Rafael Nadal bude hrát znovu v roce 2020, potvrzuje účast Paris Masters

Rafael Nadal na Paris Masters 2019Zatímco Novak Djokovic se rozhodl hrát ATP Erste Bank Open ve Vídni a ATP přeskočit Paris Masters v listopadu se rival Rafael Nadal rozhodl vstoupit na turnaj ve Francii.

Třináctinásobný šampion French Open po zisku posledního grandslamového titulu prohlásil, že si není jistý svými plány na zbytek sezony. Nadalovy obavy se týkaly hlavně skutečnosti, že Australian Open bude vyžadovat, aby se hráči dostali na kontinent v prosinci, aby splnili karanténní předpisy.Zdá se však, že Španěl nyní našel způsob, jak pokračovat v hraní v roce 2020 a být stále včas připraven na Slam Down Under.

Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

Žijeme v těžké a odlišné době ... Před 8 dny jsem se vracel z Paříže a teď se tady chystám na svůj další turnaj. Halový turnaj ... v #ParisBercy

Příspěvek sdílený uživatelem Rafael Nadal (@rafaelnadal) 20. října 2020 v 5:19 PDTwii tenisové hry
'Žijeme v těžké a odlišné době,' napsal Nadal na svém Instagramu. „Před 8 dny jsem se vracel z Paříže a nyní se připravuji na svůj další turnaj. Halový turnaj ... v #ParisBercy. '

Paris Masters, který má začít 31. října, je jednou ze tří akcí Masters Series, které Rafael Nadal nikdy v kariéře nevyhrál - spolu s Miami a Šanghají. V kalendáři ATP je aktuálně devět událostí Masters 1000.

Nadalův nejlepší výkon na Paris Masters dosáhl finále v roce 2007. Španěl se také třikrát dostal do semifinále, včetně loňského.

Pokud by v této sezóně vyhrál Paris Masters, Rafael Nadal by si mohl k celkovému součtu přidat 640 bodů do žebříčku. To by mu zase pomohlo v jeho snaze znovu získat světové prvenství, i když to nebude vzhledem k současnému systému hodnocení kvůli pandemii snadné.Španěl má v současné době 9 850 bodů v žebříčku ATP, zatímco Djokovič 11,740.

Organizátoři Paris Masters potvrdili, že se akce bude konat letos. Vzhledem k rostoucímu počtu případů koronaviru ve Francii však bude na tribuně povolen omezený počet diváků.

Stále ještě nepadlo slovo o účasti Rafaela Nadala ve finále Nitto ATP, které končí sezónu

Byl také Rafael Nadal přiblížil hrát ATP Erste Bank Open ve Vídni ředitelem turnaje Herwigem Strakou, ale Španěl pozvání odmítl.

Poté, co Nadal potvrdil svou přítomnost na Paris Masters, mnozí spekulují, že si zahraje také turnaj finále ATP Finals. O jeho účasti v Londýně však zatím nebylo žádné oficiální slovo.

Rafael Nadal na Rolex Paris Masters v roce 2019

Finále Nitto ATP 2020 se má konat od 15. do 22. listopadu v O2 Areně. Turnaj se bude konat naposledy v Londýně, než se příští rok přesune do italského Turína.

Sezóna končící finále ATP je další událostí, kterou Nadal ve své kariéře nikdy nevyhrál.

Populární Problémy

Patrioti jsou v neděli velkými favority proti delfínům. Zde je návod, jak sledovat streamování hry zdarma online.

Penn State a Maryland se v pátek večer setkávají v show Big Ten. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Zde je kompletní průvodce, jak sledovat hry Wizards online bez kabelu v letech 2019-20.

Následovala úžasná rallye na 26 ran, která se stala zlomovým bodem zápasu a velkým majetkem obou legend.

Miloš Raonic se ve čtvrtek ve druhém kole Rome Masters 2020 utká s Dušanem Lajovičem. Kanaďan s velkými porcemi zatím vede srbsky v poměru 1: 0.