Rafael Nadal se připravuje na novou sezónu s titulem Mubadala World Tennis Championship

Stefanos Tsitsipas (vlevo) a Rafael Nadal se svými trofejemi na Mubadala World Tennis Championship

Stefanos Tsitsipas (vlevo) a Rafael Nadal se svými trofejemi na Mubadala World Tennis Championship

Rafael Nadal odhodil rukavici odvážnou výhrou nad šampionem ATP World Tour Finals Stefanosem Tsitsipasem, aby zaznamenal nebývalý pátý titul na tenisovém mistrovství světa Mubadala v Abú Dhabí. Výhra 6-7 (3), 7-5, 7-6 (3) byla důkazem jeho bojovnosti i hladu po vítězství na nejvyšší úrovni tohoto sportu i ve věku 33 let. .

S řeckou hvězdou v zářivé formě to pro světovou jedničku nebylo snadné, jak je patrné z bodové čáry. Tsitsipas vstoupil do tohoto turnaje poté, co byl ve finále sezóny korunován na šampiona, kde ho Nadal jako jediný muž porazil v okouzlujícím trojici.

Jednadvacetiletý mladík vypadal, že nemá náladu ustupovat ani na tomto prestižním exhibičním turnaji, když se vracel ze setu a dosáhl míchaného vítězství 3: 6, 7: 6 (4) a 6: 4 nad 16násobný grandslamový vítěz Novak Djokovič v semifinále. Nadal to měl naopak velmi snadné, když křižoval k vznešenému vítězství 6-1, 6-3 proti hráči NextGen, Karen Khachanov.

Devatenáctinásobný vítěz Major, který se nemusel namáhat ve své téměř bezchybné výhře nad Rusem, vypadal, že je připraven znovu položit své pozemky na trofej Mubadala.

Southpaw zahájil finále pozitivně s přestávkou podání. Ale jeho neschopnost obsloužit první set přivedla semifinalistu Australian Open 2019 zpět do sporu a Tsitsipas tuto skvělou příležitost nepromarnil.

pravidla pro hraní raketbalu

Nadal poté odepřel svému mladému soupeři šanci proměnit brejkboly ve druhém setu, když vyrovnal zápas na jednu sadu za kus.

Rozhodující byl dramatický, když Nadal využil časné výhody přestávkou na servis. Neodrazený Tsitsipas se vrátil, aby natáhl soupravu do tie-breaku, kde číslo jedna hráč diktoval podmínky, aby urval výhru.

V play-off o třetí místo porazil loňský šampion Djokovič Chačanov 7-5, 6-3.

Těžce vybojovaný titul přiměje Nadala, aby ze sebe vydal všechno, protože pokračuje ve své snaze o nepolapitelný druhý titul v Melbourne Parku, zatímco Tsitsipas se bude snažit vymazat tuto překážku a připravit se na první grandslamovou trofej.

Populární Problémy

Jak se starat o kočku Li Hua. Péče o kočku Li Hua není na rozdíl od péče o většinu ostatních koček. Krmte svou kočku zdravou stravou a udržujte ji hydratovanou vodou. Kartáčujte svou kočku jednou týdně a kontrolujte, zda neobsahuje blechy, rány a další ...

Seahawks a Cowboys se setkávají v jedné z nejzajímavějších her 3. týdne. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry, pokud nemáte kabel.

USA a Japonsko bojují o olympijské zlato v baseballu. Tato hra nebude v USA v televizi, ale tady je návod, jak ji můžete stále sledovat naživo.

Premiéra 2. série pořadu „FBI“ na CBS dnes v noci. Získejte přehled o tom, jak sledovat nové epizody online prostřednictvím živého přenosu.

Okruh Indie po Jižní Africe 2019 začíná v neděli prvním T20. Zde je návod, jak sledovat zápas ve Spojených státech.

Rafael Nadal tento měsíc neobhájil titul Roland Garros a ve vzrušujícím semifinále sestoupil k Novakovi Djokovicovi.