Wimbledon 2019: Johanna Kontaová vyhrává třísetovou bitvu nad Sloane Stephensovou

Den šestý: Mistrovství - Wimbledon 2019

Den šestý: Mistrovství - Wimbledon 2019

velikosti raketbalů

Pozdní nárůst Johanna Konta pomohl propíchnout její lístek do druhého týdne v sobotu na mistrovství Wimbledonu. Poté, co vyhrál druhý set, vyběhlo 19. nasazené do vedení 3: 0 a skončilo na Sloane Stephens 3: 6, 6: 4, 6: 1 na Court One v All England Tennis Club. Jednalo se o čtvrté vítězství v řadě, což znamenalo tři po sobě jdoucí vítězství na každém povrchu hraném v tenise.Ti dva se setkali rekordně počtvrté v této sezóně a napsali další kapitolu napínavé rivality. Oba nadále vyhrávali zápasy ve dvou setech, což naznačovalo, že jeden padne proti druhému. Konta dosáhla na Američany jednosměrných dominantních výsledků, ale s jejími výhodami pohodlí na travnatém hřišti by to byl odraz zpět od Stephensové, který by poslal Britovu strategii dolů.Šestadvacetiletá dívka se ve třech předchozích pokusech nedostala do třetího kola, což jí dělalo starosti s historií, ale doufala, že pokrok přijde. Získala čest otevřít službu a zadržela Kontu.

Britka během druhého podání předvedla trochu větší tempo, což Stephensovi poskytlo bod, než zamklo vítězství. S laťkou nastavenou osmadvacetiletou Stephens věděla, že bude muset počkat, až její chvíle dobře zasáhne a zvýší ante.Po dobrém treku v následujících pěti hrách šla Američanka do přestávky a s malou chybou Konta při podání během osmého otevřela dveře natolik, aby si devátý nasazený mohl provést vlastní zakončení setu.Ačkoli čelila určitému protivenství, Stephens pohodlně získala své druhé vítězství v setu v kariéře nad Kontou, která chybovala bekhendem a skončila 32 minut. Byla to její devátá část setu, a přestože bylo číslo tak malé, došlo k drobným rozdílům, které určovaly, kdo získal vedení.

Když se dostal druhý, vedla Konta s chybami zády k sobě, než vstřelila vítěze. Její cesta k držení byla ze tří po sobě jdoucích chyb Američana, které vypadly z obou stran rakety.cvičit tenis

Aby vykompenzovala své rané chyby, Stephensová zaznamenala své třetí eso v zápase za zády k sobě vítězům. Byl to skvělý způsob, jak ukázat její důslednost, přestože měl problémy na zpáteční straně hry.Když vyrovnali na všech dvou, přišla změna pro Brita, který zaostal v pátém se dvěma chybami z forhendu. Stephens se zmýlil natolik, že Konta zaznamenal volejbalového vítěze, který si vynutil dvojku a opravdové přetahování o vedení.

Konta získala bod výhody, ale byla odmítnuta Američankou, která zjevně chtěla jeden svůj vlastní. Brit odmítl být tím, kdo má být znovu zlomen, a vynaložil velké úsilí, aby se tomu vyhnul. Se dvěma přestávkami v knihách musela osmadvacetiletá žena bojovat a prohrát na dalších třech, dokud se pátá nestala tou, která udrží překážky v podání.

top 10 čepelí na stolní tenis

Navzdory vynucení dvojky a investování hodně energie do předchozí hry Stephens přispěchal k vítězství v šestém, což dalo 19. semenu pouhý jeden bod. Následující dvě hry přinesly úžasné obranné práce od Konty i Stephensové, protože každý se vypořádal s postrčením soupeře a nějak našel způsob, jak se navzájem držet stranou.

Když Konta držela v deváté, strčila dovnitř, aby získala šanci na brejk pro set, ale zastavil ji Stephens, který si vynutil dvojku při podání. Konta se tím nenechala trápit, když vytvořila druhý setpoint, který přišel na vítěze crosscourt, který tlačil zápas do kritického rozhodování.

Konta znovu zahájila set a připsala si svůj první shutout Stephensové, než si připsala druhou přestávku na konsolidaci. Třetí vítězství v řadě pro britskou jedničku postavilo Stephens na znepokojivé místo, když nechala svého soupeře diktovat.

Ve snaze vyrovnat se s touto situací otevřela šestadvacetiletá vedení 40: 15, jen aby viděla, jak se její marže blíží skvělým vítězům Konty z návratu. Vynutila si dvojku, ale nedokázala si zajistit šanci na dvojitý zlom, čímž ukončila sérii ve třech.

Návrat do podání byl pro 28letého hráče hračkou, když si připsal další vítězství a odseděl si dva zápasy mimo zápas. Snahy získat druhou přestávku byly těžké, ale Konta, která dosáhla stavu 5: 1, si vybojovala postup do pondělního čtvrtého kola. Proti Američance dosáhla dvou mečbolů, kde se podalo druhé podání, což donutilo Stephensovou chybovat na dlouhém míči, aby zápas ukončil za dvě hodiny a dvě minuty.

Byl to nejrychlejší set odehraný v zápase. Konta zabrala pouhých 32 minut, než dostala Stephens ze své komfortní zóny. Zatímco Američana přiměla udělat jen polovinu svých chyb, vítězství bylo spíše mentální perspektivou než bitvou talentů.

S jednou hvězdičkou z cesty bude britská hvězda čelit další těžké výzvě na Manic Monday, když se postaví proti deváté nasazené Petře Kvitové, která získala titul dvakrát, v letech 2011 a 2014.

Populární Problémy

Spánek na zádech může prospívat vašemu držení těla a předcházet bolestem zad, ale většině lidí to nepřijde přirozené. Polštáře a vážené přikrývky vám mohou zabránit ve převrácení ve spánku, zatímco předem protažení pomůže ulevit ...

Trenéři vždy hledají dobré obranné cíle. Očekává se, že obranné konce budou silné a svalnaté a zároveň budou rychlé a hbité. Chcete -li růst jako hráč, strávíte spoustu času cvičením. Obranné konce jsou také velmi ...

Asociace tenisových profesionálů (ATP) ve čtvrtek oznámila novou aktualizaci systému hodnocení s cílem pomalu se vrátit k normálu.

Vše, co potřebujete vědět o ATP Sofia Open, které začíná dnes.

Jak hledat sponzorství. Získání sponzorství vašeho podnikání, projektu nebo akce významnou společností může mít za následek větší expozici a větší příležitosti pro vás. Pro partnerství se společností však budete muset vytvořit ...