Roger Federer, Novak Djokovic a Rafael Nadal všichni mohou získat, protože ATP oznamuje další změnu v systému hodnocení

Roger Federer

Roger Federer

ATP oznámil brzy ve středu, že budou mít systém 'Best-Of' pro světové žebříčky až do srpna tohoto roku. Toto rozhodnutí bude ku prospěchu Rogera Federera, Novaka Djokoviče a Rafaela Nadala, kteří měli v polovině sezony 2019 a 2020 velké výsledky.

nejlepší ortéza na tenisové lokty

Podle nového systému si hráči u všech hardcourtových a claycourtových akcí, které jsou obvykle naplánovány v období od března do srpna, ale nemohly se konat v roce 2020, buď udržet 50% bodů, které získali v roce 2019, nebo 100% body, které získají v roce 2021 - podle toho, co je větší.

U akcí claycourt, které se podařilo přeplánovat na rok 2020 (Kitzbuhel, Hamburk, Rome Masters a Roland Garros), body získané z ročníku 2019 budou vynechány. V případě těchto turnajů bude zohledněno buď 50% bodů 2020, nebo 100% bodů 2021.

Systém hodnocení ATP je nastaven tak, aby se od 16. srpna 2021, počínaje týdnem Cincinnati Masters, vrátil k běžnému 52týdennímu klouzavému základu.

Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic by mohli využít systému hodnocení tím, že budou strategicky vystupovat a odebírat

Roger Federer (L) a Novak Djokovic

Roger Federer (L) a Novak Djokovic

Hráči, kteří v sezónách 2019 a 2020 zaznamenali mnoho úspěchů, získají na základě rozhodnutí žebříčku ATP.

hra point tenis

Roger Federer, který nedávno odstoupil z Miami Masters před svým velmi očekávaným comebackem, získá z tohoto turnaje 500 bodů, aniž by se ho vůbec zúčastnil. Švýcarský maestro se má objevit v Dauhá a Dubaji, oba turnaje, kde má body k zisku; nový systém mu pomůže usnadnit si cestu zpět na turné.

Novak Djokovič má mezitím v této sezóně možnost vynechat Rome Masters - jedná se o akt, díky kterému klesne o pouhých 500 bodů. Srb má také zaručeno, že si z loňského French Open udrží minimálně 600 bodů ze svého druhého místa.

Novak Djokovic a Roger Federer si také udrží minimálně 1 000, respektive 600 bodů za své využití ve Wimbledonu 2019.

Pokud vykolejí zranění nebo netypický odchod z předčasného kola Roland Garros Rafaela Nadala, také on si udrží minimálně 1000 bodů. Nadalův triumf na Rogersově poháru v roce 2019 navíc znamená, že by si mohl ponechat 500 bodů a akci v Kanadě vynechat - tím si připravil půdu pro hraní Cincinnatti poprvé od roku 2017.

Roger Federer má také 600 bodů na to, aby dosáhl finále v Indian Wells v roce 2019, a jak to vypadá, tyto body vůbec neklesnou. Pokud se ale událost přeplánuje a Federer se rozhodne nehrát, zachová si minimálně 300 bodů.

Populární Problémy

Zjistěte, jak zasáhnout 3 různé druhy tenisových služeb, včetně správné techniky a tipů na provedení s fotografiemi a videem, které vám pomohou správně to zvládnout.

Komentářové stereotypy se sbíhají na karneval

Naomi Osaka vyhrála čtyři z posledních šesti grandslamových turnajů v hardcourtové kategorii, ale nikdy nepřekročila třetí kolo na jediném sportovním antukovém hřišti Major - Roland Garros.

Jak zjistit velikost slunečních brýlí. Najít perfektní sluneční brýle může být těžké, ale nebojte se! Pokud provedete správná měření a zvolíte materiál rámu a objektivu moudře, neměli byste mít problém najít správný pár ...

Německou tenisovou hvězdu Alexandra Zvereva obvinila jeho bývalá přítelkyně Olga Sharypova z domácího násilí. Zverev obvinění odmítl, ale Gavrilova věří, že je důležité podpořit oběť - v tomto případě Sharrypovou

Carlos Alcaraz v neděli ve finále Umagu porazil francouzského veterána Richarda Gasqueta, aby vyhrál svůj první titul ATP.