Rafael Nadal a Australian Open - kostkovaný příběh o triumfu a traumatuRafael Nadal nezískal v Melbourne Parku titul od svého prvního titulu v roce 2009

Není to šťastný úder pro Nadala

Vyslovte slova - Australian Open a mnoho Nadalských fanoušků by se pravděpodobně šklebilo, nebo přinejlepším pokrčilo rameny pochybností, stejně jako Nadal. Happy Slam je pro Nadala a jeho legie fanoušků po celém světě jednou z nadějí, víry a inspirace, po níž následuje úzkost, bolest, zlomené srdce a agónie. Jeho poslední odchod z rukou Tomáše Berdycha ve čtvrtfinále je další kapitolou toho, co se ukazuje jako příběh tragédie.

Osamělý triumf Nadala v parku v Melbourne přišel před 6 lety proti Rogeru Federerovi v bitvě na 5 setů, kde později utěšil rozrušeného Federera na jevišti. Zatímco vzpomínky na tento turnaj je těžké vymazat, vzpomínky od té doby jsou těžko stravitelné.

tenisová raketa zábal

Poté, co odešel do důchodu se zraněním kolena ve čtvrtfinále v roce 2010, proti Murraymu, a když ve stejné fázi v roce 2011 klopýtl na porážku dvou setů proti krajanovi Davidu Ferrerovi, Nadal nedokázal zvrátit finále 0: 6 proti Djokovic, a to navzdory statečné úsilí, v roce 2012. V roce 2013 turnaj vynechal se zraněním kolena a loni ve finále utrpěl další zlomené srdce, protože mu selhala záda, proti Stanovi Wawrinkovi.

A teď, ve svém druhém turnaji po propuštění kvůli zranění zápěstí a zánětu slepého střeva, byl vyloučen českým hráčem, který ho naposledy porazil v roce 2006, kdy Nadalovo oblečení zahrnovalo topy bez rukávů, pirátské kalhoty a jeho vlasy nebyly rychle plešaté.

Prostě nebyl můj den. Nehrál jsem se správnou intenzitou, se správným rytmem a soupeř hrál lépe než já. Ve sportu, kdy budete hrát proti soupeři, byl den, kdy soupeř hrál lépe než já, řekl Nadal ve svém rozhovoru. I když to bylo poctivé hodnocení toho, co se v průběhu zápasu stalo, zklamání z opětovného propadnutí se Španělovi jasně vrylo do tváře.

Rozhodl se však podívat se na pozitivní aspekty. Musím brát pozitivní věci. Aniž bych byl na špičkové tenisové úrovni, mohl jsem tu být ve čtvrtfinále. Není to vůbec špatný výsledek, když jsem sem dorazil tak, jak jsem dorazil: pouze s jedním zápasem, pouze s pěti zápasy za sedm měsíců. Když vezmu pozitivní část, to je věc, kterou musím vzít, uvažoval.

Dvojitý kariérní grandslam mu stále uniká

Možná působivý způsob, jakým se dostal do čtvrtfinále, poté, co se trápil ve druhém kole, zvýšil očekávání fanoušků a tvůrců šancí. Je ale stále faktem, že toto je teprve druhý turnaj jeho posledního comebacku a od Wimbledonu 2014 do turnaje přišel s bilancí 8-4.

Nedostatek tréninku zápasů a zápasové kondice dohnal Španěla, a přestože to byl z tohoto pohledu dobrý turnaj, důležitost této porážky si lze uvědomit v příštích letech, jako další příležitost, kde nedokázal chytit šanci na vytvoření Dějiny.

Povrch na Australian Open je po jeho preferované antuce nejvhodnější pro Nadalovu hru. Jeho konzistentní výkony na turnaji, protože naposledy vyhrál, z něj udělaly favorita turnaje, bez ohledu na formu, do které se zapojil. A od jeho mamutí sezóny 2013, kdy vyhrál podruhé USA open, na něj pláče dokončit dvojitou kariéru Grand Slam - jediný muž v otevřené éře, který vyhrál každý Grand Slam alespoň dvakrát, nabral na obrátkách.

jak barvit tenisky

Podaří se Nadalovi někdy vytvořit historii opětovným vítězstvím na Australian Open?

Nadalovi je nyní 28 a půl roku. Přestože se zdá, že současná éra tenistů má delší životnost než předchozí generace, toto číslo stále hraje roli při vyhrávání grandslamových turnajů. Federerovi bylo 28 let a několik měsíců, když vyhrál svůj 16. grandslam a čtvrtý titul na Australian Open. Od té doby se mu za posledních šest let podařilo vyhrát jen jeden další major.

Pete Samprasovi bylo 28 let a několik měsíců, když vyhrál svůj 13. Slam ve Wimbledonu. Také on skončil s jedním dalším Slamem před svým odchodem do důchodu. John McEnroe, Bjorn Borg a několik dalších vyhrál svůj poslední major mnohem dříve než 28. Andre Agassi byl výjimkou, když vyhrál 29 Slamů po 29 letech, přičemž jeho poslední Slam přišel ve 32 letech.

I za předpokladu, že si Nadal do tohoto věku udrží formu a kondici, stále to ukazuje, že vyhrát víc než Slam je od této chvíle těžká bitva. Když vezmeme v úvahu Nadalovo železné držení na French Open, není nereálné očekávat od něj ještě pár grandslamů, ale šance, že vyhraje u ostatních velkých společností, rychle mizí.

Může Nadal znovu odskočit?

Nadalovi není cizí ani návrat, ani překonání šancí. Udělal mnoho comebacků v kariéře sužované zraněními a dokázal, že odepsat ho příliš brzy je cvičení marnosti. Ale o kolik víc mu v nádrži zbylo? Jeho mentální síla a síla vůle nemá obdoby, ale kolik kulek jeho emocionální zeď zvládne?

Nadal věří, že je to součást procesu návratu. Není to poprvé v mé kariéře, co jsem byl zraněn. Není to poprvé, co mám špatné pocity, když se vracím. Je normální a je součástí procesu. Je součástí procesu, že když hraji špatně, nemohu hrát tak špatně. Když hraji dobře, musím být schopen udržet si tuto úroveň tenisu.

Když se vracíte po zranění, ztrácíte snadněji pocit než to, co děláte, když jste v rytmu, když jste bez zranění, když jste si jisti sami sebou, že jste odehráli spoustu zápasů. A to se stalo, ne?

Jistě, bylo by bláznivé očekávat, že Nadal vyhraje přímo Australian Open, tak brzy v jeho comebacku, ale porážka rukou někoho, s kým neprohrál od dob před iPhone, jak řekl Jim Courier, odchází hořká pachuť v ústech a nutí člověka melancholicky přemýšlet o tom, jak různé věci mohly být, kdyby vyhrál.

Nadal na to ale odmítá myslet. Pokud ve sportu neexistuje, řekl. To je to pravé. Jestli, jestli, jestli - nikdy nepřijde. Věc je, že to musíte udělat.

Možná má Nadal na Australian Open jen smůlu. Z jeho pěti čtvrtfinálových výstupů na grandslamové scéně sem přišly čtyři. Kombinace inspirovaných protivníků a zranění mu zabránila v překonání poslední překážky. Pokud se Wimbledon stal v poslední době jeho Achillovou patou, Australian Open se stal jeho Tartarem, přičemž Hades se zdráhal ho pustit.

Není pochyb o tom, že to všechno zahodí a v následujících měsících vystřelí na všechny válce. Je také zaručeno, že se bude snažit ze všech sil, dokud bude pokračovat ve hře, na Australian Open i jinde.

Zbývá zjistit, zda bude schopen překonat své překážky a zda na něj znovu zazáří štěstí dámy.

jak funguje bodování v tenise

Populární Problémy

Jak vypadat dobře s rozpočtem. Vypadat dobře má vliv na to, jak vás ostatní vnímají a jak se k vám chovají. Může vám to pomoci získat vysněnou práci, přilákat romantickou pozornost někoho, koho máte rádi, pomoci vám najít přátele a získat si respekt. Vypadáš dobře...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos dos Anjos vs Lee a všechny zápasy UFC Rochester v sobotu večer.

Driftovat na Mario Kart Wii je celkem snadné. Složitější část je unášení ve správný čas. Zjistěte, jaký ovladač používáte. Na tom závisí tlačítka, která driftujete stisknutím.

Jak si oholit nohy (muži). Ať už jste sportovec nebo si jen užíváte pocit hladké pokožky, holení nohou je poměrně jednoduchý proces. Vše, co potřebujete, je trpělivost a soustředění, zvláště když to děláte poprvé. Ale...

Jak sbírat žížaly. Žížaly se často používají jako návnada pro rybáře, ale jsou také nedílnou součástí zdravých zahrad a jsou skvělé v kompostových oblastech, protože rychle rozkládají organickou hmotu a přeměňují ji na půdu bohatou na živiny. Červi ...

Alex Corretja hovoří o šancích Novaka Djokoviče na US Open 2021. Corretja si myslí, že Srb je favorit, ale mohl by čelit tvrdému odporu Daniila Medveděva a Alexandra Zvereva.