Roger Federer potvrzuje účast na Geneva Open a Roland Garros, Madrid Open vynechá

Roger Federer

Roger Federer

Roger Federer oznámil svůj plán na letošní antukovou sezónu a prozradil, že bude hrát pouze dvě akce - akci ATP 250 v Ženevě, následovanou Roland Garros. Federer byl původně na vstupním seznamu Madrid Open, ale nyní se rozhodl vynechat akci Masters 1000 ve španělském hlavním městě.

'Ahoj všichni!' Roger Federer napsal na svém Twitteru. „Rád vám oznamuji, že budu hrát Ženevu a Paříž. Do té doby budu čas využívat k tréninku. Nemůžu se dočkat, až si zase zahraji ve Švýcarsku. '

Roger Federer se také nezúčastní Rome Masters, který bezprostředně navazuje na Madrid Open. Švýcar se místo toho připraví na French Open v pohodlí své domovské země.

Geneva Open se obvykle koná bezprostředně před Roland Garros. Ale odložení letošního French Open znamená, že nyní existuje týdenní mezera mezi Ženevou a Paříží. První z nich se má konat od 16. do 22. května, zatímco Roland Garros začíná 30. května. To by Rogerovi Federerovi - a zbytku ženevských účastníků - poskytlo dostatek času na odpočinek před hliněným kurtem Slam.

Federer se vrátil k soutěžnímu tenisu po 13 měsících v Dauhá minulý měsíc, ale na akci ATP 250 se moc nepropásl. Poté, co ve druhém kole porazil Dana Evanse, se ve čtvrtfinále uklonil eventuálnímu šampionovi Nikolozi Basilashvilimu.

Roger Federer při více než jedné příležitosti tvrdil, že jeho hlavní cíle pro sezónu 2021 jsou být plně fit a připraveni na Wimbledon a olympijské hry v Tokiu. Dívá se na antukovou sezónu jako na platformu, ve které by si mohl nacvičit zápas, ale jeho fanoušci i organizátoři turnaje by byli nadšení, kdyby věděli, že se účastní Roland Garros.

Roger Federer se bude snažit replikovat své působivé semifinálové představení z Roland Garros 2019

Roger Federer (L) a Rafael Nadal

Roger Federer (L) a Rafael Nadal

Roger Federer hrál Roland Garros pouze jednou za posledních pět let. Švýcarský maestro kvůli zranění odstoupil z edice turnaje 2016 i 2020 a rozhodl se v letech 2017 a 2018 nehrát, aby mohl být plně fit a připraven na Wimbledon.

Federer si ale na ročníku Roland Garros 2019 vedl velmi dobře. Devětatřicetiletý hráč porazil v prvních čtyřech kolech Lorenza Sonega, Oscara Otteho, Caspera Ruuda a Leonarda Mayera, vše ve dvou setech. Ve čtvrtfinále se pak setkal s krajanem Stanem Wawrinkou, který ho porazil ve čtyřech setech.

Federera v semifinále vyřadil případný šampion a známý nepřítel Rafael Nadal. Konečné skóre znělo 6-3 6-4 6-2 ve prospěch Nadala a znamenalo šesté vítězství Španěla nad Federerem na Roland Garros.

Federer ale svým postupem do semifinále dokázal, že neztratil nic ze svých dovedností v jílovém kurtu. Nyní se bude snažit replikovat svůj výsledek před dvěma lety, zejména proto, že brání alespoň 50% jeho bodů z turnaje 2019.

Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Rogerem Federerem (@rogerfederer)

Brzká porážka na Roland Garros pro Rogera Federera by mohla mít vážné důsledky pro jeho pořadí. Švýcar v současné době sedí na č. 8 kvůli zmrazení hodnocení, ale pokud by jako Diego Schwartzman, Matteo Berrettini nebo Roberto Bautista Agut dosáhli dobrých výsledků, Federer by mohl do konce června vypadnout z první desítky.

Populární Problémy

Spánková paralýza je, když se při usínání nebo probouzení nemůžete pohnout, ale jste duševně vzhůru. Spánková paralýza je často spojena s dalšími příznaky, jako je pocit dušení, snížená srdeční frekvence, halucinace, ...

V neděli večer má premiéru nový dokument „Seduced: Inside the NXIVM Cult“. Zde je návod, jak můžete sledovat celý filmový streaming online.

Zde je návod, jak můžete online sérii 4 seriálu „American Horror Story“ s názvem „True Killers“ sledovat online bez kabelu.

Indie a Nový Zéland se střetnou ve svém 4. zápase ODI. Pokud žijete ve Spojených státech, sledujte zápas online naživo.

Jak zabránit opalování při nadměrných outdoorových aktivitách. Pokud trávíte hodně času na slunci, vaše kůže v důsledku pigmentace melaninu ztmavne. Někteří lidé rádi chodí opalovat se venku, ale jiní se snaží opalování vyhnout ...