Radwanska dosáhla prvního finále Wimbledonu

LONDÝN (AFP) -

Agnieszka Radwanska

Polka Agnieszka Radwanska hraje během semifinále dvouhry svých žen proti německé Angelique Kerberové forhendový úder během wimbledonského mistrovství 2012 v All England Tennis Club ve Wimbledonu na jihozápadě Londýna. Radwanska se stala po 73 let první polskou finalistkou grandslamu, protože světová trojka křižovala ve wimbledonském semifinále 6: 6, 6: 4 nad Kerberovou.

Agnieszka Radwanska se stala první polskou finalistkou grandslamu po 73 let, když světová trojka ve čtvrtek ve wimbledonském semifinále křižovala k vítězství 6-3, 6-4 nad Německem Angelique Kerberovou.

První vystoupení Radwanské ve finále grandslamu napodobuje úspěch krajanky Jadwigy Jedrzejowské, která se v roce 1939 dostala do finále mistrovství Francie.

Třiadvacetiletá žena-wimbledonská juniorská šampionka v roce 2005-se v sobotním finále utká se čtyřnásobnou šampionkou Serenou Williamsovou nebo světovou dvojkou Victorií Azarenkovou.

Radwanska si zasloužila svůj okamžik slávy na Centre Court po pozoruhodně složeném 70minutovém vystoupení ve svém prvním větším semifinále a přesto mohla opustit Londýn jako wimbledonská šampionka i nová světová jednička.

Radwanska nasadila konzistentní hru proti úderům a udělala jen šest nevynucených chyb ve srovnání se 14 od agresivnější, ale neostřejší Kerberové, která se od Steffi Graf ve Wimbledonu v roce 1999 pokoušela stát se první německou ženou, která dosáhla finále grandslamu.

Jsem tak šťastný, je to úžasné. Dnes jsem hrál velmi dobře, řekla Radwanská.

Proti Angie je to vždy těžké. Jsme velmi dobří přátelé, ale na hřišti jsme samozřejmě oba bojovali o finále.

Myslím, že jsme ze začátku byli oba trochu nervózní, trochu se vám třese ruka, ale po pár hrách jsem se uvolnil.

O tom jsem snil odmalička. Každý chce dosáhnout grandslamového finále. Jsou to nejlepší dva týdny mé kariéry.

Kerber připustila, že si na výsledek může stěžovat.

Dnes hrála velmi dobře. Dal jsem ze sebe všechno, ale ona byla lepší, řekla Kerber. Byl jsem možná o jeden nebo dva kroky pomalejší. Myslím, že to znamenalo rozdíl.

Mým plánem bylo být agresivní, ale pohybovala se velmi dobře a nedělala mnoho chyb, takže to bylo opravdu těžké.

Ale Kerberová, která byla loni tentokrát na 100. místě, byla přesto spokojená poté, co se podruhé dostala do grandslamového semifinále.

Angelique Kerberová

Německá Angelique Kerberová gestikulovala během semifinálové porážky dvouhry svých žen s polskou Agnieszkou Radwanskou v den 10 tenisového turnaje Wimbledonského mistrovství 2012 v All England Tennis Club ve Wimbledonu. Radwanska se stala po 73 let první polskou finalistkou grandslamu, protože světová trojka křižovala ve wimbledonském semifinále 6: 6, 6: 4 nad Kerberovou.

Vlastně to pro mě byl skvělý turnaj. Jsem v semifinále tady ve Wimbledonu. Jistě, jsem trochu zklamaný, ale je to v pořádku, dodala.

Vítězství Radwanské nad Marií Kirilenkovou ve čtvrtfinále skončilo čtyřmi roky frustrace poté, co utrpěla posledních osm ztrát ve Wimbledonu v letech 2008 a 2009 a tři porážky ve stejné fázi Australian Open.

Když bylo toto břemeno vymazáno z její mysli, mohla Radwanská hrát svobodně proti osmému nasazenému Kerberovi - jakmile se vzpamatovala z brzké přestávky ve třetím zápase.

Radwanska okamžitě získala tento zlom a poté prolomila vedení 5-3 díky dvojici zásadních Kerberových omylů na bekhendové straně.

Polák uzavřel soupravu s puchýřkovým esem, které nechalo Kerbera zakořeněného na místě.

Kerber zahájila druhou sadu agresivním přístupem, ale pokud to byl pokus vyrazit Radwanskou z jejího kroku, nefungovalo to.

Místo toho se její politika „go-for-break“ obrátila, protože série chyb dala Radwanské přestávku v páté hře druhé sady.

Kerberova poslední šance přišla, když získala bod zlomu za stavu 2–3, ale nedokázala proměnit, protože Radwanska ji chytře přesunula z pozice, aby si přestávku zachránila, než podala největší výhru svého života.

Populární Problémy

Když přemýšlíte o temperamentním člověku, pravděpodobně si představíte někoho s dobrou náladou, někoho živého, živého a zábavného a někoho výbojného, ​​temperamentního a nadšeného do života. Bublinkový člověk je někdo, kdo ...

Jak zvýšit kreativitu. Je obtížné - ne -li nemožné - měřit kreativitu a každý je kreativní svým vlastním způsobem. Existují však kroky, kterými můžete vyjádřit svoji kreativitu častěji a více ...

Roger Federer, Rafael Nadal a další členové Rady hráčů ATP v současné době zkoumají plán Australian Open. Zprávy naznačují, že Australian Open by mohlo být odsunuto o 3 týdny zpět a začít 8. února.

Ohlédnutí za třemi nejlepšími výkony Rafaela Nadala ve finále French Open.

Jak projít 10 000 kroků denně. Každý den ujít 10 000 kroků je skvělý způsob, jak zůstat aktivní a zdravý. Díky jednoduchému přidání krokoměru a několika vycházkových bot zvýší vaše metoda 10 000 kroků vaši kondici a ...

Jak si vlnit vlasy. Třepení vlasů může být skvělou součástí kostýmu na Halloween nebo jakoukoli kostýmní příležitost. Tento účes je velmi levný, ale je trochu pracný a časově náročný. Pro tento styl budete potřebovat ...