„Rasistická“ karikatura Sereny Williamsové daná australským all-clear

Serena Williamsová? karikatura v Herald Sun v Austrálii. (Zdroj: Twitter)

Karikatura Sereny Williamsové v Herald Sun v Austrálii. (Zdroj: Twitter)

Sydney, 25. února (AFP) Kontroverzní australská novinová karikatura Sereny Williamsové, která byla označena za rasistickou a sexistickou, neporušila mediální standardy, rozhodl v pondělí kontrolní orgán v zemi.

Zářijová karikatura ilustrátora Melbourne Herald-Sun Marka Knighta ukázala, že Williams na loňském US Open po prohře s Naomi Osakou vyvolal záchvat vzteku a tuku.

Vyvolalo to rozsáhlé odsouzení po celém světě, a to i od autorky Harryho Pottera JK Rowlingové a Washington Post, které to přirovnávaly k éře rasové segregace ve Spojených státech.

Herald-Sun vzdorovitě znovu publikoval karikaturu na své titulní stránce v důsledku kritiky pod titulkem „VÍTEJTE V PC SVĚT“.

Australská tisková rada obdržela stížnosti, že Williamsovo zobrazení 'může způsobit, že se jedná o urážlivé a sexistické znázornění ženy a obecně o předsudkový rasový stereotyp afroamerického lidu'.

Říkalo se, že existují obavy z toho, že je zobrazena s „velkými rty, širokým plochým nosem, divokým afro-stylovým účesem z culíku odlišným od toho, který nosila paní Williamsová během zápasu a který byl umístěn v opičí póze“.

Ale připustilo, že záměrem novin bylo jednoduše vykreslit její chování jako „dětinské tím, že jí ukazovalo plivat dudlík, zatímco skáče nahoru a dolů“. 'Rada se domnívá, že karikatura používá k vyjádření nadsázku a absurditu,' uvedla.

'Přijímá tvrzení vydavatele, že nevytváří paní Williamsovou jako opici, ale ukazuje ji jako' plivající figurínu ', nerasistickou karikaturu známou většině australských čtenářů.'

Rada uznala, že někteří čtenáři to považují za urážlivé, ale dodala, že existuje „dostatečný veřejný zájem na komentování chování a sportovního chování během významného sporu mezi tenistou s celosvětově významným profilem a rozhodčím ve finále US Open“.

`` Rada se proto nedomnívá, že by publikace neprovedla přiměřené kroky k zamezení závažného urážení, strachu nebo předsudků bez dostatečného odůvodnění ve veřejném zájmu. '

Rozruch následoval po třiadvacetinásobné grandslamové šampionce Williamsové, která rozbila raketu a nazvala rozhodčího „zlodějem“ a „lhářem“ během jejího zhroucení Flushing Meadows.

V té době Knight - který má pověst kontroverzních karikatur - řekl, že rozruch byl znakem toho, že „svět se právě zbláznil“.

'Karikatura o Sereně je o jejím špatném chování v daný den, ne o rase,' řekl.

Austrálie je vysoce multikulturní zemí, ale také se občas setkává s veřejným prachem ohledně používání rasově a sexuálně zatíženého jazyka

Populární Problémy

Abyste mohli správně podat intradermální injekci, budete si muset nejprve připravit léky a umýt si ruce. Před zavedením jehly vytáhněte kůži napnutou a jehlu řádně nakloňte. Zatímco jsi ...

Jak motivovat tým. Když je váš tým motivován dělat lepší práci, bude práce snazší, zábavnější a dynamičtější. Abyste svůj tým motivovali k úspěchu, musíte být silným lídrem a dát lidem individuální ...

Poté, co vyhrál Rafael Nadal, prohlásil, že si není jistý svým rozvrhem na zbytek roku. Nyní však Španěl potvrdil svou účast na poslední akci Masters v roce 2020.

„The Comedy Store“, nový dokumentární seriál z Showtime, má premiéru v neděli 4. října. Zde je návod, jak jej sledovat online, pokud nemáte kabel.

Jak vyměnit posuvné skleněné dveře za francouzské dveře. Výměna starých posuvných skleněných dveří za nové francouzské dveře je oblíbenou možností, jak aktualizovat domy a dát jim nový styl. Instalace francouzských dveří od nuly je velká práce, ale je to ...