„Rafael Nadal je můj idol, ale bratr mě inspiroval k tenisu“ - zázračné dítě Khololwam Montsi

Jihoafrický junior Khololwam Montsi říká, že Rafael Nadal je jeho idol

Jihoafrický junior Khololwam Montsi říká, že Rafael Nadal je jeho idol

Mnoho hráčů se inspiruje ke sportu sledováním legend na svých televizních obrazovkách, jako je Roger Federer nebo Rafael Nadal. Pro některé další, jako jihoafrický teenager Khololwam Montsi , inspirace pochází z jejich rodinného prostředí.

Khololwam Montsi je stoupající sedmnáctiletý mladík z Jižní Afriky, který aktuálně figuruje na 13. místě v juniorském žebříčku ITF. Získal 12 juniorských titulů ITF a už nějakou dobu nutí mnoho lidí sedět a všímat si jeho potenciálu.

Montsi se tomuto sportu začal věnovat, protože chtěl být jako jeho bratr Sipho, který je o dva roky starší než on. V rozhovoru s webem Tennis365 Montsi řekl:

„Můj bratr hrál ve škole téměř každý sport, od fotbalu po ragby a kriket. Jako mladší bratr jsem vzhlédl ke svému staršímu bratrovi a chtěl jsem ho kopírovat, dělat stejné sporty a všechno. Myslím, že jediné, co jsem dělal jinak, byl squash a karate. Jakmile můj bratr hrál tenis, najednou jsem si řekl: „No, já chci hrát tenis“.
Khololwam Montsi během mistrovství Afriky juniorů ITF v roce 2016

Khololwam Montsi během mistrovství Afriky juniorů ITF v roce 2016

Montsi také hovořil o věku, kdy začal hrát tenis, a o tom, co ho přimělo přestat se svou první vášní - karate.

“Začal cestovat s jihoafrickou stranou. Hodně cestoval a já jsem si řekl „no, chci cestovat“, takže jsem karate docela upustil. Chtěl jsem být jako on a v sedm jsem se rozhodl pro tento sport. Slyšel jsem, že mnoho lidí říká, že sleduji Rafaela Nadala a sledoval [Rogera] Federera, ale často jsem jediným člověkem, který začal se sportem ne kvůli skutečnému tenistovi, “dodal Montsi.
Rafael Nadal je známý svou bojovností, kterou Montsi podle svých slov inspiruje.

Rafael Nadal je známý svou bojovností, kterou Montsi podle svých slov inspiruje.

Khololwam Montsi říká, že se snaží spojit síly všech nejlepších hráčů, včetně Rafaela Nadala

I když se mohl inspirovat svým bratrem, který se také dostal do Top 100 v juniorských kategoriích ITF, Montsi se nyní dívá na nejlepší hráče - včetně 19násobného grandslamového šampiona Rafaela Nadala - a snaží se spojit své síly a vytvořit si vlastní nejlepší verze hry.

„Můj idol je Rafael Nadal, ale můj oblíbený hráč je Nick Kyrgios. Rád se dívám na spoustu nejlepších lidí a zkouším kombinovat všechny jejich přednosti. Podívat se na [Novák Djokovic například bekhendy, forhendy (Rogera) Federera. Neimitoval bych stejný styl, ale prostě si všimnu způsobu, jakým to dělají, a pak se pokusím vzít bojovného ducha Rafaela Nadala, vkus [Gaela] Monfilla nebo Kyrgiose a snažím se vše kombinovat, řekl Montsi.
Montsi říká, že mezi jeho oblíbené patří také Gael Monfils a Nick Kyrgios - vidět zde na Citi Taste Of Tennis v New Yorku v srpnu 2017 -

Montsi říká, že mezi jeho oblíbené patří také Gael Monfils a Nick Kyrgios - vidět zde na Citi Taste Of Tennis v New Yorku v srpnu 2017 -

Montsi je vzrušující talent ke sledování. Podle svého vlastního přiznání miluje hraní na hřišti, stejně jako někteří jeho oblíbení hráči Gael Monfils a Nick Kyrgios.

Mohu přinést vlastní energii, ale miluji ten pocit davu. Sleduji hodně Monfils, Kyrgios, zábavné hráče, takže si myslím, že odtud to začalo pocházet. Rád se pumpuji, hraji si s davem a dávám do toho všechno. Rád také bavím lidi na straně, “řekl.

Khololwam Montsi bude závodit na juniorské akci chlapců na Roland Garros, kde dostane šanci promnout si některé z těchto hráčů, včetně Rafaela Nadala, který bude na French Open v Paříži usilovat o rekordní 13. titul.

Populární Problémy

Jak zjistit, zda jsou Yeezys falešní. Díky tomu, že Kanye West a Adidas pravidelně každý rok vydávají nové Yeezys, se lidé pokoušejí vydělat na výrobě padělaných tenisek. Abyste se ujistili, že dostanete skutečnou nabídku, a nevyhazujte peníze za nějaké ...

Adil Kalyanpur Bengaluru, 22. května (IANS) Nejlepší osivo Adil Kalyanpur a nenasazený Nikit M. Reddy z Andhry vstoupili do finále dvouhry chlapců SAT op.

Analýza letošního losování dvouhry žen před Italian Open 2019.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos předkola UFC 237 online.

Zde je návod, jak sledovat hru Mavericks vs Clippers Game 1 online, pokud nemáte kabel nebo nemáte ESPN.