Jak vyrábět křížovky

Křížovky a jiné hry s myšlenkami generují hodiny zdravé zábavy a je jim připisováno, že udržují mysl agilní. Jsou to také vynikající vzdělávací nástroje, které vám umožní zapojit studenty a povzbudit je k propojení pojmů se slovní zásobou. Pro některé lidi je vytvoření křížovky stejně obohacující jako jejich řešení. Tento proces může být velmi jednoduchý nebo velmi zapojený, v závislosti na úrovni vašeho zájmu.

Šablona křížovky k tiskuUkázka šablony křížovky

Část 1 ze 3: Vytvoření základní křížovky

 1. Obrázek s názvem Vytvořte křížovky Krok 1

  1 Rozhodněte o velikosti mřížky. Pokud se snažíte vytvořit oficiálnější, standardizovanou křížovku, musíte dodržovat určité rozměry. Pokud však vytváříte ležérnější hádanku, můžete si vybrat libovolnou velikost.
  • Pokud používáte online tvůrce křížovek nebo software na vytváření hádanek, můžete být omezeni na určitý rozsah dostupných velikostí. Pokud skládáte puzzle ručně, je to zcela na vás.


 2. Obrázek s názvem Vytvořte křížovky Krok 2

  2 Vytvořte si seznam slov pro svou křížovku. Obvykle budete vybírat slova podle tématu, které si vyberete. Toto téma nebo vodítko k němu se pak může stát názvem hádanky. Mezi obvyklá témata patří cizí místa nebo jazyky, slova z určitého časového období, slavní lidé a sport.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte křížovky Krok 3

  3 Rozložte slova ve formátu mřížky. Tato část procesu může být stejně náročná jako skutečné řešení křížovky. Jakmile slova rozložíte, začerněte všechna nepoužitá políčka.
  • V křížovce v americkém stylu by neměla být žádná „visící slova“ ani slova, která by nebyla spojena s jinými slovy. Každé písmeno by mělo odpovídat slovu Across i Down a mělo by být zcela propojeno. V křížovkách ve stylu Spojeného království jsou povolena visící slova.
  • Pokud je odpovědí na vodítko spíše fráze než jedno slovo, mezera mezi slovy by neměla být.
  • Nemusíte se starat o to, že ve svých odpovědích použijete velká písmena, protože křížovky se obvykle vyplňují všemi velkými písmeny. Odpovědi by neměly obsahovat ani interpunkci.
  • Mnoho tvůrců křížovek automaticky vyloží slova za vás. Jediné, co musíte udělat, je zadat velikost hádanky a zadat seznam slov a stop.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte křížovky Krok 4

  4 Číslujte počáteční čtverec pro každé slovo. Začněte v levém horním rohu skládačky a rozdělte slova podle toho, zda běží svisle nebo vodorovně, takže máte „1 dolů“ a „1 napříč“ atd. To může být také docela ohýbání mysli , a mnoho lidí dává přednost používání softwaru místo toho, aby vše dělali ručně.
  • Pokud používáte tvůrce křížovek, číslování za vás zvládne automaticky.
 5. Obrázek s názvem Vytvořte křížovky Krok 5

  5 Vytvořte kopii křížovky. Tentokrát by měl být počáteční čtverec pro každé slovo očíslován, ale samotné čtverce by jinak měly být prázdné. Pokud vytváříte své puzzle ručně, bude to trochu pracnější, ale pokud používáte tvůrce křížovek, mělo by to být za vás. Vyplněné puzzle odložte pro použití jako klíč odpovědi. Můžete vytvořit tolik kopií prázdné, kolik potřebujete. reklama

Část 2 ze 3: Vytváření stop

 1. Obrázek s názvem Vytvořte křížovky Krok 6

  1 Začněte jednoduchými vodítky. Ty se označují jako „rychlé“ nebo „přímé“ stopy a obecně se nejsnadněji píší a řeší. Příkladem může být „koňský kůň“ = KŮŇ.
  • Pokud tvoříte křížovku jako vzdělávací nástroj, nebo si jen nechcete věci příliš komplikovat, můžete použít výhradně rychlé nápovědy, ale pokud chcete vytvořit náročnější hádanku, pravděpodobně se jim budete chtít vyhnout, popř. používejte je střídmě.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte křížovky Krok 7

  2 Přidejte další úroveň výzev s nepřímými vodítky. Obvykle zahrnují nějakou metaforu nebo se spoléhají na laterální myšlení. Příkladem může být „Half a dance“ = CHA nebo CAN (převzato z Chacha nebo Cancan).
  • Tvůrci křížovek často označují tento typ vodítka začátkem „možná“ nebo „možná“ nebo ukončením vodítka otazníkem.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte křížovky Krok 8

  3 Použijte záhadné stopy. Tento typ křížovek je ve Velké Británii mnohem populárnější než v USA. Záhadné stopy často najdete v hlavolamech konkrétně označených jako „kryptické křížovky“, ale pokud se nacházejí v obecnějších hádankách, často jsou na konci označeny otazníkem. Spoléhají na různé druhy hry se slovy a obvykle zahrnují více úrovní záhad. V kategorii záhadných vodítek existuje obrovské množství podtypů.
  • Čistě tajemný vodítka jsou v podstatě hříčky. Tedy „Účes s hřebenem v sobě“ = VČELÍ, jako „hřeben“ může označovat hřeben na vlasy nebo voštinu.
  • Zvraty vyžadovat vyřešení záhadné stopy a poté řešení obrátit. Například: „Už nepokládejte nádobí nahoru“ = STOP. To je vyřešeno překladem „nádobí“ na „hrnce“ a poté převrácením „hrnců“, aby se „zastavilo“. Všimněte si, že řešení je také naznačeno větou „dál už ne“.
  • Palindromy jsou často označovány frázemi jako „buď“ nebo „nahoru a dolů“. Zahrnují nalezení anagramu, který funguje jako řešení záhadné stopy. Příkladem může být „Pokrok v obou směrech“ = PUT UP, protože „to up“ může být dalším způsobem, jak říci „postoupit“, a je také palindromem (slovo, které se píše stejně dopředu i dozadu.)
 4. Obrázek s názvem Vytvořte křížovky Krok 9

  4 Uspořádejte stopy ve formě seznamu. Očíslujte je podle umístění v logické hře. Uveďte všechny nápovědy napříč ve vzestupném číselném pořadí a seznam všech záložek dolů ve vzestupném číselném pořadí. reklama

Část 3 ze 3: Získávání oficiálních údajů

 1. Obrázek s názvem Vytvořte křížovky Krok 10

  1 Použijte jednu ze standardních velikostí. Simon & Schuster jsou původními vydavateli křížovek a zavedli oficiální standardy, které používají profesionální tvůrci křížovek. Jednou z těchto norem je, že hádanky musí mít jednu z pěti velikostí mřížky: 15 × 15, 17 × 17, 19 × 19, 21 × 21 nebo 23 × 23. Čím větší je mřížka, tím obtížnější je hádanka.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte křížovky Krok 11

  2 Zkontrolujte, zda má diagram rotační symetrii o 180 stupňů. V této souvislosti „diagram“ označuje uspořádání začerněných čtverců ve vaší mřížce. Ty by měly být uspořádány tak, že pokud byste graf otočili, začerněné čtverce by byly na stejných místech.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte křížovky Krok 12

  3 Vyhněte se malým slovům. Slova se dvěma písmeny nejsou nikdy povolena a slova s ​​třemi písmeny by měla být používána střídmě. Pokud vás trápí přemýšlení o velkých slovech, pamatujte, že je také přijatelné používat fráze.
 4. Obrázek s názvem Make Crossword Puzzles Krok 13

  4 Použijte odkazovaná slova. Až na některé výjimky by slova ve vaší hádance měla být slova, která najdete ve slovníku, atlasu, literatuře, učebnici, almanachu atd. Některá témata hádanek vás mohou přimět trochu se odchýlit od tohoto pravidla, ale nepřehánějte to to.
 5. Obrázek s názvem Vytvořte křížovky Krok 14

  5 Každé slovo použijte pouze jednou. Pokud je jedna z frází ve vaší skládačce „ztracená na moři“, neměli byste také používat „mořskou sůl“. Některá témata vám opět mohou poskytnout určitou míru flexibility, ale měli byste postupovat opatrně.
 6. Obrázek s názvem Vytvořte křížovky Krok 15

  6 Ať se počítají dlouhá slova. Jedním z charakteristických rysů dobře vytvořené hádanky je, že nejdelší slova jsou ta, která jsou nejvíce spojena s tématem. Ne všechny křížovky mají téma, ale většina těch nejlepších ano. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Existuje program s prázdnou mřížkou, do kterého mohu zadávat slova, začernit mezery a připravit se k tisku? Krisvdm Ano. Můžete to udělat prostřednictvím webu puzzlefoundry.com. Má také funkci pro vytváření křížovek a vyhledávání vzorů slov.
 • Otázka Dělám si vlastní křížovku. Jak mohu začernit nebo odstranit mezery, které nejsou vyplněny slovem? Pokud je vytisknete, můžete je začernit perem nebo fixou. Pokud to děláte na počítači před tiskem, můžete to udělat pomocí Malování nebo podobného programu (pomocí nástroje kbelík s barvami).
 • Otázka Jak vytvořím křížovku v tabulce? Zvýrazněte počet čtverců, které budou použity, a poté klikněte na ohraničení. Díky tomu vynikne vaše křížovka.
 • Otázka Potřebuji odpovědní list pro osobu, která pracuje na skládačce? Ne, křížovky jsou určeny k tomu, aby lidé přemýšleli o odpovědi, aby je nezadávali poskytnuté odpovědi.
 • Otázka Jak vytvořím křížový svět na počítači? Existuje mnoho webových stránek, které vám umožňují vytvářet křížovky. Většina z nich vás požádá o velikost mřížky, slova, která jste si vybrali, a rady. Na těchto webech je umístění slov náhodné. K vytvoření křížovky můžete také použít aplikace jako MS Paint.
 • Otázka Proč musí mít mřížka rotační symetrii o 180 stupňů? Donagan Nejlepší odpovídač K tomu opravdu není žádný praktický důvod. Je to jen estetická tradice. Bez této symetrie byste stejně snadno mohli skládat puzzle!
 • Otázka Existují určitá slova, která musím použít? Donagan Nejlepší odpověď Ne, ale bylo by dobré, kdybyste použili slova, která by většina lidí znala.
 • Otázka Proč by při tvorbě křížovky neměla být používána malá slova? Protože v křížovkách jsou slova spojena. Pokud existuje takové malé slovo (např. Kočka) a řekne se, že bylo nalezeno jedno nebo více písmen slova, bylo by příliš jednoduché zjistit slovo. Neexistuje žádné pravidlo, které říká, že nemůžete používat krátká slova. Možná budete chtít snadno zjistit, nebo jste našli slovo, které je těžké najít (např. Iota).
 • Otázka Jak vytvořím křížovku související s vědou a jak ji vytvořím, aniž bych ji vytiskl? Na začátku budete muset vytvořit seznam slov, která chcete použít ve své křížovce. Nedělejte z toho obrovský seznam, protože se vám možná všechny nevejdou. Dále nakreslete čtvercovou mřížku, nejlépe 15 x 15 čtverců. Potom pomocí tužky načrtněte svá slova na mřížku a nezapomeňte je vymazat, až budete hotovi. Toto je šance odstranit ze seznamu všechna slova, která se vám nevejdou na mřížku. Slova musí být napsána ve spojeném formátu (jak je uvedeno výše). Pak si musíte připravit vodítka pro svá slova, aby to člověk, který na to přijde, skutečně dokázal. Napište indicie, kam se na ně daný člověk může snadno odvolat.
Nezodpovězené otázky
 • Jak velká má být moje křížovka na 10 slov?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak vyrobit třpytivou bombu. Třpytivé bomby se dodávají v různých tvarech, velikostech a provedeních. Všechny však mají stejný účel-po otevření explodují a vytvoří kaskádu lesku. Https://www.dailydot.com/lol/ship-your-enemies-gl ...

Jak vyjmout litinovou vanu. Pokud potřebujete vyjmout nebo vyměnit litinovou vanu, můžete být v pokušení zavolat odborníka. Ale navzdory zdánlivě skličující povaze projektu není odstranění vaší vany tak těžké, jak si myslíte ...

Dimitrov ve svém čtvrtfinálovém zápase proti Jacku Sockovi zasáhl dva po sobě jdoucí pobuřující vítěze.

Dominic Thiem a jeho trenér Nicolas Massu nedávno hovořili o jeho záludném otvíráku ve Vídni proti Kei Nishikori. Japonci porazili Thiema naposledy, když hráli na Vienna Open.