Rafael Nadal říká, že rekord v slamu není přidaným zdrojem motivace, tvrdí, že „nebude frustrovaný“, pokud Federer nebo Djokovič vyhrají US Open

Rafael Nadal pózuje se svým 20. grandslamovým titulem v Paříži

Rafael Nadal pózuje se svým 20. grandslamovým titulem v Paříži

Rafael Nadal , Novák Djokovic a Roger Federer zamíří na tento měsíc na US Open po 20 grandslamech. Každý ze tří legendárních hráčů bude usilovat o to, aby se Slam do konce akce stal svým vlastním.

Pro Nadala však vyhlídka na rekord nepůsobí jako zdroj další motivace.

V rozhovoru s Norah O'Donnell z CBS News , Španěl, který se uchází o pátý titul v New Yorku, prozradil, že by „nebyl frustrovaný“, i kdyby Federer nebo Djokovič událost vyhráli a v závodě se posunuli před něj.

'Upřímně řečeno, je to stejné jako vždy (o tom, jak je pro něj důležité vyhrát US Open),' řekl Nadal. 'Skutečnost, že Novak má 20, Roger má 20, já jich mám 20, pro mě nezvyšuje motivaci ani tlak.' Můj přístup se nezmění. Vždy zůstanu stejný. Hraji po svém. '
'Pokud tam hraje Novak nebo Roger a vyhrají, dobře, pro ně dobře,' dodal. „Za to nebudu frustrovaný. Vím, že jsem dosáhl něčeho, o čem se mi ani ve snu nezdálo, a budu bojovat dál, dělat věci dál. '

Nadal, který vynechal Wimbledon a olympijské hry v Tokiu ve snaze ochránit své tělo, tvrdil, že stále není na '100%', ale vyjádřil touhu dosáhnout nejlepší formy do začátku US Open.

'Nemyslím si, že dnes jsem na 100%,' dodal Nadal. 'Cílem je být tomu 100% blíže v den, kdy turnaj zahájím.'

„Myslím si, že sport obecně potřebuje dav“ - Rafael Nadal

Rafael Nadal hrající na Roland Garros

Rafael Nadal hrající na Roland Garros

Rafael Nadal je v současné době hraje na Citi Open ve Washingtonu , což je jeho první turnaj s kapacitními davy od začátku pandemie COVID-19. Španěl zdůraznil, že davy jsou nedílnou součástí sportu a pomáhají starším hráčům, jako je on, zvyšováním jejich morálky na hřišti.

'Samozřejmě si myslím, že sport obecně potřebuje dav,' řekl Nadal. 'Myslím, že je to těžší pro starší hráče než pro mladší hráče, protože mladší hráči mají energii na všechno.'

Nadal byl také požádán, aby se vyjádřil k problematice duševního zdraví ve sportu, Naomi Osaka a americká gymnastka Simone Bilesová nedávno uvedly do centra pozornosti . Dvacetinásobný vítěz Major poukázal na to, jak různí sportovci mají vlastní způsob, jak zacházet se svými vnitřními démony.

Nadal vysvětlil, že konkurenceschopnost sportu s sebou přináší spoustu stresu, ale zároveň zdůraznil, že lidé, kteří se věnují sportu jako kariéře, mají štěstí, že se mohou ze své vášně uživit.

'Každý přistupuje k problémům jiným způsobem,' řekl 35letý muž. 'Jsme pod tlakem, protože ve vás soutěž vyvolává větší stres.' Ale zároveň máme obrovské štěstí, víte, protože jsme schopni pracovat na jednom ze svých koníčků. '

Pro Nadala je štěstí „nejdůležitější věcí v životě“.

'Nejdůležitější v tomto životě je podle mě být šťastný, víc než cokoli jiného, ​​(ale) někdy se cítíš trochu nervózní,' vysvětlil Nadal.

Populární Problémy

Podívejte se na některé z největších zápasů finále žen ve Wimbledonu.

Jak malovat textilní boty. Pokud jste nadějnou módou, mohou být vaším ideálním plátnem obyčejné textilní boty. Pár nudných bílých bot můžete proměnit v něco skutečně poutavého. Malování textilní obuvi však vyžaduje úsilí: ...

„The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart“ je nový dokument HBO, který má premiéru v sobotu. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online zdarma.

Sheffield Wednesday a Man City se dnes setkají v pátém kole FA Cupu. Zde je návod, jak sledovat zápas, pokud jste v USA.