Rafael Nadal se stává 1. hráčem v otevřené éře, který vyhrál minimálně 450 zápasů na 2 různých površích

Rafael NadalRafael Nadal v pátek poměrně přímočaře porazil Velkou Británii Camerona Norrieho, když vyhrál 6-1, 6-4 a dosáhl na poslední čtyři v Barceloně. Vítězstvím si Nadal zlepšil celkový rekord vítězství a ztráty na turné na 1013-206.

Ještě důležitější však je, že to bylo 450. vítězství Rafaela Nadala na antuce. To z něj dělá prvního hráče v otevřené éře, který vyhrál minimálně 450 zápasů na dvou různých površích - antuce a hardcourt.velikost tenisek

Nadalův součet 450 antukových vítězství je také třetí nejvyšší na povrchu, po Guillermu Vilasovi (681) a Manuelovi Orantesovi (569).

Dvacetinásobný vítěz Major také vyhrál 490 zápasů na hardcourt, což z něj činí jednoho z nejúspěšnějších hráčů na povrchu vůbec. Rafael Nadal sleduje pouze tři hráče - Rogera Federera (783), Novaka Djokoviče (613) a Andreho Agassiho (592) - vyhrává zápas v hardcourt.Zde je na místě poznamenat, že hardcourt je po desetiletí zdaleka nejrozšířenějším povrchem profesionálního turné. Není proto překvapením, že na povrchu je hromada hráčů, kteří zaregistrovali více než 450 zápasových výher.

jaký druh ortézy na tenisový loket

Pokud jde o hardcourt a antuku dohromady, žádný hráč se nikdy nedokázal vyrovnat všestrannosti Rafaela Nadala. USA Jimmy Connors je jediný, kdo se přiblížil k zaznamenání nejméně 450 výher na dvou různých površích; Američan sáčkoval 490 výher na tvrdém hřišti a 391 na koberci.

Rafael Nadal má na trávě 71 výher, Roger Federer a Jimmy Connors jsou jedinými hráči, kteří získali 180 výher na 3 površích

Roger Federer a Rafael Nadal (R) během finále Wimbledonu 2007Rafael Nadal má také 71 zápasových výher na trávě, což není překvapením, protože ve Wimbledonu (2008 a 2010) dal dohromady dvě jízdy s titulem. Španěl však v tomto seznamu zaujímá střední kartu, přičemž několik hráčů v minulosti nasbíralo více vítězství na trávě.

nejlepší rovnátka na tenisový loket

Nadal má na svém kontě také dvě výhry na koberci, který nyní na hlavním okruhu zanikl.

Roger Federer má mezitím na profi turné celkem 1 243 výher. 783 z nich přišlo na hardcourt, což dělá ze švýcarského maestra nejplodnějšího hráče, jaký kdy na povrchu byl. Federer také zaznamenal nejméně 180 vítězství v zápasech na třech různých površích (223 na antuce a 187 na trávě).

Jimmy Connors, který je držitelem oficiálního rekordu pro většinu zápasových výher na 1 274, je jediným hráčem kromě Federera, který zaznamenal alespoň 180 zápasových vítězství na třech různých površích. Osminásobný vítěz Major vyhrál 208 zápasů na antuce, 185 zápasů na trávě a 490 zápasů na tvrdém hřišti (a zároveň nasbíral 391 výher na koberci).

Populární Problémy

Jak vyrobit zmrazený koktejl z Bushwackeru. S touto směsí kávy a Bailey's - jak to můžete udělat, že vaše první volba po večeři koktejl. Rozdrťte několik kostek ledu. Můžete použít drtič ledu, pokud jej nemáte, můžete rozbít ...

Jak vybrat bezpečné hračky pro psy. Pro psy nejsou hračky luxusem. Jsou nezbytné pro dobré zdraví. Pomáhají odrazit nečinnost a nudu. Také nám umožňují vybudovat si pouto s našimi domácími mazlíčky. Měli byste se však ujistit, že jste ...

Po svém dlouho očekávaném návratu do soutěžního tenisu Roger Federer prohlásil, že jeho hlavní cíle pro sezónu 2021 jsou Wimbledon a olympijské hry v Tokiu.

Andrey Rublev se v neděli v Petrohradě utká v zápase o titul s Bornou Coric. Ve třech předchozích setkáních proti Coricu Rublev neopustil ani set.

Jak překonat strach z dělení rozštěpů. Dělit rozdělení je skvělý výkon flexibility, jehož dosažení vyžaduje praxi. Pokud máte strach nebo váháte, existuje několik jednoduchých technik, které můžete vyzkoušet a které vám mohou pomoci stát se více ...