Rafael Nadal jmenuje Rogera Federera jako svého největšího rivala, Novak Djokovič a Dominic Thiem si vybírají Nadala

Roger Federer (L) a Rafael Nadal na Wimbledonu 2019

Roger Federer (L) a Rafael Nadal na Wimbledonu 2019

Nejlepší mužské tenistky světa nedávno požádala ATP, aby na turné pojmenovaly svého největšího rivala. A Rafael Nadal neváhal, než pojmenoval největší ikonu tohoto sportu - dvacetinásobného grandslamového šampiona Rogera Federera.

Novak Djokovic a Dominic Thiem naopak vybrali Nadala za svého největšího rivala.Rafael Nadal zamkl rohy s Rogerem Federerem celkem 40krát. Ve 24 z těchto zápasů se Španěl prosadil, což z něj činí jednoho z mála hráčů, kteří mají proti Federerovi pozitivní vzájemný souboj.

'Asi musím říct Roger Federer,' řekl Nadal. 'Když jsem začínal na turné, byl to nejlepší hráč na světě a od začátku své kariéry jsme šli společně stejným směrem.'
Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Rogerem Federerem (@rogerfederer)

Roger Federer a Rafael Nadal odehráli během své kariéry opravdu nezapomenutelné finále. To zahrnuje finále Wimbledonu 2008 (populárně považováno za jeden z největších tenisových zápasů všech dob), stejně jako finále Australian Open v letech 2009 a 2017 - všechny byly epickými pěti settery.

Rafael Nadal je můj největší soupeř na turné: Novak Djokovic

Novak Djokovic (L) a Rafael Nadal na French Open 2012

Novak Djokovic (L) a Rafael Nadal na French Open 2012

Když byl dotázán na svého největšího rivala na turné, světová jednička Novak Djokovič okamžitě pojmenoval Rafael Nadal.

Djokovic a Nadal nepochybně zažili nejprudší rivalitu z roku 2010, když se kříží cesty celkem 56krát. Djokovič těsně vyhrotil head-to-head s 29 vítězstvími ve srovnání s Nadalovými 27, což mu poskytlo jedinečné vyznamenání za to, že vyhraje head-to-head nad Nadalem i Federerem.

Novak Djokovic a Rafael Nadal odehráli za poslední desetiletí několik historických zápasů, včetně finále Australian Open 2012 - nejdelšího grandslamového finále v zaznamenané historii. Dvojice také absolvovala distanc v semifinálových zápasech kousajících nehty na Roland Garros 2013 a Wimbledonu 2018.

Mezi jejich nedávná setkání patří Nadalovo zraňování Srbů ve finále Roland Garros 2020 a Djokovičovo působivé vítězství ve dvou setech nad Španělem ve finále Poháru ATP 2020.

Dominic Thiem se také ukázal jako oblíbený výběr mezi hráči, protože Diego Schwartzman i Alexander Zverev označili Rakušana za svého největšího rivala. Když se ho Thiem zeptal, jmenoval Rafaela Nadala - jeho soupeře ve finále Roland Garros 2018 a 2019.

'Musím (musím) vybrat Rafu (Nadala),' řekl Thiem. 'Protože proti Rafovi a Saschovi (Zverevovi) jsem odehrál tolik důležitých zápasů, pozdních zápasů na Slams, na finále ATP nebo na Masters 1000s.'

Populární Problémy

Jak zůstat aktivní po škole (dospívající). Když jste teenager s nabitým programem, může být obtížné najít si čas být aktivní. Ale udělat si čas zůstat aktivní i po vyučování je důležité pro vaše zdraví. Fyzický...

Blue Grass Stakes, důležitá příprava na Kentucky Derby, se koná v sobotu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze závodu online.

Jak používat krmítko pro ptáky na zahradě. Krmení divokých ptáků je úžasný způsob, jak dodat vašemu dvorku život a barvy, zejména v mrazivých zimních měsících. Pozorování ptáků je stále oblíbenější a v dnešní době téměř polovina amerických domácností ...

Jak mít dobrý pracovní pohovor. Získání pracovního pohovoru je vzrušující a děsivá zkušenost. Chcete na svého tazatele udělat skvělý dojem a získat práci, ale pravděpodobně se cítíte velmi nervózní. Naštěstí malá příprava ...

Oslavovaný olympionik Chad le Clos vzpomínal, jak nevěřícně viděl Rafaela Nadala v olympijské vesnici. Plavec také prozradil, jak vzal svého trenéra s sebou na fotografování s Rafaelem Nadalem.

Výroba drceného ledu je velmi jednoduchá, když máte po ruce správné nástroje. Není třeba kupovat předem rozdrcený led, když máte náladu na ledově mátový julep nebo třeba mojito. Jen vezměte led z mrazáku, vyhoďte ...