – období, během kterého Isner zaškrtl všechna ostatní políčka ATP a zůstal jedním z nejobávanějších hráčů hry.Byla to také doba, během níž Isner často sám řídil kormidlo ochabujícího amerického úsilí v mužském tenise. Isner, bombardován nekonečnými otázkami o suchu na národním grandslamu, nesl náklad s velkou trpělivostí a rozvahou.

Isner, otec čtyř dětí, byl na jeho posledním US Open naplno vidět.

Isner, rodák ze Severní Karolíny, je konzervativní a dobře vychovaný. Během své tenisové kariéry byl zodpovědný a držel slovo. Byl dobrým skautem amerického tenisu, dítětem, které nosilo potraviny staršímu člověku po schodech, sportovcem, který žil podle hesla „buď připraven“.

To není žádný odkaz na zahození. Když Isner mluví o hrdosti na svou kariéru, odchýlí se od výkonů derring-do na kurtu nebo statistik esa.

'Byl jsem velmi hrdý na přípravu,' řekl. „Není snadné připravit tělo, jako jsem já, na hraní 17 po sobě jdoucích let. není to vůbec jednoduché. To byla část, kterou jsem si celou svou kariéru opravdu užíval.'

Isner byl ceněným mentorem a poradcem začínajících amerických talentů, kteří nechtěli nic jiného, ​​než přerušit nebo ukončit Isnerovo osmileté působení jako nejlepšího amerického hráče.

'Když jsem byl junior, pak po dlouhou dobu, když jsem poprvé začal hrát, začal svou profesionální kariéru, byl to ten chlap,' řekl Taylor Fritz, aktuálně nejlépe hodnocený Američan na 9. místě, během svého před US Open. tisková konference. 'Je na vrcholu amerického tenisu opravdu dlouho. Byl vždy super spravedlivý, jako milý, vítal všechny nové mladší kluky, jako jsem já a Reilly [Opelka] a Tommy [Paul].“

Není snadné připravit tělo jako já, aby mohlo hrát 17 po sobě jdoucích let. není to vůbec jednoduché. To byla část, kterou jsem si celou svou kariéru opravdu užíval. John Isner

Jen před pár dny si ve Flushing Meadows Christopher Eubanks vzpomněl, jak rozhovor s Isnerem před několika lety v Acapulcu v Mexiku ovlivnil jeho vlastní kariéru. V té době byl Eubanks velmi „frustrovaný“ jeho nedostatečným pokrokem na turné. (Letos se zdálo, že to všechno klaplo.)

'John mi řekl, Větší kluci s většími hrami (Eubanks je 6'7'), někdy nám to trvá déle, než na to přijdeme. Opravdu, opravdu mě ujistil, že budu v pořádku.

'Myslím, že jsem od něj slyšel ta slova.' . . dal mi trochu víc síly, abych věděl, že to půjde.'

Isnerovo dědictví je jemné. Byl ústředním hráčem řady historických událostí, částečně díky své schopnosti plivat esa jako dávkovač Pez (nikdo se ani nepřiblížil k jeho výstupu es, když měl přes 14 000). Ale zatímco Isnerova výška byla skvělým pomocníkem v jeho honbě za esy, byla to také újma na jeho pohyblivosti a schopnosti rally. Byl zběhlejší v držení podání a nastupování do tiebreaků než v jejich vyhrávání, a to díky menšímu rozpětí chyb v těchto rozstřelech. Isner byl jediným mužem, který vyhrál více než 500 tiebreaků, ale je pouze 14. v procentu vítězství v tiebreaku kariéry.

Podání Johna Isnera je jedním z nejúčinnějších úderů v historii tohoto sportu.

S Isnerovým rekordem však nelze pochybovat, pokud jde o každodenní konzistenci. V letech 2010 až 2019 skončil v Top 20 ATP 10 po sobě jdoucích let, ale takové statistiky a úspěchy nijak nevyjadřují Isnerovu základní slušnost a pokoru nebo jeho oddanost svému řemeslu.

Není to tak dávno, co jsem napsal sloupek, v němž jsem navrhoval, že Isner by měl být nominován na zařazení do Mezinárodní tenisové síně slávy. Dokážete si představit, že by stálý vedoucí úderů Major League Baseball byl vyřazen z Cooperstownu? Ale když jsem o tomto problému mluvil s Johnem, řekl mi: „Nemyslím si, že jsem členem Síně slávy ani při nejmenším fantazii. Řekl mi, že si nemyslí, že sem patří, protože nikdy nevyhrál major.

„Přesně tak to cítím. Mám za sebou docela dobrou kariéru, ale podle mého názoru není Hall hoden.'

Přestože nikdy nevyhrál major, může se Isner pyšnit mnoha dalšími úspěchy v oblasti signálů. Byl hlavním představitelem nejúžasnějšího zápasu v historii tenisu, třídenního, pětisetového vítězství v prvním kole Wimbledonu nad Nicolasem Mahutem. Tento střet o 183 zápasech na kurtu 18 skončil v pátém setu poměrem 70:68 a vyvolal více titulků, více rozruchu a klábosení v médiích i mimo ně, než dokonce ty epické bitvy mezi Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem.

Američanka za stavu 35:34 v páté sadě skutečné tenisové epopeje. Následovalo dalších 69 zápasů.

Co říkáte na vítězství ve třetím kole nad tehdejším 5. Andym Roddickem na stadionu Arthura Ashe na US Open v roce 2009, které Isner popisuje jako „klíčový okamžik“ v jeho kariéře? A Isner ani Federer pravděpodobně nezapomenou na americký Davis Cup, který vyhrál nad švýcarskou ikonou na Rogerově domácí půdě – na červené antuce – v roce 2012.

'To bylo skvělé,' řekl Isner druhý den. „Antukový kurt byl opravdu špatný, špatné odrazy byly všude. To se mu nelíbilo. Miloval jsem to. Čím horší soud, tím lépe pro mě.“

Isner dosáhl vrcholu své kariéry v roce 2018, kdy se konečně prosadil titulem Masters v Miami. (Dosáhl dalších čtyř finále Masters 1000.) Později toho roku prohrál s Kevinem Andersonem v semifinále Wimbledonu impozantního lamače srdcí (26-24 v pátém setu), ale běh – jeho první a jediné vystoupení ve finálové čtyřce major — vynesl ho na nejvyšší 8. místo v kariéře.

'Nikdy jsem si nepředstavoval, že budu mít tak velký úspěch po tak dlouhou dobu,' řekl Isner. 'A být nejlepším Američanem, nevím, kolik to bylo let, udržet si své umístění po velmi dlouhou dobu, je něco, na co jsem velmi hrdý.'

„Byl jsem velmi hrdý na přípravu, která trvala den za dnem, rok za rokem. Opravdu jsem si to užil.”

Díky, Johne.

Populární Problémy

Chcete se podívat na živý přenos dnešní preseason hry Ravens vs Panthers? Zde jsou všechny různé způsoby, jak můžete sledovat hru online bez kabelu.

Jak nastavit Crabitat. Ať už mluvíme o poustevníkovi, měsíci nebo o vodě, vyžaduje to hodně pečlivé práce, aby byli krabi zdraví a šťastní. Prvním krokem je nastavení správného crabitatu. Potřebujete velkou nádrž se spoustou ...

Lloyd Harris zaznamenal ve čtvrtek největší výhru v kariéře, když porazil Rafaela Nadala 6: 4, 1: 6, 6: 4, aby postoupil do čtvrtfinále Citi Open 2021.

Rogera Federera dělí od vítězství desátého titulu v Basileji už jen vítězství! .

Daniil Medvedev v sobotu poprvé v kariéře překonal dvousetové manko, když ve Wimbledonu ve třetím kole porazil Marina Cilice.